Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2009., 08:34   #121
poquel1n
Premium
Moj komp
 
poquel1n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6

monitor je dobar i za gaming sto se tice responsea
poquel1n je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 09:02   #122
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
dakle, nema nikakvog smisla da neka firma kupi ove monitore jer u uredu ne služe doslovce ničemu...
Informacije iz prve ruke: monitori u toj firmi će se koristiti za obradu slika, 3 komada za 3d vizualizaciju te će jedan dobro doći web designeru

Dakle, nije baš da ih se kupilo eto tek tako
MarioEf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2009., 09:18   #123
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Nova cijena u Kodeksu je 1990kn + PDV (ranije je bila 1890kn + PDV)
ajd nije toliko otišla gore koliko su neki mislili
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 10:26   #124
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Nova cijena u Kodeksu je 1990kn + PDV (ranije je bila 1890kn + PDV)
ajd nije toliko otišla gore koliko su neki mislili
kao sto rekoh tako i bi!! heheh ma jos ce to ic gore kad ga nabave!!! cca doci ce to do 2400-2700kn 100% ako ce ostat ovolika zainteresiranost!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 16:25   #125
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
kao sto rekoh tako i bi!! heheh ma jos ce to ic gore kad ga nabave!!! cca doci ce to do 2400-2700kn 100% ako ce ostat ovolika zainteresiranost!
pa 2400 kn i košta sada u Kodeksu...i već je sada dosegao duplo veću cijenu nego u americi...kao i kod drugih monitora...tak da mislim da to neće ići više gore...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 17:16   #126
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
pa 2400 kn i košta sada u Kodeksu...i već je sada dosegao duplo veću cijenu nego u americi...kao i kod drugih monitora...tak da mislim da to neće ići više gore...
Tko vidi ironiju?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 16:08   #127
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Može li se ovaj monitor pogledat/nabavit u Splitu (po mogucnosti platit karticom), ili samo naruđba?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 11:36   #128
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Neki dan sam isao u Kodeks sa Mx-om po novi zamjenski i + dodatni novi.



3 komada su stavljena sa stol i jedan je imao ono sto bi se moglo nazvati pixel u nastanku. Dva, preciznije receno. Ali buduci da ih nitko nije mogao pokazati samostalno, onda ga sigurno nece smetati. Samo u naznakama laganog mili lampiranja. No drugi model, koji je bio pregled za jos jedan novi monitor.... e' bogme taj bi mnoge vlasnike bacio u depresiju da im dodje na stol!

Imao je takve ruzne 3 crte po citavom ekranu, da zbilja nije bio ugodan prizor. Elektronika rekao bih. No srecom, 3-ci je zato bio bez greske i kandidat za nosit doma.

Buduci vlasnici moraju znati da ovaj model moze biti priznat kao OK sa manjkavostima koje Ultrasharp modeli ne smiju imati. To su nam potvrdili i ljubazni momci iz servisa. Zato svatko pametan tko ovo cita a misli ga kupovati - neka se ne zanosi sa idejom ustede preko nekog Haustor web dilera! Koja stotka gore-dole niposto nije razlog kupovine u ovom slucaju. Ako ga ne mozete vidjeti u salonu ili barem dobiti priliku od dilera da ga mozete pogledati... sami zakljucite sto vam je pametno.

Crte koju su se manifestirale na 22-ki se mogu vidjeti samo na sivim pozadinama koje sam oznacio dole :



Spomenute pozadine su takodjer najbolji indikatori za uocavanje spricanja pozadinskog i opcenito provjeru koliko probija. Najbolji indikatori u situaciji, kad u ducanu jednostavno ne mozete traziti da vam gase svjetlo samo da bi vidjeli kakvo je pozadinsko. Ono sto bi oko nazvalo "prljavstina" u prelazu sive je upravo ono sto treba tada traziti.



______________________________________________________________________
>>> Ako istinski zelite zdravu buducnost sebi i svojim najblizima, proslijedite ovo svim prijateljima sljedecih 7 dana! <<<
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 14:08   #129
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Neki dan sam isao u Kodeks sa Mx-om po novi zamjenski i + dodatni novi.



3 komada su stavljena sa stol i jedan je imao ono sto bi se moglo nazvati pixel u nastanku. Dva, preciznije receno. Ali buduci da ih nitko nije mogao pokazati samostalno, onda ga sigurno nece smetati. Samo u naznakama laganog mili lampiranja. No drugi model, koji je bio pregled za jos jedan novi monitor.... e' bogme taj bi mnoge vlasnike bacio u depresiju da im dodje na stol!

Imao je takve ruzne 3 crte po citavom ekranu, da zbilja nije bio ugodan prizor. Elektronika rekao bih. No srecom, 3-ci je zato bio bez greske i kandidat za nosit doma.

Buduci vlasnici moraju znati da ovaj model moze biti priznat kao OK sa manjkavostima koje Ultrasharp modeli ne smiju imati. To su nam potvrdili i ljubazni momci iz servisa. Zato svatko pametan tko ovo cita a misli ga kupovati - neka se ne zanosi sa idejom ustede preko nekog Haustor web dilera! Koja stotka gore-dole niposto nije razlog kupovine u ovom slucaju. Ako ga ne mozete vidjeti u salonu ili barem dobiti priliku od dilera da ga mozete pogledati... sami zakljucite sto vam je pametno.

Crte koju su se manifestirale na 22-ki se mogu vidjeti samo na sivim pozadinama koje sam oznacio dole :



Spomenute pozadine su takodjer najbolji indikatori za uocavanje spricanja pozadinskog i opcenito provjeru koliko probija. Najbolji indikatori u situaciji, kad u ducanu jednostavno ne mozete traziti da vam gase svjetlo samo da bi vidjeli kakvo je pozadinsko. Ono sto bi oko nazvalo "prljavstina" u prelazu sive je upravo ono sto treba tada traziti.



______________________________________________________________________
>>> Ako istinski zelite zdravu buducnost sebi i svojim najblizima, proslijedite ovo svim prijateljima sljedecih 7 dana! <<<

Mene zanima kako su se manifestirale te crte?Moze malo detaljnije?

Kakva ti je crna? Moze koja slika?
Dali si mislio na tocno te manjkavosti koje si opisao da ne spadaju pod jamstvo za ultrasharp monitore?
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 19:17   #130
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Mene zanima kako su se manifestirale te crte?Moze malo detaljnije?
Zamisli dvije Trinitron zice. Dodaj jos jednu i okreni ih vertikalno + tovi ih jedno mjesec dana galofag hranom

3 izrazito probijajuce crte koje aberiraju po sirini i blesavo izgledaju. Njegov prvi je imao odvratnu crvenu crtu posred ekrana. To se vidjelo na svakoj pozadini. Zakleo bih se da je neko na forumu imao istu pricu sa HP-jcem IPS-om ali i Dellom. Uglavnom, ove su samo na sivim povrsinama bile vidljive. Pitanje je u sto ce se pretvoriti ili nece kasnije. No kupac koji nece to traziti, zasigurno ce otici doma opusten nakon potrage za pixelima.

Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Kakva ti je crna? Moze koja slika? Dali si mislio na tocno te manjkavosti koje si opisao da ne spadaju pod jamstvo za ultrasharp monitore?
Ne, oba monitora su otisla Mx-u. Trenutnih 68" mi je sasvim dovoljno radne povrsine

Monitori su zgodni, samo ih treba dobro prekontrolirati. Uostalom, to ionako radimo sa svakom kupovinom monitora.

______________________________________________________________________
>>> Ako istinski zelite zdravu buducnost sebi i svojim najblizima, proslijedite ovo svim prijateljima sljedecih 7 dana! <<<
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2009., 20:19   #131
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zamisli dvije Trinitron zice. Dodaj jos jednu i okreni ih vertikalno + tovi ih jedno mjesec dana galofag hranom

3 izrazito probijajuce crte koje aberiraju po sirini i blesavo izgledaju. Njegov prvi je imao odvratnu crvenu crtu posred ekrana. To se vidjelo na svakoj pozadini. Zakleo bih se da je neko na forumu imao istu pricu sa HP-jcem IPS-om ali i Dellom. Uglavnom, ove su samo na sivim povrsinama bile vidljive. Pitanje je u sto ce se pretvoriti ili nece kasnije. No kupac koji nece to traziti, zasigurno ce otici doma opusten nakon potrage za pixelima.



Ne, oba monitora su otisla Mx-u. Trenutnih 68" mi je sasvim dovoljno radne povrsine

Monitori su zgodni, samo ih treba dobro prekontrolirati. Uostalom, to ionako radimo sa svakom kupovinom monitora.

______________________________________________________________________
>>> Ako istinski zelite zdravu buducnost sebi i svojim najblizima, proslijedite ovo svim prijateljima sljedecih 7 dana! <<<
Hvala na odgovoru.

Nedavno sam dobio svoj primjerak. Uglavnom, prilicno sam zadovoljan. Kupio sam ga naslijepo, morao sam riskirati jer mi je podhitno trebao monitor, a ovo mi se cinila idealna prilika. Moja iskustva su jako dobra, iako definitivno nije dobro kalibriran out of the box. Kad sam ga kalibrirao (iako se moram jos bolje pozabaviti sa tim, kad dobijem kal. natrag) monitor je stvarno zasjao.
Pozadinskog probijanja nema, stvarno sam se trudio zapaziti, ali jednostavno nema . Crna je poprilicno dobra takodjer. Ono sto sam primjetio jedino (ako cu biti picajzla) je problem sa desnom stranom monitora gdje se recimo na sivim i bijelim pozadinama primjeti (ali samo ako se bas zagledam) promjena lagana boje na plavkasto.
Nema ni losih pixela takodjer, a niti pojava koje si ti opisao (bar nisam primjetio, kako sam razumio, trebale bi biti relativno lagane za primjetiti).

Etga, ovo samo pisem nabrzaka, ako kome trebaju detalji nek se javi, ili na pm rado cu odgovoriti svakom na pitanja.
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 15:14   #132
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Hvala na odgovoru.

Nedavno sam dobio svoj primjerak. Uglavnom, prilicno sam zadovoljan. Kupio sam ga naslijepo, morao sam riskirati jer mi je podhitno trebao monitor, a ovo mi se cinila idealna prilika. Moja iskustva su jako dobra, iako definitivno nije dobro kalibriran out of the box. Kad sam ga kalibrirao (iako se moram jos bolje pozabaviti sa tim, kad dobijem kal. natrag) monitor je stvarno zasjao.
Pozadinskog probijanja nema, stvarno sam se trudio zapaziti, ali jednostavno nema . Crna je poprilicno dobra takodjer. Ono sto sam primjetio jedino (ako cu biti picajzla) je problem sa desnom stranom monitora gdje se recimo na sivim i bijelim pozadinama primjeti (ali samo ako se bas zagledam) promjena lagana boje na plavkasto.
Nema ni losih pixela takodjer, a niti pojava koje si ti opisao (bar nisam primjetio, kako sam razumio, trebale bi biti relativno lagane za primjetiti).

Etga, ovo samo pisem nabrzaka, ako kome trebaju detalji nek se javi, ili na pm rado cu odgovoriti svakom na pitanja.
gdje si ga ti uzeo i koliko si dao ?
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 21:50   #133
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Bio jučer u Ve-Milu i vidio taj famozni Dellov "e-IPS" na djelu. Huh, slika više vuče na TN nego na IPS, pogotovo kada se gleda odozdola
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 22:36   #134
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
vemulj ne prodaje 2209wa. gledao si neki drugi monitor.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 22:42   #135
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Prošli tjedan ga nisu imali,jer sam ga tražio.Ne vjerujem niti da ga imaju ovaj.A obzirom da određeni trgovac ne može distribuirat cijelu paletu Dell proizvoda,nego samo određeni spektar iz Dell asortimana,mislim ni da ga neće bit.
Ti si gledao ovo,A ti fali u naslovu:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010516
žile je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 00:33   #136
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ti si gledao ovo,A ti fali u naslovu:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010516
Vrlo moguće. Bilo je vruće za pop... u tom Ve-Milu jučer, pa me ne čudi ako mi je to promaklo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 01:16   #137
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
OT: I ja sam jucer bio u vemilu samo nesto na brzinu uzet. bogtemazo uso i pobjegao van. Jadni ljudi koji tamo rade, sto ce biti tek po ljeti. unutra je bilo 35 i ono nemoguce disat.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 20:55   #138
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
u vemulju je izložen Dell 2209W a ne 2209WA....W je TN a WA e-IPS....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 11:42   #139
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Čini se da je Ve-mil cijepljen protiv dobrog hardvera.
(Seagate diskovi umjesto WD)
Cijena je za TN prevelika. Čak je skuplji nego u Kodeksu.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 11:43   #140
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
U Diskontu24 ima ovaj monitor za samo 2213 kuna http://www.diskont24.com/product.php?productid=57910

DELL Monitor LCD DELL 2209WA 22" TFT 1680x1050,Height Adjustable,UltraSharp,3000:1(DCR),178/178,6ms,300cd/m2,VGA,DVI,Silver

Međutim, piše da je boja silver!
Ni slučajno ne želim dobiti srebreni monitor!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 18:17   #141
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Da li netko zna gdje se može nabaviti ovaj monitor, a da nije silver?
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 10:56   #142
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
jedina dobra stvar koju imaju u ve-mulju je logitech ostalo je sve roba siroke potrosnje i pokvarljivosti nemaju u opce malo kvalitetniji hardvar
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 22:30   #143
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pa jel iko ima crni monitor il su svugdje srebrni za kupit?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 23:40   #144
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
A šta fali silveru??? Šta ste svi hebeni vukodlaci?
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 23:48   #145
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
LoL

A baš mi mi lijepo sjeo jedan takav silver uz moj SM 205BW (crno voli prašinu )
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 18:38   #146
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
u jednom domaćem fizičkom dućanu cijena je pala na ispod 2000 kn.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 20:10   #147
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
u jednom domaćem fizičkom dućanu cijena je pala na ispod 2000 kn.
Monitor Dell 22" 2209WA, 1680x1050, 6ms, 300 cd/m², 178/178, 1000:1, DVI, pivot, USB Hub

Ukupno s PDV-om 1.952,00


Samo da je crni
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2009., 08:08   #148
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Vidi ti to, još da je crni i ja letim po svoj primjerak XD

Jel to ovi nisu banditi il su jednostavno fulali cijenu?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2009., 10:02   #149
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
mislim da nisu, i inače znaju biti dosta jeftini. mali dućan, nemaju skladište, male marže...
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2009., 10:08   #150
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Da je barem crni, odmah ću ih kupiti dvajsčetr komad. Nije bitno jel će imat koji bed piksel, samo da je crni. Ma uostalom, nek uopće ne radi sam da je crni. Jer je crni. Odličan je crni. Da, sigurno je super. Crni je. Fakjea, crni.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na