Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2011., 13:17   #1
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Remote desktop(druga strana ne vidi šta se događa)

Zanima me program za remote pristup koji bi imao mogućnost da osoba na drugoj strani u trenutku remote sesije ne vidi na svom ekranu šta se trenutno događa na računala..iz sigurnosnih razloga naravno jer osoba s druge strane naravno ne bi imala pristup tim podatcima..pregledavao sam teme s remote desktopom, logmeinom, vnc-om, tema viewerom al nigdje nisam vidio da je netko spomenuo tu opciju..pa me zanima da li postoji takva opcija u gore navedenim programima? i naravno koja bi od navedenih opcija najbolje radila preko interneta na ovoj standardnoj liniji od 4 mbit/s?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 13:33   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Imaš u Team Vieweru "show black screen" i "disable remote input" opcije. Pitanje je što zapravo želiš napraviti i koji je sistem na tom računalu, to jest, koliko korisnika može biti istovremeno logirano. Ako može više od jedan, onda se spojiš i ulogiraš kao ti, a druga strana nema pojma da se nešto dešava, osim ako pogleda u task manager ili ako ga upozori neki od otvorenih programa.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2011., 13:37   #3
MitO_ZGB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Team Viewer radi bez problema na 4Mb.

A kaj se tiče pitanja, nisi (barem meni) bio baš jasan.

EDIT:
D1viry te očito shvatio
MitO_ZGB je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 15:14   #4
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Pa npr. na poslu je neko računalo i radi osoba na tom računalu i ta osoba npr. nema pristup nekim izvješćima u programu kojem radi, tj da jedino ja mogu pristupit tim izvješćima sa svojim lozinkom u tom program..al ne želim npr. da ta osoba vidi šta ja pregledavam u trenutku kad se remote spojim na taj komp..sad jasnije ..ovo je sve u win 7 OS-u..ne bih želio više računa na kompu samo bi htio da kad se spojim na komp da vidim šta se radi na tom kompu trenutno i kad ja hoću preuzet kontrolu da se zacrni ekran na drugoj strani...a šta je uopće moguće s team viewerom se spojit na više računa na istom računalu dok je već netko ulogiran na nekom drugom računu na tom istom kompu? jer i to bi mi bila dobra opcija uz ovu što sam već naveo
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 15:37   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Onda instaliraj team viewer na tom kompu (ne samo pokrenuti, nego baš instalirati) i dodijeli neku lozinku. Kad se želiš spojit, upišeš ID i lozinku (koju samo ti znaš) i zacrniš ekran, plus onemogućavanje unosa od strane korisnika tog računala. Nama su svi serveri 2003 ili 2008, pa ti ne mogu reč koliko je konekcija moguće u isto vrijeme na sedmici. Za 2003 i 2008 je moguće da dva (možda i više) korisnika budu ulogirana u isto vrijeme i rade totalno neovisno jedan o drugom. Desi se npr. da te obavijesti, kad sređuješ backup, da je još jedan admin logiran i da možda i on radi izmjene u isto vrijeme.
Proguglaj malo. Evo što mi je google izbacio na prvu loptu: KLIK
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 16:28   #6
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Aha vidim na linku postoji twaek koji navodno radi, još to treba isprobat..al htio bih imat obje opcije na raspolaganju, ova druga opcija je dobra jer korisnik na drugoj strani ne mora prestat radit. Hvala svima na odgovorima, sad to idem sve lijepo isprobat pa vidjet . A vi se na te servere spajate tema viewerom ili remote desktopom?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 11:40   #7
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
vnc to može bez problema, čak se ni ne skuži kada se "gledatelj" logira na taj komp. Jednostavno se na jedan instalira full/server verzija a na drugi (neznam sada kako se to zove više piše kod instala) samo view tako nekako i stvar šljaka.
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 11:55   #8
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Na hw servere se spajamo remote desktopom, a na virtualke vSphere-om, jer nas obićno više radi nešto odjednom, pa svi gledaju i uče .
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 17:11   #9
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
hehe..remote desktop sam koristio prije u lanu i uvijek mi je bilo glupo to što kad bi se ulogirao preko remote desktopa na komp, na drugoj strani bi ostao odlogiran...tako da nije moguće neko real-time praćenje šta se događa na drugom računalu..a što se tiče team viewera, jel potrebno šta na drugoj strani obavit nakon što se dobije onaj ID, znači ubuduće da li je potrebno dat neki pristanak ili nešto? ili je moguće se jednostavno spojit na taj udaljeni komp bilo kada kad je to računalo upaljeno na drugoj strani, naravno da je pokrenut team viewer na tom udaljenom računalu (bio bi namješten da se diže u startupu)..ova druga opcija mi je obavezna..znači da se mogu spojit na taj udaljeni komp ali da nije potrebna nikakva intervencija s druge strane
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 17:47   #10
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Moguće je spajanje bez intervencije. Samo postaviš šifru, ali opet druga osoba vidi da se nešto događa.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2011., 19:33   #11
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Pa dobro nije važno, nek se vidi da se nešto događa..a di je potrebno namjestit tu šifru, na korsiničkom računu ili negdje na team vieweru?
oprostite što gnjavim, al tek za dva dana ću imat priliku to sve isprobat, sad nemam gdje
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 22:43   #12
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pri instalaciji teamviewer-a namjestiš šifru kojom ćeš se spajat i to je to. Možeš i naknadno, ali moraš instalirat TV, a ne samo pokrenut.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 14:42   #13
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
ponavljam u vnc-u ne vidi. Čini se da jedino malo trepne ekran ako je veza spora u trenutku logiranja i dalje nema usporenja ničega, jednostavno gledaš ko da si pred tim drugim računalom.
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na