Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2013., 21:07   #1
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Pomoć oko odabira laserskog printera u boji

pozdrav svima,

Trebao bi novi printer, i odluka je pala na laserski/LED printer u boji.

Stvarno ne printam puno i iz tog razloga neću ink-jet, jer mi se glava printera sasuši pošto se zna desit da ne isprintam ništa po 2-3 mjeseca, a i nisam zadovoljan s Epsonom koji imam trenutno jer mrlja i zajebava, dakle dosta mi je tinte.

Što se tiče mojih potreba, printam najviše notne zapise, tekst, i tu i tamo nekakvu grafiku/tablicu u boji/web stranicu. Fotografije ne printam. Kao što sam već rekao ne printam puno, 20-50 stranica mjesečno, ponekad s pauzama od par mjeseci kao što sam naveo.

Malo sam proučavao te printere i ima stvari koje ne znam pa bi bio zahvalan ukoliko bi netko htio malo pojasniti i uputiti me u pravom smjeru. Probao sam googlati no nisam baš našao objašnjenja koja bi mi previše pomogla.

1. Zanima me ova DPI rezolucija printanja. Primjetio sam da laserski printeri imaju većinom 600x600 DPI rezoluciju, pa tu recimo kod Canona postoji nekakva tehnologija za bolji ispis pa piše da s primjenom te tehnologije printa 2400x600 pa na više ovisno o printeru. Zatim postoje 1200x1200 neki itd. Zanima me što se tiče te rezolucije kolika bi ona trebala biti i na što paziti? Ono što meni treba je normalan ispis, dakle nekakva normalna i prosječna kvaliteta ispisa.

2. Dali laserski printeri printaju dok ima tonera u posudi, ili su ograničeni brojem stranica koje pišu na toneru, pa se može desit da ostane tonera, a da spremnik više ne radi jer je brojač odbrojao stranice?? Znam da su se takve stvari prije dešavale, no ne znam jel to još uvijek aktualno. Znači ja bi htio printer koji će printati dok ima tonera u posudi.

3. Također čitao sam na par mjesta da neki printeri troše i tonere u boji, iako printaš crno-bijelo. Dakle htio bi onaj printer koji troši samo crnu kad se printa crno bijelo, a ne da troši i boje ili im smanjuje broj stranica onako kao što sam opisao u 2. točci.

4. Koji su troškovi održavanja laserskog/LED printera? Vidio sam da treba mijenjati bubanj na tim printerima tu i tamo. Zanima me kolika je cijena toga kod laserskih u boji i koliko to često treba raditi? Također čitao sam nešto da noviji printeri imaju bubanj u sklopu tonera, pa se zajedno s tonerom odmah mijenja i bubanj.

5. Što znači da je printer duplex???

6. Ako može neka preporuka printera po ovome što sam naveo, otprilike bi dao 1000-1500kn za printer, i da toner nije preskup, možda da postoji i zamjenski koji je dovoljno kvalitetan, no i ako je original nekih 200-250kn za 1000-1200str moglo bi proć.

Pa eto ak se kome da objasnit bar ugrubo ovo što sam pitao bio bi zahvalan.

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 25.10.2013. u 22:08.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 09:27   #2
dinkoh
Premium
Moj komp
 
dinkoh's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
eee postavio si taman pitanja koja i mene interesiraju
ja isto trazim laser u boji, ali multifunkcionalni....
dinkoh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2013., 09:43   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nađi printer za koji s emogu kupiti zamjenski toneri. Imam Canon multifunkcionalni 8040Cn (ima mrežni priključak pa sam ga spojio na router da može više kompova raditi s njime).

1. za tekst je 600dpi i previše kao i za većinu slika
2. dok ima praha u toneru
3. moj uređaj ima 4 boje+crnu tako da za tekst koristi isključivo crnu
4. bubanj je u sklopu tonera. Novi toner-novi bubanj.
5. printa s obje strane papira (automatski) tj. ne treba ručno okretati papir da bi isprintao i na drugu stranu. Ne pretjerano korisna opcija. Radije uzmi model sa ADF-om (automatsko uvlačenje papira kad kopira/skenira).
6. u mom slučaju, original toner oko 400kn, punjenje tonera drugim prahom 250kn.

EDIT: gore navedeno u točkama 2, 4 i 6 važi za moj Canon. Možda je kod drugih uređaja drugačije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 28.10.2013. u 11:07.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 10:44   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
4. bubanj aka photoconductor je negdje integriran u toner, negdje nije... obično je nešto jeftiniji od samog tonera i traje 2-3 tonera.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 17:27   #5
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Evo ovo mi je zapelo za oko:

http://www.canon.hr/For_Home/Product...0Cw/index.aspx

Cijena je oko 1800kn. Ima te tonere koji imaju "sve u jednom" (toner, bubanj i posuda za otpadni toner)

Cijena tonera crnog mi je prihvatljiva. Oko 22lipe ispadne cijena ispisa po papiru (s papirom eto nek bude 27-28lp), a pisač se isporučuje s početnim spremnicima od 800 stranica, što ću mislim imati dosta bar 1-2 godine crnu, a boje i duže.

Multifunkcionalni su mi skupi uređaji Canonovi. Ispod 2500kn nema ništa, a scanner imam tak i tak pa mi nije problem kad trebam nešto poskenirati i isprintati, a to tako i tako stvarno rijetko radim.

Sad zanima me, ovi toneri u bojama (C M Y). Svaki je deklariran na 1500stranica.

E sad jel to znači da ću dobit oko 1500 stranica u boji ili oko 4500 stranica u boji kad se zbroji sve???

Dali je to dobar uređaj. Preporučujete li možda neki drugi?

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 28.10.2013. u 17:33.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 20:29   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Na koju foru misliš dobiti 4500 stranica kad toner podržava samo 1500? Nisi valjda množio 1500 sa brojem tonera? Tako to ne fercera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 20:40   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
/CUT/...
Sad zanima me, ovi toneri u bojama (C M Y). Svaki je deklariran na 1500stranica.

E sad jel to znači da ću dobit oko 1500 stranica u boji ili oko 4500 stranica u boji kad se zbroji sve???
.../CUT/
U specifikacijama svakog proizvođača tonera piše prema kojim kriterijima određuju količinu stranica koju toner može ispisati, to obično iznosi oko 5% pokrivenosti stranice A4 formata ili u prijevodu normalna prekrivenost tekstom. Zato računaj da ćeš možda s istim tonerima isprintati nekih 500 stranica ako printaš slike.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 28.10.2013. u 20:52.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 21:06   #8
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na koju foru misliš dobiti 4500 stranica kad toner podržava samo 1500? Nisi valjda množio 1500 sa brojem tonera? Tako to ne fercera.
Pa dakle.

spremnik Yellow ima tonera za 1500str
spremnik Magenta ima tonera za 1500str
spremnik Cyan ima tonera za 1500str
spremnim Black ima tonera za 1500str

Dakle, mogu isprintati cca 1500 crnih stranica, to mi je jasno. Ako se uzme u obzir ta 5% pokrivenost.

E sad ove 3 boje, svaka boja ima praha da isprinta 1500 stranica te boje s istom tom 5% pokrivenosti, zar ne?

Uzmimo u sad za primjer da kad ću printati u boji da će trećina stranice biti prekrivena s Y, trećina s M i trećina s C. Naravno da to nije nikad tak, ali uzmimo to za primjer. Dakle ako bi na taj način išlo zar onda nebi to bilo dovoljno tonera za isprintati 4500 stranica s kombinacijom te 3 boje??? 3x1500=4500

Rekli ste da printer ne broji 1500str, nego da je to okviran broj, a da printa dok ima praha unutra. Slike baš kao fotografije ne mislim printati. Kad ću i printati nešto u boji to će biti nekakav graf/tekst/jednostavna grafika...

Pitam jer ne znam, nisam se do sada susreo s laserskim printerima.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 21:36   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ako tako računaš, onda si u pravu. Samo ne znam što ćeš dobiti takvom računicom. Isto kao da kažeš da ako isprintaš samo jedan znak na stranici da možeš isprintati 25.000 stranica. Ova brojka od 1.500 stranica je samo orijentaciona, tek toliko da možeš razlučiti razliku između tonera koji je deklariran za 1.500 stranica od onog koji je deklariran za 2.500 stranica.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 07:31   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kad sam odabirao uređaj, jedna od glavnih stavaka mi je bila mogu li nabaviti zamjenski toner ili napuniti postojeći na lokalnoj razini. Kad sam našao takvog, uzeo sam ga.
Kolegica iz susjedne firme je nabavila OKI A3 laser jer je bio jeftin. Naravno, nema zamjenskih tonera niti ih može napuniti negdje blizu. Lik iz firme koja se bavi punjenjem tonera se uhvatio za glavu kad je čuo koji printer je uzela. Svaki nabavlja iz ZG za 100 EUR+poštarina i čeka jedno 7 dana na njega. Ima taj printer još nekih mana, ali neću o tome.
Tebi u ZG je po tom pitanju lakše, ali nama koji nismo u metropoli je to bitna stavka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2013., 10:17   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Jel ima netko ovo cudo - www.najboljiprinter.hr - da kaze koju rijec?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 10:24   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel to neka caka ili fakat laserski kolorac za 9glavi?

imamo na testiranju neke ricohe i rade skroz ok sad već neko vrijeme.

i tablica im je kriva... za lexmark je dupli trošak jer će 534 krepat neminovno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 10:41   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jel ima netko ovo cudo - www.najboljiprinter.hr - da kaze koju rijec?
imao ja u firmi dva SPC220N i moram priznati da su su pokazali izvrsnima. Punio sam zamjenske tonere u delta-printu, prilično zahvalan za održavanje, kvaliteta izrade skroz ok, nismo nimalo pazili na kilometražu i redovne servise no unatoč tome izdržali su prilično dugo i dobro Ako je ovaj 240 na tragu toga - mrak, a ako pogledaš lovu stvarno nema konkurenciju.
Original toneri oko 600kn, ovi zamjenski oko 300, plus otpadni spremnik oko 150kn, koji doduše možeš i sam isprazniti, ako ti se baš praši
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 11:44   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
imao ja u firmi dva SPC220N i moram priznati da su su pokazali izvrsnima. Punio sam zamjenske tonere u delta-printu, prilično zahvalan za održavanje, kvaliteta izrade skroz ok, nismo nimalo pazili na kilometražu i redovne servise no unatoč tome izdržali su prilično dugo i dobro Ako je ovaj 240 na tragu toga - mrak, a ako pogledaš lovu stvarno nema konkurenciju.
Original toneri oko 600kn, ovi zamjenski oko 300, plus otpadni spremnik oko 150kn, koji doduše možeš i sam isprazniti, ako ti se baš praši
Ima duplex, ima mrezu... Nista, mislim da cu uzet, pa te ganjam po Zagrebu ako ne valja.

Imam Samsung CPL-550, nisam ga platio puno (parsto kuna rabljeni), ali em mrlja, em komplikacije s tonerima, em nekad radi a nekad ne... Javim kako je proslo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 11:55   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
ajd, javi. Prejeftinin je, ali toliko sam i 220 platio prije 4-5 godina.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 12:34   #16
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Sad ste i mene zainteresirali za tog Ricoha. 1000kn jeftiniji nego onaj Canon kojeg sam mislio odozgora.

Gdje mogu vidjet cijene tonera za tog Nashuateca?

I koji još potrošni materijel treba mijenjati osim posude za otpadni toner, koja po specifikacijama može držati 25000str?

Ne znam jel bubanj u sklopu tonera ili i njega treba tu i tamo promijeniti?

Također piše u specifikacijama da prima 60 - 160 g/m˛ papire. Sad ne znam jel to dosta? Onaj Canon koji sam gore spomenuo može do 220 g/m˛

Slabo se razumijem u papire pa da pitam odmah.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 12:40   #17
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
http://www.refill-bar.hr/catalogsearch/result/?q=SPC240

Ako ne znaš razliku u papirima, onda će ti biti dobar i ovaj printer. standardni papir je 80g/m2
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 21:31   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel to neka caka ili fakat laserski kolorac za 9glavi?
Bogami je, odnosno 720kn neto. Kul.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ajd, javi. Prejeftinin je, ali toliko sam i 220 platio prije 4-5 godina.
Ne znam sto bih za tih 100 i kusur evra reko. Radi. Cak i lijepo. Vidjet cemo koliko ce se isprintati prije nego krenu novi toneri.

Hrpa mreznih opcija, mali web server gore. Milina. Vidjet cemo za par mjeseci.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 22:56   #19
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
@Bubba

Znači uzeo si ga danas? Jesi pitao možda koji su troškovi održavanja? Bubanj, posuda za otpadni toner, postojanje zamjenskih tonera/punjenje, još nešto osim ovog što bi trebao znati???

Ja mislim da ću po njega idući tjedan... Cijena je stvarno pristojna. A i cijena ispisa čak i s original tonerom je sasvim zadovoljavajuća ako se ne printa izrazito puno.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:01   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
@Bubba

Znači uzeo si ga danas? Jesi pitao možda koji su troškovi održavanja? Bubanj, posuda za otpadni toner, postojanje zamjenskih tonera/punjenje, još nešto osim ovog što bi trebao znati???
Rekli su mi da su originalni toneri 400njak kn + PDV. Cca. 2500 stranica. Vidjet cu koliko ce izdrzati ovi standardni unutra. Navodno se ta posuda moze cistiti ili tako nesto? Zamjenski toneri postoje, samo moram malo prouciti kako i kod koga...

Citiraj:
Ja mislim da ću po njega idući tjedan... Cijena je stvarno pristojna. A i cijena ispisa čak i s original tonerom je sasvim zadovoljavajuća ako se ne printa izrazito puno.
Pa tako sam i ja razmisljao. Neda mi se komplicirati, a za 100njak dopisa mjesecno mislim da nema zime.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:18   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ovaj spominjani Ricoh SPC240DN je "prejeftin" dok se ne probiju ili uvale xyz komada, fino piše:
Redovna cijena printera Nashuatec SPC240DN iznosi 2.266 kn, a sada po super ponudi samo 899 kn (PDV uračunat) što uključuje i besplatnu dostavu za cijelu Hrvatsku.
Svojevremeno je Kyocera radila slične akcije sa laser printerima i kopir aparatima.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:24   #22
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Evo kolega je gore spomenuo da je punio u Delta Printu pa sam potražio.

Posuda za otpadni toner ak će trebat: http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

Punjenje crne je 303kn (2000str): http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

Punjenje boja je 371kn(2000str): http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

A ima i kompletno punjenje sa sve 3 boje i crnu s nekakvim popustom 200tinjak kuna nego kad se kupuje posebno: http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 29.10.2013. u 23:30.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:27   #23
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Evo kolega je gore spomenuo da je punio u Delat Printu pa sam potražio.

Posuda za otpadni toner ak će trebat: http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

Punjenje crne je 303kn (2000str): http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

Punjenje boja je 371kn(2000str): http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7

A ima i kompletno punjenje sa sve 3 boje i crnu s nekakvim popustom 200tinjak kuna nego kad se kupuje posebno: http://www.tinta-toner.com/catalog/p...a95ad6226ad3a7
Zgodno. Samo na na brzinu preletio - uzimaju li oni stare tonere pa ih pune ili uzimaju stare pa ti daju svoje ili uopce ne diraju tvoje stare?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:30   #24
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovaj spominjani Ricoh SPC240DN je "prejeftin" dok se ne probiju ili uvale xyz komada, fino piše:
Redovna cijena printera Nashuatec SPC240DN iznosi 2.266 kn, a sada po super ponudi samo 899 kn (PDV uračunat) što uključuje i besplatnu dostavu za cijelu Hrvatsku.
Svojevremeno je Kyocera radila slične akcije sa laser printerima i kopir aparatima.
Ma što se tiče toga... ne vrijedi taj printer 2266kn. Za 1500-1800 već postoji Canon, tipa onaj koji sam spomenuo par postova iznad, koji ima i sitno niže cijene po stranici, , WLAN, prima veće gramature papira i vjerujem da ima bolju kvalitetu ispisa. Ta cijena je više marketinška fora, no da je cijena dobra kakva je, stvarno je... Rekao bi da je nekakav best buy po ovom svemu. A i znamo da se zarada krije u prodaji potrošnog materijala uvijek

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 29.10.2013. u 23:43.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:33   #25
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zgodno. Samo na na brzinu preletio - uzimaju li oni stare tonere pa ih pune ili uzimaju stare pa ti daju svoje ili uopce ne diraju tvoje stare?
E pojma nemam. Koliko se meni čini, ako sam dobro skužio, taj printer ima bubanj u sklopu tonera.

Ako je tako pretpostavljam da onda pune u tvoj toner i vjerojatno možeš napuniti jednom ili dva puta prije nego se bubanj "potroši". Nakon toga moraš kupiti original. No svejedno je ušteda...
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:53   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovaj spominjani Ricoh SPC240DN je "prejeftin" dok se ne probiju ili uvale xyz komada, fino piše:
Redovna cijena printera Nashuatec SPC240DN iznosi 2.266 kn, a sada po super ponudi samo 899 kn (PDV uračunat) što uključuje i besplatnu dostavu za cijelu Hrvatsku.
Svojevremeno je Kyocera radila slične akcije sa laser printerima i kopir aparatima.
ne znam kak kyocera danas i kolike su cifre, ali to su beton uređaji... od početnih 1010 pa tamo sve do onih kompaktnih živina da ti ruke otpadnu koliko su teški.

jedini uređaji koje smo slali na servis kada je trebao novi fuser ili nešto slično pošto se stvarno isplati rađe to popraviti bez garancije nego za cijenu popravka uzet nekaj novo sa garancijom, a znaš da će krepat.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 10:38   #27
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
FS1920, dva komada kupljena toliko davno da se i ne sjećam godine - ne da šoraju još uvijek, nego ono - u cvijetu mladosti A tonere od 800000000000 ispisa da ne spominjem
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 13:39   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi smo imali (imamo i dalje) 1010, 1020, 1030, 1920 i neke 2xxx

1920 smo obavezno popravljali jer su fakin neuništivi... staviš status page i gledaš brojku ono ko 10 lexmarka sve skupa što su krepali na kraju tak jasno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 14:36   #29
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
ma je, zahvalna džubrad
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 14:44   #30
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Može još jedno pitanje?

Što je taj fuser kod laserskih printera. I koliko to treba često mijenjati? Pretpostavljam je to onaj dio koji peče toner, ili sam u krivu??
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na