Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 20.05.2017., 23:39   #1951
skalar
Premium

skalar's Avatar

Datum registracije: Apr 2015
70/35 nije čudno nego je normalno jer je firmverom maknut "n"300 i ostavljen samo "n" 150 što te netreba puno zbunjivati
jer to su teoretske brzine koje ne možeš u praksi nikako dobiti,u praksi su bežične brzine otprilike na pola od naznačene ,
a to bi bilo otprilike tih 70/35
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 09:50   #1952
alengrosevic
Kaby inside...
Moj komp

alengrosevic's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Skalar to je bilo namijenjeno meni? Standardi i praksa su mi vrlo dobro poznati, ono kaj mi je bilo drago je to kaj mi je upload skoro duplo veci od profila koji su mi aktivirali tj koji imam u paketu.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 13:52   #1953
skalar
Premium

skalar's Avatar

pa u praksi kako kod mene na 200/100 gotovo stalno poteže 250/150 tako vjerojatno i kod tebe na 100/20 ide 130-140/35 to kaj to nejde preko žice,
a preko bežičnog ide, vjerojatno je do speedporta najvjerojatnije firmwarea, speedport je slab i loš uređaj,velim ako ti to smeta u dučan i investiraj
u dodatni router i sve će ti raditi perfekno,drugog načina nema,ta misao se provlači koz cijelu temu ovdje.

p.s. sve ti se svodi na to ako se može živjeti sa manjkavostima speedporta onda je to ok mada ih ima podosta,
ako nekog to nervira mora ulagati,pozitiva je da ipak možeš nešto uložiti da sve zajedno radi dobro.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 21.05.2017. u 14:02.
Staro Jučer, 02:11   #1954
skalar
Premium

skalar's Avatar

info-zašto je zatvoren pristup preko engineer moda
pristup preko engineer moda je ubiti bio softwerski bug taj dio mi korisnici nismo trebali nikada ni vidjeti,prošle godine je bio hakerski
napad na routere t-coma u njemačkoj s cijem preuzimanja routera upravo preko engineer moda,a sve u svrhu stvaranja bot mreže,
treba imati na umu kako smo mi mogli updatati firmwareove tako su hakeri mogli updatati modificirane,na sreću njemačke populacije
speedportaša hakerski soft je imao grešku koji je doveo do rušenja speedporta pa je mreža t-coma imala velikih problema
skoro pa dva tjedna,konzekvenca cijele priće je zatvaranje rupe u firmwareu i izlaženje .039 fw u nas ,što se baš i nemože t-comu zamjeriti,
druga je pjesma što ovi naši nisu znali to izkomunicirati ili ih jednostavno nije bilo briga,zbog slabosti uređaja ,prije svega manjak rama
vjerojatno se odustalo od "n" 300 i postavljanja vlastitog DNS što smo vidjeli da je bilo u tesnim firmwareima ,tako da brijem da će novi speedport
doći i sa više rama,i ono kaj je sigurno engineer moda u starom obliku više neće biti,mada i dalje postoji ali ovaj puta bolje skriven(osiguran),
acs će i dalje biti popriličan sigurnosni rizik.

izvor infoa za one koji znaju njemački reportaža: Wir hacken Deutschland

Zadnje izmijenjeno od: skalar. Jučer u 02:28.
Staro Jučer, 11:58   #1955
.Delboy
Premium

.Delboy's Avatar

Datum registracije: May 2008
Na zadnjem 006 fw-u se može postaviti vlastiti DNS. Engineer mode stranice koje su skrivene su i dalje tamo, samo treba nekako moći izbrisati onaj file iz /tmp foldera, inaće se ne vide.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 13:04   #1956
skalar
Premium

skalar's Avatar

naravno da postoji drugačije ti nebi mogao ovaj na 08009000 mjenjat bridge/router mod
šifre i ostalo na daljinu,samo sam napisao razlog zašto je zatvoren jer eto skoro godinu
dana ih nije nimalo brinulo da je bio otvoren,i sigurno je da će kad tad netko opet haknut
i taj firmware.
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno