Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2013., 21:39   #8431
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
razlika clia 1.2 i 2.0 sport je u ovjesu, mjenjaču i motoru... školjka je ista i sve ostalo je isto (pričamo o ph2), dakle na bilo kojem od tih modela ako se sredi ovjes se dobiva vrhunska jurilca makar i sa 75hp koji se stvarno voli vrtjeti.

ovi 1.4/1.2 8v švapske proizvodnje možda na papiru i pariraju ovom 16v, ali realno je to dreq da prostiš jer su jednostavno tromi. ovaj mlinac se zavrti dok si reko keks i samo traži operiranje iznad 4k i jednostavno ide dobro. što se ovjesa tiče ja sam i dalje nakon 7 godina sve stock, ali kada sam stavio 195/50/15 na njega, oke disklejmer i dalje se on njiše u zavojima, ali toliko se brzo može proć zavojima da mi je jednostavno smiješno gledati ekipu u merc/bmw koji nemaju "čuku" proć tako brzo zavoj kao ja i onda ih ostavljam u prašini sa svojih 2-3 puta više konja. (mislim nije da sam ja sad grobnik driver, ali jednostavno znam di je granica auta na ljetnom setupu).

@juan... velim ti još 8v je blah, da vidiš 16v i community opremu... sicevi su genijalni, nutra razni detalji od falš aluminija i tak neke sitnice toliko dignu auto da stvarno imaš totalno drugi dojam.

@svi... ja ne kažem da je moj klijo najbolji auto, dapače u mnogim točkama je stvarno loš, ali da je to auto za kojeg ne žalim što sam dao pare - je.

isto tako pitanje eto za sve... koliko ste uložili u auto zadnjih 7 godina, a da nije duja koja se popravlja u konzumu?

ja sam (mimo redovitog servisa i potrošnog materijala) uložio:

- 200kn donji nosač motora
- 1300kn bobina i senzor neki radilice ili šta već

1500kn za 7 godina i ~80k km uloženih para u auto koji je stvarno, ali stvarno maltretiran svaki dan je po meni i bolje od njemačke
da 80k nije nešto kilometara da bi imao veće probleme pogotovo ako je dizel i ak se servisira redovno,vrijedi i za benzince koji su isto kod renauta dotjerani jako,jesi mjenjao pakne? kod renaulta zna zezat više elektronika
esc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:42   #8432
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije dizel, benz je.

mijenjao sam pakne straga i prednje 2 puta jer vozim tak kak vozim, nije do auta.

elektronika sve 5.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:45   #8433
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Negdje sam cital da te Honde imaju nekakv ECO gumb, negdje pa da nije to netko stisnul jer jos vise oduzima snagu. 100ks i mrsavih 127Nm nemre bit dosta za 1300kg jasno ali za otic na posao i nazad bi moglo bit ok za jednu osobu. Svejedno nije gore od stotinjak i kusur teze Astre sa 90ks i jos manje monemta.
Je, ima s lijeve strane veliki eco gumb, to naravno odmah isključujem. Ali je lijen jednako s tim i bez toga. Pretežak je za taj motorić, velike šlape i to se jedva kotrlja. Kad me dopadne accord, makar je diesel, to je već druga priča


Citiraj:
Autor syss Pregled postova

isto tako pitanje eto za sve... koliko ste uložili u auto zadnjih 7 godina, a da nije duja koja se popravlja u konzumu?

ja sam (mimo redovitog servisa i potrošnog materijala) uložio:

- 200kn donji nosač motora
- 1300kn bobina i senzor neki radilice ili šta već
8V ima samo senzor radilice, 16V ima i senzor bregaste.

Citiraj:
1500kn za 7 godina i ~80k km uloženih para u auto koji je stvarno, ali stvarno maltretiran svaki dan je po meni i bolje od njemačke
Spomenuti ženin clio, 2004.g., 185kkm, taj se vozi za razliku od tvojega
Ddonji nosač motora x3, to ti je komad po cca 200-300 kn, 800kn gornji hidraulički nosač motora, ventilator kabine, rabljeni 700 kn. To je sve, auto ima origigi ovjes, na proljeće bio na špuru radi novih guma i meho se čudio kako dolje ništa nema lufta, nije mogao vjerovati da je sve tvornički, niti manžeta njedna nije pukla. Ostalo sve potrošni materijal, ulje, filteri, kočnice, dobro i ovi nosači su potrošni kod renaulta, to se na dciu mijenja kad i ulje
Ne računam da je u garanciji promijenjena visotlačna pumpa i injektori, poznat problem kod starijih dci-a, pumpe su im se masovno razletavale. I to dvaput, prvi put su zajebali nešto na servisu, valjda nisu očistili špenu van kako treba, ubrzo nakon promjene 2 začepljena injektora pa je bila reklamacija i mijenjali su sve opet.
Sviđa mi se renaulta dci voziti (vozio dugo 2.2dci lagunu II na poslu), ali ubili me ti nosači i trzanje, mamu im projektantsku ko je to radio.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:48   #8434
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eeeee to majstore... senzor bregaste

a isto kao i problemi sa bobinama per-cilindar prije nego su krenuli tamo 2004 na razvodnu kapu klasičnu kod benzinaca, ali generalno sada 1.2 n/a i tce skupa sa novim 1.6dci su stvarno korektni motori.

moj d4f imam osjećaj da može pol milje prevaliti
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:59   #8435
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
@syss

bratov je na 120k km, skoro 10 godina gradske vožnje(nebabske vožnje) i još ide ko prvog dana.

A znam za jednog koji je gažen 24/7 na 4-5k rpma i tek je nakon 4 godine i oko 160k krenuo pišat ulje. Polu generalka i vozi. Doduše sve drugo je pokrepalo jer je bio kupljen i vožen isključivo ko beater.

btw: lagani drop s oprugama i auto je ful življi i ima karting feel u zavojima naspram stock ljuljanja.

Ph2 mi je zadnja dobra stvar koju je Renault napravio.
Ja si tražim kakav 1.4 ili 1.6. Ne mogu vozit ovaj 1.2 16v, jedva ide u brdo tu kod mene
tech je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:01   #8436
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
eeeee to majstore... senzor bregaste
Da je senzor radilice ne bi ti palio dobro, a to se obično rješava čišćenjem.
d4f je legenda motor, te bobine su u biti jedino kaj zna zajebavati, zna se još dogoditi i da se zaprlja motorić ler gasa do kojeg je malo teže doći jer mora cijela usisna grana dolje.

Citiraj:
a isto kao i problemi sa bobinama per-cilindar prije nego su krenuli tamo 2004 na razvodnu kapu klasičnu kod benzinaca, ali generalno sada 1.2 n/a i tce skupa sa novim 1.6dci su stvarno korektni motori.
Kakva razvodna kapa???
Nema toga na tim motorima, pobrkao si nešto s R5 :-)
Inače je to per cilindar bolje rješenje, samo su ovi malo traljavo napravili, mislim da su te bobine koje su rikavale bile tvornička ugradnja - sagem.

Citiraj:
moj d4f imam osjećaj da može pol milje prevaliti
A 200k sigurno prolaze, znam neke koji tu negdje imaju, za više ne znam nikoga s takvim motorom. A znaš da ti je to sve kako pogodiš - imamo doma jednu kanticu, twinga 1 1.2 8V iz 2000g. koji je već na 60kkm imal reparaturu glave jer je jedan ventil lagano nagorio, nitko od majstora ne zna od čega, svi se čude.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:11   #8437
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma dobro nije per-cilindar bobina i to je imho oke pristup, ali da... zakenjali su sa tim sagem tvorničkim i onda nisu htjeli mijenjati sve nego jednu po jednu i onda su ljudi popyzdili i zamijenili sve za siemens ako se ne varam.

ma znam da im nisu svi benz cvijeće, ali d4f je stvarno ono udarno nepoderiv.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:27   #8438
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
A navodno je ovaj 1.2 tce samo dorađeni d4f s turbinicom. Nisam to još imao prilike probati, vele da je super motorić i da čupa već od niskih obrtaja ko dizel.
Inače su nešto kenjali s tim bobinama i nemaju svi 16V modeli bobine per cilindar, neki imaju jedan blok s bobinama vani kraj motora, a VN kablovi su u komadu s tim čudom. Genijalno, kad ti probije kabel, kupuješ i bobinu u kompletu
To mi se gadi kod proizvođača, isto ko i kad ti ode je ležaj na zadnjem kotaču pa skužiš da je u kompletu s diskom, ili prednji zglob u kompletu s poluosovinom. Na servisu se pare uzimaju, još kad dobiješ 5 ili 7 g garancije, eto veselja.
Meni je legenda nekad davno bio moj stari fiat uno 75 i.e. 1.5 mašina iz '88, 75 KS, single point injection, nepoderivo. Nisam ni skužio da pušta na čepu za utakanje goriva, unutra je curila kiša valjda godinama. Kad je riknula pumpa za gorivo, izvadili staru van, a rezervoaru hrđe za jedno 2 prsta. Rezervoari bili metalni u to doba, hrđa zaštopala pumpu i ova izdahnula, izvadili to van i tetak (mehaničar) se čudi kak je taj auto uopće išao. Jednom prilikom u zimi nije htio upaliti u garaži, zovem tetaka i veli ovaj: uzmi kalorifer i stavi da puše po desnom pragu. Ja ono: wtf!? Veli on, samo tak napravi. I fakat auto upali nakon jedno pola sata. Pitam ga ja, dobro koji klinac mu znači kalorifer. Odgovor: imaš vode u benzinu, po desnom pragu ide lajtung od rezervara do mašine pa si sad led otopio.
Priceless
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:45   #8439
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
isto tako pitanje eto za sve... koliko ste uložili u auto zadnjih 7 godina, a da nije duja koja se popravlja u konzumu?
paaaa.... akcent, 2003-e godiste. 1.3, 84 konja, vrlo zivahan motoric od ~2000 do 5900 okretaja . ne volim ga tjerati u crveno i mozda je par puta zasao u to podrucje u ovih 10 godina, jednostavno nema svrhe..........

nego, redovno svakih 12-15k km servis. filtar ulja, ulje, po potrebi i filtar zraka. auto star 10 godina, skoro 185k km, mahom gradske voznje. najveci kvar - lagano pocela lamela proklizavati od ~1700 do 2000 (stari i ja vozaci, on sjebao sto salta na 1450 okretaja i onda stisce kod prestizanja bez saltanja u nizu), nova original bila ~1250 kuna (set, sve).

i to je to od vecih ulaganja . ajd, 4 zimske i 4 ljetne gume + dodatni set celicnih felgi sa lanosa. svi ostali dijelovi su redom 120-150-200-max 400 kuna (tipa pumpica za tekucinu, koja ima obje strane na sebi, ovisno o smjeru vrtnje) i onaj vrag u bravi sto ocitava kod kljuca......
zadnje dobose sam jednom mjenjao (pakne), prednji diskovi originalni, plocice par puta. ali mi se blize diskovi jako skoro, najvjerovatnije nakon zime.

a opet, da nismo nas dvojica vozaci (tj, da je samo jedan - ja ), i lamela bi isla jos fest vremena. a ona je jedini dio koji je skuplji bio, sve ostalo je sitnarija kad pogledam kategorije EU vozila koliko kostaju.

i s obzirom na njihovu masu - koliko lose idu naspram mog akcenta koji ima 1045 kg. i trosi manje od konkurentskog EU vozila (najcesce), naravno benzinca. samo da je iznutra malo moderniji / atraktivniji, uzeo bi jos dva komada dok ih ima i osigurao se za sljedecih 20 godina .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:48   #8440
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hahaha

je 1.2 tce je d4f sa navodno 40% drukčijim dijelovima, ali otom-potom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:30   #8441
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hahaha

je 1.2 tce je d4f sa navodno 40% drukčijim dijelovima, ali otom-potom.
Da, a D4F je D7F s par ventila i bregastom više.
Evolucija
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:41   #8442
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hahaha

je 1.2 tce je d4f sa navodno 40% drukčijim dijelovima, ali otom-potom.
d4ft ima 40% dijelova "drukcijih" tj nazovimo to i pojacanih ,
ja sam zadovoljan,trosi 7 litrof gracke voznje,moze povuc al nije to nista spektakularno,kao mlinac za kavu ,
mene su ljudi trovali sa spikama raspast ce se,to je premali motor za tu snagu bla bla bla,58000 hiljada pod kotacima,neki dan rijesen servis,kaze majstor dela ko vurica
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 08:35   #8443
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
to nekakva mat siva? uff volem mat
JE. Mat sive boje je auto.

Sinoc sam naletio na Aventadora

Sa boka

Auto zgleda jebeno. Uzasno je nizak + ova bijela boja (neka perla je jer se presijava)
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:13   #8444
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
nego, redovno svakih 12-15k km servis. filtar ulja, ulje, po potrebi i filtar zraka. auto star 10 godina, skoro 185k km, mahom gradske voznje. najveci kvar - lagano pocela lamela proklizavati od ~1700 do 2000 (stari i ja vozaci, on sjebao sto salta na 1450 okretaja i onda stisce kod prestizanja bez saltanja u nizu), nova original bila ~1250 kuna (set, sve).

i to je to od vecih ulaganja . ajd, 4 zimske i 4 ljetne gume + dodatni set celicnih felgi sa lanosa. svi ostali dijelovi su redom 120-150-200-max 400 kuna (tipa pumpica za tekucinu, koja ima obje strane na sebi, ovisno o smjeru vrtnje) i onaj vrag u bravi sto ocitava kod kljuca......
zadnje dobose sam jednom mjenjao (pakne), prednji diskovi originalni, plocice par puta. ali mi se blize diskovi jako skoro, najvjerovatnije nakon zime.

a opet, da nismo nas dvojica vozaci (tj, da je samo jedan - ja ), i lamela bi isla jos fest vremena. a ona je jedini dio koji je skuplji bio, sve ostalo je sitnarija kad pogledam kategorije EU vozila koliko kostaju.

i s obzirom na njihovu masu - koliko lose idu naspram mog akcenta koji ima 1045 kg. i trosi manje od konkurentskog EU vozila (najcesce), naravno benzinca. samo da je iznutra malo moderniji / atraktivniji, uzeo bi jos dva komada dok ih ima i osigurao se za sljedecih 20 godina .
Set kvačila za passat tdi sam osobno platio 1000 kuna - valeo, auto imao 250 000 km.
Za mamin Peugeot 206 1.4 je 900 kuna, isto valeo.
Diskovi i pločice su cijene podjednake za sve vrste vozila ovisno o proizvođaču i što želiš.
Trajnost kočnica najviše ovisi o režimu vožnje i promjeru diskova. Ako si napravio 185000 sa originalnim prednjim diskovima, vjerojatno bi sa većim diskovima napravio više od 200 000 km.
Ni ja ih ne trošim brzo, imao na trojci čeljusti i diskove od VR-a 288 mm, nakon 50 000 km nit je bilo ajnzaca na diskovima, a na pločicama se potrošilo možda 2 mm "mesa" a bila je i dobra kombinacija brembo diskova koji nisu bili iz autokreše i Ate pločice. Sad imam originalne diskove i pločice mijenjane u ovlaštenom i kombinacija mi se čini lošija nego prijespomenuta jer su već nakon 10 000 km diskovi dobili ajnzace.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
gle sa jedne strane je on meni jako drag, ali sa druge sam ipak ja kupio njega, a ne on mene i ne planiram nikada biti rob auta, stana ili tako nečeg materijalnog

znam da zbog gore navedenog razloga nikada neću kupiti nikakav oblik turbaka i oke sam s tim, ali zato n/a ima da se vrti kak bog zapovjeda
Nije da sam rob, ali volim da je sve uredno. Auto mora biti stalno čist, prioritet iznutra pa onda izvana, ispravan, motor i oko motora mora biti sve uredno bez obzira što je vani hladno i što je sve pod snijegom/bljuzgom.

Što se tiče turba, i ja sam se zaletio kupnjom ovog zadnjeg jer radim stvarno malo km. Ubuduće samo atmosfera i kubikaža.

A u zadnjih 7 godina koliko me koštalo održavanje? Ne znam, izmjenjao sam valjda 6-7 auta i sa svakim radio u prosjeku 150 km dnevno.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 27.11.2013. u 11:24.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:56   #8445
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Set kvačila za passat tdi sam osobno platio 1000 kuna - valeo, auto imao 250 000 km
ok, ovo meni idijotu nije jasno.

da li je valeo original proizvodac za narodna vozila? ne pitam - da, to pase 100%, da - oni rade po licenci, da - to je to.........

ili da preformuliram pitanje, da li postoji kvacilo koje je napravio VW, a ne valeo? tj, da li VW proizvodi rezervne dijelove za svoja vozila, ili je u ovom slucaju to prepustio valeu i ono, kada kupis novi narodni auto, saltas preko valeo kvacila?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 12:31   #8446
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ok, ovo meni idijotu nije jasno.

da li je valeo original proizvodac za narodna vozila? ne pitam - da, to pase 100%, da - oni rade po licenci, da - to je to.........

ili da preformuliram pitanje, da li postoji kvacilo koje je napravio VW, a ne valeo? tj, da li VW proizvodi rezervne dijelove za svoja vozila, ili je u ovom slucaju to prepustio valeu i ono, kada kupis novi narodni auto, saltas preko valeo kvacila?
Niti jedan proizvođač ne radi sve dijelove za svoja vozila, ni "prvu ugradnju" pa tako ni zamjenu.
Valeo / ATE / Textar su sve i "prve ugradnje" i zamjene.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 12:53   #8447
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ok, ovo meni idijotu nije jasno.

da li je valeo original proizvodac za narodna vozila? ne pitam - da, to pase 100%, da - oni rade po licenci, da - to je to.........

ili da preformuliram pitanje, da li postoji kvacilo koje je napravio VW, a ne valeo? tj, da li VW proizvodi rezervne dijelove za svoja vozila, ili je u ovom slucaju to prepustio valeu i ono, kada kupis novi narodni auto, saltas preko valeo kvacila?

VW ne proizvodi svoje dijelove, nego možeš kupiti valeo u bijeloj kutiji sa plavim "vw" znakom u ovlaštenom ili u svijetlozelenoj sa bijelim "valeo" slovima. U oba slučaja je unutra u najlonskoj vrećici lamela, korpa i druk ležaj i mala vrećica grafitne masti.
Ili da preformuliram: kad sam skinuo getribu koja nikad prije nije bila skidana unutra je bio valeo set koji je montiran u Wolfsburgu 2000. godine.

Druga stvar je s nekim proizvođačima koji proizvode zamjenske dijelove, no takvi su u pravilu višestrukojeftiniji i upitne kvalitete, a rijetko zadiru u zonu potrošnih dijelova.
Npr.: originalni prednji hidronosač motora za isti auto je 1800 kuna, zamjenski topran je 250kn koji je btw totalno smeće i auto se cijeli trese poslije izmjene, pa imaš febi bilstein koji je oko 500 kuna i cortec za 800. To su već zamjenski dijelovi i kod njih kupuješ prema svom ili majstorovom nahođenju ovisno kako s čim je imao iskustva.
Ja sam jednom kupio topran i nikad više jer sam ga skidao isti dan poslijepodne, volan se toliko tresao da sam skoro bez zuba ostao prilikom držanja volana u leru. Vjerojatno trpaju iste nosače na benzinske i dizelske motore.

Ali, opet i kod proizvođača imaš razine kvalitete. Već sam naveo, brembo diskovi u autokreši su katastrofa, dok su u Austriji sasvim druga stvar.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 27.11.2013. u 13:06.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 12:53   #8448
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
paaaa.... akcent, 2003-e godiste. 1.3, 84 konja, vrlo zivahan motoric od ~2000 do 5900 okretaja . ne volim ga tjerati u crveno i mozda je par puta zasao u to podrucje u ovih 10 godina, jednostavno nema svrhe..........
86ks Živahan?

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
nego, redovno svakih 12-15k km servis. filtar ulja, ulje, po potrebi i filtar zraka. auto star 10 godina, skoro 185k km, mahom gradske voznje. najveci kvar - lagano pocela lamela proklizavati od ~1700 do 2000 (stari i ja vozaci, on sjebao sto salta na 1450 okretaja i onda stisce kod prestizanja bez saltanja u nizu), nova original bila ~1250 kuna (set, sve).

i to je to od vecih ulaganja . ajd, 4 zimske i 4 ljetne gume + dodatni set celicnih felgi sa lanosa. svi ostali dijelovi su redom 120-150-200-max 400 kuna (tipa pumpica za tekucinu, koja ima obje strane na sebi, ovisno o smjeru vrtnje) i onaj vrag u bravi sto ocitava kod kljuca......
zadnje dobose sam jednom mjenjao (pakne), prednji diskovi originalni, plocice par puta. ali mi se blize diskovi jako skoro, najvjerovatnije nakon zime.

a opet, da nismo nas dvojica vozaci (tj, da je samo jedan - ja ), i lamela bi isla jos fest vremena. a ona je jedini dio koji je skuplji bio, sve ostalo je sitnarija kad pogledam kategorije EU vozila koliko kostaju.
Tu se slažem, dijelovi su (uglavnom) vrlo jeftini, accenti druge generacije su solidno sklopljeni autići, iznimno malo kvarljivi, i odličan bang for buck za kupnju polovnog u dobrom stanju.
Mane su katastrofalne performanse, hoćeš po pitanju brzine/ubrzanja, hoćeš po pitanju ležanja na cesti, krut ovjes, cvrčci u unutrašnjosti. Ali generalno, rekoh, odličan bang for buck i pouzdan auto općenito.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i s obzirom na njihovu masu - koliko lose idu naspram mog akcenta koji ima 1045 kg. i trosi manje od konkurentskog EU vozila (najcesce), naravno benzinca. samo da je iznutra malo moderniji / atraktivniji, uzeo bi jos dva komada dok ih ima i osigurao se za sljedecih 20 godina .
Još jedan tih korejskih 86ks slobodno zaokruži na 70. Eto koliko dobro ide naspram konkurencije. To su strahote koliko je taj 1.3 motor slabiji u praksi nego na papiru. Jedina prednost im je mala potrošnja, ali i to stoji samo u uvjetima normalne vožnje sa 1-2 putnika u autu, sve više i iole zahtjevnija (čitaj brdovitija) cesta, pun gepek, ajme majko. Npr., konkurentski benzinac, neću imenovat namjerno, iste mase kao accent, sa 75ks prelazi istu destinaciju od 350km, sa istom masom putnika i prtljage, sa 1L manje potrošnje na 100km i daleko lagodnijom vožnjom uzbrdo i pretjecanjima. Imamo accenta 2003.u familiji (snajkin auto) već 7g., tako da smo istestirali sve moguće i nemoguće varijable potrošnje i uspoređivali ga na toj destinaciji sa jedno 10 auta (kroz zajednička putovanja, znači sa oba auta se išlo u isto vrijeme, istim brzinama istim putem istim vremenskim uvjetima), u rasponu od 60-90ks, ne pričam neprovjerene gluposti. Znači accentovih 86ks nema veze s vezom kad auto nema momenta ono, ništa, nula. To je isto ko što je sisa tam prije napisao da je clio 1.2 brži u zavoju sa stock ovjesom i 195/50 15 gumama nego neki tam bmwi i mercedesi Ko da se ljudima da naganjat tam s nekim sepetićima (i ja sam jučer sa svojim sec. carom - clio 1.4 tak obrijao a6-icu 2.5tdi-a po izlasku iz zavoja, mislim wtf. da je liku stalo do takvih peezdarija otreso bi me ko ćik do kraja pravca prije prvog slijedećeg zavoja....)
Malo reale u nekim stvarima ljudi
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 13:13   #8449
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
86ks Živahan?



Tu se slažem, dijelovi su (uglavnom) vrlo jeftini, accenti druge generacije su solidno sklopljeni autići, iznimno malo kvarljivi, i odličan bang for buck za kupnju polovnog u dobrom stanju.
Mane su katastrofalne performanse, hoćeš po pitanju brzine/ubrzanja, hoćeš po pitanju ležanja na cesti, krut ovjes, cvrčci u unutrašnjosti. Ali generalno, rekoh, odličan bang for buck i pouzdan auto općenito.



Još jedan tih korejskih 86ks slobodno zaokruži na 70. Eto koliko dobro ide naspram konkurencije. To su strahote koliko je taj 1.3 motor slabiji u praksi nego na papiru. Jedina prednost im je mala potrošnja, ali i to stoji samo u uvjetima normalne vožnje sa 1-2 putnika u autu, sve više i iole zahtjevnija (čitaj brdovitija) cesta, pun gepek, ajme majko. Npr., konkurentski benzinac, neću imenovat namjerno, iste mase kao accent, sa 75ks prelazi istu destinaciju od 350km, sa istom masom putnika i prtljage, sa 1L manje potrošnje na 100km i daleko lagodnijom vožnjom uzbrdo i pretjecanjima. Imamo accenta 2003.u familiji (snajkin auto) već 7g., tako da smo istestirali sve moguće i nemoguće varijable potrošnje i uspoređivali ga na toj destinaciji sa jedno 10 auta (kroz zajednička putovanja, znači sa oba auta se išlo u isto vrijeme, istim brzinama istim putem istim vremenskim uvjetima), u rasponu od 60-90ks, ne pričam neprovjerene gluposti. Znači accentovih 86ks nema veze s vezom kad auto nema momenta ono, ništa, nula. To je isto ko što je sisa tam prije napisao da je clio 1.2 brži u zavoju sa stock ovjesom i 195/50 15 gumama nego neki tam bmwi i mercedesi Ko da se ljudima da naganjat tam s nekim sepetićima (i ja sam jučer sa svojim sec. carom - clio 1.4 tak obrijao a6-icu 2.5tdi-a po izlasku iz zavoja, mislim wtf. da je liku stalo do takvih peezdarija otreso bi me ko ćik do kraja pravca prije prvog slijedećeg zavoja....)
Malo reale u nekim stvarima ljudi
Kolega je napisao živahan motorić a ne živahan auto. To su dva totalno različita pojma. I 1.0 u P106 je živahan jer kad poklopiš i pustiš papučicu gasa obrtaljka odleti do 5000 rpm, dok u cliu 1.2 poklopiš papučicu gasa ona dođe do 3000 pa moraš još držat da bi vidio kako može i do 4000.

Uspoređivati potrošnju dva auta iste deklarirane snage, a različitih masa, ubrizgavanja, omjera mjenjača i je nerealno, pogotovo kod te klase. Prije 7-8 godina sam imao golf 4 1.4 16v koji je pio nenormalnih 10 po gradu i 7 na otvorenom, a duplo jači auto je trošio manje na otvorenom.

PS: još nisi rekao koji motor je bio u autu koji je pri 200km/h kontinuirane vožnje trošio 11L, i u kojem gti-u?
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 13:36   #8450
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Tu se slažem, dijelovi su (uglavnom) vrlo jeftini, accenti druge generacije su solidno sklopljeni autići, iznimno malo kvarljivi, i odličan bang for buck za kupnju polovnog u dobrom stanju.
Mane su katastrofalne performanse, hoćeš po pitanju brzine/ubrzanja, hoćeš po pitanju ležanja na cesti, krut ovjes, cvrčci u unutrašnjosti. Ali generalno, rekoh, odličan bang for buck i pouzdan auto općenito.
govorimo o obicnom motoru, benzincu. moj je redizajn druge linije, iako ne znam da li ima razlike izmedu druge linije i redizajna (osim sto je moj bolje napravljen sto se tice poda i pragova, rubnjaci su svima losa tocka).
da je ubrzanje katastrofa se nebi slozio, ali ono sto je meni gust - ubrzava od 2000 od 6000 okretaja, nema gubitka, nema posustajanja. i iskreno, ja svoj imam 10 godina, 185k km, nikakvog unutrasnjog zvocanja niti cvrcaka, sto me zacuduje. ali ponavljam - ja toga nemam.

potrosnja je relativan pojam. ja svoj uspijem imati na nekih 5L, dok ga se moze tjerati i na 10L . ali da nema snage, sorry, ali nije istina. ja samo kada se sjetim, cak nedavno i ljudi su sva trojica ovdje sa foruma (nas 4, ja 120, drugi frend nekih 140 cak kg, i ova dvojica zajedno nekih 170 kg), uzbrdica jaca, bez najmanje frke.

ali da se mora drzati na 3000 okretaja, boze moj. ako hoces i ubrzavati, gazi ga do crvenog i saltaj. ono, vozim taj auto 10 godina, znam sta moze, sta ne.

lezanje po zavojima je u najmanju ruku osrednje . ali zato picim preko rupa bez frke, imam bubrege na mjestu i ne prezirem ceste koje su kod mene katastrofa jer se moram voziti po njima.........

i glavni minus su kocnice, kada je auto opterecen. tu nisu uopce uvjerljive i to se osjeti. ali kako rekoh, 10 godina, znam se prilagoditi uvjetima u autu i na cesti, pa ono....... losa strana, ali mi ne predstavlja problem.


i ako nije problem, daj navedi koji auto ima obicni atmosferac, a da nije japanac i da ide ko' sasav sa tonom tezine. i da je tu negdje omjer tezine sa kubicima i snagom.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 14:00   #8451
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova

i ako nije problem, daj navedi koji auto ima obicni atmosferac, a da nije japanac i da ide ko' sasav sa tonom tezine. i da je tu negdje omjer tezine sa kubicima i snagom.

A kao da neki japanac ide ako je atmosferac sa 1400 kubika.
Honde s manjom snagom idu malo bolje od prosjeka na okretaje, ak ju uhvatiš na prepad - nema šanse. Ima neka crvena honda u SK, 93-94 godina, jaje.
Koja komedija kad faca razvlači na mostu, ja ubacujem u treću, lik još razvlači prvu. Mislim si, sad će se honda razvrtit i poderat će me ko peder erotiku, a ono ništa, auto se samo dere pored moje duje.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 14:01   #8452
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Kolega je napisao živahan motorić a ne živahan auto. To su dva totalno različita pojma. I 1.0 u P106 je živahan jer kad poklopiš i pustiš papučicu gasa obrtaljka odleti do 5000 rpm, dok u cliu 1.2 poklopiš papučicu gasa ona dođe do 3000 pa moraš još držat da bi vidio kako može i do 4000.
Hvataš se za neke slamke a pišeš peezdarije.
Živahan auto ne može bit bez živahnog motorića. Druga stvar, ne, nije živahno niti jedno niti drugo kod accenta 1.3 iz 2002 ili 2003e sa 63kW, nađi najbolji primjerak takvog auta i daj ga iole iskusnom vozaču pa nek ti kaže jel taj auto ide kao auto sa 63kW
Dođi u jasenovac ili novsku pa ti pokažem kak ide clio1 1.4 ak i dalje misliš da su to kilavi auti Običnog 1.2 clia2 nisam imao, al sam imao 1.2 16v 2003.u, tamo negdje 2005.e, i autić je bio zvrk, fino je išao sasvim.

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Uspoređivati potrošnju dva auta iste deklarirane snage, a različitih masa, ubrizgavanja, omjera mjenjača i je nerealno, pogotovo kod te klase. Prije 7-8 godina sam imao golf 4 1.4 16v koji je pio nenormalnih 10 po gradu i 7 na otvorenom, a duplo jači auto je trošio manje na otvorenom.
Ne, nije nezahvalno jer se priča o ISTOJ klasi automobila I da ponovim, pošto vidim da ne čitaš, radi se o vožnji ISTOM cestom, ISTIM uvjetima.

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
PS: još nisi rekao koji motor je bio u autu koji je pri 200km/h kontinuirane vožnje trošio 11L, i u kojem gti-u?
Ne, nisam, a kao i obično, opet nisi pročitao kako treba, napisao sam IZMEĐU 11 i 12L, a ima ih, kako rekoh, u rasponu od 136ks do 150ks, astra 2.0 16v sport, g3 gti 16v, volvo s40 2.0 16v, itd., imao sam stvarno priličan broj automobila i ne da mi se sad izvlačit cijelu retrospektivu.
G3 gti 16v, abf motor, kog sam imao jako davno, kupljen sa 90.000km od prvog vlasnika, u vrhunskom stanju.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
govorimo o obicnom motoru, benzincu. moj je redizajn druge linije, iako ne znam da li ima razlike izmedu druge linije i redizajna (osim sto je moj bolje napravljen sto se tice poda i pragova, rubnjaci su svima losa tocka).
Motori u accentu 2 1.3 su svi isti - 63kW aka 86ks, znači nemaš neku specialone verziju sa 83ks. Barem takav ne postoji ovdje kod nas u Hr evidenciji.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
da je ubrzanje katastrofa se nebi slozio, ali ono sto je meni gust - ubrzava od 2000 od 6000 okretaja, nema gubitka, nema posustajanja. i iskreno, ja svoj imam 10 godina, 185k km, nikakvog unutrasnjog zvocanja niti cvrcaka, sto me zacuduje. ali ponavljam - ja toga nemam.
Ubrzanje je katastrofa za auto od 86ks. Točka. Amen.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
potrosnja je relativan pojam. ja svoj uspijem imati na nekih 5L, dok ga se moze tjerati i na 10L . ali da nema snage, sorry, ali nije istina. ja samo kada se sjetim, cak nedavno i ljudi su sva trojica ovdje sa foruma (nas 4, ja 120, drugi frend nekih 140 cak kg, i ova dvojica zajedno nekih 170 kg), uzbrdica jaca, bez najmanje frke.
Naravno da je potrošnja relativan pojam. No to sam i napisao - čim je više od dvoje ljudi, i iole brdovitija cesta - katastrofa. Ne pričam o vožnji 10km po takvoj cesti, nego putovanju. No ionako je pojam snage auta i ubrzanja subjektivan dojam pojedinca u zavisnosti s tim što mu treba, što očekuje i što je vozio i gdje.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ali da se mora drzati na 3000 okretaja, boze moj. ako hoces i ubrzavati, gazi ga do crvenog i saltaj. ono, vozim taj auto 10 godina, znam sta moze, sta ne.
Nije stvar u držanju na 3000 okretaja, nego je auto em neelastičan, em je moment katastrofa mali.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
lezanje po zavojima je u najmanju ruku osrednje . ali zato picim preko rupa bez frke, imam bubrege na mjestu i ne prezirem ceste koje su kod mene katastrofa jer se moram voziti po njima.........

i glavni minus su kocnice, kada je auto opterecen. tu nisu uopce uvjerljive i to se osjeti. ali kako rekoh, 10 godina, znam se prilagoditi uvjetima u autu i na cesti, pa ono....... losa strana, ali mi ne predstavlja problem.
Ležanje je slažem se osrednje, obzirom na klasu, ali opet ima masu auta iste cijene koji kudikamo imaju bolje ponašanje na cesti.
Na kočnice nemam neke velike zamjerke, snajkin ima abs i kočnice su zadovoljavajuće.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i ako nije problem, daj navedi koji auto ima obicni atmosferac, a da nije japanac i da ide ko' sasav sa tonom tezine. i da je tu negdje omjer tezine sa kubicima i snagom.
Nisam rekao da ide ko šašav, nego ide u ranije navedenim uvjetima kudikamo bolje nego accent. Znači brdovita cesta, 350km špura, 4-5ljudi u autu, pun gepek . Tu je accent truba, doslovno.
I upravo tu i je stvar - što je taj 1.3 sakat s tako malo kubika i momenta, konkurencija je uglavnom sa toliko ks na 1.6L i to se itekako osjeti.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 14:44   #8453
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Običnog 1.2 clia2 nisam imao, al sam imao 1.2 16v 2003.u, tamo negdje 2005.e, i autić je bio zvrk, fino je išao sasvim.
Ja imam clio 2 1.2 8v vulgaris. Auto ide dobro, za 1.2 8v. Oko 100k km je prešao i drži se dobro. Problem su suputnici. Što ih je više, to je slabiji auto (naravno), a i kočnice .
Kad sam saam u autu, kao da vozim karting. Naravno, uz vožnju preko 3k rpm. Kad je preko 4,5k rpm, ide brzo čak i uzbrdo, sa dvije osobe i pun prtljage.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 16:29   #8454
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ubrzanje je katastrofa za auto od 86ks. Točka. Amen.
Kakve veze ima broj konja sa ubraznjem?
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 17:11   #8455
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja bas volim te 1.3 12v motorice kao u Accenta ali nisam nikad vozio bas njega. Jesam Corolle, Coltove, Lancera i Starletu i za te aute je taj motor bio cist fajn. Prednost im moment koji dode vec na 3k i ne treba ih toliko vrtit kao neke novije sesnaest ventilce iako imaju nest manje momenta i snage. U doba kad su bili aktualni, kad sam pocinjal vozit, takvi motori su jako pouzdani i dosta brzi za tadasnja mjerila.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 17:21   #8456
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Lancer sa tim 1.3 me nije nimalo impresionirao... Recimo Fiesta 1.25 ga popapa bez frke... I to starija verzija sa papirnatih 75 konja.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 17:53   #8457
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Prednost im moment koji dode vec na 3k i ne treba ih toliko vrtit kao neke novije sesnaest ventilce iako imaju nest manje momenta i snage. U doba kad su bili aktualni, kad sam pocinjal vozit, takvi motori su jako pouzdani i dosta brzi za tadasnja mjerila.
treba definirati - brz. ja se sa akcentom ne mogu mjeriti sa novim turbacima ili nedobog - TDI-jima. to ode, ja mogu samo plakati ili se smijati ako ga ulovim na spavanju .

ali da, na 3000 okretaja je motor zivahan, ali sto opet ponavljam - on se vrti do 6000 okretaja ko' iz one stvari. sada sam ga na povratku malo gazio u drugoj da ga ispusem jer sam stalno na 60-65km/h (naravno, cetvrta), i drzim ga na 4k okretaja, stisnem - ode do crvenog bez patnje. i fino vuce, nije to keljenje za sic i slicno, ali to niti nije takav auto.

i da, zaboravio sam napomenuti jednu veliku manu na visokom okretaju - buka u "kokpitu" (unutrasnjost). sve ok negdje do 3 i nesto tisuce, ali iza........ na tome su valjda stedili, nema izolacije toliko, pojma nemam.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 18:05   #8458
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor sale001 Pregled postova
Lancer sa tim 1.3 me nije nimalo impresionirao... Recimo Fiesta 1.25 ga popapa bez frke... I to starija verzija sa papirnatih 75 konja.
1.25 je noviji motor i normalno da bu u manjem i laskem autu bio brzi. Po meni nema uopce usporedbe medu ta dva i nema te Fieste 1.25 koju bi izabral prije Lancera. Moj stari je okrenul preko 200k s njim da nije bas nista otislo, osim kocnica. Sve prvo je bilo gore kad ga je prodal i auto je vozil bez greske kaj je najbitnije.

btw. moja Starleta sa 1.3 12v bi silovala bilo koju 1.25 Fiestu na semaforu ali to nema veze s nicim.

To su bili relativno brzi auti sa manjom potrosnjom i jako pozudani ali tamo jos pocetkom devedesetih kad su kod nas prevladavali krsevi i Golfovi 1.6d. Bilo je Japanaca, narocito Miceka koji su bila popularni krajem 80tih i pocetkom 90tih i cesta pojava. Sad je to bezveze usporedivat sa novim autima iako jos mnogima sluze sasvim ok.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 27.11.2013. u 18:12.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 18:09   #8459
thumbdown
Guest
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: SiB
Postovi: 54
Znaš da ćeš ga prodat za tu cifru.
Probaj jedno 2000 eura manje, a i onda je upitno.
thumbdown je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 18:10   #8460
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Evo da budem precizniji... Fiesta iz 1997. a Lancer je isto ili slicno godiste... Taj 1.3, jel... Lancer jedino ima vise mjesta, sve ostalo je na strani Fieste... Cisto moje misljenje... A tih 200 ili kolko k km je presla i ta Fiesta... Bez problema... Kuc, kuc.

I da, konkretna Fiesta je opremom bila ohoho bogatija... Ne znam koliko je Lancer tezak, ali i Fiesta je teska nekih tonu i nes sitno.. Bar po prometnoj.
sale001 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na