Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2016., 21:27   #1
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Random freeze, zahtjeva hard reboot

Pozdrav,

Dakle, imao sam problema sa mojim kompom od kada sam ga nabavio, svašta sam isprobavao i sada na kraju izgleda da je ipak problem negdje u kombinaciji sa BIOS i GPU driverima.

Vjerujem da moram čekati ispravne verzije prije nego li se potpuno riješi problem no da spomenem što se sve događalo, možda tko ima kakvu ideju.

1. Instaliran win7, driveri uzeti sa Asus stranice
- PC bi se nasumično svaka 3-5 dana zamrznuo
- Ekran bi pokazao random boju i prestala bi reagirati periferija
- nakon hard reboota se nije dao bootati cca 2 sata (kao da je ušao u sleep), čišćenje CMOSa ne pomaže (no kada se "probudi", onda registrira da je napravljen clear CMOS)

2. Napravljen update BIOS-a
- isti problemi, promjenom postavka u BIOSu (C states, EIST, Turbo) bi se moglo utjecati koliko često se događa freeze

3. Napravljen upgrade na win10
- isti problemi

4. Napravljen clean install win10, driveri uzeti preko windows update
- isti problemi

5. Instalirani novi driveri sa Intelove stranice
- isti problemi

6. Napravljen BIOS update
- ručne promjene u BIOSu sada su pomaknule freeze na svakih 9 dana

7. Napravljen BIOS update
- ručne promjene u BIOSu više ne utječu na freeze, sada se događa svaki dan

8. Instaliran beta Driver od Intela
- freeze se događa svaka 4 dana
- više se ne događa "sleep" problem pri hard reboot

Pa sada ti dijagnosticiraj problem.

Sistem je:
CPU: i5 6600
GPU: intel HD 530
MOB: Asus Z170m-Plus
PSU: XFX TS 550w
RAM: Kingston HyperX Savage 2400 mhz 2x4GB (JEDEC postavke)


Da li je tko imao kakve slične probleme?
Vjerovatno bi trebao pokušati nabaviti neku grafičku da vidim utječe li to na što.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2016., 22:32   #2
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
2. stavka - probaj pogasit te opcije štednje (C-states, EIST) pa onda javi

Moguće da napajanje zayebaye (nije neispravno već ga prca kompatibilnost s CPU-om)

Ako nije do napajanja, tek onda probaj s nekom grafom (uz isključenu integrušu)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2016., 00:05   #3
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
2. stavka - probaj pogasit te opcije štednje (C-states, EIST) pa onda javi

Moguće da napajanje zayebaye (nije neispravno već ga prca kompatibilnost s CPU-om)

Ako nije do napajanja, tek onda probaj s nekom grafom (uz isključenu integrušu)
Nakon zadnjeg BIOS update više nisu utjecale promjene tih opcija, no da, moram vidjeti da li nakon drivera bude što pomoglo.

Naponema, stavke 1-7 primjenivanje tokom zadnjih 4 mjeseca, 8. je primjenjena prošli tjedan.


Navodno je ovo problem sa Skylake no nitko ne zna gdje bi mogao biti problem, ljudi su već sve moguće mijenjali.

Vrijedi spomenuti da prije nego li sam stavio novi driver (dakle, kada se svaki dan događao freeze) sam probao sa (live) Linuxom te se nije dogodio freeze, tako da opet vuće na drivere.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 23:08   #4
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Jesi li testirao rame?
Da li blokira ako ga koristiš bez grafičke?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 10:40   #5
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Jesi li testirao rame?
Da li blokira ako ga koristiš bez grafičke?
Dap, sve moguće kombinacije (u paru i odvojeno, sve utore), koristeći memtest+ i HCI memtest.
Sve prošlo (bilo čak na servisu 2 puta gdje su danima vrtili testove)

Iako vrijedi napomenuti da nisu na QVL listi.

Koristim integriranu grafičku.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 11:41   #6
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Probaj neke rame sa liste? Jesi probao zamijeniti miš i/ili tipkovnicu? Nekad i to zna raditi takve probleme.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 12:15   #7
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Periferije (i monitor) jesam, nema promjene.

Za rame sam mislio probati, no žao mi dati novce ako ne pomaže, prvo ću vidjeti da li se što može preko BIOSa još riješiti.

Neki kažu da probam zamjeniti CPU, no o tome kada ostalo provjerim.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 15:01   #8
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Update

Prošlo je skoro 2 tjedna od zadnjeg zamrzavanja; nije isključeno da se neće ponovno dogoditi no izgleda obečavajuće.

Dakle, nakon najnovijih drivera, isključio sam C states u BIOS te je u međuvremenu došao mini service pack (tako bar piše u opisu) za Windows 10. Jedno od to dvoje je pomoglo, možda zajedno, no držim fige da je problem riješen.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 22:31   #9
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Bilo je lijepo dok je trajalo, opet se javio problem, i ovaj put se vratio problem gdje se ne da boot-at.

Ovaj drugi problem možda ima veze što sam isključio C states u BIOS.

Uglavnom, ako me pamćenje služi, mislim da sam u Power Option stavio dosta veliku brojku koliko mu treba da se ugasi/uspava (jer "never" nije radio koliko izgleda), što bi moglo objasniti zašto je ovaj put trebalo 15 dana da se zamrzne.

Probat ću s tim se sutra igrat da vidim ima li učinka.

EDIT: provjerio, ipak nisam mijenjao vrijeme, to sam prije isprobavao.

Zadnje izmijenjeno od: Otakon7. 06.04.2016. u 00:06.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 11:27   #10
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Otakon7 Pregled postova
Bilo je lijepo dok je trajalo, opet se javio problem, i ovaj put se vratio problem gdje se ne da boot-at.

Ovaj drugi problem možda ima veze što sam isključio C states u BIOS.

Uglavnom, ako me pamćenje služi, mislim da sam u Power Option stavio dosta veliku brojku koliko mu treba da se ugasi/uspava (jer "never" nije radio koliko izgleda), što bi moglo objasniti zašto je ovaj put trebalo 15 dana da se zamrzne.

Probat ću s tim se sutra igrat da vidim ima li učinka.

EDIT: provjerio, ipak nisam mijenjao vrijeme, to sam prije isprobavao.
Što kaže WhoCrashed?
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2016., 12:18   #11
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Što kaže WhoCrashed?
Ništa, ne proizvodi greške.


Crash dumps are enabled on your computer.

No valid crash dumps have been found on your computer


Isprobao sam namjerno stvoriti BSOD preko WhoCrashed, tako da se zapisuju.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 15:01   #12
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Jedino da probaš napajanje testirati(voltaže).
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 15:22   #13
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Jedino da probaš napajanje testirati(voltaže).
Postoji li neka lagana metoda ili moram nabaviti multimetar?
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 16:00   #14
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Otakon7 Pregled postova
Postoji li neka lagana metoda ili moram nabaviti multimetar?
A možeš probati preko očitanja u BIOSu ali je to nepouzdano.Najbolje ti je multimetrom.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 16:11   #15
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
A možeš probati preko očitanja u BIOSu ali je to nepouzdano.Najbolje ti je multimetrom.
U BIOSu su uglavnom brojke malo više od baze.

Da li je dovoljno testirati od 12 i 5? Jer 3.3 je malo problematično jer je 24 pin jako teško utaknuti. Kada mi je došao komp, praktički je visio, pa je na prvom servisu malo "na silu" utaknut do kraja.

EDIT: danas se opet zamrznuo, ovaj put ispod 24 sata, nije bilo promjena, dakle, valjda je bilo čudo da je radio 2 tjedna bez problema.

Zadnje izmijenjeno od: Otakon7. 06.04.2016. u 18:10.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 09:02   #16
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Pa mislim da onda nisi dobro uštekao 24pin konektor.Nevidim zašto bi bilo problematično uštekati 24pin(20 + 4).
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 12:11   #17
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Pa mislim da onda nisi dobro uštekao 24pin konektor.Nevidim zašto bi bilo problematično uštekati 24pin(20 + 4).
Moram svom silom pritisnuti da bi ušao do kraja, sada, da li je promblem to matične radi utora ili samog konektora, ne znam.

Znam da ga ja nisam mogao uštekati (tj, nisam htio previše sile upotrijebiti jer se savijala ploča) pa su mi ga onda na servisu do kraja uštekali pa mi rekli da teško ide.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 18:09   #18
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Otakon7 Pregled postova
Moram svom silom pritisnuti da bi ušao do kraja, sada, da li je promblem to matične radi utora ili samog konektora, ne znam.
Ajd daj poslikaj kako izgleda i kako ga uštekavaš.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 23:51   #19
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ajd daj poslikaj kako izgleda i kako ga uštekavaš.
Iskreno ne bi htio vaditi pin jer ne znam da li ću moći ugurati natrag.

No ugl, sada je uguran da se ona "kvačica" prihvati.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 20:58   #20
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Mali update.

Bio sam probao razne drivere, izgleda da utječe na razmake, najnoviji daje cca 2 tjedna (ono jedanput što se zamrznuo dan nakon zamrzavanja je bilo nešto random), dok ostali (bar 2 koja sam probao) daju 5 dana. No, činjenica da se to ne događa svima sa mojim komponentama, valjda je negdje u hardware problem. Iako je zanimljivo da se uvijek zamrzne u manje više isto vrijeme (npr. svaku drugu subotu oko 15 sati).

Što se tiče problema s bootanjem, izgleda da je često s ovom specifičnom pločom koliko čitam, no primjetio sam da kada ispitivač stavim u usb port dok je u ovom stanju, nema reakcije, dok dok je komp funkcionalan, lampica svijetli. Wifi kartica isto ne daje života, no sumljam da je povezano. Moguće da je ipak do napajanja.

Uglavnom, mislio kupiti multimetar, no više mi se isplati dati pare za servis pa neka oni isprobaju. Na kraju ipak budem to napravio lol

Htio još isprobati hard drugi, no danas se već 4 i pol sata neće boot-at, nasuprot inače 2 i pol.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 22:50   #21
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Probaj u biosu sve postaviti rucno sto se tice proca memorije i struje. Znaci multi uneses rucno umjesto da bude auto (stock postavke) napon isto tako i brzinu memorije, sve stavis rucno na stock postavke. Nista overclock cisto da vidis dal mozda bios na autopostavkama nes sprtlja
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 00:15   #22
shibi81
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 123
Ja imam isti problem ko ti jednom tjedno mi se dogodi, zajednicko nam je skylake procesor sa hd530 grafikom (sam sto je moj pentium) ram koji nije na listi i asus maticna (moja drugi model). Ne vjerujem da ti je to zbog napajanja ja sam vec probo sa drugim napajanjem i opet mi se to dogada. Ak ipak je onda su i tvoj xfx i moj fortron aurum i od kolege sto sam uzo corsair cx svi nekompaktibilni.
Provrtio sam memtest pa intelburn onda prime95 svaki po 24 sata i sve bez ijedne greske proslo. Kupio nove kablove za hard i ssd opet isti bog, probo sam ssd bez harda pa onda hard bez ssd ne pomaze, pa onda u druge utore isto ne pomaze.Windowse bar 10 puta instaliro bolje da nisam sam vrijeme izgubio. Mislim da je problem u maticnoj il ram memoriji posto nije na listi, zapravo neznam vise sta da mislim najrade bi komp zapalio, cak sam napajanje hard i ssd spojio na haswell platformu i tam sve sljaka tak da nije do toga. Sve komponente mi prolaze testove
Moze bit da je sto si u prvom postu rekao problem u kombinaciji bios sa gpu driverom.
shibi81 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 13:56   #23
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor shibi81 Pregled postova
Ja imam isti problem ko ti jednom tjedno mi se dogodi, zajednicko nam je skylake procesor sa hd530 grafikom (sam sto je moj pentium) ram koji nije na listi i asus maticna (moja drugi model). Ne vjerujem da ti je to zbog napajanja ja sam vec probo sa drugim napajanjem i opet mi se to dogada. Ak ipak je onda su i tvoj xfx i moj fortron aurum i od kolege sto sam uzo corsair cx svi nekompaktibilni.
Provrtio sam memtest pa intelburn onda prime95 svaki po 24 sata i sve bez ijedne greske proslo. Kupio nove kablove za hard i ssd opet isti bog, probo sam ssd bez harda pa onda hard bez ssd ne pomaze, pa onda u druge utore isto ne pomaze.Windowse bar 10 puta instaliro bolje da nisam sam vrijeme izgubio. Mislim da je problem u maticnoj il ram memoriji posto nije na listi, zapravo neznam vise sta da mislim najrade bi komp zapalio, cak sam napajanje hard i ssd spojio na haswell platformu i tam sve sljaka tak da nije do toga. Sve komponente mi prolaze testove
Moze bit da je sto si u prvom postu rekao problem u kombinaciji bios sa gpu driverom.
Koju matičnu imaš? Budući da imaš pentium, sumljam da je z170, pa bi to značilo da nije kombinacija non-k CPU + z170 matična. Maguće da je do HD530 (iako ljudi javljaju problema i sa nvidia i amd grafičkama)

Pretpostavljam da imaš samo probleme sa zamrzavanjem. Moj drugi problem sa boot-anjem je izgleda do ploče, no budući da se događa u isto vrijeme kao i zamrzavanje, ispada da je isti problem.

Uglavnom, po forumima čitam da je nekima pomoglo zamjeniti matičnu ili cpu pa ću to još vidjeti. U najgorem slučaju uzmem neku jeftinu ploču + pentium, no možda se uspije nači problem na servisu. Do sada sam uvijek računalo nosio na servis dan iza zamrzavanja, što je značilo da je trebalo čekati tjedan dana, što se nije dočekalo, sada ću probati nakon 5 dana u utorak odnijeti (sa trenutnom postavkom, izgleda da treba 6 dana).


@bamuja: i to sam probao, naravno ne mogu reći da sam dobro postavio, no bio sam koristio default brojke. Jedino što nisam dirao je VCCIO i slično, samo ono osnovno.
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 17:58   #24
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Otakon7 Pregled postova
sumljam
Citiraj:
Autor Otakon7 Pregled postova
sumljam

sry frende, ali moram, izrazito sam alergičan na to..

sumljam u 2016. godini? pobogu, zar je teško napisati sumNJam, jer jedino ta riječ ima smisao i značenje..

ajd još nekako u tekstu (vidio sam i kod drugih s foruma da tako pišu), ali kad mi netko kaže "da sumLJa da mu baba po noći krade slatkiše iz kištre" u razgovoru, naježim se i proserem u istom trenu..


da budem i od neke pomoći, nisam skroz čitao temu, ima stvarno puno informacija..
-jesi probao kompletno sve dijelove izvadit van, i recimo sastavit komp na stolu i tako ga probat?
-kažeš da ti se komp ne boota 4 i pol sata ponekad.. ajde probaj uštekat komp u drugu utičnicu.. probaj ga čak i u drugu sobu odnijet, jer imao sam sličan slučaj kod strica, kod njega komp ne radi a kod mene radi normalno, sve dok nisam skužio da mu nešt ne valja sa strujom u kući
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 20:47   #25
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
sry frende, ali moram, izrazito sam alergičan na to..

sumljam u 2016. godini? pobogu, zar je teško napisati sumNJam, jer jedino ta riječ ima smisao i značenje..

ajd još nekako u tekstu (vidio sam i kod drugih s foruma da tako pišu), ali kad mi netko kaže "da sumLJa da mu baba po noći krade slatkiše iz kištre" u razgovoru, naježim se i proserem u istom trenu..


da budem i od neke pomoći, nisam skroz čitao temu, ima stvarno puno informacija..
-jesi probao kompletno sve dijelove izvadit van, i recimo sastavit komp na stolu i tako ga probat?
-kažeš da ti se komp ne boota 4 i pol sata ponekad.. ajde probaj uštekat komp u drugu utičnicu.. probaj ga čak i u drugu sobu odnijet, jer imao sam sličan slučaj kod strica, kod njega komp ne radi a kod mene radi normalno, sve dok nisam skužio da mu nešt ne valja sa strujom u kući

Ajde da i to jednom naučim :P

Uglavnom, nisam probao izvaditi no probao sam drugu utičnicu (kada se neće bootat i općenito koristiti za svakodnevni rad). E sada, ako u cijeloj kući ne valja, jedino mogu UPS probati, no budem vidio što će biti na servisu, nosim ga ovaj tjedan (po treći put, no ovaj put ću probati nagovoriti da jednostavno bude upaljen komp do 3 tjedna, bez ikakvog prčkanja)
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 22:11   #26
shibi81
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 123
[QUOTE=Otakon7;2920798]Koju matičnu imaš? Budući da imaš pentium, sumljam da je z170, pa bi to značilo da nije kombinacija non-k CPU + z170 matična. Maguće da je do HD530 (iako ljudi javljaju problema i sa nvidia i amd grafičkama)

Pretpostavljam da imaš samo probleme sa zamrzavanjem. Moj drugi problem sa boot-anjem je izgleda do ploče, no budući da se događa u isto vrijeme kao i zamrzavanje, ispada da je isti problem.

Asus B150I Pro gaming aura..Kad mi se zamrzne moram ga na kucistu resetirat, onda mi se pojavi na ekranu asus i baci monitor u sleep valjda(ugasi ga bude crni ekran lampica na monitoru ne svijetli vise plavo neg bude crveno) a komp radi vrti ventilator onda ga na kucistu ugasim i nakon par minuta upalim i bude opet par dana sve ok. Sve komponente su ispravne bar prolaze testove sve bez gresaka.
shibi81 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 12:52   #27
Otakon7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor shibi81 Pregled postova

Asus B150I Pro gaming aura..Kad mi se zamrzne moram ga na kucistu resetirat, onda mi se pojavi na ekranu asus i baci monitor u sleep valjda(ugasi ga bude crni ekran lampica na monitoru ne svijetli vise plavo neg bude crveno) a komp radi vrti ventilator onda ga na kucistu ugasim i nakon par minuta upalim i bude opet par dana sve ok. Sve komponente su ispravne bar prolaze testove sve bez gresaka.

Da, i meni se nekada dogodi da mi reset gumb radi, u kojem slučaju mi PC ode u sleep. Čini se kao da je isti problem, samo što se kod mene večinu slučajeva dogodi neki gadan freeze (ako se slika zamrzne, onda reset radi, ako dobijem neki glitch ekran, onda mu nema spasa).
Otakon7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na