Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2020., 17:11   #631
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Speaking of the devil , već ima nekih guidova

https://docs.google.com/document/d/e...2uGLagDsEe/pub
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:11   #632
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Puno vam hvala na pomoci..Od zadnjeg pitanja sam malo bolje gledao i pazio i skuzio tu foru s F tipkom..
Konacno prosao tutorial..
Odigrao sam samo jednu misiju, sad sam na drugoj (ugradio si neke teh pizd) misiji..
Ako smijem ja par svojih kao stari old head..
Ja se vise uopce neigram, pokrenem svakih malo RDR2 online i malo roamam i izadjem..

Meni je igra cisto ok..Ja nisam puno ni ocekivao pa me nije ni razocarala..
Svidja mi se ovaj stil sto te igra vodi s tako tim cut scenama da ti nije bas bauljanje na volju dano neko hard core, mada nisam ni pokusavao, pratim stroyline, al kao sto rekoh tek sam na pocetku.
Jucer su mi loading times bili poprilicno dugi za moj ukus, a danas nakon updatea amd drivera i nekog sitnog patcha goga neam vise zvuk..
Kao ima za neke stvari al ga u biti ga nema..Koji k nije mi jasno..

Sve u svemu meni se igra svidja..
podsjeca na system shock i te fore..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:31   #633
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Speaking of the devil , već ima nekih guidova

https://docs.google.com/document/d/e...2uGLagDsEe/pub



thx bas instaliravam pa cu probat, inace sam na xeonu 6/12, 32gb rama i rx570 4gb nitro+ koju cu posolit jos jer ide dosta OC
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:41   #634
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Stevica je obavio dobar test GPU-a (https://youtu.be/Y00q2zofGVk), kao i obično.

Po meni je taj ultra setting napravljen u suradnji sa stokom iz nvidie jer je tako jasno da će 90% ljudi nafrljiti sve na ultra i onda dok gledaju kako im 2080Ti vrti igru u 40 fps-a na 1440p obrisati slinicu sa usne i posegnuti za novčanikom da bi nabavili RTX3080 i sl.


Ovako kad se gleda video, ne mogu reć da baš vidim značajnu razliku medium vs. ultra, a fps rezultat je ogroman. Za medium 1080p je 1660S dosta za 60 fps-a.



Da li je stvarno tako mala vizualna razlika ultra vs medium ili je to samo u videu od Stevice?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:42   #635
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
i dalje sam fasciniran da ekipa ovo vrednuje nazivom ''benchmark igrom''

fascinantno.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:48   #636
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Stevica je obavio dobar test GPU-a (https://youtu.be/Y00q2zofGVk), kao i obično.

Po meni je taj ultra setting napravljen u suradnji sa stokom iz nvidie jer je tako jasno da će 90% ljudi nafrljiti sve na ultra i onda dok gledaju kako im 2080Ti vrti igru u 40 fps-a na 1440p obrisati slinicu sa usne i posegnuti za novčanikom da bi nabavili RTX3080 i sl.


Ovako kad se gleda video, ne mogu reć da baš vidim značajnu razliku medium vs. ultra, a fps rezultat je ogroman. Za medium 1080p je 1660S dosta za 60 fps-a.



Da li je stvarno tako mala vizualna razlika ultra vs medium ili je to samo u videu od Stevice?
Pa vjeruj mi da i ova moja kombinacija med/low izgleda dosta dobro.

BTW instalirao game ready drivere, i naravno, na 970 nema pomaka.
Većinom je igra oko 38 FPS-a, padne do 32, a raste do 50-ak.
Proc chilla na kakvih 20-25%. Grafa je naravno zakucana na 100%.

Nego, išao malo gazit rulju autom, i doletila je tona murije i satrala me brzinski.


Eh da, ono što je netko rekao, da je filing da igra ide kao kroz vodu (kao da miš ima lag i slično), a ja se nadovezao da mi ej takav Control, pa ja to uopće nisam primjetio. Dok sam kod Controla napravio momentalni uninstall jer mi je baš bilo neprirodno tako igrati...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:01   #637
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Da, vidim da i medium izgleda sasvim pristojno. I više od toga čak, ultra je stvarno smišljeno da zakolje apsolutno sve što postoji pa pravac dućan.


Btw. ova tvoja 970 će stvarno u mirovinu sa stilom, zadnje dane na poslu vrti Cyberpunk
Ili se ti to namjerno mučiš na 32 fps-a da ti bude još draža 3060Ti kad dođe
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:18   #638
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243



igro 2 minute
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:19   #639
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Puno vam hvala na pomoci..Od zadnjeg pitanja sam malo bolje gledao i pazio i skuzio tu foru s F tipkom..
Konacno prosao tutorial..
Odigrao sam samo jednu misiju, sad sam na drugoj (ugradio si neke teh pizd) misiji..
Ako smijem ja par svojih kao stari old head..
Ja se vise uopce neigram, pokrenem svakih malo RDR2 online i malo roamam i izadjem..

Meni je igra cisto ok..Ja nisam puno ni ocekivao pa me nije ni razocarala..
Svidja mi se ovaj stil sto te igra vodi s tako tim cut scenama da ti nije bas bauljanje na volju dano neko hard core, mada nisam ni pokusavao, pratim stroyline, al kao sto rekoh tek sam na pocetku.
Jucer su mi loading times bili poprilicno dugi za moj ukus, a danas nakon updatea amd drivera i nekog sitnog patcha goga neam vise zvuk..
Kao ima za neke stvari al ga u biti ga nema..Koji k nije mi jasno..

Sve u svemu meni se igra svidja..
podsjeca na system shock i te fore..
Imao isti problem sa zvukom, stavio sam ti rješenje doslovno 1 forumska stranica iza ove, kad sve instaliraš i namjestiš, restart kompa
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:24   #640
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Da, vidim da i medium izgleda sasvim pristojno. I više od toga čak, ultra je stvarno smišljeno da zakolje apsolutno sve što postoji pa pravac dućan.


Btw. ova tvoja 970 će stvarno u mirovinu sa stilom, zadnje dane na poslu vrti Cyberpunk
Ili se ti to namjerno mučiš na 32 fps-a da ti bude još draža 3060Ti kad dođe
Znači te bugove i još neke probleme koje ce cdpr riješiti sigurno, grafički za igru na 1080-1440p da odlično izgleda i ide smooth na 60 fpsa uopće netreba super ninja pc.

Problem je što je igra vrlo zahtjevna kad se sve odvrne na max kao većina koja je navikla na to (npr imaju 2060 karticu ili jaču) i jednostavno ukolje stroj. Da li je jednostavno utrpana sva moderna tehnologija pa trebaju nove i jače kartice ili neoptimizacija, to ćemo uskoro saznati.

https://www.youtube.com/watch?v=LAWt2yrGq98 PC

https://www.youtube.com/watch?v=C5pHpQqhmR4 PS4-PS4 Pro

Znači na stranu mehanika gameplaya, borba, bugovi, svijet kao svijet tj. Sandbox, setting i likovi, voice acting ,meni igra na medium izleda kao san.

Ovo su sranja koje si kao klinac sanjao da ćeš jedan dan igrati.

Jesu li trebali napraviti delay? apsolutno, hoće li pokrpati sve? vjerovatno hoće.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:26   #641
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
i dalje sam fasciniran da ekipa ovo vrednuje nazivom ''benchmark igrom''

fascinantno.

Kad je skrpaju, nevidim kako nije

https://www.youtube.com/watch?v=LAWt2yrGq98
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:37   #642
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Kad je skrpaju, nevidim kako nije

https://www.youtube.com/watch?v=LAWt2yrGq98
Kako sad, a za neke igre si srao kako su izašle kao poluproizvod i da to nije ok za te novce i nikad ih neće skrpat, ali za c2077 je ok, budu ga skrpali.

Otkad smo postali, e kad je poprave bit će super...otkad se više za novac e očekuje gotova igra? pričamo o igri razvoja 8god.

Svaka čast na priči i opsežnosti, ali odigrao sam par sati ubio me dosadni dijalog koji ne vodi nigdje, ubačen sam u priču bez da mi je ira objasnila tko ili što.
Napucavanje je na razini pucačina iz 2015te, a vožnja da ne pričam kao da sam pijan.
Po podu mogu skupljati pepeljare, vau.

Skyrim namodani je za ovo svetinja.

Srećom da nisam uzeo ovo, da je odmah izašao i yogurt verzija pa da vidim da se ovo i dalje treba čekati da se dovede u igriv state, možda nakon još jedne god.
A jadni konzolaši imaju slideshow lol
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:16   #643
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
Kako sad, a za neke igre si srao kako su izašle kao poluproizvod i da to nije ok za te novce i nikad ih neće skrpat, ali za c2077 je ok, budu ga skrpali.

Otkad smo postali, e kad je poprave bit će super...otkad se više za novac e očekuje gotova igra? pričamo o igri razvoja 8god.

Svaka čast na priči i opsežnosti, ali odigrao sam par sati ubio me dosadni dijalog koji ne vodi nigdje, ubačen sam u priču bez da mi je ira objasnila tko ili što.
Napucavanje je na razini pucačina iz 2015te, a vožnja da ne pričam kao da sam pijan.
Po podu mogu skupljati pepeljare, vau.

Skyrim namodani je za ovo svetinja.

Srećom da nisam uzeo ovo, da je odmah izašao i yogurt verzija pa da vidim da se ovo i dalje treba čekati da se dovede u igriv state, možda nakon još jedne god.
A jadni konzolaši imaju slideshow lol
Jogurt verzija se igra dok ne skrpaju. Sve što sam pisao o poluproizvodu stoji još uvijek.

Ovo ipak nije Bethesda ili Sledgehammer ili pak Activison-Infinity Ward. Kao što je i Witcher 3 i RDR2 imao launch problema pa su fixali kroz tjedan dana tako će i ovu.

Bugove na stranu, suditi o svim aspektima igre (pa i borbi , priči i dijalozima) kada prođeš barem 10tak sati igre je sve do tad je uvod do Act 2.

I meni se na početku nije svidjelo dok ne otključaš progresom mnoge perkove, mehanike, cybernetics, oružja i modove.

I naravno treba ubost GOG non DRM verziju. Već su najavili patch 1.04 kroz koji dan.

Netreba ti se svidjeti igra, ali ako nevidiš potencijala u ovom naslovu to je stvar ukusa
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:23   #644
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Jogurt verzija se igra dok ne skrpaju. Sve što sam pisao o poluproizvodu stoji još uvijek.

Ovo ipak nije Bethesda ili Sledgehammer ili pak Activison-Infinity Ward. Kao što je i Witcher 3 i RDR2 imao launch problema pa su fixali kroz tjedan dana tako će i ovu.

Bugove na stranu, suditi o svim aspektima igre (pa i borbi , priči i dijalozima) kada prođeš barem 10tak sati igre je sve do tad je uvod do Act 2.

I meni se na početku nije svidjelo dok ne otključaš progresom mnoge perkove, mehanike, cybernetics, oružja i modove.

I naravno treba ubost GOG non DRM verziju. Već su najavili patch 1.04 kroz koji dan.

Netreba ti se svidjeti igra, ali ako nevidiš potencijala u ovom naslovu to je stvar ukusa

Ma shema je da nisam jedini, sve više se ekipe javlja sa glupositma, bugovima i takvim stvarima da je smiješno da se rugaju star citizenu, a i oni su maltene prodali betu.

Ja se iskreno nadam da će je složiti i to što prije, pa ljudi su dali dobru lovu...a ne radi im, ili radi za kurac...nezz iz tvojih usta u cdpr
da je ea ili ubi u pitanju siguran sam da ne bi bio tako optimističan oko igre
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:33   #645
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Da, vidim da i medium izgleda sasvim pristojno. I više od toga čak, ultra je stvarno smišljeno da zakolje apsolutno sve što postoji pa pravac dućan.


Btw. ova tvoja 970 će stvarno u mirovinu sa stilom, zadnje dane na poslu vrti Cyberpunk
Ili se ti to namjerno mučiš na 32 fps-a da ti bude još draža 3060Ti kad dođe
Ma to sada samo malo probavam igru, mislim da ću odgodit igranje na koji mjesec.
Ali da, želim vidjeti razliku.
Ali evo ozbiljno, meni se čini sasvim dovoljno tih 30-ak FPS-a (nije mi mučenje, pa imam PS4 sa hrpom 30FPS igara ), čak razmišljam da je zakljucam half-refresh adaptivom i da igram u glatkih ''filmskih'' 30 FPS-a.


I moram se složit sa kolegom koji veli da vožnja ne štima, stvarno je kao da si pijan. Čak sam išao probavat kameru izvana, iznutra...kifla, ništa ne popravlja dojam.

Nego vezano uz samu igru, da li je priča potpuno drugačija sa sva 3 lika ili je to u globalu sve isto, samo eventualno drugačiji početak i sidekick?

A bug sam zasad samo naletio da NPC prolaze jedni kroz druge kao da ih nema.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:38   #646
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Igra grafički ništa posebno? Ili next gen?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:52   #647
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ma to sada samo malo probavam igru, mislim da ću odgodit igranje na koji mjesec.
Ali da, želim vidjeti razliku.
Ali evo ozbiljno, meni se čini sasvim dovoljno tih 30-ak FPS-a (nije mi mučenje, pa imam PS4 sa hrpom 30FPS igara ), čak razmišljam da je zakljucam half-refresh adaptivom i da igram u glatkih ''filmskih'' 30 FPS-a.


I moram se složit sa kolegom koji veli da vožnja ne štima, stvarno je kao da si pijan. Čak sam išao probavat kameru izvana, iznutra...kifla, ništa ne popravlja dojam.

Nego vezano uz samu igru, da li je priča potpuno drugačija sa sva 3 lika ili je to u globalu sve isto, samo eventualno drugačiji početak i sidekick?

A bug sam zasad samo naletio da NPC prolaze jedni kroz druge kao da ih nema.
CONTROLLERS

Decrease sluggish feel of input delay (u/iwishuwood)
Instructions:
Controller settings → turn on advanced options → turn horizontal & vertical bonuses all the way up to 0
Rationale: this applies extra sensitivity when the stick is pushed all the way. People confirm it makes guns more enjoyable
Caveat: ?




Decrease oversteering in vehicles (u/willguitar94)
Instructions:
Controller settings → decrease 3rd person turning sensitivity
Rationale: Prevents vehicle oversteering
Caveat: Confirmed by only 1 person, so test for yourself. This person used a setting of 3 or 4
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:53   #648
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Igra grafički ništa posebno? Ili next gen?

Evo, odvoji 25min i odluči sam:




EDIT @Colossus: Igram pacovom i tastaturom, premda imam X1 gamepad, ali mi se neda mjenjat kada uđem u auto.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote