Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2006., 23:02   #1
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
slusanje glazbe mp3??

imam 5.1 sistem genius evo podaci:

SW-HF5.1 5000
Output Power(RMS) 150 watts RMS
Subwoofer: 75 watts
Satellites & Center:15 watts each at THD10%
Driver Unit Subwoofer: 6.5 Woofe
Front Speaker: 4 Full Range and 1 Dome Tweeter
Rear Speaker: 3 Full Range and 1 Dome Tweeter
Center Speaker: 4 Full Range and 1 Dome Tweeter x 2
Impedance Woofer: 4 Ohms
Satellites & Center: 4 Ohms
Fuse AC 250V/ 2A (Local Voltage: 220 ~ 240V)
AC 125V/ 2A (Local Voltage: 100 ~ 120V)
Power Source AC transformer built-in
Frequency Response 40Hz ~ 20KHz
Signal-to-Noise Ratio (SNR) 85 dB@
Audio Input Six RCA Audio Input Jacks for 5.1 Channel DVD player
Three pairs of RCA jacks for two-channel DVD players, TV, PC, CD players, MP3 players and game consoles
IR Receiver Built-in in Subwoofer
Amplifier Built-in in Subwoofer

i planiram si kupit jos Creativ labs Audigy 4 zvucnu karticu da mi zvuk bude jos bolji jer ovaj onboard je smece!!!

no idem na pitanje: zanima me u cemu je razlika kod slusanje mp3 pjesama,koja je razlika dali je pjesma 128kbit ili recimo 256kbit???jel ima kakve razlike u zvuku jedino sam prijemitoo da vise MB zauzima???meni su sve pjesme 128kbit i sada me zanima jel bi bio bolji zvuk kad bi bilre recimo 256kbit??na koliko vi slusate i molim preporuke na koliko na stavim pjesme koliko kbit da ripam koliko bi bilo najbolje i na koliko bi dobio najbolji zvuk???
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 23:14   #2
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
naravno da se osjeti povećanje kpsaže, al do 192, kasnije isto i nema potrebe kodirati u više... tako da kad ripaš ripaj u 192.... ja sam najveću razliku u kbpsaži primjetio u pjesmi system of a down - toxicity.... prvo nabavio(da ne kažem skinuo ) od 128kbps i bilo mi dosadno i usput uzeo i verziju od 320(al verujem da bi bilo isto i sa nekom od 192)... onak paf koja razlika u zvuku... a moguće da je i loše bila sripana ta verzija od 128, neznam jel ovisi to i s koim programom ripaš...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2006., 23:22   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
bio bi bolji zvuk. meni je osobno najbolji omjer veličine pjesme i kvalitete zvuka 192, a u biti moja zvučna isto nije bogznašta tak da se ni to ne osjeti pretjerano.
a najbolji zvuk bi dobio audio cd-om
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 23:41   #4
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
također 192, sve mi je rippano u toj bitaži, više je beskorisno, manje za mene neprihvatljivo

@rendula zaboravljaš na sacd...

edit: za te zvućnike definitivno bolja zvućna
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 00:05   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
192 je imho najbolji omjer i da osjeti se na nekoj boljoj zvucnoj
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 01:47   #6
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Ja nikad ne ripam ispod 320 kbps. U biti rijetko kad i ripam (jedino radijske emisije), danas je takva rijetkost doći do neoštećenog zvuka s originalnog cd-a ili dobre kopije tako da je prava šteta to uništavati mp3 formatom, al' dobro to sam samo ja.

Većina vjerovatno neće ni primjetiti razliku ali svejedno nikako ne preporučam ripanje ispod 192 kbps jer je to čisto bogohuljenje.: nono :
__________________
Većina je uvijek u krivu!
bluntafari je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 02:15   #7
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
@ mustang
Predlazem da poslusas 3-4 pjesme s CD-a (original se preporuca) a odmah zatim okines iste te pjeme u MP3 formatu. Kad ti razlika ne bude bolna za slusat nasao si svoj optimum
Tesko je istrest optimalni bitrate iz rukava jer ovisi o opremi na kojoj slusas
Have fun
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 10:18   #8
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
zvucnici koje imam su predobri stvarno zadovoljan sam i dizajnom i sa zvukom i sve samo si moram jos kupit zvucnu audigy4 onda ce biti savrseno za glazbu i ostalo!!!ok onda cu i ja okinut sve u 192 inace mi je sada 128 al i ja cu sada sve u 192!!!!pisite mi i dalje a ja cu se ovako nekad ukljucivat u razgovor!!
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 10:20   #9
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
i da htio sam pitat sta vi mislite o mojim zvucnicima???imate gore sve u detalje pa me zanima sta vi mislite??meni su super i bio sam ih platio oko 1.000kn!!ja sam prezadovoljan a sta vi mislite??
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 12:53   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja imam još jače od tih tvojih, i zvučnici su za ne audiofila fantastični.

Jaki, glasni, bas odličan, ne zamuljan, daljinac, samostojeći prednji... ovo govorim za sovje, a tvoji su malo slabiji, ali isto jako dobri...

nadsviraju masu ostalih razvikanih prouzvoda tih novaca....

a moji nadsviraju i najskuplje logije...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2006., 19:29   #11
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jaki, glasni, bas odličan, ne zamuljan, daljinac, samostojeći prednji... ovo govorim za sovje, a tvoji su malo slabiji, ali isto jako dobri...

nadsviraju masu ostalih razvikanih prouzvoda tih novaca
i moji isto sve ko i tvoji isto daljinski i ostalossto si naveo isto i kod mene
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 07:31   #12
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Razliku mozes najlakse usporedit analogno usporedbi rezoluciji na monitoru.
Koristi 320 i iznad, osjeti se itekako, imam mp3ca od po 400 i 500kbita...
Na 128kbita ne cujes dobro cinele i druge glasove nekad uopce, nema detalja, jednostavno se izgube pri takvoj kompresiji.
A zvucnici su ti ajmo reci ok za komp, igre i filmove a za primarno slusanje glazbe si trebao uzeti ipak nesto drugo.
Meni da je limit oko 1000kn za zvucnike uzeo bih Z2300 ili one z10. Nisu 5.1 ali su odlicni za svoju klasu.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 12:27   #13
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
meni su moji zvucnici super i cijena je malo skuplja inace se krecu oko 500-600 kn svi 5.1 sistemi koje sam gledo (Logitech) a ja sam za svoje dao 1000 i super su prije svega najljepsi mi je dizajn ali i kvaliteta zvuka mi je super,bass je fenomenalan!!samo si moram zvucnu kupit a ne ovaj onboard ni za ****c nije!!! i neznam sta cu sa pjesmama u koliko kbit-a da ih ripam??ja ne cujem nikakvu razliku,ali sam siguran da je ima!!!
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 12:51   #14
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814


To su ti zvucnici, jel?
Mogu rec da mi se svidaju, volim tak jednostavan dizajn.
Dobro je kaj su dvosistemci, i drvene kutije. Dobra kupnja za 1000kn.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 13:04   #15
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
ovak, nakon puno ripanja, preslušavanja & mijenjanja bitratea došao sam do zaključka da je najbolje (bar meni) većinu stvari kodirati s bitrateom od 192 kBit/s, a one albume/pjesme koji su ti posebno dobri s 256 kBit/s -> isto tako nije nebitno s kojim programom i codecom to radiš -> mene najbolje služi kombinacija programa EAC uparenog s Lame MP3 Encoderom 3.90.3 -> upute kako to sve podesiti imaš ovdje.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 13:34   #16
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
meni su moji zvucnici super i cijena je malo skuplja inace se krecu oko 500-600 kn svi 5.1 sistemi koje sam gledo (Logitech) a ja sam za svoje dao 1000 i super su prije svega najljepsi mi je dizajn ali i kvaliteta zvuka mi je super,bass je fenomenalan!!samo si moram zvucnu kupit a ne ovaj onboard ni za ****c nije!!! i neznam sta cu sa pjesmama u koliko kbit-a da ih ripam??ja ne cujem nikakvu razliku,ali sam siguran da je ima!!!
Ako ne čuješ,a misliš da ima,onda ti zvučnici nisu dobri (barem ne toliko da bi čuo razliku). Moje mišljenje je da ako hoćeš dobar omjer kvalitete ripanja i veličine onda stavi u ripperu "--alt preset extreme" i pjesme će ti biti dosta kvalitetno iskodirane a ponovo će ti manje zauzimati nego npr. CBR 256 Kbit-a. Tako će manje zahtjevne dinice iskodirati u nižem bitrate-u a zahtjevnije u visokom ili vrlo visokom. Iako, nema do originala...
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 14:40   #17
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
imam mp3ca od po 400 i 500kbita...
E nemaš! To su ti VBR MP3-ce pa ih onda Windowsi nepravilno očitavaju, neku stvar će očitati kao 500 kbps, a drugu kao 64 kbps dok su u biti iste kvalitete. Ku'iš!
__________________
Većina je uvijek u krivu!
bluntafari je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 14:45   #18
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
neznam sta cu sa pjesmama u koliko kbit-a da ih ripam??ja ne cujem nikakvu razliku,ali sam siguran da je ima!!!
Znaci da ti tvoji zvucnici ili zvucna jednostavno nisu dovoljno dobri... Ili mozda uho??
Kod mene se cuje razlika na svakom bitrateu.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 14:51   #19
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor bluntafari Pregled postova
E nemaš! To su ti VBR MP3-ce pa ih onda Windowsi nepravilno očitavaju, neku stvar će očitati kao 500 kbps, a drugu kao 64 kbps dok su u biti iste kvalitete. Ku'iš!
A dobro procito si me :clap: al uglavnom poanta je da mp3 "unistava" glazbu
musso je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 19:00   #20
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova


To su ti zvucnici, jel?
Mogu rec da mi se svidaju, volim tak jednostavan dizajn
da to su ti zvucnici samo sto su moji jos ljepsi boja drveta je onako svijetla super je boja a imam i surround zvucnici to su oni najmanji a na slici ih nema tj drugacije izgledaju ali u biti to su ti zvucnici!!!

Ma super su za tu cijenu moraju biti super a jedino me onboard zvucna zivcira moram si kupit audigy 4 jer sa onboard nemogu primjetit bas neku razliku kad povecam kbit ima nesto malo razlike ali ne dovoljno zato cu si kupit zvucnu!!

sto se zvucnika tice mislim da spadaju među bolje tj. najbolje za tu cijenu!!svi kupuju logitech x530 ili tako neke a to nije ni lizu ovim!!!

po jacini,cistoci zvuka,dizajnu i ostalim svojstvima mislim da je ovo best buy barem po meni!!!ka dbi ponovno kupovao zvucnike opet bi si ove kupio hehe: goood :

nije sad da ih hvalim jer ih ja imam nego su jednostavno super,par mojih prijatelja ih isto ima!!!
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 19:04   #21
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
i da de mi recite preko kojeg programa da ripam glazbu??koji bi mi dao najbolju kvalitetu??

Hvala svima sto pisete i sto mi dajete savjete!!!
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 19:19   #22
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
i da de mi recite preko kojeg programa da ripam glazbu??koji bi mi dao najbolju kvalitetu??
Exact Audio Copy + Lame za External Compressor.

McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 19:23   #23
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
i da de mi recite preko kojeg programa da ripam glazbu??koji bi mi dao najbolju kvalitetu??

Hvala svima sto pisete i sto mi dajete savjete!!!
EAC (Exact Audio Copy) i Lame MP3 Encoder kako je Artistar već rekao. Ali koji god program da izabereš pazi da staviš opciju na što sporije kodiranje jer time dobivaš najveću kvalitetu.

EDIT: Evo McG me prestigao, stalno kasnim u zadnje vrijeme ali to je tak' kad moram paziti da mi se mix ne s j e b e.
__________________
Većina je uvijek u krivu!
bluntafari je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 20:24   #24
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Sve sta te zanima odgovoreno je ovdje...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 17:50   #25
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
zanima me koliko bi mi se poboljso zvuk sa ovim zvucnicima da kupim audigy 4 jel bi bilo dosta ocito??kupujem zvucnu redi glazbe,filmova i igrica za sve te namijene!!!cuo sam da svi hvale tu zvucnu da je najbolja za tu cijenu i da je zvuk ogromo bolji????
jel ima netko tu zvucnu da mi kaze svoje misljenje a moze i misljenje ostalih!!!
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 18:42   #26
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
zvucnici koje imam su predobri stvarno zadovoljan sam i dizajnom i sa zvukom i sve samo si moram jos kupit zvucnu audigy4 onda ce biti savrseno za glazbu i ostalo!!!ok onda cu i ja okinut sve u 192 inace mi je sada 128 al i ja cu sada sve u 192!!!!pisite mi i dalje a ja cu se ovako nekad ukljucivat u razgovor!!
Ako sam ja dobro shvatio, ti misliš 128kbps pjesme konvertirat u 192kbps?
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 12:44   #27
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
da jer svi kazu da je 128 premalo da je jadan zvuk pa cu i ja u 192!!!i zelim si kupit Audigy 4 onda ce mi zvuk biti savrsen!!!cuo sam da sa tom zvucnom odma zvuk bude puno cistiji,glasniji,jaci bass i to...
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 12:58   #28
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
da jer svi kazu da je 128 premalo da je jadan zvuk pa cu i ja u 192!!!i zelim si kupit Audigy 4 onda ce mi zvuk biti savrsen!!!cuo sam da sa tom zvucnom odma zvuk bude puno cistiji,glasniji,jaci bass i to...
Ma nemoj ni slučajno već postojeće mp3-ce od 128 pretvarati u 192 kbps jer će ti zvuk biti još gori nego 128 kbps. To ti je dvostruko kompresiranje i dva puta gubiš na kvaliteti. U 192 pretvaraj muziku koju dobiješ na CD-ima ili u .wav-u.
__________________
Većina je uvijek u krivu!
bluntafari je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 12:11   #29
Mustang
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
sta sad znaci da ne pretvaram ove mp3-ce koje imam na kompu??ali kako mogu izgubit na kvaliteti ako pretvaram u vise kbps????a kad nista ne dobivam na cd-ovima a ovako mi zvuk bas i nije nesto na nekim pjesmama je savrsen a na nekim nije bas nesto neznam zasto??na nekim pjesmama mi je zvuk bas originalan neznam jesam to sa cd-a pretvaro ili sam dobio tako ali super je zvuk a negdje je losiji,razlika se cuje!!!
Mustang je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 12:24   #30
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Mustang Pregled postova
sta sad znaci da ne pretvaram ove mp3-ce koje imam na kompu??ali kako mogu izgubit na kvaliteti ako pretvaram u vise kbps????
Ne mozes nikako dobiti iz manje kvalitete veću. Samo iz veće mozes dobiti manju.
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na