Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2017., 09:31   #35431
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a ne znam fakat kak se zove, znam samo da su ga nedavno uvrstili u ponudu i fakin sam ovisan o njemu.

baš bum pogledo kad doma dođem koje je ime.
nemrete ga fulat

DSC 0929

chia sjemenke i još brdo toga je u njemu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2017., 10:47   #35432
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Gulluoglu - najbolja baklava na svijetu


evo i restorana koji je Roberto preporucio



Sent from my MI MAX using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 07.05.2017. u 18:46.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2017., 20:35   #35433
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Jel i dalje ok klopa tamo?

BTW, ova prva fotka, lijevo prema gore, jesi probao?
Fıstıklı Dolama, tko voli deserte s pistacijama, oduševit će se, meni brutalno fino.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2017., 22:22   #35434
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
je, vrhunsko je bilo meso. a ove baklave ko kikiriki jedem

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 08.05.2017., 14:30   #35435
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Eo za vas iz porodice vukova , u istri nes novo : https://www.facebook.com/konoba.rust...25850060810013

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 08.05.2017. u 16:51.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2017., 14:48   #35436
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A taman idem na Sea Star Festival za 2 tjedna Usput mi je
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 22:01   #35437
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislim da sam pitao već koji put... Ali gdje nabavit dobre steakove, po mogućnosti odležane (dry ili wet, tak svejedno jer i ovak teško nađem). Osim u Konzumu u Radničkoj. Tam mi se ne sviđa kaj stoje onako izloženi i narezani da se suše. A isto su mi neki sumnjivi koji stoje pod "dry aged" jer su prepink, dry aged su obično tamniji, crveni (kad se skine osušeno, jel).

Bio sam tu kod mene u Žumberčanki, uzeo kakti marinirane "odležane" ramsteke, ali to je tako ubijeno tom marinadom da meso nisam osjetio (54kn/kg). Sad sam slučajno naišao na kakti austrijski ramstek, min. 21 dan wet aged (220kn/kg) u Sparu kaj se otvorio umjesto Bille u Banjavčićevoj.




Ovaj je iz Žumberčanke - em je tanak, em je totalno ubijen u marinadi, em mi ne djeluje kao da je pošteno ili išta odležao.


Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 14.05.2017. u 22:07.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 23:16   #35438
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Probaj Meat The King ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2017., 02:30   #35439
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meat the king, Santoku, Beef shop.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2017., 09:51   #35440
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Mislim da sam pitao već koji put... Ali gdje nabavit dobre steakove, po mogućnosti odležane (dry ili wet, tak svejedno jer i ovak teško nađem). Osim u Konzumu u Radničkoj. Tam mi se ne sviđa kaj stoje onako izloženi i narezani da se suše. A isto su mi neki sumnjivi koji stoje pod "dry aged" jer su prepink, dry aged su obično tamniji, crveni (kad se skine osušeno, jel).

Bio sam tu kod mene u Žumberčanki, uzeo kakti marinirane "odležane" ramsteke, ali to je tako ubijeno tom marinadom da meso nisam osjetio (54kn/kg). Sad sam slučajno naišao na kakti austrijski ramstek, min. 21 dan wet aged (220kn/kg) u Sparu kaj se otvorio umjesto Bille u Banjavčićevoj.
Za dry age:
jedino SKonzumi Radnička, Črnomerec i onaj također bivši mercator na zagrebačkoj (mislim da je i tamo ona vitrina), plus Meat the King

Za wet aged najbolje uzmi nemarinirani steak u Žumberčanki ili Igomatu, potopi ga doma u ulje na 5-6 dana i nakon toga ispeci, začini kad je već pečen.

Ove s marinadom iz Žumberčanke ne valjaju, nemoj ni gledat, ali imaju vrlo kvalitetno meso u ponudi inače, najbolje uzeti nezačinjeni steak ili biftek.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2017., 14:06   #35441
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
neš fino danas

http://imgur.com/a/fnfgO
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 14:13   #35442
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
dajte u zg neku mesnicu preporučite za roštilj, znači baš ono ćevapi pljeske šiš itd.

a da to nebude plac savica, kvatrić, pri vujči, te sam sve isprobao i mislim da može bolje pa ako netko zna, shoot
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 14:38   #35443
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Igomat (ima ih više), Grašo (Lanište), Ivis prom (Dolac, kada uđeš u "podrum" odmah lijevo pa do kraja, uvijek je gužva za pola sata čekanja. To se odnosi na samo meso, a za šiš i pljeske ne znam. To solo napravim. Čevapi su ti odlični na dolcu, mesnica Mario, također u podrumu, na lijevoj strani kada uđeš. Lik ih solo radi. Tu i tamo Mario ima i ima dry aged ramstek, pa ako voliš ili misliš da bi mogao voljeti pitaj. Nema ih uvijek, niti mi imamo pasmine za steakove, ali meni je dovoljno dobro ako znaš pripremiti
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 14:52   #35444
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam probao ove nabrojane, ali ovaj vikend sam jeo krmiće sa roštilja iz igomata i još reko di baš krmići, ono najgluplje meso za roštilj... kadli ono ispalo da ono što mi kupujemo po centrima pod krmiće je puno manji dio cijelog odreska + oko njega je još brdo prošaranog mesa bilo.

prvi put u životu sam vidio takve krmiće i naravno bili su prejebeni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 17:03   #35445
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Igomat (ima ih više), Grašo (Lanište), Ivis prom (Dolac, kada uđeš u "podrum" odmah lijevo pa do kraja, uvijek je gužva za pola sata čekanja. To se odnosi na samo meso, a za šiš i pljeske ne znam. To solo napravim. Čevapi su ti odlični na dolcu, mesnica Mario, također u podrumu, na lijevoj strani kada uđeš. Lik ih solo radi. Tu i tamo Mario ima i ima dry aged ramstek, pa ako voliš ili misliš da bi mogao voljeti pitaj. Nema ih uvijek, niti mi imamo pasmine za steakove, ali meni je dovoljno dobro ako znaš pripremiti


Tenks, danas sam kupio u Ravliću pa cemo vidit sutra kakav je

Iduci put ciljam na Igomat kad ga hvalite nemre bit lose
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 18:54   #35446
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nisam probao ove nabrojane, ali ovaj vikend sam jeo krmiće sa roštilja iz igomata i još reko di baš krmići, ono najgluplje meso za roštilj... kadli ono ispalo da ono što mi kupujemo po centrima pod krmiće je puno manji dio cijelog odreska + oko njega je još brdo prošaranog mesa bilo.

prvi put u životu sam vidio takve krmiće i naravno bili su prejebeni.
Možda malo off topic, ali to je vezano isključivo kako su naši mesari naučeni rezat meso.

Malo pratim kako se to radi vani jer kod nas i priučeni mesar na kolinju i profesionalni mesar isto mesare nebitno jel se radi za kobasice ili meso za konzumaciju. A kad pogledam na YT kako tipa ameri mesare svinju to izgleda puno bolje ako idete na konzumaciju svježeg mesa, a ne na suhomesnate proizvode.
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 10:24   #35447
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Kod nas nema ni pasmina za poštene juneće odreske (ne bitno koje), svinja ima dobrih, ali isto upitno gdje ubost.

Što se tiće krmića, ima ih 4 vrste, kako idete uzduž kralježnice svaki je drukčiji i po masnoći i po mesu. Nisam super ljubitelj svinje za roštilj jer bi ju po pravilu trebalo dobro ispeć. Jedino što mi je sa rošitlja dobro je vratina i carsko. Ako nabavite pozdano svinjsko meso, nema ju smisla peći do kraja, naravno da ne bi trebala biti medium rare, ali sigurno ju ne treba ispeći well done.
Iz istog razloga, najdraža mi je kotlovina/čobanac ili gulaš. Za to imamo super mesa u ponudi.

BTW, u Igomatu imaš odležani ramstek. Wet aged naravno. Odličan je za naše pojmove, ali ga nasjeku ni vrit ni mimo. Nije za prepolovit, jer će biti presuh, a nije ni dovoljno mastan da ta 3 cm baciš na vatru i ispadne super sočan a dobro pečen. Ali za 100kn/kg, nema greške
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 10:44   #35448
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma generalno naša kultura mesa, pogotovo kravetine je drek... dovoljno je pogledati par yt clipova sa nekim poznatijim pasminama izvana kako izgledaju u presjeku.

to ćeš tu nać nikad... mislim hoćeš, ali isključivo uvozne.

ja sam se sa svinjom stacionirao u igomatu i to je fakat prvoklasna mesina i slažem se totalno sa ovom konstatacijom da dobar komad svinje slobodno može biti malo pink u sredini i takva vratina je sočna da boli glava. inače mi je vratina sa roštilja benchmark bilo čijeg roštilja - prvo uzmem vratinu i onda po njoj znam na čemu sam sa ostatkom.

inače kad mi se da zajebavat napravim "majoneza" pac na bazi senfa i ulja, soje, slatke i ljute crvene paprike, soli, papra i malo limuna i onda takvu vratinu na zadnju vatru laganini da pac ne izgori i da bude blijeda do pink u sredini.

da, ponekad sam vidio te ramsteke, ali puno češće svjedočio da sunčanim vikendom ljudi traže baš njega i dobiju sold-out odgovor, pa padaju rezervacije i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 11:27   #35449
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
picajzla sam
-->
Moguće, ja sam u Deželićevoj i tamo obično uvijek ima odležanog ramsteka. BTW znam da pričamo o roštilju uglavnom, ali glavna preporuka za meso iz Igomata mi je našnitana juneća koljenica. Tko još nije probao osobucco, najtoplije preporuke da ga napravite
Treba vam luk, mrkva, celer i vino, recept jednostavan do jaja a više nego zahvalan. Pogotovo ako imate dutch oven (u što smatram da svatko treba uložiti )
Kao prilog palenta što je opet valjda najjednostavnije što se da napraviti

Općenito volim recepte gdje ide vino, u sam recept obično ide deci iz butelje, ostalo u mene
Kad smo kod toga, u Lidlu akcija na butelje, prekjučer iz zajebancije bolja polovica i ja uzeli chardonnay iz Australije, dvije butelje 33 kn, super value for money Ima 4 vrste, bilo koje dvije butelje iz te ponude su 33kn.

Edit: gramatičke greške --> picajzla sam

Zadnje izmijenjeno od: matija.gubec. 29.05.2017. u 11:33.
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 11:34   #35450
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vidiš nisam koljenicu još uzeo kod njih... baš bi to moglo sljedeće past, thnx

ja isto kad radim s vinom obično tak završi, tako me james may naučio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 11:48   #35451
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Samo mala opaska, pazi da pogledaš koliko su ebele šnite. Ima ih od 2 do cca 8 cm, što je stvarno predebelo. Neka 3-4 cm gađaj, nikako ne deble od toga. Nemaju neko pravilo, valjda kako se kom dalo pilit u smjeni

Probaj uzeti posudu najmanjeg mogućeg opsega u koji ti stanu koljenice, jer moraju biti napola potopljene.

Ovo je daleko najbolje u čemu možeš kuhati http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca.../series/14887/ (varijacija ne temu, ne mora biti nužna IKEA)

Popržiti kakvu šniclu (i zapeći u pečnici po potrebi) rabim ovo: https://www.lonciipoklopci.hr/de-buy...28cm/pid/19096

Uglavnom, čelik mi je daleko bolji od gusa za pržiti, cijena je ista, tave su lakše. Da, sve košta ko svetog petra kajgana za hrvatske pojmove, ali ako se brinete trebalo bi trajati vječno. Tj jedino što možete za*bat je da vam zahrđa. Apsolutno ništa drugo se ne može desiti, osim ako vam ispadne. Tad ćete sje*at pločice
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 11:59   #35452
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Bio u subotu u Umagu. Restoran Luna, Stella Marris. Jeo njihovu pizzu, Luna.

Pršut, rukola, vrhnje, baby paradajz, maslinovo ulje, moram priznati da sam oduševljen bio.

Rekao bi mlađa sestra O'hare, predobro.

Cijena nekih 60kn po pizzi, veličina kao u O'hari npr, ja sam se najeo.

Restač sam po sebi nekih 4/5.

Gužva + užasno sporo osoblje + čekali hranu 45min + užasno vruće unutra + ONO NAJGORE, frend i frendica jeli neke tjestenine, i onda njiha konobarica dofura hranu a žena i ja čekamo svoje pizze dodanih 20 min kad su ovi već pojeli. Po meni je to nešto najgore što može netko napraviti u restoranu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 12:00   #35453
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
di u zg za subotu se moze narucit 6-7kg mesa za rostilj..da je kvalitetno? igomat? imam jedan blizu...

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 12:09   #35454
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Bio u subotu u Umagu. Restoran Luna, Stella Marris. Jeo njihovu pizzu, Luna.

Pršut, rukola, vrhnje, baby paradajz, maslinovo ulje, moram priznati da sam oduševljen bio.

Rekao bi mlađa sestra O'hare, predobro.

Cijena nekih 60kn po pizzi, veličina kao u O'hari npr, ja sam se najeo.

Restač sam po sebi nekih 4/5.

Gužva + užasno sporo osoblje + čekali hranu 45min + užasno vruće unutra + ONO NAJGORE, frend i frendica jeli neke tjestenine, i onda njiha konobarica dofura hranu a žena i ja čekamo svoje pizze dodanih 20 min kad su ovi već pojeli. Po meni je to nešto najgore što može netko napraviti u restoranu.
Potpuno se slažem, kada ekipa ne donese sva jela odjednom hrana mi nije ni bitna

Bili u Dubravkinom putu prije nekih mjesec dana, što bi kao bio jedan od ozbiljnijih restorana u ZG-u. Usluga super, ali ja nisam fan tih fensi šmenjsara Za 110kn-200kn u rasponu cijena po glavnom jelu, mislim da bih i ja napravio vrhunsku klopu. Da je fino-fino je, da li vrijedi-ne.
Nema mi do Zagorke, tamo je sve kako treba, uvijek konstanta, uvijek odlično. Grašo kod Zaboka je slična stvar, sve to zovem Old faithful
Uvijek isto, uvijek super. Nije inventivno, nije fensi, ali znaš točno što ćeš dobiti na tanjur.

Za roštilj, ako ti je Lanište blizu, rekao bih da je Grašo bolji od Igomata što se vulgaris mesa tiće.
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 12:21   #35455
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Mene je O'Hara razočarala, i to jako.

Naime, išli smo ja i moja draga klopati tamo, i kao referentnu točku za prvi put naručim Capricciosu.

Bez pozdrava, prljavi pod, neljubaznost osoblja (nitko nije pozdravio, čekali smo na narudžbu 15-ak minuta), lik sa užarenom kantom ugljena skoro mi ostavio ožiljak na licu.

Pizza je bila prosječna, možda čak i ispodprosječna. Iako lijepo izgleda, pizza je bila užasno vodenasta, raspadala se, okus je bio prosječan i ništa više od tog.

S obzirom na količinu pohvala, cijenu, uslugu i ugodnost atmosfere, demonstrativno nisam pojeo pizzu i otišao sam u McDonald's pojesti nekaj na brzinu. Bez zajebancije.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 13:10   #35456
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@imenjak.gubec... ova ikea bi bilo idealno kad bi bilo extra (tona) novaca za orginal pa opskrbit i potomstvo sa kantama, ali je ovo stvarno smiješan novac u ikei za cast iron (le creuset su po 2k a piece manji primjerci).

ja sam se opskrbio for life sa odličnom wmf grill tavom sa debelim dnom koja je bila na akciji (izložbena) sa neki 100ak€ na 300ak kn, a morao sam ubit tu-negdje novce u dućanu kao povrat sredstava.

isto tako imam pravi gusani wok i to je genijalna stvar (ima 10 tona stvar), ali nažalost ni najveći plinski ring nije dovoljan da se propisno zagrije, pa se onda snalazim dok gledam kako se prazan grije 15ak minuta, ali čim staviš namirnice padne temperatura i to nije više to... ali neka, snađem se ja

pa dubravkin put je odabran za najbolji restoran neki dan... doduše u čijoj je to režiji, sve mi je to upitno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 13:25   #35457
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Za roštilj, ako ti je Lanište blizu, rekao bih da je Grašo bolji od Igomata što se vulgaris mesa tiće.
graso ima odlicno vec napacano meso, i volio bih znati sto tocno koristi za pac.

uzimam vec par godina kod njega i krmici kad se ispeku su mekani poput piletine, ali boja im je dosta cudna kad se ispeku, cak i kad se jako ispeku budu onako blijedo pink. a i taj pac na sirovom mesu bude onak, dosta gnjecav i ljigav na opip, kao da se meso tih pola milimetra na povrsini raspada.

prije dva tjedna za probu uzeo u kauflandu carsko i vratinu u pacu. isto jako dobro, iznenadjujuce dobro za trgovacki centar. imaju neku zelenu, biljnu marinadu i crvenu ljucu.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 14:31   #35458
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Vlasnik Graše ima i mesnice svoje, tako da se sva čarolija tamo radi, Grašo samo peče meso.

Zadnji puta je bio gazda, dao mi i posjetnicu Ali jbg, zagubio ju
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 18:32   #35459
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Danas je pala "kotlovina". Nabavili smo tanjur od tanjurače i od njega napravili uređaj za kuhanje.


Ako nekog zanima mi se onak full za*ebavamo dok kuhamo i ponekad snimamo:P Ali ne znam kako da postanem video direkt ovdje pa evo link
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 21:54   #35460
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Puno vas je sve za kvotat, pa evo ovako par iskustava u zadnje vrijeme.

Ohara, bio prije tri dana, pojeo capricciosu, prefina. Nimalo vodenasta, imam i fotku negdje pa cu stavit. Meni je i dalje ohara no1, pizze su brutalno fine i dalje.

Da imaju problema s osobljem, da su mrvicu pali u kvaliteti i da pizzajoli pomalo variraju u izradi pizza, to je istina. Ja doduse losih iskustava nisam imao, i bez obzira na sve receno, bolje napolitane trenutno u hr nema.

Mario, ne sumnjam da je bilo tako kako kazes, nemoj me krivo shvatit.


Igomat, takodjer poceo varirat u kvaliteti. Koliko sam uspio primjetiti u zadnje vrijeme svinjetinu nabavljaju od Kudelica a junetinu i teletinu od Medvena. Junetinu i teletinu mogu preporucit, a sa zadnjih par rundi svinjetine nisam bio zadovoljan. Od svinjskog programa ono sto i dalje kupujem je bijeli spek, izvrstan. Koljenica je zakon, moze ossobucco, a moze ju se poprzit i ubacit u varivo, fenomenalan smek da. Pacani ramsteki i dalje jako dobar omjer cijene i kvalitete.

Sto se svinjetine tice, preporucam zumbercanku na kvatricu. Izvrsna svinjetina, uzimao zimus za kobase i par puta po narudzbi za rostilj. Mogu bez zadrske reci da im je meso bolje od vecine onog sto se zakolje po nasim selima kao domace. Zapravo, zumbercanka je jako dobra mesnica, svega sam tamo kupovao i sve je bilo top kvalitete. Preporucam njihov rostilj program u sezoni, mljeveno, vratina, piletina i janjetina u komadima, sve odreda jako fino. Jedino sto mi tamo nije po cefu su oni pacani ramsteki.

U Grasi na Malesnici danas uzeo pljeske sa sirom, pilece raznjice i pecenice. Znaci pljeske su ocaj zivi. Em prosjecne okusom, em se doslovce radi o dvije pljeske izmedju koje su stisnuli snitu loseg sira, i kod pecenje kako se sir topi pljeske koje su predebele se razdvoje i sir iscuri. Grozomorno izgleda kad se ispece i prelose za pljesku iz ugledne mesnice. Ostalo jos nisam probao, ali ovo mi je druga kupnja tamo i drugi put da sam lose prosao, sumnjam da me budu vise vidli.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na