Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2016., 11:28   #1
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Laptop se gasi na punjacu

pozz , vec nekoliko dana muku mucim sa LAPTOPOM , uglavno laptop kada je samo na bateriji , radi bez problema , sve odlicno ali ako ga ukljucim na bateriju i punjac ili samo punjac ugasi mi se , kada je laptop ugasen punjac normalno naapuni bateriju ... do punjaca nije jer bi u situaciji kada su i baterija i punjac u laptopu ono bi automatski prebacilo na bateriju ali ne prebaci vec ga ugasi odnosno restartuje ... Nosio sam ga na servis , oni promjenili termalnu pastu i ocistili , donio ga kuci radio normalno cijeli dan i opet danas isti problem . Sta bi moglo biti problem ? Unapred Hvala
Sljedece specifikacije
i7 2630m
12gb ram
nvidia gtx 570
...
MSI GT630DX
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 12:35   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Probaj dok je na punjaču staviti na drugi profil, npr max saving. Pregrijava se sigurno.
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2016., 14:51   #3
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Probaj dok je na punjaču staviti na drugi profil, npr max saving. Pregrijava se sigurno.
Nista , i dalje isto
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 15:02   #4
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Instaliraj neki softver za logiranje temperature i prati temp do gašenja. Imaš drugi punjač od nekog poznanika cisto da probaš?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 12:12   #5
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Pokusaj u postavkama podesiti da kad je na punjacu u power options pod processor power management stavi maximum processor state na 99% pa vidi.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 14:46   #6
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Pokusaj u postavkama podesiti da kad je na punjacu u power options pod processor power management stavi maximum processor state na 99% pa vidi.

Odnio danas opet na isti servis , kazu HDD ima Bad sectora , i stavice mi na drugi HDD sistem i to 10tku pa cemo vidjeti , ja im spominjao to za maticnu kazu da nece prckati po maticnoj na laptopu koji radi ....

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Instaliraj neki softver za logiranje temperature i prati temp do gašenja. Imaš drugi punjač od nekog poznanika cisto da probaš?
Temperatura sve normalna , bez ikakvog divljanja , stim da kada ga upalim na safe mode sve normalno ne gasi se
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 16:35   #7
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Dobro, jel se na kraju ugasi ili reboota? Jel ti baci plavi ekran?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 17:17   #8
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Dobro, jel se na kraju ugasi ili reboota? Jel ti baci plavi ekran?
Ne baci plavi ekran , samo se ugasi ono kao da je ciglom pogodjen i onda se opet sam pali
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 17:21   #9
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
jesi probao bios updateat na zadnju verziju ako nije?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 17:31   #10
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
jesi probao bios updateat na zadnju verziju ako nije?
Iskreno nisam , ma da iskreno sumljam na ovoj verziji Biosa je donedavno radio cudno bi bilo da odjenom postane problem u Biosu
batfix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2016., 17:35   #11
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Znaci ne ugasi se nego se reboota ipak. Velika je to razlika pri utvrđivanju dijagnoze.
Ipak nije pregrijavanje u pitanju jer bi se onda ugasio. Moguce je da je problem u hardu kako su ti i rekli.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 18:21   #12
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Znaci ne ugasi se nego se reboota ipak. Velika je to razlika pri utvrđivanju dijagnoze.
Ipak nije pregrijavanje u pitanju jer bi se onda ugasio. Moguce je da je problem u hardu kako su ti i rekli.
Gle on ako se upali i ako radi nekih 5 minuta onda ce raditi sve dok ga sam ne ugasim , ja mislim da je do graficke bez obzira sto igram na toj istoj grafickoj igri i odlicno radi , zanima me ako je otisla graficka , jel mogu prebaciti na integrisanu koja dojde u mom procesoru , bar sam citao na netu da procesor i7 2630m ima u sebi graficki cip
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 19:13   #13
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nista ja tebe ne razumijem. Je li se gasi li resetira na kraju? Po cemu si zakljucio da je problem u grafickoj?
Ako se gasi, nesto ti se pregrijava ili ti negdje probija napon gdje ne treba. Ako se resetira, onda moze biti milion razloga, pocevsi od softverskih pa onda i do memorije, harda, i slicno.
Odnesi to u dobar servis i neka ti srede jer ocito ne znas ni objasniti kakav problem imas, pa cisto sumnjam i da ga mozes rjesiti ovako preko foruma.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 17:17   #14
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nista ja tebe ne razumijem. Je li se gasi li resetira na kraju? Po cemu si zakljucio da je problem u grafickoj?
Ako se gasi, nesto ti se pregrijava ili ti negdje probija napon gdje ne treba. Ako se resetira, onda moze biti milion razloga, pocevsi od softverskih pa onda i do memorije, harda, i slicno.
Odnesi to u dobar servis i neka ti srede jer ocito ne znas ni objasniti kakav problem imas, pa cisto sumnjam i da ga mozes rjesiti ovako preko foruma.
Laptop se restartuje , ne da se normalno restartuje vec kao da je ostao bez napajanja pa opet se pali , to se desava kada je samo na punjacu ili kada je u njemu i Baterija i ukljucen na punjac ,dok kada je samo na Bateriji laptop se ne gasi . Stim da kada se laptop pokrene preko Safe moda ne gasi se preko punjaca niti baterije . Laptop se ne grije , zamjenjen mu Hard disk , zamjenjena termalna pasta , stavljen nov sistem . Laptop ponekada se upali i normalno radi i ne ugasi se dok ga ja sam ne ugasim . Zasto mislim da je zasebna graficka problem ?
Pa citao sam na jednom forumu ima momak isti problem sa istim laptopom i rijesio ga tako sto je zamjenio graficku , evo https://www.techinferno.com/index.ph...nd-restarting/ . Meni normalno radi na bateriji pa se drzim da ne mora znaciti da je to taj problem .
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2016., 00:21   #15
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Na punjaču se gasi tj. resetira kažeš.
Je li za to vrijeme baterija unutra ili vani?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2016., 07:11   #16
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Na punjaču se gasi tj. resetira kažeš.
Je li za to vrijeme baterija unutra ili vani?
Bez obzira da li vani ili unutra

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nista ja tebe ne razumijem. Je li se gasi li resetira na kraju? Po cemu si zakljucio da je problem u grafickoj?
Ako se gasi, nesto ti se pregrijava ili ti negdje probija napon gdje ne treba. Ako se resetira, onda moze biti milion razloga, pocevsi od softverskih pa onda i do memorije, harda, i slicno.
Odnesi to u dobar servis i neka ti srede jer ocito ne znas ni objasniti kakav problem imas, pa cisto sumnjam i da ga mozes rjesiti ovako preko foruma.
Problen je kao sto sam mislio grafa ima limit 0.900V a ako skoci preko te voltaze gasi ga. Moracu je pokusati underclockati , samo ne znam kako ne mogu naci program da mi pomogne

Zadnje izmijenjeno od: nino. 15.04.2016. u 18:13.
batfix je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 14:53   #17
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Kako si dosao do te dijagnoze?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 17:20   #18
batfix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Kako si dosao do te dijagnoze?
Ljudi imaju isti problem kao ja sa istim laptopom i istom grafom. sve navodi da je to problem
batfix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na