Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2016., 22:32   #1
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Epson SX435W - problem sa potrošnjom tinte

Dobio sam rabljeni Epson SX435W i kupio set zamjenskih tinti (T1291, T1292, T1293, T1294 su oznake tinti)

Primijetio sam da se po Epsonovom status utilitiju tinte prazne nevjerojatno brzo. Već nakon 4 slike je utility prijavljivao da je na pola kapaciteta. Nakon 7-8 A4 fotografija, cyan javlja "ink cartridge not recognized".. Koliko sam uspio izguglati, to je poruka koja kod zamjenskih tinti znači da ih treba promijeniti.

Prije sam imao Canon i radio je potpuno drukčije, ovaj uopće neće printati (čak ni crno), čim jedna tinta bude ispražnjena.

U cartridgeu sigurno još ima puno tinte, da li je ovo normalno kod Epsona jer ako jest nemam namjere dalje koristiti ovaj pisač?

hvala!
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2016., 23:32   #2
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ma taj printer je uzas,tu foru sa neprepoznavanjem tinti ces imati cesto.

Ja sam ga imao i redovito je to bacao,mozes probati izvaditi i opet staviti.

Moj je riknio nakon 2 godine i od tada imam monokromatskog lasera i inkjekt mislim da vise kod mene nece

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2016., 10:50   #3
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Dobio sam rabljeni Epson SX435W i kupio set zamjenskih tinti (T1291, T1292, T1293, T1294 su oznake tinti)

Primijetio sam da se po Epsonovom status utilitiju tinte prazne nevjerojatno brzo. Već nakon 4 slike je utility prijavljivao da je na pola kapaciteta. Nakon 7-8 A4 fotografija, cyan javlja "ink cartridge not recognized".. Koliko sam uspio izguglati, to je poruka koja kod zamjenskih tinti znači da ih treba promijeniti.

Prije sam imao Canon i radio je potpuno drukčije, ovaj uopće neće printati (čak ni crno), čim jedna tinta bude ispražnjena.

U cartridgeu sigurno još ima puno tinte, da li je ovo normalno kod Epsona jer ako jest nemam namjere dalje koristiti ovaj pisač?


hvala!
Sam po sebi ovo nije loš pisač. Znam jednu arhitekticu koja je na njemu efektivno potrošila cca 4 * 100 kazeta prije nego što je glava prolupla. Nije se zaštopala već je elektronika na glavi pošandrcala.

Epson je od njega napravio L 435 koji košta u nabavi barem 1000 kn skuplje.

Ali ukoliko te ne zadovoljava lako ga se možeš riješiti. Možeš za njega bez tinti dobiti 50 kn.

Znači savjet ukoliko vidite negdje takav pisač uzmite ga za 50 kn. Nije ga on dobio bez razloga za badava. Zatim u njega stavite trajne zamjenske kazete i ušparali ste barem 1000 kn.

Uz trajne zamjenske kazete možete koristiti istu onu tintu za Epson L435 ili duplo jetiniju neku verificiranu i jednako kvalitetnu zamjensku tintu za L435.

Znači stvari nisu ni izbliza tako crne kako izgledaju na prvi pogled.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2016., 21:38   #4
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Hvala na odgovoru.

Koliko bi došle trajne zamjenske kazete? Pretpostavljam da uz njih onda treba uzeti i reseter za čip?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2016., 23:10   #5
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Hvala na odgovoru.

Koliko bi došle trajne zamjenske kazete? Pretpostavljam da uz njih onda treba uzeti i reseter za čip?

Jedna trajna zamjenska te dođe jednako kao dvije kazete za jednokratnu upotrebu. Kazeta je puna i možeš je koristiti kao zamjenu za 2 -3 standardne zamjenske tinte. Na trajnoj kazeti je ugrađen reseter i chip se resetira tako da kad status monitor kaže da je kazeta prazna izvadiš je van i ponovo je uložiš. Nakon toga je ponovo indikacija 100%.

Inače postoke 3 verzije takvih trajnih kazete
Jedna se resetira sa spajalicom
Druga ima ugrađeno tipkalo
A treća funkcionira na opisan način.

Inače ovi CHIP ovi nisu 100% prikladni za svaki printer iz prostog razloga jer Epson stalno firmver mijenja preko novih draivera. Kao što i sam vidiš da imaš zbog toga problema sa drugim zamjenskim tintama.Odnosno takve trajne kazete nemaš po PC shopivima. I nisu pogodne za slanje poštom Zato je ih treba provjeriti baš na tom printeru i najpametnije doći sa printerom kod prodavača I na licu mjesta se uvjeriti da cijela prića funkcionira. Pa tek kad vidiš da sve uredno radi onda platiš. kasnije više nemaš tih problema je cijelo vriojeme koristiš jedne te iste CHIP ove. A kod standardnih zamjenskih nikad ne znaš koji čip će ti netko uvaliti.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 09:44   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Drugim riječima treba uparit printer i zamjensku, samo je,pitanje što kad epson opet promjeni firware ? Ponovno natrag prodavaču po nove čipove, reprogramiranje i koliko ta priča onda košta?
I šta ti znače te "trajne" CISS ili bočica pa dopunjavaj ?

Zato ja lijepo imam Canona kojemu Orink paše bez problema .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 15:03   #7
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Drugim riječima treba uparit printer i zamjensku, samo je,pitanje što kad epson opet promjeni firware ? Ponovno natrag prodavaču po nove čipove, reprogramiranje i koliko ta priča onda košta?
I šta ti znače te "trajne" CISS ili bočica pa dopunjavaj ?

Zato ja lijepo imam Canona kojemu Orink paše bez problema .

Reci da si ti Epson , što bi radio.

Ljepo i angažirao naku ekipu da malo pronjuška koliko se stvarno prodaje zamjenskih kazeta. Zatim bi otkrio da se svi ti proizvođači zamjenskih kazeta obskrbljuju na istom mjestu za CHIP ove. Odnosno da je jedna ekipa razbila Epsonov kod za CHIP ove za jednokratnu upotrebu i distribuira ih raznim proizvođačima plastičarima koji ih ljepe na svoje kutijice.

E sad kako se radi o konkurenciji onda onaj koji najviše proizvodi CHIP ova možer imati najbolju cijenu zamjenskih CHIP ova za zamjenske kazete. I takvih nema više od dva tri proizvođača. I sve što Epson treba napraviti je skanirati taj kod u tim zamjenskim kazetama i blokirati ga kroz novi firmver.
Znači što zvučnija etiketa na kutijici to je veća vjerojatnost da ju je Epson stavio na listu za bananu.
I to je to.

Međutim kod trajnih kazeta CHIP ovi imaju sasvim drugi kod. Odnosno drukčije se ponašaju nego li CHIP ovi za jednokratnu upotrebu. I koliko je meni poznatao Epsonu je to pre mali zalogaj i ugroza da bi se petljao sa takvim CHIP ovima. Odnosno razviajti nekakvu zaštitu za tako mali broj korisnika. Koji sigurno nisu toliko slabo verzirani i skloni mijenjanju da se ne bi na vrijeme informirali o ovoj ugrozi.

Takve instalacije nemaju sa time problema ukoliko rade od prve. Druga stavar je što su takvi ćCIP ovi relativno osjetljivi na statički elektricitet. Tako da je od 100 sigurno 10 dobilo po nosu. I zato se takve stvari ne naručuju preko E baya. Već od nekoga što može promptno zamjeniti defektan CHIP.

Odnosno najpametnije je prvo isprobati pa onda platiti. Ili uzeti paket = provjeren printer + trajne kazete od istog izvora.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 17:37   #8
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Uzmeš na Aliexpres-u ima i za manje od 10$ ili 30 zamjenskih na ebay-u za 23 eura
__________________
Moje trgovine: 1,2
spep je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na