Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2007., 17:02   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Exclamation Dell Monitori (Generalna tema)

Radi ogromne količine spama po forumu, molim da u ovaj thread pišete pitanja vezana za ovu seriju monitora, vaša iskustva, recenzije i sl.

NAPOMENA:
Svi upiti i komentari vezani za serije monitora iz naslova koji se pojavljuju van ovih tema biti će obrisani.

Ovo je bilo nužno zbog bezbroj kloniranih tema/postova.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:13   #2
staza
Premium
Moj komp
 
staza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Split
Postovi: 208
Sutra cu najvjerovatnije kupit ovaj monitor 2407WFP-HC , normalno tek nakon sta ga provjerin .Posto mi je to prvi lcd i sve sta znan kad gledan u lcd je to dali je mutan ili ne,pa me zanima sta sve moran gledat tj. ima li nekih testova dodatnih sta mogu napravit da se uvjerin da je ekran OK
staza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 01:22   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
pa mutan bit sigurno nece ako je spojen preko dvia drito na komp. ono sto je bilo rijeci vec tu za taj model je da navodno ima dosta problema s ghostingom cak ponekad i cim je tamnija podloga. To mozes isprobat i sa nekim dinamicnim filmom, sprzi na cd, tutni gore jos vlc i mozes pokrenit gdje god, lako brzo i efikasno.

vise o toj temi ima ovdje i kronoloski mozes pratit razvoj situacije. dell tvrdi ukoliko ti problemi postoje na nekom monitoru moci ce biti zamjenjen za vrijeme trajanja garancije, tako da nije kriticno imho

naravno mozes jos pregledat primjerak koji kupujes dal ima mrtve pixele, imas programcice za to, a mozes i napravit u paintu slike na licu mjesta s kojima to provjeris (crna, bijela, crvena, zelena i plava jel)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 09:15   #4
staza
Premium
Moj komp
 
staza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Split
Postovi: 208
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
pa mutan bit sigurno nece ako je spojen preko dvia drito na komp. ono sto je bilo rijeci vec tu za taj model je da navodno ima dosta problema s ghostingom cak ponekad i cim je tamnija podloga. To mozes isprobat i sa nekim dinamicnim filmom, sprzi na cd, tutni gore jos vlc i mozes pokrenit gdje god, lako brzo i efikasno.


naravno mozes jos pregledat primjerak koji kupujes dal ima mrtve pixele, imas programcice za to, a mozes i napravit u paintu slike na licu mjesta s kojima to provjeris (crna, bijela, crvena, zelena i plava jel)

Hvala na savjetu samo me zanima sta je to vlc i jeli znas koji naziv od tog programa
staza je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 15:12   #5
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
ovako. za sve koji se dvoume oko 2407 HC najbolje je da ovdje pogledaju kako stvari stoje

http://www.dellcommunity.com/support...hread.id=81254.

cak i sam dell daje mogucnost da ce se zamjenjivati postojeca serija sa rev.1 kada izade. no sve se jos ceka jer kao ISPITUJU problem, pa ako se sloze da je njihova greska, zamjeniti ce sve monitore.

no isto tako puno ljudi se uopce ne zali na tu gresku, i nema apsolutno nikakvih zamjerki. no, problem postoji i treba ga rijesiti.

odlican review 2407 HC http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_2407wfp-hc.htm

i opis ghost problema na 2407 HC http://www.tftcentral.co.uk/articles...2407wfp-hc.htm
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 13:06   #6
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Koji Dell

Imam mogućnost nešto jeftinije nabavit Dell monitor, pa me zanima koji bi monitor trenutno od Dell-a preporučili, pod uvjetom da nema gore navedenih problena, pannel lotery i sl., u rangu 20"-22" wide.
Eh, da i nisam nešto previše zahtjevan glede TN/S-IPS, samo da mi filmovi i igre dobro izgledaju, a prikaz texta da ne zamara oči.
Hvala.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 13:25   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Imam mogućnost nešto jeftinije nabavit Dell monitor, pa me zanima koji bi monitor trenutno od Dell-a preporučili, pod uvjetom da nema gore navedenih problena, pannel lotery i sl., u rangu 20"-22" wide.
Eh, da i nisam nešto previše zahtjevan glede TN/S-IPS, samo da mi filmovi i igre dobro izgledaju, a prikaz texta da ne zamara oči.
Hvala.
Sve ti ovisi koliko para misliš dati za monitor.
Ako možeš uzmi 20" 2007WFP, a ako ne onda 22" E22...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 13:44   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor staza Pregled postova
Hvala na savjetu samo me zanima sta je to vlc i jeli znas koji naziv od tog programa
VLC Media Player, a tu imaš i portable verziju o kojoj je antrax govoril.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 14:58   #9
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
da samo kaj mora znat da je 2007WFP S-IPS a 228WFP TN
osobno mislim kako je 228WFP preskup
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 19:56   #10
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jedno praktično pitanje....Kak se vidi manja rezulucija od nazivne na kvalitetnim monitora? Recimo na 2407WFP reza od 1400x900 il sl...Kako se to vidi u igricama - da li je skroz mutno? Pitam, jer vjerujem da malo tko može vrtit na recimo 1900x1200...
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2007., 20:01   #11
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vidi se u igrama finim detaljima (tanke linije su mutne), ali za igre nije problem, dok je u windowsima vrlo očito.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 16:45   #12
cbz
Premium
Moj komp
 
cbz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: agram
Postovi: 108
Imam pitanja u vezi Dell 2407 HC.
Da li ovaj ghosting issue bitno utječe kod gledanja filmova/TV-a?
Druga stvar: da li za monitor na kojem će se pretezito gledat filmovi/tv/igre i rad u windowsima (znaci koristenje skoro 15/24h) je bolje piknut lcd s TN matricom ili nekom drugom, i zašto?
Koliko sam skuzio TN je brza matrica koja ima losiju boju a ove druge s malko sporije ali kvalitetnije!

hvala ( osjecam se ko cacic :P )
__________________
Ak-khan-du NEX
--------------------------------------------------
Let them die a violent death!
cbz je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 10:51   #13
staza
Premium
Moj komp
 
staza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Split
Postovi: 208
Citiraj:
Autor cbz Pregled postova
Imam pitanja u vezi Dell 2407 HC.
Da li ovaj ghosting issue bitno utječe kod gledanja filmova/TV-a?
Druga stvar: da li za monitor na kojem će se pretezito gledat filmovi/tv/igre i rad u windowsima (znaci koristenje skoro 15/24h) je bolje piknut lcd s TN matricom ili nekom drugom, i zašto?
Koliko sam skuzio TN je brza matrica koja ima losiju boju a ove druge s malko sporije ali kvalitetnije!

hvala ( osjecam se ko cacic :P )

ekran san uzea cim su dosli na nase trziste i prije kupnje san ga provjerija , a problema nema nikavih dapace ekran je ludilo ,jedini problem je sta moras imat jaku graficku i jednostavno zahtjeva da se sve na njemu gleda,za potpuni uzitak, u hd formatu
staza je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 00:42   #14
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Dell 2407WFP-HC - Review by svebee

dakle kupio sam navedeni monitor pa da stavim dojmove (nesto je slikano mobitelom, nesto fotoaparatom pa slike (neke) nisu kak bi trebale bit )


Dell 2407WFP-HC A00 - 24''
Cijena: ~5500kn

Općenito
Model broj: 2407WFP
Vrsta monitora: Active matrix - TFT LCD
Dimenzije ekrana: 24 inča

Područje prikaza slike
Područje prikaza slike (vodoravno): 518.4mm (20.4 inča)
Područje prikaza slike (okomito): 324.0mm (12.7 inča)
Udaljenost piksela: 0.270 mm
Kut gledanja: +/- 89 (okomito) (standardno), +/- 89 (vodoravno) (standardno)
Svjetlost: 450 cd/m (standardno)
Omjer kontrasta: 1000:1 (standardno)
Premaz prednje ploče: Anti-reflektirajući sa premazom 3H
Pozadinska svjetlost: 6 CCFLs U-tip pozadinske svjetlosti
Vrijeme odaziva: 6 ms standardno (sivo na sivo) / 16 ms standardno (crno na bijelo)

Razlučivost
Vodoravni raspon: 30 kHz do 81 kHz (automatski)
Okomiti raspon: 56 Hz do 76 Hz (izuzetak 1920x1200 samo na 60 Hz)
Optimalna razlučivost: 1920x1200 na 60 Hz
Najviša razlučivost: 1920x1200 na 60 Hz

Ulazni video signali
Analogni RGB, Digitalni DVI-D, S-Video, Kompozitni, Komponenti

Fizičke karakteristike
Tip signalnog kabela:
  • D-sub, odspojivi, analogni, 15-pinski, dostavljen pripojen na monitor
  • DVI-D, odspojivi, 24-pinski, dostavljen odspojen od monitora
  • S-Video: nije uključen sa monitorom
  • Kompozitni: nije uključen sa monitorom
  • Komponentni: nije uključen sa monitorom

Dimenzije (sa stalkom):
  • Visina (potpuno izvučen u okomitom položaju): 584.7 mm (23.0 inča)
  • Visina (spišten / zaključan u vodoravnom položaju): 387.9 mm (15.3 inča)
  • Širina: 559.7 mm (22.0 inča)
  • Dubina: 195.0 mm (7.7 inča)
  • Težina: monitor (stalak i ekran) - 8.3 kg, monitor (samo LCD) - 6.5 kg, težina sa paketom - 11.2 kg

1. Pakiranje i bundle



-monitor dolazi u klasičnoj kutiji u kojoj se nalazi sljedeće:
  • Dell 2407WFP-HC
  • stalak
  • AC kabel
  • DVI kabel
  • VGA kabel
  • USB kabel
  • CD sa uputstvima (i neki driveri ali nisu potrebni - jer se sve uredno prepozna i bez njih)
  • Product Information Guide (bezveze, nutra niš korisno)
  • Upute za Dell monitor 2407WFP LCD (sve što treba je u ovom HR vodiču)
  • letak koji prikazuje kako se radi pivot i sl.
-koristim DVI kabel, VGA nisam ni isprobavao (ali čuo sam više puta da je slika puno lošija) - kabel je OK kvalitete, nemam primjedbi
-stalak je lijepo dizajniran (minimalistički kakav je i cijeli monitor - po mom ukusu), stabilan odnosno najbitnije - težak - nisam isprobavao druge monitore, ali ovo je ono - srušit će se jedino da ga lupiš sa rukom...inače ne - naravno vjerojatno je i tako rađen jer monitor ima jednu lijepu osobinu - podešavanje po visini, pivot, rotiranje - i kada se to radi, stalak ne mrda - ali o tome kasnije
-upustva itd. - korisno ako se negdje zapne - sve lijepo piše (na HR)
-CD - meni se pokazao nepotrebnim - USB čitač kartica i USB portovi prepoznaju sami Windowsi
-tu je još i klasični crni kabel za napajanje i USB kabel koji omogućuje korištenje 2 USB-a porta sa strane i čitač kartica

2. Monitor - ulazi/izlazi



-monitor je bogat ulazima/izlazima, tu se nalazi:
  • čitač kartica (SM/SD/MS/MMC/CF)
  • 2 USB porta sa strane
  • AC konektor napajanja
  • Dell "Soundbar" konektor napajanja (zvučnik koji možete dodatno kupiti za Dellove monitore - ~230kn)
  • DVI konektor
  • VGA konektor
  • Kompozitni video konektor
  • S-Video konektor
  • Component Video
  • USB konektor učitavanja (za spajanje računala i portova na monitoru sa strane te čitača kartica)
  • 2xUSB konektor
-tako da nema što ne možete spojiti na njega, od običnog PC-a do Xboxa, PS3 itd.




-s prednje strane nalaze se tipke za podešavanje monitora - kvalitetne, pristupačne i lako se snalaziti među tim gomilama postavki
-druga tipka s lijeva omogućuje prikaz slika u slici ili slika po slika (prilično dobro radi - npr. DVI & S-Video istovremeno)
-također s lijeve strane su indikatori koji prikazuju kako je monitor spojen (VGA, DVI, S-Video, Composite itd.) - što prikazuje brojevima (DVI je broj 2 i on stalno svijetli)

3. Stalak, montiranje i pivot




-kao što sam rekao na početku - stalak je lijepo dizajniran, težak i stabilan
-"montaža" se obavlja na način da se monitor samo "natakne" na stalak - odnsono da se kopče zakvače - kada se želi skinuti, straga ima tipku koju je dovoljno pritisnuti i monitor možete maknuti sa stalka - jednostavno i praktično
-također monitor se može staviti i na zid (VESA standard)
-dolazimo do jedne od najvećih prednosti ovog monitora a to je rotiranje i pivotiranje - podešavanje po visini te rotiranje ne može biti lakše - malim prstom možete lagano rotirati i podešavati po visini - jednostavnije ne može
-pivot također je vrlo jednostavno izveden (čak možete ovo napraviti i dok monitor radi jer na stalku imate rupu za kabele te su oni uredno posloženi iza i ne smeta im pivot i sl.) - monitor podignete po visini, nagnete prema naprijed, zakrenete i vratite ga nazad "u ravninu" - besprijekorno - užitak za čitanje gomilu PDF-ova itd.
-također imate i usporedbu između starog 17'' CRT-a te novog 24'' LCD-a
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 00:42   #15
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
4. Perfomanse






-slike su "malo" losije al to je jedino kaj sam uspel slikat kolko tolko da ispadne OK (fotoaparat ne valja jer "spali" boje )
-da prvo spomenem, na netu ima mnogo ljudi koji se žale na ghosting - ja ga ne vidim niti sam ga primjetio (NFS, COD4, Crysis) - sve na default postavkama
-bandinga nema uopće - prijelazi (crna na bijela, zelena na crno, plava na crno, crvena na crno...) bez zamjerke
-provrtio sam MonitorTest i sve je kako treba biti - mrtvih pixela je za očekivati - nema, backlighta nema uopće, boje (govorim preko DVI-a) odlične (može se sve kontrolirati preko DVI-a jer sam vidio u jednom reviewu da se na 2007WFP ne da mijenjati kontrast pa eto ovdje sve ide) - kao da sam na big CRT-u
-flickeringa - nema (gledano na svim pozadinama)
-kut gledanja je fenomenalan - ostao sam malo i wow kako je tako dobar (sutra stavim slike kuteva)
-nativna rezolucija je 1920x1200 što omogućuje taman gledanje punog HD formata - 1080p - trenutno mi je monitor postavljen na 1680x1050
-u igrama se ponaša odlično, brzina odaziva je odlična - probao NFS igrati na 1920x1200 sve na High, 8xAA i radi ko podmazano (radi se o 8800GTX) - užitak


ja potpuno zadovoljan monitorom i njegovim perfomansama/mogućnostima
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 08:39   #16
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Dobar review.

Gdje si uzeo monitor ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 08:42   #17
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Acquisitum Magnum - zadnji primjerak, najjeftinija cijena - jedini ga imali na lageru
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 12:34   #18
cbz
Premium
Moj komp
 
cbz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: agram
Postovi: 108
Evo svojevrstan bump za DELL monitore zbog nedoumice. Zbog recenzije svebee-a iso sam uzivo vidit 2407 HC i mogu reci da sam se odusevio. imali su jedan upaljen oko 8 sati i prakticno sam doso, obisao ga, cucnuo i nista nista ko na TN monitorima i vec ga se 90% odlucio nabavit kad mi je upalo u oko da je stvarno malko sirok. Tip u Kodeksu je donio jedan 2007 FP rev.05 i stavio ga kraj 2407 i monitori su prakticno jednake visine. Naravno kao svatko tko je po prirodi neodlucan doso sam doma i reko idem vidit na forumu kaj se pise. Vidio sam temu o 2007 i svi se zale. Imam iduca pitanja:

Dal je 2007 rev.05 sredjena verzija protiv navedenih boljki: flickering, banding... ?
Postoji li nekakav set toolova za to koji se opasno preporuca da ne guglam i poskidam neke gluposti
Objektivno dal su po 2 incha u sirinu (ili cak manje) vrijedni oko 2000 kn visu cjenu?
Dal na rev.05 vrijedi onaj panel check koji sam nasao u temi o 2007 FP?

inace vecina ljudi pise kako je bolje kupovat widesreen ali u ovom slucaju zbilja ne vidim isplativnost u odnosu medju 2407 i 2007. Inace namjeravam monitor koristit kao TV/za igranje/ za office rad/ gledanje filmova pa samim time sam vise naginjao 2407 ali ako sve to moze otrpit i 2007 (ne znam kakva su iskustva ljudi) pa me zanima
__________________
Ak-khan-du NEX
--------------------------------------------------
Let them die a violent death!

Zadnje izmijenjeno od: cbz. 09.12.2007. u 12:37. Razlog: namjena
cbz je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 16:15   #19
Bakamile
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Cro
Postovi: 1
Kupio sam Dell 2407WFP-HC A00 i spojio ga na svoju Quadro karticu zajedno s Dellom 2007WFP i moram reci da 2007 ima puno bolju sliku. Nakon sto se urazume boje na 2407HC i dalje tekst na desktopu nije dovoljno ostar. 2007 ima puno ugodniju sliku i prikaz teksta na desktopu. Pogotovo me izbedira kad odvucem ekran s tekstom s 2407 na 2007. Mogu gledat satima u lijepi ostri tekst na 2007 a 2407HC mi unisti oci nakon pola sata. Oba monitora su spojena preko DVI i stvarno ne znam kako da poboljsam sliku na 2407HC. Spajao sam 2407HC i na druge kartice ali nista. Vidim da svi hvale 2407HC (bar oni koji nemaju ghostinga) ali moram priznat da je mene jako razocarao. Igre izgledaju dobro ali obicni desktop s ikonama i tekstom je koma. Vasa iskustva?
Bakamile je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 09:51   #20
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Bakamile Pregled postova
Kupio sam Dell 2407WFP-HC A00 i spojio ga na svoju Quadro karticu zajedno s Dellom 2007WFP i moram reci da 2007 ima puno bolju sliku. Nakon sto se urazume boje na 2407HC i dalje tekst na desktopu nije dovoljno ostar. 2007 ima puno ugodniju sliku i prikaz teksta na desktopu. Pogotovo me izbedira kad odvucem ekran s tekstom s 2407 na 2007. Mogu gledat satima u lijepi ostri tekst na 2007 a 2407HC mi unisti oci nakon pola sata. Oba monitora su spojena preko DVI i stvarno ne znam kako da poboljsam sliku na 2407HC. Spajao sam 2407HC i na druge kartice ali nista. Vidim da svi hvale 2407HC (bar oni koji nemaju ghostinga) ali moram priznat da je mene jako razocarao. Igre izgledaju dobro ali obicni desktop s ikonama i tekstom je koma. Vasa iskustva?
Mozda si zaboravio ali 20" Dell ima S-IPS matricu koja je superiornija PVA matrici u 24" Dellu. (30" model ima S-IPS)
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2007., 21:10   #21
Farooq
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Aloha

Imam jedno pitanjce. Posjedujem Dell 2007WFP, i sad bih si uzeo jos 1908FP. Zanima me iz prve ruke kakav je monitor, koja je matrica u njemu ... Iako ce mi sluziti kao pomocni monitor, mogu li racunati barem na pribliznu kvalitetu slike kao na 2007WFP (i ide na vga, za razliku od 2007 koji je na dvi).

Tnx

Zadnje izmijenjeno od: Farooq. 26.12.2007. u 21:26.
Farooq je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 01:45   #22
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Ja sam namjeravao uzeti ovaj 2007, ali sam vidio da izlazi onaj Lenovo i sad sam u totalnoj nedoumici...

Dell - provjerena odlicna, pace, vrhunska slika... no nije full HD reza...

Lenovo - kvalitetu jos nije moguce provjeriti, full HD i 2 inča više...

Da li će mi recimo blu ray filmovi izgledati losije na ovom dellu buduci da ce biti vece rezolucije?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 19:04   #23
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
odlucio sam kupiti Dell E228W i sad me zanima da li netko zna na sta da pripazim prilikom kupnje, revizija ili nesto slicno.. Napominjem da se nisam cvrsto odlucio za ovaj monitor, pa bi i dobro došle preporuke za 22" u toj cijeni, 2600kn..

Hvala!
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 21:53   #24
not_pc_expert
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Namjeravam kupiti E228WFP pa me zanima jel ga netko ima doma pa da kaže je li zadovoljan?
not_pc_expert je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 15:45   #25
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Zna li itko tko je taj famozni dijabolicni dobavljac za Dell monitore?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 16:03   #26
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Zna li itko tko je taj famozni dijabolicni dobavljac za Dell monitore?
MegaTrend, Kodeks....hmmm nemogu se sjetiti trećeg imaš na Dellovim stranicama
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 22:13   #27
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Planiram kupiti 2407WFP-HC pa bih molio sve one koji ga imaju da kažu primjećuju li probleme ghostinga koji navodno postoje na ovom monitoru?
Hvala.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 23:39   #28
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Planiram kupiti 2407WFP-HC pa bih molio sve one koji ga imaju da kažu primjećuju li probleme ghostinga koji navodno postoje na ovom monitoru?
Hvala.
evo imam doma jedan takav hmmm ghosting nisam primjetio u nekoj vecoj kolicini jednako se monitor ponasa kao i 971p koji je s-pva eto... po pitanju drugih problema jedino imam zamjerku na crnu boju koja je malo sivkasta kad ne gledas drito u monitor (sa kreveta) i moras boje kalibrirat kad ga uzmes defaultne postavke su malo zelenksaste (5min posla) ostalo nemam zamjerki monitor je odlican... ja sam zadovoljan znas onu poznatu koliko para toliko muzike 245T je sigurno bolji ali pitanje je jel bolji 3000kn koja je razlika u cijeni.... ja mislim da nije....

samo da dodam ovo monitor je jako tesko nabavljiv iducih 6tjedana tako da znas svi u hrv su prodani u vecim firmama pa trazi po manjima mozda jos neka ima koji na lageru....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 12:15   #29
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
ekipa s www.prad.de je testirala novi dell 3008wfp,
i prilicno su zadovoljni s vidjenim...
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 17:51   #30
Damanalovca
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Kraj Bosuta
Postovi: 19
Pozdrav svima i obzirom je ovdje generalno o dellu postavio bih par pitanja, pa ako ko pomogne hvala unaprijed.
Jučer u Ve-milu u VK naletio i kupio Dell-a 1908FP. U trgovini je odskakao od drugih po slici. Bio je jedini.Donio kući spojio preko DVI, oduševio se, nema mrtvih pixela. Slika i sve što se tiče surfanja fenomenalno i nije nikako lošija od moga staroga CRT Samsunga SyncMastera 793DF. Na Dellu bijela podloga jednako je bijela kao na starom CRT, slova čitka i slika oštra i na rezoluciji 1024*768 (više mi odgovara zbog veličine teksta - u native mi je malo presitno). E sad, kada sam pogledao neke filmove ispade da tamne scene nisu dobe. Pomislio sam da je razlog DIVX, te pokrenuo SS2 i pregledao malo scene preko satelitske koja šalje puni digitalni signal i slika nije okljaštrena kao na DIVIXu i opet tamne scene nisu dobre.
Sada pitanjce.
Dali se isplati dati više - nadoplatiti razliku u iznosu od 1330 krznenih životinjica za Dell 2007WFP (koji ima S-IPS (bar tako piše na PRADE_DE)) i dali će na njemu biti bolja slika što se tiče filmova. PC koristim pola za gledanje Sat-TV_a, 4-5 sati surfanja i ponekad malo COD4. Znači bitno je satelitska i internet (čitljivost teksata), a igre su više manje nebitne.
Nekako mi je prevelika razlika u cijeni pogotovo nakon što sam ovdje vidio usporedbe gdje je 20"W od ovoga moga monitora puno niži (visok je kao 17" monitor).
Molim nekoga tko posjeduje 2007WFP, a vidio je 1908FP da mi odgovori dali je bolja slika za gledanje filmova na 2007WFP i kakav je za surfanje, te dali se isplati dati taj novac?
__________________
Čemu žurba ako je cilj smrt?!
Damanalovca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na