Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2017., 08:05   #2671
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
ok, more onda neki best buy 24/27 po mogucnosti freesync da ima? do 3k kn, more i manje
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 17:43   #2672
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2017., 20:56   #2673
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Koju 25icu qhd bi mi preporucili do 2200kn?
Monitor mi sluzi za posao i gejmanje.

Naletio sam na AOC Q2577PWQ i cini mi se ok cijena, ima li tko iskustva s njima?
Negdje sam cuo da je bolje naruciti monitor a ne ga kupiti direkt u ducanu? To je zbog reklamacije ako recimo nebudem zadovoljan bleedingom itd?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 18:26   #2674
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Koju 25icu qhd bi mi preporucili do 2200kn?
Monitor mi sluzi za posao i gejmanje.

Naletio sam na AOC Q2577PWQ i cini mi se ok cijena, ima li tko iskustva s njima?
Negdje sam cuo da je bolje naruciti monitor a ne ga kupiti direkt u ducanu? To je zbog reklamacije ako recimo nebudem zadovoljan bleedingom itd?
Cujem da ima neki MG279Q na prodaju
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 14:55   #2675
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Gledao sam na nekoliko mjesta DELLov 4k 24" monitor (P2415Q) i moram priznati da se na svima vidi na doljnjoj polovici probijanje backlighta. I to na bijeloj podlozi, dok na crnoj izgleda kao zlatno-crna pa sam odustao od kupovine.

Neka preporuka za 24" 4k koji nema problema s probijanjem backlighta? Po mogućnosti da nema TN matricu...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:01   #2676
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Svaki ips monitor ce imati backlight bleed , vise ili manje

ako smijem pitat cemu 4k na 24"?
na grafi iz "moj komp"?
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:32   #2677
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Svaki ips monitor ce imati backlight bleed , vise ili manje

ako smijem pitat cemu 4k na 24"?
na grafi iz "moj komp"?
možda lik vidi kao sokol, i odgovara mu takva veličina.. i možda ne igra igrice, a za posao je grafa iz potpisa sasvim dovoljna
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:37   #2678
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Svaki ips monitor ce imati backlight bleed , vise ili manje

ako smijem pitat cemu 4k na 24"?
na grafi iz "moj komp"?
Si mislio na IPS glow ili backlight bleed? Jer sam vidio dosta kvalitetnih IPSova koji gotovo da nisu imali backlight bleed, ali IPS glow je bio tu uvijek.

Dakle, gledao sam 27" DELL 4k isto u tim dućanima, imali su IPS glow, ali nisu imali tako brutalno probijanje (znam da nije ovo tema 27", no kada čovjek pita).

Eto, da radoznalost ne ubije mačka, nova grafička mi ne treba. Ima displayport!
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:52   #2679
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Naravno da svaki IPS nece imati backlight bleed. Dijagonalni glow hoce (ako nema A-TW polarizator, a nema), ali samo neujednaceno probijanje zapravo nema veze sa tehnologijom matrice. I VA ima bleeding samo sto se (ponekad) manje vidi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 16:06   #2680
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Skužajte mislio sam da su ta dva pojma za istu stvar.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2017., 21:47   #2681
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Hvala na teoriji, ali može li sada neka preporuka?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 22:08   #2682
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ljudi često brkaju Bleed i glow. Uglavnom glow je standardan na svakom ips-u i njegova je karakteristika da mijenja polozaj na ekranu kako se mijenja sam kut gledanja na ekran. Bleed je uvjek na istom mjestu bez obzira sa kojeg kuta se gleda u ekran. Bleed je prisutan na svim vrstama lcd ekrana u manjoj ili vecoj mjeri. Ponekad je i neprimjetan. Bledd uvjek gledati u sto tamnijem ambijentu sa svjetlinom ekrana nafrljenom na maksimum. U trgovinama gdje ima obilje ambi svjetla jako je tesko uociti potencijalne mane ili prednosti pojedinog ekrana

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 06.02.2017. u 22:22.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:09   #2683
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Trebam 24" FHD monitor za kancelarijski rad. Trenutno koristim 19" Samsung 960BG koji mi je jednostavno postao premali. I to je jedini razlog zbog kojeg bi ga mijenjao jer ima fenomenalnu sliku bez obzira na svojih 7-8 g. starosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2017., 21:57   #2684
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Trebam 24" FHD monitor za kancelarijski rad.
Ako mos cekat 15 dana dok mi stigne pa eto... javim dojmove.

Code:
https://www.alzashop.com/24-lg-24mb67py-d4254861.htm
Doduse i sam LG je kontradiktoran po pitanju jel to 16:10 1920x1200 ili 16:9 sa 1920x1080

Na global LG je 16:9

Code:
http://www.lg.com/global/business/monitor/monitor-products/lg-24MB67PY-B
Medjutim ako pogledas na LG DE onda je 16:10

Code:
http://www.lg.com/de/monitore/lg-24MB67PY-B
Amazon kaze isto 16:10 full hd

Code:
https://www.amazon.de/LG-24MB67PY-B-24Zoll-LED-BL-1-920x1-200/dp/B00T5P0YOS
Nasi shopovi saroliko imaju opise tko da negdje pise oboje

Youtube kaze takodjer 16:10 i vecinom sto sam gledao po DE shopovima ili recimo na Alzi je to full hd monitor tako da mislim kako je na LG global zapravo propust u opisu istoga.

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=7uKaY7WWwH8
Code:
https://www.computeruniverse.net/en/products/90592570/lg-24mb67py-b.asp#description
Inace mjerkam ga jedno 2 mjeseca i eto danas narucio iz Svijet Media no moram cekati 15 dana... nema ih kod dobavljaca trenutno ali eto stize i dobavljiv je.

Posto opcenito maltene nema vise postenih 16:10 monitora i da su IPS osim Dell-a koji mi se ne svidjaju radi nekih stvari ovo mislim da bude odlican monitor za citanje i blejanje po netu
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2017., 20:11   #2685
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Posto opcenito maltene nema vise postenih 16:10 monitora i da su IPS osim Dell-a koji mi se ne svidjaju radi nekih stvari ovo mislim da bude odlican monitor za citanje i blejanje po netu
A šta točno fali Dellu, ako nije tajna?

Hmmm pitam se čije su im LCD matrice unutra...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2017., 20:27   #2686
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja bi im mozda zamjerio sto na novijim modelima nemaju dvi-d priključak dok se sa display-portovima razbacuju. Sto se tiče svega drugog dell mi je mozda i broj 1 proizvodjač monitora
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2017., 20:47   #2687
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja bi im zamjerio naplaćivanje imena (a unutra LG matrica), ali cijenim i to tvoje - šta više različitih konektora je uvik poželjno (doduše ne žalim za D-sub/vga )

LG nisam tija kupovat na daljinu , Dell je ima flexi stalak (pivot, tilt, swivel, elevation), pa sam nekako pregrmija cca 200kn razlike.

Usput otraga na nosaču LCD displeja mogu fino okačit gaming headset

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 03:31   #2688
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
A šta točno fali Dellu, ako nije tajna?
Kojem ? Ovom primjerku iz tvog potpisa ?

Apsolutno nista osim sto tvoj Dell nema ama bas nikakve veze sa FHD 16:10 monitorom.

Ako si mislio na neki drugi tipa U2415 nije problem nabrojati zasto prije gore spomenuti LG a ne Dell...

Sam reci oces prvo prakticno objektivne razloge ili subjektivne razloge gdje uvrstavam izjave tipa:
kupio sam monitor jer mi je ljep, fensy, sexy ili je jednostavno in jer je Dell pa ga moram imati ( komso kupio prije toga pa eto... )
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 09:54   #2689
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Nadao sam se objektivnim razlozima jer dosta ljudi kupuje/preporučuje Dell zbog kvalitete, i računa sam da imaš neke informacije/konkretne razloge za Dell općenito.

Vidim sad da referiraš samo na taj U2415, ali ima toliku cijenu da mi ga se gadi detaljnije pogledat

Nadam se da će LG u potpunosti ispunit tvoje oči, um, srce, dušu i sobu....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 12:43   #2690
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Vidim sad da referiraš samo na taj U2415, ali ima toliku cijenu da mi ga se gadi detaljnije pogledat
Drvoje pa budimo ozbiljni. Prvo uletio si branit Della sa modelom koji nema veze sa 16:10 LG vs Dell usporedbom.

Ja ne sporim da je tvoj 16:9 Dell OK i bolji izbor od milion modela slicnog LG-a ali necemo mjesati kruske i jabuke.

Na sta da se referiram od Dell-a a da je 16:10 osim na U2415 ? Mogu jedino na neke starije modele tipa U2412M koji je izasao
polovicom 2011g. i sigurno ima stariju/losiji model matrice od LG-a koji je izasao krajem 2014g. ili U2415 koji je izasao sredinom 2015g.
Znaci ako pricamo o 16:10 monitoru i ako ne zelim stariji model od 2-3 godine onda mogu samo gledati U2415. Pobogu pa jel bi kupio
monitor koji je izasao kao model 2011 godine ?!? Pa bih ali kao polovni neki a ne novi...

E sada neki od objektivnih razloga:

Cijenu necu usporedjivati jer razlika nije veca od mjesecne rate struje prosjecnog kucanstva...

1.

U2415




24MB65PY-B



Skinuto sa Prad.de

Vrlo slicno mada meni dell nekako na vise mjesta rasipa osvjetljenje.

2.

Dell U2415 ima hebene touch kontrole i nema sanse da opet to trpim 5 i vise godina kao sada. To mi je bila najveca greska sto sam kupio
monitor sa touch tipkama. Doslovce gro situacija kada nesto trebam stisnuti a mrak je pa ne mogu "opipati pravu" tipku ili ako zelim ocistiti
panel a monitor mi se upali jer sam presao preko touch tipke ! Cupat kabl jedino jer Dell nema hebeni prekidac kao ni moj sadasnji monitor,
kao ni U2412M koji nije touch pa mozda bi se laganim pokretima okolo tipke moglo izbjeci paljenje istoga kod ciscenja.

3.

Hladjenje monitora i utjecaj temperature matrice tj panela na dugovjecnost rada istoga. OK, Dell je napravio ljep monitor, tanak monitor fensy
zaobljenih linija koji otpusta toplinu elektronike i matrice kroz kuda ?!?



Ovdje nis ne prolazi... kroz konektore prirodno nizji hladniji zrak ide u monitor ?


Mozda ovdje gore ?




Sta je to ? Jel to ozbiljno od Dell-a ? Sva toplina koji generira monitor iznutra ce izaci kroz te mini rupice ? Nakon 10h rada ljeti ako monitor
nije u klimatiziranoj prostoriji gore jedno moze puhati vruc zrak kao iz Fena ili Kalorifera jer monitor prije svega mora biti ljep a ne da ima posteno
strujanje zraka prirodnim odljevom topline.

Ajmo viditi LG po tom pitanju.





Gle rupica, a cemu sluze ? Ako predpostavimo da LG nije ovo napravio kako bih cjedili frisko skuhano tjesto kroz to bice da sluze kako bi nekakav
zrak ulazio tuda... btw evo prekidaca koji debelo olaksava ciscenje monitora bez cupanja kablova od struje.




Ovdje se nazalost vidi da je i LG potpao pod to Fensy Šmensy ludilo oko igleda jer nekada su te rupice bile pri vrhu panela a ne vako...
no ajde, ipak su vece i vise ih ima nego kod Dell-a te ima ih i bocno sto ce svakako pridonjeti tome da vruci zrak pobjegne na sve strane
umjesto da gore imamo Fen za susenje kose.

A viđ usbe sa strane.., ne moram pivotirati monitor da dodjem do toga... no Dell-u bi to narusilo ozbiljne linije da ima neku rupu sa strane.

3.

Postolje...

Nisam staticar niti mi je ta struka nesto u sta se bolje razumijem ali bilo sta koso sa okacenim teretom nije isto kao nesto ravno sa okacenim teretom.
Uopce ne zelim racunati ili mozgati gdje mu je neko teziste tj. dali je postolje u milimetrima produzeno naprijed radi nosaca koji ide unazad i sta se
dogadja sa tezistem kada se monitor povisi gore itd...

Ono sto znam tj. vidim da se monitor rotira unutar postolja u uskom krugu dok ecimo LG se rotira drugacije tj. rotira se cjelio kockasto postolje
a djeca trce osim ako im polomite noge ili ih svezete ili im zabranite ulazak u prostoriju... no posto nismo takvi i volimo djecu a oni trce li ga trce
nije se jednom desilo da mi laktom, rukom zapnu od monitor u tom jurisu ili zena usisava oko stola pa se meskolji vamo tamo sa palicom od
usisivaca jer se ja necu maknit taman da sikire padaju i ne cujem usisisvac ali u tom guranju da ona nesto ocisti opali ga palicom po boku slucajno...

U tim slucajevima LG zarotira cjelo postolje, malo se zaljuja i to je to. Sila nekog slucajnog udarca na onako koncipirano Dell postolje mogla bi prevrniti
monitor jer sila udarca nema gdje otic, postolje ce napraviti otpor jer stoji cvrsto na stolu a rotacija je moguca samo preciznim okretanjem panela u sredini postolja.

4. Konektori

Pa meni VGA jos zatreba ponekad no mogao bih prezivjeti bez njega ali DVI izbaciti ?? Pa kako da spajam stare kante koje nekad dodju na servis ?
Sta ce mi vise od jednog hdmi ili diplay porta na monitoru ? Pa nije to tv da bum spajao neku periferiju na njega. Tu je U2412M ok ali U2415 se
netko iz Dell-a sjetio pretvoriti u televizor !

Znaci na stranu matrice, AH-IPS ili IPS., navodno su obje iste... boje su ok u oba, kutevi isto medjutim U2415 meni osobno nije funkcionalan da
ga hebes... U2412M je ok i skoro sam ga i uzeo ali sam odustao radi prekidaca, sumljivog postolja tj. nacina rotacije i jer je to stariji model vec...
Ne sporim da su Dell ljepsi ali od ljepote mogu sam zgravicu dobit kada po noci trazim neku tipku, kada pokusavam neku konfu spojiti na monitor a
imam 15 hdmi-a ko na tv dok kanta ima vga ili lancima fixirati monitor jer pitaj boga oce se prevaliti kada ga netko slucajno opali po boku u prolasku.


Dakle @Drvoje nadam se da mi nece ispunit oči, um, srce, dušu i sobu jer to je manje bitno od toga koliko ce biti meni funkcionalan u svakodnevnom koriscenju

Tvoj kometar me podsjetio kako je netko na Ryzen temi kukao da kutija za procesor nije ljepa, isusati pa jel procesor/kutija mora bit ljep ili funkcionalan ?

Pa ne sjedim IZA monitora da gledim njegove ljepe linije ili fensy postolje neg od naprijed gdje vidim isto sto i ti na svom Dell-u.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 13:08   #2691
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ova usporedba glede homogenosti osvjetljenja ekrana tesko da moze biti nesto relevantno. Inače su svi lcd monitori lutrija po tom pitanju i tu razlike od primjerka do primjerka znaju biti derastične, makar se radilo o istom modelu. Konkretno ja sam do sada koristio dva primjerka u2515h i oba su bila praktički bez bleedinga, tj. jako dobri po tom pitanju. Sada trenutno lovim nesto bolje, mozda bi isao na up2516d ili up2716d ali kod nas su cijene-da se smrznes
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 13:24   #2692
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ova usporedba glede homogenosti osvjetljenja ekrana tesko da moze biti nesto relevantno. Inače su svi lcd monitori lutrija po tom pitanju
Istina, u najmanju ruku vrlo rastezljiv argument sa moje strane mada opet... po necemu se moras ipak ravnati.

Dali se sjecas kada je izasao IPS od LG-a W2220P 22 incha, 1680x1050 ?
Kostao je oko 1700kn i bio jeftiniji od 22 Dell-a pa oko 500kn ako se dobro sjecam ? Bio best buy neko vrijeme do vece pojave 16:9 IPS monitora.

Fantastican monitor koji je imao iste "perfomanse" kao Dell ali je kostao manje i nije bio toliko "ljep". Tko je dobio dobar primjerak bio je zadovoljan ali bilo je i nekih primjeraka sa zuckastom crtom dolje.

No i Dell je imao boljke oko odaziva i probijanja svjetlosti vs LG-a jer je potonji imao bolji odaziv i manje probijanja, dakle sve ovisi kako te strefi.

@Drvoje grijesi jer misli da se ja palim na ljepotu a sve ovo gore sto sam nabrojao su vise manje funkcionalni problemi, ne kvalitet prikaza koji se moze svaki donekle ugoditi.

Iz iskljucivo mojega kuta gledanja U2415 nije funkcionalan onako kako ja koristim monitor a vjerujem da nisam jedini koji ne preferira vanjsku ljepotu.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 14:28   #2693
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ne griješim ja nigdje, jer sam gori napisa da većina ljudi ionako preporučuje Dell zbog kvalitete, ljepotu nisam spomenija (već cijenu i nedostupnost LG kad sam ja kupova)

Dakle pita si objektivne ili subjektivne razloge da daš, a ja ispod navodim objektivne (u ovom većem postu si konstruktivno i odgovorija)

A moj komentar za oči, dušu, srce je bilo gledanje u monitor (matricu/display) a ne u ljepotu okvira (ono kao umaranje očiju, vjerniji prikaz slike/boja, dobra rezolucija)

Također komentirao sam cijenu (skupoću) i podesivost, dakle valjda je jasno da je meni faktor IZGLED bio nebitan (već kvaliteta prikaza/matrica, flexibilnost, preporuke forumaša, cijena..)

BTW onu sliku Della sam okačija ispod svog komentara o kačenju gaming headseta da se vidi di ih držim - u neku ruku funkcionalnost (jer vidim da ekipa kupuje/monitra posebne stalke za takve stvari)

Dakle omašija si ceo fudball sa beauty spikom
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 15:12   #2694
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Dakle omašija si ceo fudball sa beauty spikom
A gle, mozemo se nas dva sad nadmudrivati koji pjesnik je htio nesto reci

Cinjenica je da je tvoj U2312HM sasvim nesto drugo naspram U2415 modela.

Ono sto sam nabrojao kao meni mane U2415 modela, U2312HM ima bolje rjeseno osim sto nema famozni prekidac i
kada bih zelio 16:9 monitor velika je vjerovatnoca da bih ga i uzeo ako nebi nasao neki drugi model od LG ili Dell-a
a da ima prekidac i ravno postolje a cjenovno da su unutar 200/300kn.

Znaci kada sam gore napomenio da mi se Dell ne svidja a ti odmah skocio da sta mu fali .... pa ne fali mu nista, bar tom tvojem modelu osim sto je 16:9 model.

Matrice su i onako vise/manje iste ili imaju minorne razlike u sebi.

U2312HM ima DVI, ima VGA, ima usb sa strane da se ne mora pivotirati, ima solidan ispust vruceg zraka odozgora pa cak ima i rupice
odozdola kod konektora za napajanje, manje ih je ali ih ima... nije touch !

Dakle OK monitor tkom ne smetaju te neke sitnice kao meni tipa postolje i prekidac i zasluzuje svakako preporuku.

Tu je i ispao nesporazum jer ja sam se bazirao samo na 2 primjerka 16:10 Dell modela dok si ti razmisljao o svojem 16:9 modelu...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 19:27   #2695
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Kad se vec tako lipo prepirete, ubacite u raspravu i Dall U2414H da vidimo di on spada
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 20:44   #2696
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Prvo kupi grafu pa se javi

Ako kupiš AMD šteta bi ti bilo ne uzet Freesync monitor

Kolega i ja samo malo ćaskamo, zayebani su ti ovi mladi penzioneri (tu mislim na njega, ja još punim mirovinski fond )

Uglavnom u onom njegovom duljem postu su neki kriteriji ako već ideš na nVidiju + probat kupit na daljinu/webshop u slučaju da ti dođe s mrtvim pixelom (a oni reklamiraju samo 3 i više - karikirano jer ovisi o politici proizvođača), ili ako primjerak ima šugavo pozadinsko osvjetljenje (bleeding)..

Dobra solucija je i osobna kupovina uz upit može li se prvo upalit u dućanu, ako odyebu - pravac webshop i to je to (sačuvat proizvod i amabalažu u mint sanju za eventualni povrat).

Ima li još pitanja, brale onooooooooo?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 21:13   #2697
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
ubacite u raspravu i Dall U2414H da vidimo di on spada
A sta o U2414H napisat kada je isti kao U2415, ista koncepcija... 16:9 i kome to pase samo naprijed. Isto zatvoren koda su ga obukli u hidžab.



Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Dobra solucija je i osobna kupovina uz upit može li se prvo upalit u dućanu, ako odyebu - pravac webshop i to je to (sačuvat proizvod i amabalažu u mint sanju za eventualni povrat).
Ne sekira me povrat ni malo. Upozorio sam ih da cu ga vrniti ako nadjem i jedan pixel mrtav, polumrtav ili u pijanom stanju.

Ako nije mint stanje i ako probijenje svjetlosti je bas jako izrazeno da smeta ode on nazad u zakonskom roku za povrat robe.

Zato i jesam namjerno uzeo online a oce oni otvoriti pa upaliti prije ili nece, njihov problem.

Ima ga jos u 2-3 webshopa i mogu ga narucivati na 5 clanova familije i na 5 razlicitih adresa, jedan ce stici kako spada...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 23:07   #2698
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja se nadam da će ti prvi primjerak odma doć po guštu i tip top stanju, te da ćeš nam napisat osvrt, ljepota nas ne zanima, najozbiljnije

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 08:12   #2699
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Prvo kupi grafu pa se javi

Ako kupiš AMD šteta bi ti bilo ne uzet Freesync monitor

Kolega i ja samo malo ćaskamo, zayebani su ti ovi mladi penzioneri (tu mislim na njega, ja još punim mirovinski fond )

Uglavnom u onom njegovom duljem postu su neki kriteriji ako već ideš na nVidiju + probat kupit na daljinu/webshop u slučaju da ti dođe s mrtvim pixelom (a oni reklamiraju samo 3 i više - karikirano jer ovisi o politici proizvođača), ili ako primjerak ima šugavo pozadinsko osvjetljenje (bleeding)..

Dobra solucija je i osobna kupovina uz upit može li se prvo upalit u dućanu, ako odyebu - pravac webshop i to je to (sačuvat proizvod i amabalažu u mint sanju za eventualni povrat).

Ima li još pitanja, brale onooooooooo?
Brale onooo sve si reka, ostavija si me bez teksta

Za grafu moran prvo moju prodat tako da cemo vidit, al sve vise naginjem ati-ju na moju zalost (hebiga ipak san Nvidija ventilator).
A gore navedeni monitor mi je vec dugo napet.

Pa kad bi naruciva i mislija bi preko webshopa bas iz razloga radi povrata koji moze bit u 7 dana bez objasnjenja ako se dobro sican.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 10:14   #2700
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Da dobro se sićaš.

BTW nek ti Dell ne bude napet (ionako im LG radi panele), već najbolje za šta manje love i šta duljom garom (napominjem jer neki proizvođači daju 2 god. na monitore).

Šteta šta si nVidia boy, ja ipak robujem zdravom razumu i novčaniku

Najveće probleme sam ima s gtx 780 -.- (od 2004.-te prominija 9 ATI/AMD i 4 nvidie)
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=378
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na