Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2013., 00:31   #6811
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Mozda nije hi-fi, ali ja sam starcima na 50ST30 preko optike nakacio logije Z5500, istina 5.1, ali sateliti su relativno mali i daju se na zid okacit bez problema.
Ako ti je bitno samo da je glasno i da posteno udara, dalje nemoj traziti.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 00:55   #6812
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
potpis... rabljeni z5500 će garantirano otjerat bilo koji konzum-sistem u sredinu prošlog tjedna.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2013., 20:22   #6813
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Treba mi pomoc oko odabira wufera i izbor je pao na ova dva modela jbl-a.
1. jbl ES150P link http://www.jbl.com/estore/jbl/us/pro.../ES150P_JBL_US

2. jbl CSS10 link http://www.jbl.com/EN-CA/Products/Pa...aspx?PID=CSS10

moje pitanje je koji je kvalitetniji wufer od ova dva sto se tice slusanja muzike u 2.1 sistemu i gledanja filmova u 5.1 sistemu?
Ostatak sistema je avr risiver onkyo TX-SR875,prednji zvucnici jbl ES90,centralni jbl ES25C i zadnji jbl ES20.Znaci svi zvucnici su mi iz jbl es serije.Interesuje me koja je konkretna razlika izmedju ova dva sub-a,da li ih neko ima i ako moze neka preporuka izmedju ova dva modela.Najlepse hvala.

Zadnje izmijenjeno od: bojke1. 01.09.2013. u 20:28.
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2013., 11:19   #6814
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa iskreno ako će biti za muziku ja bi gledao sealed konstrukciju tipa dali concept sub... 30cm, dovoljno snage, kompaktni gabariti.

malo ćeš spušiti na nižim glasnoćama, ali na većima ćeš sigurno profitirati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2013., 23:20   #6815
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
jel netko kupovao šiljke i podloške za zvucnike (ebay ili nekaj slično) da se da nabavit po povoljnoj cijeni (kinezi sl...)
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 18:51   #6816
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Pa jedno 80 posto ce sluziti za filmove a 20 posto za muziku.Interesuje me da li neko ima jbl es150p i ako ima zamolio bih ga da prenese neke svoje impresije u wuferu.



Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa iskreno ako će biti za muziku ja bi gledao sealed konstrukciju tipa dali concept sub... 30cm, dovoljno snage, kompaktni gabariti.

malo ćeš spušiti na nižim glasnoćama, ali na većima ćeš sigurno profitirati.
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 10:13   #6817
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ne bih rekao da u konacnici ima neke velike razlike izmedu ovih za koje se raspitujes. Ne vjerujem da ce ijedan imati opusten bas, i dobro ce docarati u filmovima ono zbog cega ih kupujes. Opcenito prema tvom setupu i namjeni, mislim da se pred sub ne postavljaju neki veliki zahtjevi, pa kupi onaj dostupniji/jeftiniji/s duljom garancijom/estetski uskladeniji.....Pazi ako narucujes ovaj s americkog web-shopa, taj ti je samo na 120v.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:21   #6818
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor bojke1 Pregled postova
Treba mi pomoc oko odabira wufera i izbor je pao na ova dva modela jbl-a.
1. jbl ES150P link http://www.jbl.com/estore/jbl/us/pro.../ES150P_JBL_US

2. jbl CSS10 link http://www.jbl.com/EN-CA/Products/Pa...aspx?PID=CSS10

moje pitanje je koji je kvalitetniji wufer od ova dva sto se tice slusanja muzike u 2.1 sistemu i gledanja filmova u 5.1 sistemu?
Ostatak sistema je avr risiver onkyo TX-SR875,prednji zvucnici jbl ES90,centralni jbl ES25C i zadnji jbl ES20.Znaci svi zvucnici su mi iz jbl es serije.Interesuje me koja je konkretna razlika izmedju ova dva sub-a,da li ih neko ima i ako moze neka preporuka izmedju ova dva modela.Najlepse hvala.
Nekakvo pravilo je da sve ide iz iste serije....a uz to na drugom je proizvuđač zaboravio potenciometar za rez...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 23:07   #6819
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Do sada sam koristio sub firme jamo model e7sub i radio mi je solidno.Njega sam prodao i sad razmisljam sta uzeti da bude bolje od pomenutog sub-a.Naravno mislim doplatiti neku odredjenu sumu.Izbor mi se svodi na jbl.Na drugom forumu mi preporucuju jbl es250p ali to je trenutno van mog domasaja.Bar ovde kod nas kosta 480 eura.Sto se tice modela jbl150p on kosta 350 eura.Hocu reci da nemam bas neki preterano veliki izbor.Jedino sto mi ostaje je to da odem i poslusam jbl es150p i onda donesem neki konacan sud.Jedino cega se plasim je to sta da radim ako mi se ne svidi zvuk koji daje.Onda sam u problemu zbog malog izbora wufera u radnjama.
Zato sam i pitao da li mozda neko ovde na ovom forumu mozda ima jbl es150p i ako ima da iznese neke svoje utiske o pomenutom sub-u?
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:52   #6820
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo ako ima javno ga prozivamo da se javi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2013., 18:51   #6821
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Gledam novu ponudu u technomarketu koja glasi ovako:

Yamaha RXV-375 reciver + yamaha ns-50f zvučnici za 2999kn.

Kako vam se čini ta ponuda s obzirom da sam vidio da receiver dođe oko 2200kn i zvučnici čak oko 1700kn u dučanima kod nas.

Jel to dobar setup za budući 5.1???
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2013., 20:40   #6822
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
kolika je soba u kojoj ce biti smjesteni zvucnici?

Ako soba nije ekstra velika, možeš komotno gledati i neke bookshelf, jer obicno veci zvucnici traze vise prostora...recimo u sobi cca. 20m2, 4 bookshelf zvucnika sa centrom i subom je vise nego dosta, kod gledanja filmova nikada nisam pojacao preko pola snage

Nemam iskustva sa navedenim yamahinim recieverom i zvucnicima, najbolje bi ti bilo otici i poslusati, nemoj se samo zaletavati, bolje ti je malo probiti budžet nego da ti kasnije bude žao...
kada sam kupovao zvucnike i reciever, surfao sam netom, citao preporuke na nasim i stranim forumima preko mjesec dana, na kraju sam suzio izbor, isao poslusati i odlucio se na kupovinu B&W 685 bookshelf zvucnika, u uzem izboru su bili Rega RS1 i MA RX1

Kupiš si prvo dva prednja zvucnika sa kvalitetnijim AVR, kasnije kada skupis nesto novaca uzmes si sub, pa centar pa straznja dva...meni je trebalo vise od godinu dana da kompletiram cijelo 5.1 kucno kino s kojim sam sada extra zadovoljan i vjerujem da ga necu jos dugo mjenjati....velike novce nemoras bacati na kablove
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 21:13   #6823
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Bok!

Imam trilemu pa da se posavjetujem prije nego se zaletim .

Trazim novi Reciever za kucno kino/internet radio i malo hi-fi mjuze (rijetko ali i to se dogodi nekad) te da ima sto vise gadgeta modernie tehologije (DLNA, 4K upscaling, HDMI passtrough, USB i slicno). Stara Yamaha koju sad imam je spremna za penziju jer nema nista od prikljucaka moderne tehnologije . Iako i dan danas radi odlicno (Yamaha RX-V 592 kupljena 1998 znaci dobih 15 godina sad) ipak mi treba nesto sa HDMI ulazima i vise opcija a pogotovo network opcija.

E sad, kako to obicno biva krenes s jedne cijene zacrtane u glavi (4500-5000) i onda zavrsis na nekoj sasvim drugoj (naranvo vecoj ) i istreses sve do zadnje kune iz dzepa i opet nema dosta tako sad ja gledam izbog od ova tri komada (ne nuzno tim redom):

1. Harman/Kardon - AVR 370
2. Yamaha - RX-A830
3. Denon - X3000

Svi se krecu tu negdje unutar 350 kn razlike s tim da j Yamaha najjeftinija (68xx) a ova dva podjednako u 30ak kuna (71xx). EDIT - Naso sam di se sva tri mogu nabavit za istu cijenu (nesto ispod 6900) tako da je cijena u usporedbi nebitna .

Sad ono sto mene pati je da mi je H/K oduvijek bio tiha patnja sto zbog je.. dobrog izgleda s onim svojim plavim osvjetljenjem i retractable volume buttonom (kojeg me BTW malo i strah tj. sta ako s pokvari , ipak to ima neki motorc/nesto?) dok Yamaha je robusna i stvarno nemam zamjerki na sadasnju koja eto 15 godina sluzi za sve i svasta. Dok recimo Denon mi je neponanica premda sam slusao par komada ali davno davno. Slusat ce se svasta ali nikakav super audiofilski bitan materijal jer ionako dnevna soba sa svojom hrpom namjestaja nije prikladan audiofilski prostor .

Ono sto moraju svi imati je Internet radio ali nigdje nemogu naci podatak (ni za jednog) mogu li ja skenirati/sloziti bilo koji internet radio u njega ili samo neke predefinirane stanice kao Pandor ai slicne USA pi....rije (ja bi htio D.I.)? Isto tkao trebam Android aplikaciju za tablete/mobitele (koju vidim imaju sva tri s tim da je H/K ova najjadnija i po ocjenama i featureima dok Yamaha fakat moze sve i vise nego sa svojim daljincem a Denonova je solidna i po ocjena i funkcijama.

Zvucnici su B&W 4 komada (B&W 603 S1 samostojeci za fornt i i B&W DM 302 na stalcima za back) sa zeljom da se doda jos i Sub kasnije. Snage nefali ni jednom tj. tak me briga jel 7*100W ili 7*150W jer ionako nikad nisam ni trenutnu Yamahu pojacao vise od 50% .

Sorry na dugackom postu ali ako netko ima preporuku ili jos bolje koje iskustvo sa nekim od tih ili slicnih modela molim da napise.

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 05.11.2013. u 21:22.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 21:23   #6824
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Vid ovo, da ti bacim bubu u uho http://sonusart.hr/product.aspx?c=92&p=745

Ovo propustit je ravno samoubojstvu..ako pare imaš..hihihi
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 21:41   #6825
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Vid ovo, da ti bacim bubu u uho http://sonusart.hr/product.aspx?c=92&p=745

Ovo propustit je ravno samoubojstvu..ako pare imaš..hihihi
Da gledao sam te njiove akcije i fakat je opako snizanje ali ovaj konkrenti model ima problem (s mojim zahtjevima ne konkrento ) da nevidim nigdje spomena o internet radiju (a vjerojanto ga nema jer je to model za 2011) a i ima premlao HDMI konektora i nema front HDMI (koji sam zaboravio navesti da mi je bitan, sorry). Vec sad imam 4 HDMI stvari spojene u TV (i to je limit) i nemam mjesta za vise tako dao oni gore koji imaju 6-7 komada + jedna front su mi ipka bolja opcija plus cinjenica da ovaj Rotel ima hrpetinu "legacy" konektora koji danasnji uredjaji sve vise izbacuju tako da neznam ni sto bi spojio u njega .

U biti kolko god je to mrcina i van klase ovoga sto sam ja spomenuo (i vjerujem neusporedivo bolje svira u pravom setupu ali i sa puno skupljim zvicnicima, interkonektima, kableima...) tolko je u biti zaostao sa "gadgetima" jer je star pa nema te sve novotarije koje meni vise trebaju od savrsenog audiofilskog ugodjaja jer niti imam sobu niti zvucnike da bi bas sad mogo reci da cujem svaki falš ton violine iz treceg reda na Live koncertu sa BluRay-a ). A i cinjenica da nesto sto kosta 20k kn sad "daju" za 8k mi ne uljeva bas povejrenje u ocuvanost doticnog .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K