Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2017., 20:09   #1831
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
probaj sa drugim mrežnim kablom ponekad i oni znaju zaebavati
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 20:37   #1832
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
thx skalar imam ih nekoliko pa cu sutra isprobati !!!
mariomario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2017., 23:53   #1833
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
i jos jedan problem ,javlja gresku ppoe error 651

Zadnje izmijenjeno od: mariomario. 02.04.2017. u 00:01.
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 08:40   #1834
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Na pc-u? Win7?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 09:19   #1835
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
da na pc-u w7 32b
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 10:01   #1836
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
ps.
kada su routeri u bridgu da li asus ostane kao prije speedport na 192.168.1.1? i ima instaliran teamviewer na pc-u radi kase ..da li mozda on zeza?
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 13:01   #1837
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
u principu da,koz speedport ti samo signal prolazi ,jesi pogledao na netu (google) dali taj model asusa ima možda probleme sa VPN,da nije možda preslab model za ono što očekuješ od njega?
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 13:06   #1838
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
da pogledo i provjerio..nebi trebo bit preslab :
VPN server : IPSec Pass-Through, PPTP Pass-Through, L2TP Pass-Through, PPTP Server, OpenVPN Server
VPN client : PPTP client, L2TP client, OpenVPN client
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 22:54   #1839
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Ajoj...

Ajmo otpocetka...

Ako je speedport u bridge modu i spojen kao na gornjoj shemi uopce nije bitno koji ces mu IP dati dok god je asusov DHCP svjestan tog ipa i moze ga poslati dalje klijentima (u ovom slucaju svemu sto ce se kaciti na asus - zicano ili bezicno). znaci ajmo zanemariti koji ip ima speedport i samo se fokusirat na asusa...

Ako si lupio factory reset na asusu (preporucam kroz web sucelje) onda bi se on morao naseliti na defaultni 192.168.1.1 i dodijelit tvom laptopu/kompjuteru nesto u *.*.*.2-254 rangeu.

U tom slucaju ti trebas samo (i iskljucivo) podesiti quick connect/quick internet setup na asusu (KLIK OVDJE - na slici je drugi ruter al je procedura ista) i na konju si.
Ako i dalje ne ide, onda:

1. upisao si krivu kombinaciju username/passworda (username@htnet-dsl i sifra po izboru)

2. speedport opet nije u bridge modu

sto se greske 651 tice, moguce da ti u network connectionsima postoji kreirana pppoe veza koja pokusava spajanje kroz asus i onda baca gresku - pronadji i pobrisi sve sta nije local area network ili wireless

Kakav VPN ljudi, jao meni jadnome

Ako sumnjas na speedport i bridge mode, javider mi se na PM bitte, danke...

P.S. RT-N18 je zvjerina prema onome sto (bilo kojem) covjeku treba, 800 mhz broadcom soc, 128 mb flash memorije i 256 mb rama, mali kompjuter, mozes na njemu omanji ISP drzat
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 05:14   #1840
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
spoji prvo speedport u bridge modu i komp direktno, i probaj se povezati probaj spojiti komp direktno(širokopojasnom konekcijom) ako se spoji speedport radi svoj posao i ok je,
ako ne onda ili je problem u speedportu ili nisi upisao dobro podatke za spajanje,zatim asusa koliko sam svatio problemi su nastali nakon postavljanja VPN,probaj prvo u web sučelju
vratiti na tvorničke postavke ,pa zatim resetirati otraga na gumbu pa onda prije nego bilo kaj uneseš,sa ASUS Firmware Restoration toolom učitaj nanovo firmware,tako
da budeš siguran da su svi stari podaci izbrisani i konfiguriraj na novo router,prvo se spoji na internet a onda VPN,mada kod nekih modela asusa sam naletio po forumima
da su ljudi imali problema sa VPN-om iako je pisalo službeno da podržava
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2017., 10:59   #1841
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
big thx qs @skalar
@qs -da kad vratim na factory default asusa ,192.168.1.1 je.
kod quick connect je sve isto username@htnet-dsl i sifra je koju mi je rekla sluzba za korisnike . svi koraci su isti osim male razlike pod brojem 8.. ukucam u preglednik
192.168.1.1 bez ovog :80 i udjem u router preko weba i kaze mi disconected ili inwalid username or passw.
moguce da speedport nije u bridge modu jer probao nekoliko puta , razne kombinacije ,npr prije szvanja da mi prebace u bridge mode ,izgasio bih wifi,i dhcp ,i poslje prebacivanja u bridge opet bi se pojavio wifi lampica na speedportu ?! budem vidio opet sto sto se tice 651 greske i pobrisem ,poslje radnog vremena jer mi sada treba net radi kase....
ps . factory reset napravio drzeci mali gumb nekoliko sekundi dok nepocme blinkati power lampica
@skalar kada je speedport spojen direktno komp radi bez problema,kada prebae u bridge mode nisam probo spojit speedport sam na komp direkt nego preko asusa ,probam i tako..nisu nastali problemi poslje vpn-a. i asus je vracen na tvornicke postavke i izbrisano je automatski sve i vpn s time...
nisam bio nasao u web sucelju vracanje na tvornicke postavke pa sam to radio na gumbicu..ni ovo nisam probao ASUS Firmware Restoration tool za firmware ..firmware sam novi unio nedavno prije desetak dana kod prvog spajanja asusa ,ali probam i to ..
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 11:17   #1842
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
ako ti kaže invalid username ili pass idi na https://moj.hrvatskitelekom.hr tamo pod internet pogledaj koji ti je username i dodaš samo @htnet-dsl a i tamo možeš promjeniti pass za internet,mislim da su ti dali krivo korisničko ime odnosno,korisničko ime za mail ne za internet ili ih nazoveš tražiš korisničko ime i držiš ih na liniji dok se ne spojiš,ako bidne problema s lozinkom,oni ti je odmah promjene dok ti moraš kopat,najednostavnije ti je ovo drugo jer najčišći prelaz u bridge ti oni naprave,a podatke za internet moraju dat van,ak je nekaj zaštekalo na acs-u pa treba eventualno lozinku promjenit opet je najednostavnije prek njih.


firmware obnoviti isključivo zato da budeš siguran da je sve dobro sjelo,i da je router očišćen od starih postavki
kod rešavanja problema moraš uvijek poćeti od sitnih stvari jer su one i najčešći uzrok problemima
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 11:31   #1843
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
thx skalar probam to opet samo moram spojit telefon direktno a nepreko speedporta jer izgubim telefon dok se restarta router ..
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 12:48   #1844
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Na koju foru ti telefon radi kad nije spojen preko Speedporta? Zar te nisu prebacili na IMS?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 12:59   #1845
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako je tek aktivirano zna u "prelaznom periodu" još neko kratko vrijeme raditi oboje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 16:59   #1846
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
ako ideš najednostavnije što možeš nazoveš njih prebace ti u bridge nakon restarta speedporta oni te nazovu opet držiš ih na liniji
radi podataka za spajanje sve zajedno traje 10 min,ovako se gambaš po forumima više od tjedan dana,fakat neznam zakaj
ljudi imaju strah od 08009000,naravno naletiš tu i tamo na neku budalu ali većina ti je spremna pomoći.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 17:15   #1847
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ako ideš najednostavnije što možeš nazoveš njih prebace ti u bridge nakon restarta speedporta oni te nazovu opet držiš ih na liniji
Samo informativno, nedavno sam imao slučaj da mi je za tu radnju trebalo skoro 2-2,5 sata i 4 ili 5 poziva službi za korisnike, ne znam ni sam više, a ne bi htio lagat

Al bilo kako bilo, "otkrit" jesi li u bridge ili nisi je lako da lakše ne može bit, na lokalnom PC kreirat PPPOE konekciju i to je to. Nakon toga se može igrat dalje i istraživat, krenit u istraživanje i igre dok još ni sam nisi siguran jesi li ili nisi u bridgu unosi samo dodatne nepoznanice u jednadžbu i dođeš do zida vrlo brzo bez da imaš uopće ideju gdje si zapeo...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 21:09   #1848
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
pa nije neka nauka samo spajanje po defulu,mali problem je posložiti VPN treba se držat
od a do ž uputa vpn provajdera ako nema za taj model rutera napisat mail supportu možda
imaju oni kakvo rešenje ,ako i to nepomogne dd-wrt,open wrt ili nešto treće ovisno o
modelu routera,samo taj dio je za početnika sizifov posao.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 07:37   #1849
StripyZG
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Molim pomoć

Pozdrav svima,
unaprijed se ispričavam ako je ovo već bilo objašnjeno. Tražim već par dana na forumu i nisam našao odgovor.
Prošli tjedan su mi spojili Ultramax i za sada sve radi OK, a sve je spojeno na način:
Speedšrot u bridge modu (za telefon i maxtv) - Asus RT AC66U (za internet) spojen u speedšrot - radi telefon, internet i maxtv

E sada imam 2 pitanja:

1. Koristim Synology NAS i na njemu imam posložen VPN server.
U Asus routeru sam forwardirao 3 porta prema uputama sa synology stranice. Međutim kada na netu pokušam provjeriti da li su ta 3 porta otvorena, javlja mi da nisu.
Kada se pokušam spojiti na VPN NAS-a preko iPhone (L2TP) preko LTE/4G mreže sve radi bez problema.
Kada se pokušam spojiti na VPN NAS-a preko bilo koje WiFi mreže - ne radi!?

2. Čitao sam ovdje na forumu da je preporučljivo da se Speedšrot i drugi router (u mom slučaju Asus) spoje na slijedeći način:
ONT (u mom slučaju neki novi kineski sa jednim portom - nije onaj D-Link) - Gb Switch (u mom slučaju D-Link DGS-1005D) - posebno speedšrot - posebno Asus
Kod mene to ne radi tj Speedšrot se uopće neće dignuti.

Molim za pomoć na obadva pitanja.

Puno hvala unaprijed

P.S. Asus router sam složio na 192.168.1.2. i sve radi bez problema. Kada u web browser (Safari) upišem 192.168.1.1 (po meni bi to trebala biti adresa Speedšrota) ne dešava se ništa, tj ne znam kako pristupiti Speedšrotu. I još zadnja stvar. Speedšrot "emitira" WiFi pristupnu točku, ali kad se spojim na nju piše da internet ne radi (po meni bi to trebalo biti normalno)

Zadnje izmijenjeno od: StripyZG. 04.04.2017. u 07:47.
StripyZG je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 08:56   #1850
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
sa D-Link-ovim switchom doduše osmoportnim sam i ja imao problema dok na kineskoj "šuga bugi" radi sve bez zamjerke doduše speedport se učitavao al je pucala je veza nonstop, kod mene ti iz switcha kabel za speedport ide u powerline i speedport je u drugoj sobi i telfon i max tv bezgrešbo rade a drugi kabel ide u netgear r7000 veza nije pukla vać mjesecima,ono što bi moglo biti uzrok da ti speedport nije prebačen 100% u bridge wifi možeš isključit i na wi-fi gumbu naprijed,speedport kad je u bridgeu nema potrebe mjenjat ip adresu asusa -razlog nema se kaj prčkati po speedportu po mom iskustvu speedport i u bridgeu radi probjeme daleko je stabilnija veza kad je asus direktno spojen na ont,što se tiće forwarda probaj staviti merlinov firmware možda ti to pomogne: https://asuswrt.lostrealm.ca
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 10:13   #1851
sudy_freak
Registered User
Moj komp
 
sudy_freak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 10
Kompatibilnost

Lijep pozdrav svima.

Kolega je nedavno dobio od T-Coma navedeni modem i tehničar mu ga je konfigurirao i sve šljaka uredno.

Kolega posjeduje i TP-Link TL-WA830RE (Range Extender) kojeg je potrebno spojiti jasno preko Wirelessa da pojačava signal.
E sad, probao sam apsolutno sve što znam i što je u mojoj moći, no nisam ih uspio upogoniti.

Probao sam s različitim sigurnnosim postavkama (WEP, WPA, itd), nije ništa pomoglo.
Modem (Speedport) radi uredno dok je TP-Link isključen, kad ga uključim, prestaju oba raditi.

Može li mi itko pomoći jer sam već dva dana nemoćan s ta dva uređaja?!
Unaprijed vam svima puno hvala!
sudy_freak je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 10:39   #1852
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na TL-WA830RE treba:
- prebaciti ga u Repeter mode rada
- IP adresu mu promijeniti da bude u 192.168.1.x nizu i da je slobodna, npr. 192.168.1.2
- po defaultu u Repeter modu njegov DHCP Server treba biti ugašen
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 19:06   #1853
sudy_freak
Registered User
Moj komp
 
sudy_freak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Na TL-WA830RE treba:
- prebaciti ga u Repeter mode rada
- IP adresu mu promijeniti da bude u 192.168.1.x nizu i da je slobodna, npr. 192.168.1.2
- po defaultu u Repeter modu njegov DHCP Server treba biti ugašen
Puno ti hvala.
Na Speedportu ne treba ništa dodatno štelati?
Jel ima veze koja je zaštita ili mogu vratiti na WPA2?

Hvala ti puno još jednom.
sudy_freak je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 19:16   #1854
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na Speedportu ne treba ništa posebno, eventualno je pametno kod DHCP Servera (ako već nije), postaviti pool na npr. 192.168.1.20 - 192.168.1.200.
Tako znaš / imaš .2 - .19 za klijente sa fiksnim ip adresama.

TL-WA830RE bi trebao uredno raditi sa WPA2, samo se nekad treba "igrati" sa TKIP, TKIP / AES.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 08:25   #1855
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
big thx qs,nikky ,skalar i svi.. evo proradilo (problem bio da im je szk dala krivo ime za net jedno slovo razlike ))))
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 06:52   #1856
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
bogdaj qs,nikky ,skalar i svi
tražim rabljeni router by njuškalo koji podržava repeater mode
molim preporuku
da li je sx763 way to go?
hvala

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 11.04.2017. u 07:56.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 13:22   #1857
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pisali smo xy puta, potraži malo.
Može i SX sa OpenWRT samo treba znati složiti i da ne naletiš koju trapulu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 10:21   #1858
mladenmladinić
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: solin
Postovi: 45
WiFi pojačivač, problem ?

-->
Na otoku mi živi sestra koja ima 3D paket od Telekoma i prije nekoliko mjeseci su joj stavili novi router Speedport W724V Type Ci”. Kako joj je u nekim prostorijama bio slab wi fi signal kupio sam joj WiFi pojačivač D-link “Dap 1320” ali nikako da proradi.
Uštekam ga u blizini rutera, zasvijetli crvena lampica i nakon toga žuta.
Zatim pritisnem ono dugme (WPS) i nakon nekoga vremena trebalo bi da svijetli zelena lampica ali stalno treperi žuta.
U uputama piše da na ruteru treba pritisnuti WPS tipku ali ja je nigdje ne vidim na ovome ruteru
Dajte pomozite neznam više šta da radim
mladenmladinić je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 10:47   #1859
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Mnogi novi routeri uopce nemaju mogucnost spajanja preko WPS-a, a na tvom routeru je radi sigurnosti vjerojatno iskljucen WPS pa se trebas spojit na drugaciji nacin...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 11:17   #1860
mtigeli
Registered User
Moj komp
 
mtigeli's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Čakovec-okolica
Postovi: 55
Spoji se sa računalom na D-Link i unesi mu preko Web UI sučelja podatke od mreže koju želiš pojačavati i riješen problem.
mtigeli je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na