Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2015., 22:41   #1471
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Danas mi je stigao e-mail da je proizvod predan dostavnoj službi i da će doći u utorak, no ja sam se predomislio i poslao im na shop@edigital.hr da otkazujem narudžbu, pa šta mislite hoće li oni u ponedjeljak kontaktirat dostavnu službu da otkažu slanje ili će mi taj proizvod doći pa ću im morat na svoj trošak slati to natrag??
Nije da vas nagovaram, ali ako ste uzeli cpu, neko kućište ili npr cpu hladnjak po dobroj cijeni, male su šanse od problema s ostvarivanjem jamstva zbog neispravnosti, jer su to komponente koje se praktički ni ne kvare.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 22:50   #1472
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Onda odbi paket...nema druge... samo eto morati ćeš čekati dosta dugo za svoju lovu
A poslao sam im danas e-mail, valjda će ga vidjeti u ponedjeljak pa da jave dostavnoj službi da ne šalju, a za lovu nije toliko problem čekat ću no najbitnije mi je da ne dobijem taj proizvod jer bih onda morao vračati to o svom trošku.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 22:53   #1473
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor bilicvitak Pregled postova
Nije da vas nagovaram, ali ako ste uzeli cpu, neko kućište ili npr cpu hladnjak po dobroj cijeni, male su šanse od problema s ostvarivanjem jamstva zbog neispravnosti, jer su to komponente koje se praktički ni ne kvare.
Prijenosni hdd sam uzeo, a i da su male šanse za kvar opet postoje šanse, a ne želim se s njima zafrkavat oko garancije pa sam odlučio prekinut kupnju i uzet cu si iz amazona uk s kojima imam dobra iskustva i vrlo su ozbiljan shop.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 23:03   #1474
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
I zanima me još da li sam dobro odradio proceduru otkazivanja, poslao sam mail na shop@edigital.hr da otkazujem narudzbu i naposao sam broj narudzbe.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 23:09   #1475
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 478
Pošto je disk u pitanju, onda ga vratite, ali bi vam također savjetovao da si pogledate kolika je razlika u cijeni između diska kod nas i na amazonu, te odvagnete da li se isplati. Ukoliko se on pokvari, morat ćete platiti oko 100 kn dostave za van RH, za slanje unutar RH je dosta jeftinije, a možda bi vam bilo blizu (usput) pa bi i osobno mogli predati. Također, ukoliko pri kupnji disk dolazi s skladišta koje je izvan EU, paket ide na carinski postupak, tj platit ćete i PDV pri uvozu.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:44   #1476
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Moje iskustvo nakon kojeg više ne kupujem u ED i nadam se da neće nitko drugi:

Kupio sam proizvod i koristio ga jednom. Pokazao se jako nekvalitetnim i da nije s njim moguće uopće napraviti ono za što je napravljen. Kontaktirao sam korisničku službu i pitao jel mogu dobiti povrat novca. Dobio sam odgovor da mogu, samo da očistim uređaj i vratim uredno budući da za povrat uređaj ne smije biti korišten (ovo govori o etici firme kad mi sami predlažu da očistim što znači da bi kasnije prodali to nekome pod novo, ali šta mene boli briga, ja sam pitao i rekli su da može). Napravio sam kako mi je rečeno i poslao uređaj na svoj trošak u Budimpeštu. Paket mi se vratio i nakon kontakta s korisničkom službom dobio sam odgovor da su mi dali krivu adresu. Ispričavaju se i kažu da mogu poslati ponovno, ali ovaj put o njihovom trošku. OK, ne znam kako je moguće, ali očito je moguće da dođe do takve pogreške (nije bio krivi kućni broj, bila je posve druga ulica). Pošalju oni Overseas i odnesu paket. I to je sve trajalo ukupno mjesec dana da bi mi na kraju javili da će mi vratiti uređaj jer je korišten i ne mogu primiti povrat uređaja!

Imaju super cijene i kada sam kupio ovo uštedio sam nešto novca i bio zadovoljan, ali sada me to slanje u Budimpeštu izjednačilo po trošku kao da sam kupio u startu skuplje i još uz to su me vozali mjesec dana ko' budalu. Zaključak - nije vrijedno. Manje živciranja imam kada naručim nešto iz Kine preko ebaya nego s ED-om. Tko želi riskirati s njima sretno, ali meni su moji živci vrijedniji od par kuna što bi uštedio s njima.
Update: Nakon što sam poslao jedan iznimno bezobrazan mail ipak sam dobio povrat novca, tako da barem nešto, ali definitivno ne kupujem više tamo.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:53   #1477
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
dobro da si dobio lovu jer inače unutar 14 dana imaš pravo na povrat love od dana kupovine.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:34   #1478
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Moje iskustvo nakon kojeg više ne kupujem u ED i nadam se da neće nitko drugi:

Kupio sam proizvod i koristio ga jednom. Pokazao se jako nekvalitetnim i da nije s njim moguće uopće napraviti ono za što je napravljen. Kontaktirao sam korisničku službu i pitao jel mogu dobiti povrat novca. Dobio sam odgovor da mogu, samo da očistim uređaj i vratim uredno budući da za povrat uređaj ne smije biti korišten (ovo govori o etici firme kad mi sami predlažu da očistim što znači da bi kasnije prodali to nekome pod novo, ali šta mene boli briga, ja sam pitao i rekli su da može). Napravio sam kako mi je rečeno i poslao uređaj na svoj trošak u Budimpeštu. Paket mi se vratio i nakon kontakta s korisničkom službom dobio sam odgovor da su mi dali krivu adresu. Ispričavaju se i kažu da mogu poslati ponovno, ali ovaj put o njihovom trošku. OK, ne znam kako je moguće, ali očito je moguće da dođe do takve pogreške (nije bio krivi kućni broj, bila je posve druga ulica). Pošalju oni Overseas i odnesu paket. I to je sve trajalo ukupno mjesec dana da bi mi na kraju javili da će mi vratiti uređaj jer je korišten i ne mogu primiti povrat uređaja!

Imaju super cijene i kada sam kupio ovo uštedio sam nešto novca i bio zadovoljan, ali sada me to slanje u Budimpeštu izjednačilo po trošku kao da sam kupio u startu skuplje i još uz to su me vozali mjesec dana ko' budalu. Zaključak - nije vrijedno. Manje živciranja imam kada naručim nešto iz Kine preko ebaya nego s ED-om. Tko želi riskirati s njima sretno, ali meni su moji živci vrijedniji od par kuna što bi uštedio s njima.
Ovo o poslovnoj etici i da se takva roba rodaje pod novu rade i sve druge firme, pa i one koje najviše hvalite da im je usluga za reklamacije jako dobra, cjenovno su najskuplji, pa opet dobijete korištenu stvar pod novu.

Ja sam zadovoljan sa ED. Kupio par stvari i sve radi još uvijek, i to čak jednu stvar u pola cijene zbog njihove pogreške na webu, a radi se o stvari od par tisuća kuna.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 13:18   #1479
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Da ne citam sad svih 50 strana, može li mi netko reći koja je njihova adresa za servis, pokvario mi se HDD (nije ni format prosao), rekli su mi da stavim u vrecicu originalnu ambalazu, jamstvo i kopiju racuna, ali mi nisu napomenuli na koju adresu to saljem, posalo sam im zadnjih 2 sata 2 maila, na servis i shop, ali nitko ne odgovara, a kurirska sluzba stize za 2 sata, pa nije valjda da saljem u Madjarsku, vjerojatno ima tu nesto u Hrvatskoj?
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 13:42   #1480
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Ako su oni naručili dostavnu službu onda ti ne bi trebao popunjavati adresu, dostavljač već dođe s naljepnicom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 13:54   #1481
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Da da u redu je, trazim po internetu vec dva sata i vidim samo onu njihovu adresu u Madjarskoj. Evo sad bio overseas i oni imaju vec adresu gdje moraju slati, nisam znao, ovo mi je prva reklamacija, a vidim da su svi imali nocne more sto se tice reklamacija ovdje, pa cu morat u medjuvremenu uzet jos jedan HDD, vidim da Uzi Shop ima povoljne cijene, pa bi mogao svoje trosenje para prenesti na tu poslovnicu
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 23:04   #1482
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Nagađajte što je došlo iz mađarske u ovoj kovertici ispod case
https://www.dropbox.com/s/zdduz8rdg8...31.54.jpg?dl=0
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 23:06   #1483
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Hdd.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 23:07   #1484
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
hellz yeah imamo pobjednika, strah me isprobati ga
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 07:19   #1485
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,114
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
hellz yeah imamo pobjednika, strah me isprobati ga
čovječe meni haljimi bolje kebab zamota....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 11:03   #1486
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Ak se uzme kod njih mob moram li u slucaju kvara njima nositi ili mogu direktno s ovlastenim servisom uz predocenje racuna?
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 11:31   #1487
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Trebam router i kod njih je cca 10-15% jeftiniji (475kn) pa me zanima jel se isplati s njima patiti?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 12:00   #1488
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Trebam router i kod njih je cca 10-15% jeftiniji (475kn) pa me zanima jel se isplati s njima patiti?
Prolistaj temu i sam zaključi.


Nego, zna li netko gdje im je sada sjedište u HR? Pitao sam ih na mail, naravno nema odgovora već dosta dugo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 19:59   #1489
mdeninov
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 15
jedan friški info (od danas)

krenuo sam naručiti par stvari, skužio da više nema osobnog preuzimanja, prolistao ovu temu, odustao od plaćanja preko računa

napravio novu narudžbu sa plaćanjem pouzećem, i za 3 dana, sve stiglo danas overseasom

zaključak, ipak postoje i šalju robu ako se odabere plaćanje pouzećem
mdeninov je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 20:01   #1490
mdeninov
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 15
e, da, kaj se tiče garancije, ovjerena je garancija sa "mađarskim žigom" i servis je u Budimpešti za slučaj da se mora reklamirati, mora se slati tamo...

tako da to treba uzeti u obzir kod računanja "uštede"
mdeninov je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 20:37   #1491
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor mdeninov Pregled postova
e, da, kaj se tiče garancije, ovjerena je garancija sa "mađarskim žigom" i servis je u Budimpešti za slučaj da se mora reklamirati, mora se slati tamo...

tako da to treba uzeti u obzir kod računanja "uštede"
Koliko sam pročitao po nekim drugim forumima, dovoljno im je javiti e-mailom da imaš pokvaren proizvod, oni onda šalju kurirsku službu tebi doma i na njihov trošak je slanje do Budimpešte i nazad tebi.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 20:38   #1492
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Koliko sam pročitao po nekim drugim forumima, dovoljno im je javiti e-mail da imaš pokvaren proizvod, oni onda šalju kurirsku službu tebi doma i na njihov trošak je slanje do Budimpešte i nazad tebi.
Je, tako je.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 20:41   #1493
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
To onda ipak treba pohvalit s obzirom da je kod naših webshopova pravilo da šalješ o svom trošku, a oni tebi nazad o svome.
A bogami bilo je i slučajeva kad su ljudi plaćali u oba smjera.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 22:11   #1494
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 662
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
dobro da si dobio lovu jer inače unutar 14 dana imaš pravo na povrat love od dana kupovine.
Odakle ti ovo?

S moje strane samo pohvale prema edigital shopu. Jednom poslali nešto krivo (jer im je ta web stranica zbrda zdola), javio i poslao nazad, oni mi vratili novce.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2015., 08:23   #1495
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,734
Takodjer obavio više kupovina kod njih i nikad problema, sve uredno dostavljeno u orku par dana.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 16:18   #1496
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Dakle ako kupim lumiu 640,u slucaju kvara nemogu odnijet mobitel kod nas u servis?ili ipak mogu?
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 16:34   #1497
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
Dakle ako kupim lumiu 640,u slucaju kvara nemogu odnijet mobitel kod nas u servis?ili ipak mogu?
Obrati se servisu i pitaj ih.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 16:45   #1498
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
Možeš. Svaki mob kupljen u EU možeš slobodno odnijeti na popravak u naš ovlašteni servis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 19:25   #1499
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Možeš. Svaki mob kupljen u EU možeš slobodno odnijeti na popravak u naš ovlašteni servis.
Ne bas. Provjereno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 19:28   #1500
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
O kojoj marci govorimo? Samsung, HTC, Lumia, Sony,... se mogu. Barem tako su pisali ovdje forumaši.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na