Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2010., 09:53   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Mac Server Pro 2010 - panika u Armonku!




Putnice namjernice koji skupljas 50 postova za zimnicu Trznicnog zadovoljstva... Molim te znaj da slicnih ti klonova svakim danom biva mjerica puna i u zelji da se dokazes u krivoj temi - znaj da nije zdravo ostriti zube na Apple vs PC temi! Pretrazi radije Apple naslove foruma vrlog i darovat ces spoznaju da je isti probavio more slicnih nadmudrivanja.

Forumski stari vuce, vjerojatno vec znadesh, da solidnog broja PC/MAC paralelnih mornara PCE forum imade? Sami vec izvagase za sto im je koja platforma raboti draza, te nema potrebe da pomazes svojim utegom vagu. Stoga izdignimo se iznad besmislenog pljuvanja suprotne strane, osim, ako nije konstruktivno i sadrzajem smislenije od tri leteca komentara, koji su ispod logisticke kvalitete kojom ovaj forum neupitno raspolaze


Vec nekoliko dana, da ne kola mala ali frekventna email sala na racun pokoje Mac Pro "server" specifikacije... vjerojatno bih propustio da je Stevo odlucio kompletno umiroviti inace meni simpaticnu Xserver klastericu.

Nakon osjetnijeg profiliranja AWS/WGS/(Q950) pa do najbolje prodavanog Xserve G5 i nije da mu je to ikad trebalo. Larry mu je jedan od najblizih starih prijatelja i moze ionako Oraclirati do mile volje za svoje potrebe. No dok je jos postojalo zrno hardverskog ponosa Stevo je ipak zelio nastaviti liniju. Intel Xserve je Sun-ovski uspio uvaliti u odredjen broj skola ali i firmi. EDU kreativci su takodjer poneki zagrizli (multimedia/podcasting/videocasting) i cak se prije dvije godine na svim godisnjim pojavljivanjima, naglaseno pohvalio kako Xserver biljezi malen, ali konstantan rast i (citiram) "vidjet cemo kako ce nas to odvesti" rece 2008. Nije bio ni posebno redudantan oli hot-swapiran nadomak povoljnije supermicro/Dell... ponude. Ali, nije mu se mogao negirati sarm i snaga.

Nazalost, bas u to vrijeme je vec potpuno kulminirala naznaka da njega hardver gotovo da i ne zanima, osim, ako se ne radi o i-grackama i inim mu zezalicama. Inovacija platforme je ionako postala gotovo bolna tema za sve pro korisnike. Koliko je tuzna dovoljno je zaviriti unutar bilo koje dedicirane alatne Mac zajednice. Oni i-gracke mrze gotovo vise i od onih koji mrze samu Apple platformu.

Novi Mac Mini je otisao na dijetu i vidi "slucajnosti" bas stane glatko/slatko precizno u 1U

I tako mi oko skrene na ovaj biser :



Normalno, IBM se toliko prepao da je odma odlucio "kupiti na vremenu" dok ne smisli trajniji odgovor i ponuditi NagaMaximus'Đ~force skalameriju



Detaljnije ce nam Iggy javiti, cim postavi odradi prvu prezentaciju.

Sprdnja, ali steta je gubitka svakog hardvera u moru dodirujucih ekrana! To me sjeti na kratak, ali odlican prilog :
10 Reasons Why Touchscreens Suck

Cini se da moze nastati nova grana proucavanja "taktilne inteligencije" kad se promatra problematika povodljivosti industrije

I za kraj, taman kad vec htjedoh pohvaliti da se Jabucnjak primirio i na putu popravka... deŠava se ponovo :

PCji su obicno s....!
-->
Prije moguceg sudjelovanja u temi
molim pri'Oknite u ovi penđer :



Putnice namjernice koji skupljas 50 postova za zimnicu Trznicnog zadovoljstva... Molim te znaj da slicnih ti klonova svakim danom biva mjerica puna i u zelji da se dokazes u krivoj temi - znaj da nije zdravo ostriti zube na Apple vs PC temi! Pretrazi radije Apple naslove foruma vrlog i darovat ces spoznaju da je isti probavio more slicnih nadmudrivanja.

Forumski stari vuce, vjerojatno vec znadesh, da solidnog broja PC/MAC paralelnih mornara PCE forum imade? Sami vec izvagase za sto im je koja platforma raboti draza, te nema potrebe da pomazes svojim utegom vagu. Stoga izdignimo se iznad besmislenog pljuvanja suprotne strane, osim, ako nije konstruktivno i sadrzajem smislenije od tri leteca komentara, koji su ispod logisticke kvalitete kojom ovaj forum neupitno raspolaze


Vec nekoliko dana, da ne kola mala ali frekventna email sala na racun pokoje Mac Pro "server" specifikacije... vjerojatno bih propustio da je Stevo odlucio kompletno umiroviti inace meni simpaticnu Xserver klastericu.

Nakon osjetnijeg profiliranja AWS/WGS/(Q950) pa do najbolje prodavanog Xserve G5 i nije da mu je to ikad trebalo. Larry mu je jedan od najblizih starih prijatelja i moze ionako Oraclirati do mile volje za svoje potrebe. No dok je jos postojalo zrno hardverskog ponosa Stevo je ipak zelio nastaviti liniju. Intel Xserve je Sun-ovski uspio uvaliti u odredjen broj skola ali i firmi. EDU kreativci su takodjer poneki zagrizli (multimedia/podcasting/videocasting) i cak se prije dvije godine na svim godisnjim pojavljivanjima, naglaseno pohvalio kako Xserver biljezi malen, ali konstantan rast i (citiram) "vidjet cemo kako ce nas to odvesti" rece 2008. Nije bio ni posebno redudantan oli hot-swapiran nadomak povoljnije supermicro/Dell... ponude. Ali, nije mu se mogao negirati sarm i snaga.

Nazalost, bas u to vrijeme je vec potpuno kulminirala naznaka da njega hardver gotovo da i ne zanima, osim, ako se ne radi o i-grackama i inim mu zezalicama. Inovacija platforme je ionako postala gotovo bolna tema za sve pro korisnike. Koliko je tuzna dovoljno je zaviriti unutar bilo koje dedicirane alatne Mac zajednice. Oni i-gracke mrze gotovo vise i od onih koji mrze samu Apple platformu.

Novi Mac Mini je otisao na dijetu i vidi "slucajnosti" bas stane glatko/slatko precizno u 1U

I tako mi oko skrene na ovaj biser :



Normalno, IBM se toliko prepao da je odma odlucio "kupiti na vremenu" dok ne smisli trajniji odgovor i ponuditi NagaMaximus'Đ~force skalameriju



Detaljnije ce nam Iggy javiti, cim postavi odradi prvu prezentaciju.

Sprdnja, ali steta je gubitka svakog hardvera u moru dodirujucih ekrana! To me sjeti na kratak, ali odlican prilog :
10 Reasons Why Touchscreens Suck

Cini se da moze nastati nova grana proucavanja "taktilne inteligencije" kad se promatra problematika povodljivosti industrije

I za kraj, taman kad vec htjedoh pohvaliti da se Jabucnjak primirio i na putu popravka... deŠava se ponovo :

PCji su obicno s....!
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 10:10   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Hej, B..o, a da ih ne koriste mozda ko koprocesor za FP racunanja?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2010., 10:21   #3
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Detaljnije ce nam Iggy javiti, cim postavi odradi prvu prezentaciju.

No ja i dalje ne znam koji bi mobitel mogao zamijeniti moj C902...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 10:25   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hej, B..o, a da ih ne koriste mozda ko koprocesor za FP racunanja?
Bu..,

odbijam razmatranje izvan hermeticne zatucanosti podvucene plave boje!

Jer jedino OS se ima serverom zvati u ovoj racunici. Sve ostalo je identicno prvom (identicnom) PRO-u do njega. Pa onda ostaje pitanje cemu ga uopce serverom oznacavaju? Jer radi sve isto kao i PRO do njega. A napucavanje (ovisno o 4, 5 6U konforu i namjeni racka) u 6U nekolio takvih raga je prihvatljivo jedino mazohistima

Bez ironije, ali vise u takvom slucaju respektiram novog Mac Minija za slaganciju.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
No ja i dalje ne znam koji bi mobitel mogao zamijeniti moj C902...
Vjerujem ja tebi, samo hoces li ostati veran toj odluci ili ces se prok#!vati za koju godinu sa Špiglo ekranom?

8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 10.11.2010. u 10:33. Razlog: ......... dodan Old Iggy odgovor ................
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 10:36   #5
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Vjerujem ja tebi, samo hoces li ostati veran toj odluci ili ces se prok#!vati za koju godinu sa Špiglo ekranom?
Kako sad stvari stoje, izgleda da će me jedino nestanak candy bara s tržišta prebaciti na špigle.
Recimo da sam profesionalac i da mi za to treba mobitel: trebam telefon, SMS, kalendare, kalkulatore, svjetiljku, možda se još nečeg sjetim.
Ne trebam: kompliciranu upotrebu, nikako s dvije ruke, nešto što moram svako malo čistiti, ne trebam FB, mail, web, gugl, forume, itd.

Što ostaje?

Slična stvar je i s Macom - nekad bila OK mašina, danas?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 10:49   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
miniOT odGovoR

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kako sad stvari stoje, izgleda da će me jedino nestanak candy bara s tržišta prebaciti na špigle. ....trebam telefon, SMS, kalendare, kalkulatore, svjetiljku,
Pa o tome upravo prica link gore : taktilna inteligencija koristenja! Nema veceg komplimenta za formu koja se moze poistovjetiti onom koju najprirodnijom nalazi netko tko nema vida! Predzadnji model sam valjda prvi u HR prodao, isti tjedan u oglasima (jedan i ovdje na PCE-u) jer su izbacili FAX i gomilu stvari i sveli telefon na didakticku debilanu. Ali barem je jos formom bio telefon. Kad sam vidio novog nasljednika E7, znao sam da me i tu ide noz u ledja i da moram zaboraviti na sve nove komunikatore. Cak ce i buduca komparacija i proucavanje dizajna biti onemogucena kao takva! Koja je razlika dok im ne upalis sucelje? Kao da si poslao 50 zena koje su dobile identicni tretman botuliranja! Isti izraz lica, ista ogranicenja prikaza ljudskih emocija srece ili tuge.

Sve vise shvacam vozace oldtimera, jer cini se da sam na putu da i sam postanem vlasnik. Auti, uredjaji... strasno

Bu..., idemo kupiti GSM module za TRGPro !
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 11:21   #7
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Da nije ovog topica i ja bih vjerojatno propustio umirovljenje Xservera. Nije da mi je to previše bitno, jer već neko vrijeme nisam u tom poslu, ali to je samo još jedan Stevin korak prema pretvaranju Applea u tvornicu (doduše, samo ih prodaju, a ne proizvode) igračaka. Čeka se samo još i neka i-konzola da priča bude potpuna.

Šteta za X-S. To je dobra mašina, brza i učinkovita, jednostavna za pristupanje i korištenje, s moćnim i pouzdanim OSom u pozadini.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 12:00   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Da nije ovog topica i ja bih vjerojatno propustio umirovljenje Xservera. Nije da mi je to previše bitno, jer već neko vrijeme nisam u tom poslu, ali to je samo još jedan Stevin korak prema pretvaranju Applea u tvornicu (doduše, samo ih prodaju, a ne proizvode) igračaka. Čeka se samo još i neka i-konzola da priča bude potpuna.

Šteta za X-S. To je dobra mašina, brza i učinkovita, jednostavna za pristupanje i korištenje, s moćnim i pouzdanim OSom u pozadini.
Hardver danas postaje sve problematičniji, malo je stvari kod kojih se stvarno isplati ići naprijed, Apple pogotovo. Čak i u povijesti su imali "čudne" pokušaje (onaj AIX server, recimo), valjda shvaćaju da se ne isplati previše investirati (a realno ni ne isplati), k tome to rade i drugi...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 12:08   #9
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Hardver danas postaje sve problematičniji, malo je stvari kod kojih se stvarno isplati ići naprijed, Apple pogotovo. Čak i u povijesti su imali "čudne" pokušaje (onaj AIX server, recimo), valjda shvaćaju da se ne isplati previše investirati (a realno ni ne isplati), k tome to rade i drugi...
Nekako mi se čini da svi oni ne ulažu puno u R&D jer im to jednostavno ne treba, veliku lovu mlate na igračkama i dok je tako drugo im neće ni trebati.

Čini mi se da će i Mac računala vrlo izvjesno doživjeti svojevrsnu ajfonizaciju u nekom od svojih vrlo skorih izdanja, i što se hardvera tiče, i što se OS-a tiče. Na stranu to što to meni osobno ne odgovara, marketing i konzumerizam diktorijau drugačije...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 12:35   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Nekako mi se čini da svi oni ne ulažu puno u R&D jer im to jednostavno ne treba, veliku lovu mlate na igračkama i dok je tako drugo im neće ni trebati.
Ma kako ko, ali malo se love zgrće na hardveru. Još neki veliki tako i mogu fumkcionirati u većem okruženju (IBM - p i z serije, HP slično), ali Intel i srodan biznis tako - tako...
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Čini mi se da će i Mac računala vrlo izvjesno doživjeti svojevrsnu ajfonizaciju u nekom od svojih vrlo skorih izdanja, i što se hardvera tiče, i što se OS-a tiče. Na stranu to što to meni osobno ne odgovara, marketing i konzumerizam diktorijau drugačije...
Otprilike. Iskreno se već ozbiljno brinem što ću ja koristiti kroz 5 do 10 godina...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2010., 22:27   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Šteta za X-S. To je dobra mašina, brza i učinkovita, jednostavna za pristupanje i korištenje, s moćnim i pouzdanim OSom u pozadini.
Apple to discontinue Xserve after Jan. 31, 2011.
Ali objasnjenja i preporuke su zabavni za procitati :





Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Čak i u povijesti su imali "čudne" pokušaje (onaj AIX server, recimo), valjda shvaćaju da se ne isplati previše investirati (a realno ni ne isplati), k tome to rade i drugi...
Evo sto je Stevo kamuflirao na kritiku kad su ga pitali za stanje servera, a to mozes i shvatiti kao odgovor na svoje pitanje

Kompletan dio je ovdje. Pitajte covjeka o i-grackama i dusu ce vam otvoriti! Pitajte ga o svim nadolazecim i-servisima i brojkama koje anticipira. Ali ovakva pitanja su njemu dosadna u pomrcini bilo kakve zelje platformom. Nema tu dominacije, brojka od 10% se ne dize i njemu to nije uzbudljivo kao i-prica.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 09:26   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kompletan dio je ovdje. Pitajte covjeka o i-grackama i dusu ce vam otvoriti! Pitajte ga o svim nadolazecim i-servisima i brojkama koje anticipira. Ali ovakva pitanja su njemu dosadna u pomrcini bilo kakve zelje platformom. Nema tu dominacije, brojka od 10% se ne dize i njemu to nije uzbudljivo kao i-prica.
On je shvatio da prava para ne leži u pravom hardveru već u gedžetima. Izbaci brdo nekih iUređaja i ekipa se pomami za tim, da napravi iG***o kupovali bi. Osobno, ne vidim ni jedan razlog zašto bi ja kupio neki od tih produkata, a realno sam ovisnik o takvim tehnologijama, no znam razmišljati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 12:41   #13
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Razno razni IT gadgeti postali su trendovski must have.
Stevo je prepoznao da se tu može zgrnuti dobra lova.

No, nisam siguran da će trenutna pomama za gadgetima biti dugotrajne naravi. Za nekoliko godina sve se može promijeniti, a neki potencijalni thenextbestthing može lako izbaciti Apple iz sedla u kojem je sad.
Što će Stevo kad i-konj odtrči svoje, a drugog kvalitetnog konja za utrku nema?
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 13:43   #14
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Razno razni IT gadgeti postali su trendovski must have.
Stevo je prepoznao da se tu može zgrnuti dobra lova.

No, nisam siguran da će trenutna pomama za gadgetima biti dugotrajne naravi. Za nekoliko godina sve se može promijeniti, a neki potencijalni thenextbestthing može lako izbaciti Apple iz sedla u kojem je sad.
Što će Stevo kad i-konj odtrči svoje, a drugog kvalitetnog konja za utrku nema?
Dok god bude izbacivao nove gedžete koje ekipa kupuje kao sumanute (iako ne shvaćam, najiskrenije, zašto, niti su nešto novo, niti su vrh tehnologije) imat će posla.
Druga stvar je što će time ispasti iz ozbiljnog biznisa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 14:13   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dok god bude izbacivao nove gedžete koje ekipa kupuje kao sumanute (iako ne shvaćam, najiskrenije, zašto, niti su nešto novo, niti su vrh tehnologije) imat će posla.
Druga stvar je što će time ispasti iz ozbiljnog biznisa.

Definiraj ozbiljni biznis! Ako on diže bjesnu paru na gadgetima, kako to nazvat neozbiljnim? Druga stvar što se možda neće bavit ozbiljnijim stvarima tipa serveri il šta već. Al kako opet napravit crtu, ako može ugurat gigahercni procesor u mobitel, zašto se jednog dana nebi vratio u proizvodnju servera ako bude smatrao da je u tome para. A nesumnjam da neće imati potrebnu tehnologiju!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 14:41   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Definiraj ozbiljni biznis! Ako on diže bjesnu paru na gadgetima, kako to nazvat neozbiljnim? Druga stvar što se možda neće bavit ozbiljnijim stvarima tipa serveri il šta već. Al kako opet napravit crtu, ako može ugurat gigahercni procesor u mobitel, zašto se jednog dana nebi vratio u proizvodnju servera ako bude smatrao da je u tome para. A nesumnjam da neće imati potrebnu tehnologiju!
Ozbiljan biznis? Dijelom si i sam definirao.
Navedi mi par Apple proizvoda na kojem bi, recimo, čuvao stanje svog tekućeg računa. Ili bilo što treće, bitno.
Da, sve ovo nije ozbiljan već konzumni biznis. Zašto se više ne bi vraćao? Jer je izgubio tehnologiju ima nešto godina, a povratak u to je praktički danas nemoguć.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na