Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2018., 11:25   #9331
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Nije to pucanje već resetiranje rutera koje se mora obaviti svakih 24h. Tako je kod mene, automatski reset rutera ide u 12:14 nakon ponoći
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 11:37   #9332
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Nije to pucanje već resetiranje rutera koje se mora obaviti svakih 24h. Tako je kod mene, automatski reset rutera ide u 12:14 nakon ponoći
Ma jok ne kuzis...resetira se radi ip adrese..ali vrati internet u roku odmah.

Meni je internet doslovno 5 kb sve dok potpuno ne ugasim ruter.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2018., 09:01   #9333
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Dakle nitko nezna dal je moguce da zbog "vise" nrzine moze pucat veza?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 09:38   #9334
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Dakle nitko nezna dal je moguce da zbog "vise" nrzine moze pucat veza?
može. meni na korisničkoj rekli da ako pretjeraju sa brzinom (koja bi teoretski mogla biti) bude nestabilna i puca. kad su smanjili za nekoliko mbs-a bilo dobro.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 12:37   #9335
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Pa velim Vam pustili mi 50 mbita puca, pa spustili na 30 ne puca a moze ic do 70

Sad sam pao sa 6mb/sek na 4mb/sek...

Sad koliko je pametno da mi dignu na 40 pa da opet testiram..hmm
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2018., 10:42   #9336
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Evo, da podijelim ovdje iskustvo s TCom-om, dakle, prije tjedan dana zamijenili su mi stari ZTE ruter jer sam se žalio na LAN brzinu te dobio najnoviji Speedport Plus. Zadnje dvije godine imao sam stabilnih 18Mbps, a ZTE mi pokazivao maximum 20Mbps (govorim o internet brzini, LAN brzina se popravila). Ja bio zadovoljan internet brzinom. Došao tehničar, izmjerio brzinu i kaže da mi sada novi Speedport pokazuje max. 22Mbps.
Ali tu nedjelju, brzina mi je pala na 10Mbps. Razgovarao sam 3 puta sa SZK, 2 puta s prodajom (ističe mi 2-godišnji ugovor ovaj mjesec), 2 puta s tehničkom službom i oni kažu da vide da sam imao 20Mbps, ali da moja linija podržava maximalno 19Mbps i da mi ne mogu opet uključiti 20Mbps brzinu jer će biti nestabilna. Ja nikako da ih uvjerim da sam imao stabilnih 18Mbps do prije tjedan dana, zadnje dvije godine.
Rasprava više nema smisla i sutra dajem nalog za prelazak na A1 gdje su mi rekli da mi daju 19Mbps i još su jeftiniji. Ne vidim više razloga da se navlačim s TCom-om jer ih očito nije briga za zadovoljstvo i brigu korisnika.
Nakon 4 godine bye-bye, s njima sam bio od početka otkako sam izgradio kuću. Šteta što ovo ne mogu podijeliti na njihovom FB-u jer imaju zabranu slanja objava.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2018., 10:55   #9337
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Evo, da podijelim ovdje iskustvo s TCom-om, dakle, prije tjedan dana zamijenili su mi stari ZTE ruter jer sam se žalio na LAN brzinu te dobio najnoviji Speedport Plus. Zadnje dvije godine imao sam stabilnih 18Mbps, a ZTE mi pokazivao maximum 20Mbps (govorim o internet brzini, LAN brzina se popravila). Ja bio zadovoljan internet brzinom. Došao tehničar, izmjerio brzinu i kaže da mi sada novi Speedport pokazuje max. 22Mbps.
Ali tu nedjelju, brzina mi je pala na 10Mbps. Razgovarao sam 3 puta sa SZK, 2 puta s prodajom (ističe mi 2-godišnji ugovor ovaj mjesec), 2 puta s tehničkom službom i oni kažu da vide da sam imao 20Mbps, ali da moja linija podržava maximalno 19Mbps i da mi ne mogu opet uključiti 20Mbps brzinu jer će biti nestabilna. Ja nikako da ih uvjerim da sam imao stabilnih 18Mbps do prije tjedan dana, zadnje dvije godine.
Rasprava više nema smisla i sutra dajem nalog za prelazak na A1 gdje su mi rekli da mi daju 19Mbps i još su jeftiniji. Ne vidim više razloga da se navlačim s TCom-om jer ih očito nije briga za zadovoljstvo i brigu korisnika.
Nakon 4 godine bye-bye, s njima sam bio od početka otkako sam izgradio kuću. Šteta što ovo ne mogu podijeliti na njihovom FB-u jer imaju zabranu slanja objava.
Desila se jedna od 2 stvari:

a) novi router ima niži signal to noise ratio tj. operaterov signal je jednako kvalitetan ali tvoj novi router ima lošiji HW pa ili lošije prima ili šalje operateru slabiji signal. Onda t-com ljudi vide izvješća tvog routera ili izvješća sa svojih deviceva koji kažu da je s/n ratio niži nego prije i oni zaključe da treba spustiti brzinu.

b) U tvojoj zgradi / okolici je uključeno još XY novih maxADSL usera i sad će svima biti s/n ratio malo lošiji. Možda je tebi bio na granici, a sad je pao ispod te granice.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2018., 11:11   #9338
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Mislim da nije niti jedno niti drugo. Gore sam napisao da novi ruter pokazuje još veći Attainable Data Rate što mi je potvrdio tehničar koji je donjeo ruter.
Drugo, živim u kući i praktički sam usamljen na toj centrali, definitivno nema novih korisnika.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2018., 23:27   #9339
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
jel netko zna kakva je situacija ako se najavi raskid ugovora ili koja je procedura da se ispregovara niža cijena za paket, kao kod vipa kad se ode u poslovnicu, zatraži raskid i onda dobi onaj broj obrasca i broj telefona službe za zadržavanje korisnika...
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 04:26   #9340
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
ista je procedura i u tcomu, preko weba uzmi vip pa ce te netko iz t-coma zvati za zadrzavanje...
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2018., 07:24   #9341
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
Ne preporučujem uzimanje preko web-a, imao sam ogromne probleme zbog toga.
Ove godine u 08.mj. istekao ugovor s t-com iz kojeg su me pred kraj ugovora nazvali i ponudili da produžim po istim uvjetima, bez ikakvog popusta na što nisam pristao.

Preko web-a pristanem na vip, tj nakon chat-a prebacim se na dopsivanje mailom sa službenim prodajnim predstavnikom koji mi daje ponudu cca 70 kn jeftiniju od trenutne koju plaćam t-com, to je bilo dopodne, to isto poslijepodne me zovu iz t-com "služba za dugogodišnje korisnike" i ponude mi 20 kn jeftinije od vip-a i poklon karticu sa 400 kn, pristanem i kažu mi da samo javim vip-u da odustajem od njih.
Šaljem na mail dotične osobe iz vip-a s kojom sam sve dogovorio da odustajem, sutra dobijem odgovor da pošaljem razloge odustajanja i scan osobne. Napravim to u roku 5 min i nema odgovora jedno 2-3 dana, kada sam ih zvao nekoliko puta savjetuju mi da sastavim pisani razlog za odustajanje sa vlastoručim potpisom, skeniram to i osobnu i pošaljem na SZK. Napravim i to.
Nakon još 2-3 dana u kući ne radi telefon, nema interneta, zovem t-com kažu mi gospodine vi niste naš korisnik.
Tlak na milijum, zovi vip, prijetim zaštitom potrošača, prebacili me bez ikakve obavijesti, što su by the way dužni jer tako piše u njihovom ugovoru koji mi je došao poštom 2-3 dana nakon što sam ostao bez usluge u t-com.
Znači, prvo su me prebacili, pa onda stigao ugovor i dan dva poslije stigla oprema, što sam odmah odbio primiti. Zovi ih ponovo da ću ih tužiti, navodno greška u sustavu bla bla bla
Sva sreća prodajna predstavnica iz t-coma bila ok, zvao sam i nju da nešto napravi da ne želim imati ništa sa vipom i da i ona sa svoje strane nešto napravi što je i učinila i eto nakon 8 dana bez ikakve usluge vratili me na t-com, produžio ugovor dobio sve kako sam i dogovorio.
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 08:43   #9342