Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.02.2010., 00:33   #1
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Preporuka glazbe

U danasnjem sve mnostvu svakojekakve glazbe vise neznam sto bi slusao ( znam da cajke ne bi 100% ). Generalno sam orijentiran metalu i rocku, ali ta vrsta glazbe mi ne pase u odredenim situacijama. Npr, dok nesto radim na kompu obicno mi to malo prezestoko i htio bi nesto malo laganije.

Dakle tragam za nekim soft jazzom, mozda nesto klasike ili tako nesto slicno, pa bi molio kakvu dobru preporuku za taj tip glazbe.

Hvala
..::Matej::.. je offline  
Staro 13.02.2010., 00:38   #2
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Ak oćeš neš laganije al opet ne prenježno poslušaj malo vocal trance. Potraži sam na youtubeu samplove pa ak ti se svidi uživaj!
ivand123 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2010., 00:59   #3
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Možeš probat sa chill glazbom tipa Buddha Bar, Cafe Del Mar, nešto tipa Enigme, Enye i sl.

Od jazza, blusea, reggaea i sl, isto možeš probat Ray Charlesa, Louis Amstronga, Frank Sinatra, Bob Marley i sl.

Klasika ti je opet onako, imaš jačih skladbi imaš i lakših, ako nisi slušao probaj malo provrtit pa vidi. Generalno možda ti se svidi.

Od ovih trance/tehno stvari opet ovisi, možeš nać lakih opet šta ti se svidi.
Baja 001 je offline  
Staro 13.02.2010., 01:11   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mislim da tema nece dugo, ali rijec-dve sto ja slusam.
satelitski radio, sunshine live (konstantno elektronika, svakakva) i najcesce rock antena (konstantno rock i sve izvedenice, racunajuci metal/punk/industrial itd....). i sada evo upravo svira Led Zeppelin - Kashmir.......
fora je sto ne znas sto je sljedece na repertoaru, sprehaju njemacki kojeg lovim svaku devetu rijec i svira od jutra do sutra .

a da, od lagane zike recimo Mike Oldfield. cisto primjera radi, medu najboljima mi Tubular bells
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 13.02.2010., 01:37   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
mislim da tema nece dugo, ali rijec-dve sto ja slusam.
satelitski radio, sunshine live (konstantno elektronika, svakakva) i najcesce rock antena (konstantno rock i sve izvedenice, racunajuci metal/punk/industrial itd....). i sada evo upravo svira Led Zeppelin - Kashmir.......
fora je sto ne znas sto je sljedece na repertoaru, sprehaju njemacki kojeg lovim svaku devetu rijec i svira od jutra do sutra .

a da, od lagane zike recimo Mike Oldfield. cisto primjera radi, medu najboljima mi Tubular bells
Da ja često slušam i http://www.deejay.hr/ imaju ok stvari nos stari, većinom lakših. Od ostalih još par stranih stanica, uglavnom trance i to.
Baja 001 je offline  
Staro 13.02.2010., 01:57   #6
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Blues Traveler, Beautiful South, dEUS, My Morning Jacket, Dido, Heather Nova, Jack Johnson itd bi ti se mogli svidit ako ti čista elektronika nije draga.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 13.02.2010., 03:20   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Dakle tragam za nekim soft jazzom, mozda nesto klasike ili tako nesto slicno, pa bi molio kakvu dobru preporuku za taj tip glazbe.
Mada postoji več slična tema, ali čim prije počneš koristiti Last.fm (1, 2, 3, 4) - tim bolje. Dok god je muzika u pitanju, Last.fm je prvo mjesto koje se posjećuje i pretražuje.
McG je offline  
Staro 13.02.2010., 04:09   #8
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Vaya Con Dios, Parov Stelar, De Phazz...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 13.02.2010., 05:25   #9
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ajme koja tema...
odslušaj sve, pa onda zaključi kaj ti paše, a kaj ne -.-
domis je offline  
Staro 13.02.2010., 10:20   #10
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ajme koja tema...
odslušaj sve, pa onda zaključi kaj ti paše, a kaj ne -.-
Haha ajme koji odgovor. No dobro, oprostit ćemo ti, bilo je to pola 6... Pa čovjek je došao tu i rekao što bi slušao, i ljudi su mu naveli artiste. Eto dobio je dosta toga i sad na last.fm ili youtube. Di bi završio kad bi poslušao sve, kako ti kažeš.
Inace, chill muzika kao što je navedeno-Budha Bar, Cafe del Mar... - http://www.last.fm/tag/chill%20out
aekspert je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2010., 11:33   #11
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Našao sam se u sličnoj dilemi kao autor prije par godina tako da ću pokušati pomoći. Nešto od ovoga se redovno vrti dok radim/učim (čitaj pokušavam):

Ennio Morricone - kada čuješ ovo, onda prestaješ sa svim radnjama i pažljivo slušaš.

Vangelis - prvi izbor, par albuma što imam se redovno vrte. Onaj tko je slušao, zna da riječi nisu dostatne za ovog čovjeka.

A Perfect Circle - nažalost ne postoji više kao bend, ali njihov zvuk me uvijek uspio opustiti iako se radi o frontmenu Tool-a.

Earth - primjer teške artiljerije, inače ih ne bi preporučio svakome, ali kad već si u sličnim vodama.

Alex Skolnick Trio - predvođeni gitaristom Testamenta, za mene unikat u kolekciji, tako da obavezno poslušaj ovo. Ako netko zna za nešto slično, neka piše.

Dargaard - dosta mračnija atmosfera od svega gore navedenog, ali ako ti odgovara što da ne.

Mogwai - opičeni Škoti, bio sam i zaboravio na njih do ove teme, moram ponoviti gradivo.

Explosions In The Sky - sličan stil kao Mogwai, ali ni blizu bendu ispod.

Dirty Three - posve očaravajuća instrumental trojka, Horse Stories je zlata vrijedan. Tek kad saznaš da su iz Australije, onda ti bude jasno što i kako.

Portishead - nisam ih puno slušao, ali mi je Rip pravio društvo uz dosta kilometara na biciklu.

Planet P Project - one man wonder, često se nađe spomenut Pink Floyd uz PPP, tako ako ti se PF sviđa vjerovatno ćeš uživati uz PPP.

Rodrigo y Gabriela - pošto je riječ o ex-metalcima, sigurno će ti se sviditi ovo, a i ostalima ljubiteljima gitare. Dolaze iz Mexica, tako da znate o kojem se stilu radi.

Bohren & der Club of Gore - neprikosnoveni dark jazz, bezuvjetna preporuka.

Yann Tiersen - mene je oduševio sa Amelie i Monochrome.

Chris Rea - kako u autu, tako i za računalom. Looking For The Summer.

Anathema - za ovu temu najbolji od velike trojke (Paradise Lost, My Dying Bride) - pokušaj nešto sa Hindsight, potom A Fine Day to Exit, stariji albumi više vuku na death/doom tako da si osuđen na ove novijeg datuma.

Paradise Lost - pada mi na pamet Host, meni jedan od prvih albuma od neke tzv. alternativne glazbe.

SunnO)) - za neprospavane noći - The Sinking Bell (Blue Sheep). Ako ti se svide, obavezno njihov Altar koji je split album sa japanskim Boris-om. Iako ne spadaju u neki mainstream, mene su iznenadile pozitivne reakcije osoba koje inače ne slušaju ovakvu tešku glazbu.

Bluemars - online radio postaja, naletio na istu u sigu jednog od članova, nešto novo za mene iako sam par puta prije poslušao Tangerine Dream. Na listi izvođača možeš pronaći pokojeg već spomenutog ovdje, upali ponekad, a postoji i čitav rip stanice na luci svih torrenta. Postoji još Cryosleep i Voices From Within.

Slažem se sa preporukom Cafe Del Mar, čak 1/8 do sad izdatih kompilacija će poslužiti jedno duže vrijeme. Možda da počneš sa Volume 1 i ne zvuči mi loše Best Of. Što se tiče bluesa, odlična mi je suradnja između dvojice velikana - JJ Cale & Eric Clapton - The Road to Escondido.

tOta je offline  
Staro 13.02.2010., 11:50   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
U danasnjem sve mnostvu svakojekakve glazbe vise neznam sto bi slusao ( znam da cajke ne bi 100% ). Generalno sam orijentiran metalu i rocku, ali ta vrsta glazbe mi ne pase u odredenim situacijama. Npr, dok nesto radim na kompu obicno mi to malo prezestoko i htio bi nesto malo laganije.

Dakle tragam za nekim soft jazzom, mozda nesto klasike ili tako nesto slicno, pa bi molio kakvu dobru preporuku za taj tip glazbe.

Hvala
Blues? Bo Didley, Buddy Guy, Albert King, Muddy Waters, Chuck Berry, Johnny Winter, Moody Blues, Stevie Ray Vaugh, Canned Heat, Willie Dixon...
 
Staro 13.02.2010., 11:51   #13
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
dodajem još i MDB's beautiful voices mixeve...50 kompilacija sa više od 10, 15 stvari na svakoj...tematski, lagano...meni odlično

http://mdbmixes.ipbfree.com/index.php?showforum=3
S3arch1ng je offline  
Staro 13.02.2010., 11:53   #14
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Haha ajme koji odgovor. No dobro, oprostit ćemo ti, bilo je to pola 6... Pa čovjek je došao tu i rekao što bi slušao, i ljudi su mu naveli artiste. Eto dobio je dosta toga i sad na last.fm ili youtube. Di bi završio kad bi poslušao sve, kako ti kažeš.
Inace, chill muzika kao što je navedeno-Budha Bar, Cafe del Mar... - http://www.last.fm/tag/chill%20out

em oukej....moram prestat mrtav pijan dolaziti na forum
domis je offline  
Staro 13.02.2010., 12:05   #15
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Našao sam se u sličnoj dilemi kao autor prije par godina tako da ću pokušati pomoći. Nešto od ovoga se redovno vrti dok radim/učim (čitaj pokušavam):
Svako se nađe kad tad u toj dilemi
Citiraj:
Ennio Morricone - kada čuješ ovo, onda prestaješ sa svim radnjama i pažljivo slušaš.
Najsara iz nekog filma, samo se sjetit nemogu
Citiraj:
Vangelis - prvi izbor, par albuma što imam se redovno vrte. Onaj tko je slušao, zna da riječi nisu dostatne za ovog čovjeka.
Možda malo prejak za opuštanje, ali definitivno majstor svoje klase. Baš sam nekidan nadopunio kolekciju albuma koji su mi falili, a mislim da nema čovjeka koji nije čuo za Conquest Of Paradise
Citiraj:
A Perfect Circle - nažalost ne postoji više kao bend, ali njihov zvuk me uvijek uspio opustiti iako se radi o frontmenu Tool-a.

Earth - primjer teške artiljerije, inače ih ne bi preporučio svakome, ali kad već si u sličnim vodama.

Alex Skolnick Trio - predvođeni gitaristom Testamenta, za mene unikat u kolekciji, tako da obavezno poslušaj ovo. Ako netko zna za nešto slično, neka piše.

Dargaard - dosta mračnija atmosfera od svega gore navedenog, ali ako ti odgovara što da ne.

Mogwai - opičeni Škoti, bio sam i zaboravio na njih do ove teme, moram ponoviti gradivo.

Explosions In The Sky - sličan stil kao Mogwai, ali ni blizu bendu ispod.

Dirty Three - posve očaravajuća instrumental trojka, Horse Stories je zlata vrijedan. Tek kad saznaš da su iz Australije, onda ti bude jasno što i kako.

Portishead - nisam ih puno slušao, ali mi je Rip pravio društvo uz dosta kilometara na biciklu.

Planet P Project - one man wonder, često se nađe spomenut Pink Floyd uz PPP, tako ako ti se PF sviđa vjerovatno ćeš uživati uz PPP.

Rodrigo y Gabriela - pošto je riječ o ex-metalcima, sigurno će ti se sviditi ovo, a i ostalima ljubiteljima gitare. Dolaze iz Mexica, tako da znate o kojem se stilu radi.

Bohren & der Club of Gore - neprikosnoveni dark jazz, bezuvjetna preporuka.

Yann Tiersen - mene je oduševio sa Amelie i Monochrome.
Ove nisam baš čuo budem probao, inače nisam za neki metal/dark brutal i te šeme.
Citiraj:
Chris Rea - kako u autu, tako i za računalom. Looking For The Summer.
Ima jok dobrih pjesama, meni isto ok kad nešto radim
Citiraj:
Anathema - za ovu temu najbolji od velike trojke (Paradise Lost, My Dying Bride) - pokušaj nešto sa Hindsight, potom A Fine Day to Exit, stariji albumi više vuku na death/doom tako da si osuđen na ove novijeg datuma.

Paradise Lost - pada mi na pamet Host, meni jedan od prvih albuma od neke tzv. alternativne glazbe.

SunnO)) - za neprospavane noći - The Sinking Bell (Blue Sheep). Ako ti se svide, obavezno njihov Altar koji je split album sa japanskim Boris-om. Iako ne spadaju u neki mainstream, mene su iznenadile pozitivne reakcije osoba koje inače ne slušaju ovakvu tešku glazbu.

Bluemars - online radio postaja, naletio na istu u sigu jednog od članova, nešto novo za mene iako sam par puta prije poslušao Tangerine Dream. Na listi izvođača možeš pronaći pokojeg već spomenutog ovdje, upali ponekad, a postoji i čitav rip stanice na luci svih torrenta. Postoji još Cryosleep i Voices From Within.

Opet ništa.
Citiraj:
Slažem se sa preporukom Cafe Del Mar, čak 1/8 do sad izdatih kompilacija će poslužiti jedno duže vrijeme. Možda da počneš sa Volume 1 i ne zvuči mi loše Best Of. Što se tiče bluesa, odlična mi je suradnja između dvojice velikana - JJ Cale & Eric Clapton - The Road to Escondido.
Eric isto ima odličnih pjesama, a za Cafe ni ne treba navodit (jer sam već reka).

Ja još zavrtim ovako i Blues Brothers koji imaju živ stil i isto poznatih pjesama meni su baš lajk

Od ostalih Phill Colins, Andrea Bocelli, Pavarottim, Barry White, Bebel Gilberto (koju sam nekidan otkrio), Johnny Casha. A od klasike imam masu glazbe koja mi je sortirana po jačini, tako da stvarno nemam volje nabrajat.
Baja 001 je offline  
Staro 13.02.2010., 12:09   #16
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Od chilla preporučujem Thievery Corporation, St Germain, Groove Armadu.
Inače ako ti se sluša nešto a neznaš što bi odi na www.di.fm pa idi od channela do channela dok ne nađeš nešto tebi zanimljivo
__________________
Dawar je offline  
Staro 13.02.2010., 12:18   #17
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
new age.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 13.02.2010., 12:51   #18
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Najsara iz nekog filma, samo se sjetit nemogu
Le professionnel (1981)
Gledao ga davno, krajem '90-tih, inače tih godina naletiti na film sa Jean-Paul Belomondom je bio običaj, nažalost tog Francuza rijetko viđam na malim ekranima, možda je do mene pošto je skoro i ne gledam. Inače na film sam naletio kad sam skupljao kolekciju za gledati sa zvucima u kojima E.M. ima glavnu riječ.
Citiraj:
Možda malo prejak za opuštanje, ali definitivno majstor svoje klase. Baš sam nekidan nadopunio kolekciju albuma koji su mi falili, a mislim da nema čovjeka koji nije čuo za Conquest Of Paradise
Meni je odličan ama baš uvijek, pošto sam sa Cafe Del Mar-om ljetos umalo nisam zaspao za volanom vraćajući se iscrpljen i ošamućen od morskog sunca. Sjećam se kad sam prvi put čuo iz svog 2.1 zvučnika Vangelis-ovu Antarticu da sam se istog trenutka sjetio HRT-ove emisije koja je imala ovo kao uvodnu špicu, mislim da je emisija bila vezana uz more. Sjeća li se tko?
Citiraj:
Ove nisam baš čuo budem probao, inače nisam za neki metal/dark brutal i te šeme.
Od navedenih ako već ne voliš ništa teže zaobiđi Earth, Daggard, Explosions In The Sky, Bohren & der Club of Gore. Ostalom daj jednu šansu, za neke sam stavio pokoji link tako da te ništa ne košta.
Citiraj:
Ja još zavrtim ovako i Blues Brothers koji imaju živ stil i isto poznatih pjesama meni su baš lajk
Stevie Ray Vaughn? Ovo me pratilo nekih 18 sati do srednje Njemačke. Tek sad znam što ekipa iz ATi tabora sluša
Citiraj:
Od ostalih Phill Colins, Andrea Bocelli, Pavarottim, Barry White, Bebel Gilberto (koju sam nekidan otkrio), Johnny Casha.
Čovjek u crnom ima uvijek svoje mjesto na playlisti, ali ne kada pokušavam nešto uraditi. Isto tako i sa SRV-om... gdje li je taj FKT član nestao?
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Od chilla preporučujem Thievery Corporation, St Germain, Groove Armadu.
Inače ako ti se sluša nešto a neznaš što bi odi na www.di.fm pa idi od channela do channela dok ne nađeš nešto tebi zanimljivo
Meni je totalno legao Radio Retaliation od TC, kasno poslijepodne, širom rastvoren prozor, sredina ljeta, a svira El Pueblo Unido. Što bi rekli u Bosni - merak.
tOta je offline  
Staro 13.02.2010., 15:08   #19
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Huh, neocekivano dosta kvalitetnih odgovora. Pogotovo od tOta, kojemu se ujedno i zahvaljujem, jer gotovo sve sto je naveo mi se jako svida. Pronasao sam si dosta zanimljivih stvari. Slozit cu si jednu finu kompilaciju od svega ovoga. Puno hvala svima
..::Matej::.. je offline  
Staro 13.02.2010., 15:50   #20
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Meni je totalno legao Radio Retaliation od TC, kasno poslijepodne, širom rastvoren prozor, sredina ljeta, a svira El Pueblo Unido. Što bi rekli u Bosni - merak.
Ma svaki album je njihov dobar Thievery su jedini glazbenici za koje znam a da im je svaki album jednako odličan kao i prošli...
__________________
Dawar je offline  
Staro 14.02.2010., 15:06   #21
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
U danasnjem sve mnostvu svakojekakve glazbe vise neznam sto bi slusao ( znam da cajke ne bi 100% ). Generalno sam orijentiran metalu i rocku, ali ta vrsta glazbe mi ne pase u odredenim situacijama. Npr, dok nesto radim na kompu obicno mi to malo prezestoko i htio bi nesto malo laganije.

Dakle tragam za nekim soft jazzom, mozda nesto klasike ili tako nesto slicno, pa bi molio kakvu dobru preporuku za taj tip glazbe.

Hvala
Moja preporuka je korištenje tražilice prije postanja

http://forum.pcekspert.com/showthrea...=115123&page=3
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na