Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2008., 11:19   #31
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Iam problem... Ostavio sam printer tjedan dana da niš ne printa i sad se crna (zamjenska) boja ne da printat...
Ipak i nije ideja sa tim zamjenskim bojama bila čisto oke, makar su po tonu super.
Dal se zaštopala glava? Printa onako mrlje slova, malo da malo ne. Svaki put kad vadim glavu iznutra cijela je zmazana i crna. Obrišem i vratim, stavim printat, vadim, sva zmazana, mokra.
Vrtio sam odštopavanje glave, deep nozzle cleaning 5 puta, sve isto... Vadio sam tintu van i navlažio malo, mislio da se zasušila spužvica, nije ni to. Kaj da radim?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 13:43   #32
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Baci pogled na oblik dijela spremnika gdje je spužvica i oblik dijela glave printera gdje je sapnica. Moguće je da nisu istog oblika pa ne dihta dobro.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 22:43   #33
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Printalo je oke prije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 21:39   #34
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Ja bas kupio iP4500 posto ima "veliku" crnu za ext jer nekako nevjerujem u zamjenske (za sad).

Nekak brijem da ce te reseter kostat razlike u cijeni original/zamjenska.....

Da ne otvaram novi post pitanjce:
Kako dobit "foto" kvalitetu printa, ja sam naime probao stavit u settinzima od ip4500 najacu kvalitetu i tvrdi papir (onaj sto dodje sa njim) i slika je ispala BANANA........jos je rezolucija solidna ali boje su totalna banana, kontrast je ocajan.....dali mi negine "Photo paper" ili mozda ima neka kombinacija.
i ja imam isti problem sa fotkama. boje su baš isprane.printam na neki verbatim papir glosy photo,170g. budući nije neki premium pro,neda ići na high.printam iz PS4,kontrola boja iz programa,ne u printeru,ista stvar,kako god podesio.
jel stvarno moguće da je stvar samo u papiru?
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 12:05   #35
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Iam problem... Ostavio sam printer tjedan dana da niš ne printa i sad se crna (zamjenska) boja ne da printat...
Ipak i nije ideja sa tim zamjenskim bojama bila čisto oke, makar su po tonu super.
Dal se zaštopala glava? Printa onako mrlje slova, malo da malo ne. Svaki put kad vadim glavu iznutra cijela je zmazana i crna. Obrišem i vratim, stavim printat, vadim, sva zmazana, mokra.
Vrtio sam odštopavanje glave, deep nozzle cleaning 5 puta, sve isto... Vadio sam tintu van i navlažio malo, mislio da se zasušila spužvica, nije ni to. Kaj da radim?
koje si zamjenske tinte koristio? ja planiram uzeti orink+chip extender. one zamjenske u vemila,kao, nisu dobre.
jesi riješio problem?
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 13:54   #36
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mislim da budem ostao na orginal Canon tinti-jučer sam otkopao printer (i865) kojeg nisam koristio barem dvije godine...očistim ga, pokrenem-katastrofa, crna se vidi na možda jednoj 1/3 teksta.

Probao sa svim modovima za čišćenje, višekratno-kita.
Nije mi vrag dao mira pa sam navečer opet isprobavao i nakon nekog vremena prošljakalo sve kako treba

Otprintao 20-tak stranica c/b-radi, par stranica u boji isto sve pet.
Imao sam jednu patronu Magente u zalihi (godina uvoza 2003) stavio i nju a sve šljaka...

Da je unutra bila zamjenska-mogao bi ga samo hitit u smeće, 100%...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2008., 12:48   #37
yeah666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: umag
Postovi: 7
mi mozete preporuciti neke jeftine zamjenske tinte za pixma mp540.......
yeah666 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2008., 19:10   #38
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
evo iskustvo nakon mjesec dana korištenja orink zamjenskih tinti na pixmi 4500:
ne da nema nikakvih razlika, nego je fotka potpuno ista! što se tiče papira, ista stvar.canon papir je najobičnija prevara (mislim na cijenu) i preko toga i tinte nadoknađuju zato što su nam prodali onako jeftino printer. budimo realni, 650kn za npr. pimxu i4500, dvostruki print, print na dvd, foto kvaliteta ispisa,...nema šanse za te novce.
svi mi uglavnom printamo na auto postavkama i zato su rezultati dobri na canon papirima, a na ostalima nisu. tajna se zove "profil", ili ICC za određeni papir. za ove jefnite papire,tipa verbatim,aro,... nema na njihovim stranicama profila. ali nakon nekoliko bačenih papira u smeće evo riješenja: u postavkama boja stavite ovim redosljedom:
-6
-10
-5
nakon toga,slika na papiru ( bilo kojem ) je ista ko i na ekranu. da budem iskren, još bi se trebalo malo pomučiti oko smeđe i roze boje, nije baš ono u dlaku,ali tu je negdje.
kako printam puno slike 10x15, prvo sam u hgspotu našao 100kom agfa 240g za 50kn i mislio da sam super prošao. a nekidan u metou nađem njihov papir aro 10x15 100kom za 20kn!
uzeo sam odmah sve sa police. račun: zamjenske tinte orink, svaka oko 9kn
x3 boje=27kn+20kn 100kom 10x15 papira= 47kn/100=47lp otprilike svaka slika!
ja zadovoljan!
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 01:54   #39
Lumen_Štrumpf
Registered User
Moj komp
 
Lumen_Štrumpf's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 7
Da, iznesem svoje iskustvo sa kupnjom printera pod kraj prosinca, htio sam naravno nabaviti printer koji ima jeftini potrošni materijal(direktno se to odnosi na zamjenske opcije, jel' one originalne imaju samo jednu manu-skupo dođu), te izvidim situaciju na svim boljim prodajnim mjestima, te izbor padne na Canon Pixma 3500, te vidim ima za njega tri opcije kako mogu doći do jeftinog potrošnog materijala(kupovati zamjesnke tinte bez čipa, sa čipom ili puniti spreminke samostalno, preko probušenih...rupa), ali ponukan iskustvo potrebe dobrog izviđanja situacije, uvijek prije nazovem trgovaca da vidim jel' isti artikl imaju za profati, jel se počesto situacija razlike na netu i one na licu mjesta.
Saznah nakon par telefonskih razgovora da je moj printer koji htjedeh kupiti izvučen iz prodaje, te zamjenje, nekim novim modelom, mislim 3600, te mi ti novi modeli ruše cijelu koncepciju jefitnog potrošnog materijala, jer kako kažu trgovci, Canon bar jednom godišnje povuče modele iz prodaje, za koje su već na tržištu zamjenskih tinti se pojavile adekvatne zamjene za one originale.
Na kraju nađoh spas u Canon Pixma 2600 koja koristi dvije vrste spremnika( npr. za black PG-40 i PG-37), te pošto je 37-ica stariji tip spremnika, bilo je već za nju opcije da se samostalano puni spremnik, te tako ipak nađoh rješenje za potrošni materijal, a da ne dođe kao novi printer ili skoro kao novi, jel bih onda umjesto da kupujemo tinte, odmah kupio novi printer.
__________________
...Papa Štrumpf je uvijek govorio...
Lumen_Štrumpf je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 14:24   #40
Oranje
apsolventus
Moj komp
 
Oranje's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 143
u konikomu u city centru je bilo jos nekoliko ip3500 po 499kn neki dan
i u pevecu ga ima, po 649kn
Oranje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 06:46   #41
Lumen_Štrumpf
Registered User
Moj komp
 
Lumen_Štrumpf's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Oranje Pregled postova
u konikomu u city centru je bilo jos nekoliko ip3500 po 499kn neki dan
i u pevecu ga ima, po 649kn
Moguće da još istog ima u prodaji, jer se isti još nije rasprodao....nažalost nisam išao u velike centere, nego sam se koncentrirao na dućane specijalizirane za informatiku...ali je taj model sa strane Canon, više ne dolazi do dobavljača, odnosno do polica dućan, nego su još neprodani artikli u opticaju, ali taj model više ne dolazi sa strane Canona.
__________________
...Papa Štrumpf je uvijek govorio...
Lumen_Štrumpf je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2009., 23:54   #42
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
ima gdi još ip4500?????
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 09:45   #43
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor dj_ruby Pregled postova
ima gdi još ip4500?????
Nema. I ja sam ga tražio prije nekih mjesec dana. Nula bodova. Neke trgovine ga još možda i imaju na cjeniku, ali ne i na lageru.
'Ko je jamio, jamio je.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 14:29   #44
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
a ovaj multifunkconalni mp630 on ima zamjenskih koliko sam skužio i to iste ko za 4500 ili nema???
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 10:49   #45
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
došle zamjenske tinte za ip4600 i mp630 samo za sad dođu 30kn
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 11:28   #46
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor gladijator Pregled postova
svi mi uglavnom printamo na auto postavkama i zato su rezultati dobri na canon papirima, a na ostalima nisu. tajna se zove "profil", ili ICC za određeni papir. za ove jefnite papire,tipa verbatim,aro,... nema na njihovim stranicama profila. ali nakon nekoliko bačenih papira u smeće evo riješenja: u postavkama boja stavite ovim redosljedom:
-6
-10
-5
nakon toga,slika na papiru ( bilo kojem ) je ista ko i na ekranu. da budem iskren, još bi se trebalo malo pomučiti oko smeđe i roze boje, nije baš ono u dlaku,ali tu je negdje.
Jel netko zna gdje bi trebao izmjenit ove postavke o kojima se govori?
Edit: OK, našo sam.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 20.01.2009. u 11:50.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 18:38   #47
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
dali je ovo jedini način za vidjeti kolio ima još boje???



tu mi nekak brzo nestaje isprintao sam 10-ak cd-a i 30-ak slika 10x15 i to mi se potrošilo koliko kaže

i kad da idem stavljat zamjensku nekaj kak sam čitao sam skužio da nesmijem pustiti da mi se isparazni boja do kraja ili???
po čemu da točno gledam kad bude mi prazna i kad da idem mjenjat boju???
i kako da izvadim onaj čip dolje prstima, pincetom ili??? i kojim točno ljepilom da ga stavim gore na zamjenski orink spremnik???
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 10:13   #48
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Molim za preporuku - Pisac sa jeftinom zamjenskom bojom

Pošto jako puno printam a kvaliteta mi nije bitna,koji printer do 400kn ima najjeftinije zamjenske boje pod uslovom da su dostupne ili u vemilu ili hgspotu?

Znaci moze i Inkjet bilo koji ako
1.ima dostupne zamjenske
2.ako su zamjenske boje jako jeftine ( ispod 40kn)
3.ako kosta manje od 400kn

Hvala unaprijed
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 11:26   #49
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Imam neki problem sa zamjenskom tintom Orink, prije nje sam koristio maxnaviu za epson sx405 obje su me razočarale ne znam jel to uobičajeno kod tih zamjenskih da tako odma rade probleme, maxnavia mi je printala jedno vrijeme pa kao neće više, a mučka boja unutra kao da je ima, Orink kad sam novu ubacio nozzle check napravim i boje više nema ko da se isjedila negdje ni magente ni žuta...

EDIT:
Zamjenili mi danas novu i zasad radi.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.12.2014. u 14:20.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na