Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2017., 17:27   #5551
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ps - bi li bnet trebao dati novi tv receiver ako se ne dira ugovor? tipa, da se kaže da je ovaj star, i da pitaju novi?
Vezano na to procitaj si par prijasnjih postova forumasa @markotornic na par prethodnih stranica.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 18:59   #5552
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
ok pročitao sam sagu.
no i dalje ostaju upitnici. novi modem je došao zbog kvara starog, tako da tu ugovor nije diran.
ako zatražim povećanje brzine, vjerojatno će ga i dozvoliti jer je novi modem tu.
receiver je neki stari sa karticom unutra, ali je HD. ili barem ima HDMI konektor, dali je HD nemam pojma jer nema HD kanala koji se mogu gledati, iako su na listi. tehničar je rekao da je "star", štagod to značilo, i da za snimalicu treba novi receiver, a koliko znam neki osnovni paket snimalice je već uključen u pretplati.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2017., 19:10   #5553
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Sve zavisi šta bi ti htio i šta se nudi.
"Snimalica" sa starim hw se rješavala sa dodatnim uređajem koji je u stvari mali cab. modem.
Taj modem "ispada iz igre" ako se mijenja TV Set-Top Box na aktualni Kaon i vrača se zajedno sa starim Set-Top Boxom i karticom.
Na novom (Kaon) je snimalica riješena na drugačiji način i zbog toga (a i iz drugih razloga) je spojen sa Lan kabelom na gl. router ili dodatni "mali modem" ako je gl. router predaleko.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 19:13   #5554
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ok pročitao sam sagu.
no i dalje ostaju upitnici. novi modem je došao zbog kvara starog, tako da tu ugovor nije diran.
ako zatražim povećanje brzine, vjerojatno će ga i dozvoliti jer je novi modem tu.
receiver je neki stari sa karticom unutra, ali je HD. ili barem ima HDMI konektor, dali je HD nemam pojma jer nema HD kanala koji se mogu gledati, iako su na listi. tehničar je rekao da je "star", štagod to značilo, i da za snimalicu treba novi receiver, a koliko znam neki osnovni paket snimalice je već uključen u pretplati.
kod mene je bolje radio taj stari s karticom nego albis svojevremeno još sam karticu uvalio u televizor,
jedini problem je bio naći mjesto s obzirom na veličinu gdje umiroviti reciver,a i s novim ugovorom ti
obavezno mjenjaju reciver,bez novog recivera nema ni veće brzine
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 19:20   #5555
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Ako govoriš o brzini interneta to nema veze sa TV Set-Top Boxom / reciverom.
Druga je sad stvar šta se prave grbavi i forsiraju zamjenu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 19:47   #5556
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
nedznam marku receivera , a taj mali modem je u ormaru, sad kad je bio tehničar on to nije znao spojit, prokomentirao je da imaju stari receiver i nije ni pipnuo taj modem. ja se ne kužim u kabelsku pa nisam ni pokušavao.

ja se sjećam da je to jednom davno bilo montirano, no ukućani nisu znali koristiti snimalicu pa je to maknuto i ostao je samo receiver.
po pitanju račvanja coax kabela, dolazni ulazi u data-tv-radio splitter, iz data ide u modem, radio u ht receiver, a tv se račva sa 2way splitterom i ide u tv u spavaćoj i bnet rreceiver.

na kraju će sve ostat kako je, samo im ja drugi put kad odem mogu probat spojit taj modem za snimalicu (ako mi netko kaže kako), i objasni kako se snimalica uopće koristi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 20:18   #5557
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ako vas ne zanima da karticu iz postojeceg prijemnika TT-Select C861 stavite preko Cam modula u TV, a prijemnik maknete i spremite na ormar, onda ih nazovite i kukajte da ocete taj sa karticom zamjeniti za novi povrsinom 4X manji prijemnik Kaon VM1200.

Sta bi sve @Stipest dao da moze doci do tog starog TT prijemnika i kartice.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 01:14   #5558
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
receiver je neki stari sa karticom unutra, ali je HD. ili barem ima HDMI konektor, dali je HD nemam pojma jer nema HD kanala koji se mogu gledati, iako su na listi.
U osnovnom paketu su ti otvoreni Nov@ HD i Doma HD. U proširenom Animal Planet HD i Eurosport HD, pa možeš provjeriti. Za povečanje brzine na 30 Mbit/s za 10 kn bez ugovorne obveze sam ti ja napisao, jer sam ja to napravio i to radi. Pogledaj u njihovom cjeniku pod Internet opcije.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 01:15   #5559
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sta bi sve @Stipest dao da moze doci do tog starog TT prijemnika i kartice.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 02:27   #5560
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako govoriš o brzini interneta to nema veze sa TV Set-Top Boxom / reciverom.
Druga je sad stvar šta se prave grbavi i forsiraju zamjenu.
20 dana sam imao 50/10 i taj hd reciver na karticu i nije bilo utjecaja nikakviv
jedno na drugo,i posle toga je došlo ili mjenjaj hd reciver ili se vračaj na 12/1,5 ,
e a ja njima ljepo vratio hd reciver i modem,budale me vratile na stari ugovor koji je istekao,
i ljepo se sada zaebaem sa speedportom kod t-coma,da su imali malo sluha još bi bio kod njih.

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
U osnovnom paketu su ti otvoreni Nov@ HD i Doma HD. U proširenom Animal Planet HD i Eurosport HD, pa možeš provjeriti. Za povečanje brzine na 30 Mbit/s za 10 kn bez ugovorne obveze sam ti ja napisao, jer sam ja to napravio i to radi. Pogledaj u njihovom cjeniku pod Internet opcije.
kaj im nisu stare cijene skuplje od novih cijena?

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 07.03.2017. u 02:32.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2017., 11:32   #5561
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
kaj im nisu stare cijene skuplje od novih cijena?
Ne razumim pitanje?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 13:55   #5562
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
[QUOTE=kaj im nisu stare cijene skuplje od novih cijena?[/QUOTE]


recimo u mom slucaju bi bilo ovako, sada placam osnovnu uslugu cca188kn, nova bi bila 255, dodatni reciver koji bi zamjenili za HD, sada je SD bi bio 60, prije 30, btw to nitko ne navede kada ti mjenjaju reciver, tako da bi kod mene bilo skuplje uz istina veću brzinu.
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 15:47   #5563
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor markotornic Pregled postova
recimo u mom slucaju bi bilo ovako, sada placam osnovnu uslugu cca188kn, nova bi bila 255, dodatni reciver koji bi zamjenili za HD, sada je SD bi bio 60, prije 30, btw to nitko ne navede kada ti mjenjaju reciver, tako da bi kod mene bilo skuplje uz istina veću brzinu.
Jeli u toj staroj usluzi plačaš i najam routera?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 17:41   #5564
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne razumim pitanje?
kaj nije novi ugovor i dobiš sve novo 199kn a stari su bili oko 250kn ak se nevaram.

Super+ 3D (TV + internet + telefon):
a) Tijekom prvih 12 mjeseci mjesečna naknada za 134 kn, nakon toga redovita cijena paketa ili

b) Tijekom svih 24 mjeseca mjesečna naknada za 199 kn

http://www.bnet.hr/tvoj_paket_za_pet

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 07.03.2017. u 17:50.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 08:21   #5565
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jeli u toj staroj usluzi plačaš i najam routera?
ne, router, u mom slučaju modem jer imam svoj router sam platil jednokaratno
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 09:03   #5566
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
kaj nije novi ugovor i dobiš sve novo 199kn a stari su bili oko 250kn ak se nevaram.

Super+ 3D (TV + internet + telefon):
a) Tijekom prvih 12 mjeseci mjesečna naknada za 134 kn, nakon toga redovita cijena paketa ili

b) Tijekom svih 24 mjeseca mjesečna naknada za 199 kn

http://www.bnet.hr/tvoj_paket_za_pet
To je za postojece korisnike koji dosadasnju ponudu prosiruju sa nekom od dodatnih usluga, uvjetovano je.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 10:49   #5567
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
u principu kod Bneta je najgore ako si postojeći korisnik, pogodnosti za produljenje ugovora ravno 0. Ako se ne možeš dogovoriti, bolje prekinuti, potpisati drugi ugovor, po mogućnosti na nekoga u kućanstvu. E to je već druga priča. Bilo je o tome negdje nešto na nekim portalima.
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 11:01   #5568
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Pa i ovdje su kolege opisivale taj "slučaj"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 11:17   #5569
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Kolega imao Super 3D ali samo osnovni analogni TV + internet + telefon za 269 kn, sad je obnavljao ugovor i uzeo digitalni osnovni paket + vecu brzinu interneta + telefon i to bi bilo 199 kn ali je morao uzeti prosiriti za jos nesto pa je uzeo prosireni TV paket i to ga na 24 mjeseca dodje 248 kn (Super+ 3D).
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 11:39   #5570
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
B-net i ja nikako na zelenu granu ( doduše samo u vezi TV-a). Došao sinoć račun za 2 mjesec, a na njemu Naknada štete za prijevremeni raskid Sportkog HD paketa od 291,97 kn!!!! Zvao odmah i kao sve je to ok, naša greška, platite bez toga, međutim poslao sam i mail i tražio službeno očitanje da imam pisani dokaz. Nevjerovatno. Zvali su me kad je sve bilo gotovo i potvrdili da je sve ok i da neće biti nikakvih penala. Barem su na računu ( ova naknada štete je odvojena , jer ne ulazi u PDV) obračunali samo pola mjeseca, jer je paket isključen 14.02.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 11:53   #5571
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sami biseri
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 13:42   #5572
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sami biseri
Je. Inaće je uvik bilo toga, ali kao što je rekao i kolega Nikky, u zadnje vrijme je nenormalno puno toga.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 08.03.2017. u 15:20.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 13:44   #5573
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
slijedeća situacija:
nisam Bnet korisnik (bio sam). Kako se nalazim na 1. katu iznad prolaza, kutija za kablove i razvode koju je postavljao Bnet je drito ispod mog balkona. U kuta i vodilice do kutije su otvorene i iz vodilice visi tanka žičana nit koja izgleda kao optički kabel... u kutiju su izgleda "provalili" golubovi i sve je zasrano...
e sad, zovem ja SZK i kažem im kako nisam njihov korisnik no kako ovo drito utječe na mene i da nek si to dođu popravit a lik mi veli da to nemože prijavit jer nisam njihov korisnik i da aplikacija za prijavu treba ime korisnika za prijavu i da bi bilo najbolje da se raspitam tko od susjeda ima bnet pa da nek on prijavi...

sad sam u nedoumici kak ovo riješit jer nemam namjeru trošit energiju i nagovarat susjede da prijavljuju
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 19:33   #5574
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,884
Pošalji mail, ništa ti ekipa na SZK ne može oko toga niti imaju kakvu proceduru za to.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 16:00   #5575
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
To je za postojece korisnike koji dosadasnju ponudu prosiruju sa nekom od dodatnih usluga, uvjetovano je.
pa neka odjavi uslugu i na drugoga bračnog druga tebe ili nekog trečeg potpiše novi ,jer i potpuno novi ugovori su jeftiniji,naravno ako je postojiči ugovor istekao,ja bi pro pozvao njihovog prodajnog predstavnika doma pa vidio koje on opcije nudi.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 16:08   #5576
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Pošalji mail, ništa ti ekipa na SZK ne može oko toga niti imaju kakvu proceduru za to.
mogao je da je htio pa čak ponekoj logici i morao prosljediti službi za prigovore
taj iz SZK .
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2017., 04:05   #5577
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
slijedeća situacija:
nisam Bnet korisnik (bio sam). Kako se nalazim na 1. katu iznad prolaza, kutija za kablove i razvode koju je postavljao Bnet je drito ispod mog balkona. U kuta i vodilice do kutije su otvorene i iz vodilice visi tanka žičana nit koja izgleda kao optički kabel... u kutiju su izgleda "provalili" golubovi i sve je zasrano...
e sad, zovem ja SZK i kažem im kako nisam njihov korisnik no kako ovo drito utječe na mene i da nek si to dođu popravit a lik mi veli da to nemože prijavit jer nisam njihov korisnik i da aplikacija za prijavu treba ime korisnika za prijavu i da bi bilo najbolje da se raspitam tko od susjeda ima bnet pa da nek on prijavi...

sad sam u nedoumici kak ovo riješit jer nemam namjeru trošit energiju i nagovarat susjede da prijavljuju
Pricvikaj kabel pa ce doc sami
Kad već ignoriraju...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2017., 13:59   #5578
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pricvikaj kabel pa ce doc sami
Kad već ignoriraju...
To je i meni palo na pamet
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2017., 19:53   #5579
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Danas mi zakucalo na vrata i kažu sljedeće:
- 2D paket TV+net (telefon mi ne treba)
- 119 kn/mj prvih 12 mj. - 238 kn drugih 12 mj.
- 120/15 flat + 43 kanala osnovni paket

Ako želim prošireni paket, onda je to još 49 kn/mj.
Obzirom da TV skoro pa ni ne gledam, osnovni paket mi je i više nego dovoljan.

Nisam pratio od ostalih providera ponudu TV+net. Znam samo da je H1 279 kuna što mi je way too much.

Sad plaćam H1 VDSL Solo (45/15) 149 kuna i lokalnu kabelsku tv 59 kuna (dakle 208 kn mjesečno net i TV).

Pitanje - uzimam li tu Bnet ponudu (119 pa 238 kn) ili ima neki provider koji nudi nekakav TV i barem 40 Mbita za manje od 200 kuna?
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Trazi ti njih da ti daju dvije godine po 119 kn, mogu ti dat.
Ovo su uvjeti te pogodnosti: http://www.bnet.hr/content/download/...0korisnike.pdf
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja sam dobio isti 2D paket za 119 kn na svih 24 mjeseca, ali sa netom od 30 Mbit/s. Meni više nego dovoljno. Nečeš nigdje naći jeftinije.
Dakle, da se nadovežem na ovu priču. Danas je sve riješeno.

Kolege @Juice i @Stipest su bili u pravu glede promocije.

119 kn kroz 24 mjeseca za 2D paket (Internet i TV) može i igra to, ali brzina je 30Mbps (kao što kaže @Stipest). Ako bi uzeo 120/15 onda je popust 50% samo prvu godinu, ne obje, dakle 119,5 / 239.

Uzeo sam taj 119 kn + 30 kn nadoplatio za 80 Mbps i tako sada imam 149 kn / 24 mjeseca.

80 Mbit/s + 43 TV kanala (više mi ni ne treba) = 149 kn mjesečno 24 mjeseca. Samo za usporedbu, sad plaćam H1 telekomu 149 samo za VDSL SOLO od 40/10. U ponedjeljak stiže u zgradu instalacija, u utorak buše u stan.

Riješena priča s moje strane. Hvala svima na pomoći.

Edit: 35 kn je 80/15, tako da je račun 154 a ne 149 sorkač

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 10.03.2017. u 20:01.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2017., 20:32   #5580
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Drago mi je da smo pomogli. Zato smo ovdje . Ja sam bio uzeo 60 Mbit/s net za 20 kn mjesečno, ali sam se vrati na 30 Mbit/s, jer stvarno mislim da više ne treba ( Netflix za streamanje 4K sadržaja traži 15 Mbit/s!!!).
U svakom slučaju da znaš, ako si ugovroio telefonom imaš 14 radnih dana da to otkažeš (ako želiš) bez ikakvih penala. Meni je to prošlo sve OK.
To bi ti sve trebalo biti OK, jedino možeš očekivati da ti ne bude full brzina preko wi-fi-a, jer je Technicolor 7200 (router koji češ dobiti) tu dosta slab. Ja imam 30 Mbit/s i imam full brzinu. Brat mi ima 60 Mbit/s i on već ima problema da mu zna dosta pasti brzina. Moj savjet ti je da odmah nađeš sa wi-fi Analyzerom na kojem kanalu je najmanja gužva oko tebi i taj kanal fiksiraš u routeru, a ne da ih on automatski mijenja. Ja sam to napravio bratu i dobio stabilnih oko 48 Mbit/s. Ili još bolja opcija je prebacit se na 5Ghz, ali tu je problem podržavaju li ti uređaji koji se spajaju na njega 5GHz mrežu.
Javi dojmove kad sve spoje.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 10.03.2017. u 20:42.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na