Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2020., 09:46   #61
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Sumnjaš da ti nisu ništa popravili nego samo vratili TV ili sumnjaš da ti je stvarno ponovo krepala matična na TV-u?

......
Uopce nije bitno u sto covjek sumnja. Televozor je riknuo u garanciji. Oni ga vracaju da je popravljen ali telka i dalje ne radi. Znaci, covjek ocekuje da oni poprave telku. S obzirom da nece prijava Mingu je jedino sto moze.
Naravno uz opis situacije pa neka onda Ronis šalje radne naloge i dokazuje njima da je/nije promijenio matičnu. Nema druge.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 09:57   #62
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ako tebi sve ostalo normalno radi na istoj utičnici, onda nije greška do tebe.

vrlo jednostavno

oni po zakonu tebi moraju popraviti tv, ili ponuditi novi zamjenski. ako ti to nisu ponudili, a koliko vidimo nisu. onda ih prijavi na mingo i sve detaljno objasni.

ali najvažnije moraš imati dokaze, najbolje snimi video gdje se točno vidi da na istoj utičnici sve ostalo radi, a tv ne radi. da možeš komotno dokazati da nije greška do tebe.

govorim iz iskustva, jer sam nedavno dobio povrat novca nakon prijave kod mingo. ovi su tvrdili da je proizvod potpuno ispravan, ja sam snimio video i dokazao suprotno, i nisu više mogli ništa osporiti.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:17   #63
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Poslikao sam sve, imam sve spojeno preko APC UPS-a + APC prenaponske letve, poslao sam slike kako mi sve radi i posudio sam TV od frenda koji takodjer radi vec 2 mjeseca

Uglavnom zvao me lik iz servisa i on ima teoriju da meni komp preko HDMI kabela spali TV, ja njemu kazem da imam posudjen TV koji uredno radi i posaljem mu slike,

A najcudnije mi je bilo kada su mi poslali TV to sto nije radio ni sekundu, znaci dosao je mrtav, nije se upalio pa nesta puklo ili zasmrdilo vec jednostavno nisam ga ni mogao ukljuciti

Vidjeti cu sta ce biti...
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:37   #64
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
koji televizor, koji servis?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:42   #65
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
TV SHARP 40BJ3E, a servis ne znam, poslao sam u Ronis a oni negdje...
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:52   #66
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopce nije bitno u sto covjek sumnja. Televozor je riknuo u garanciji. Oni ga vracaju da je popravljen ali telka i dalje ne radi. Znaci, covjek ocekuje da oni poprave telku. S obzirom da nece prijava Mingu je jedino sto moze.
Naravno uz opis situacije pa neka onda Ronis šalje radne naloge i dokazuje njima da je/nije promijenio matičnu. Nema druge.
A odakle ti znaš da oni stvarno nisu popravili telku i da je putem negdje došlo do kvara? Zato i pitam u što sumnja. Osobno, ne bi vjerovao da su ga popravili, ali eto, nikad ne znaš.

Sve je meni jasno oko zakona i što su oni dužni napraviti ili ne.


@thekingnoa
Jesi dobio kakav zapisnik/potvrdu s servisa i što je rađeno na TV-u?
Probaj saznati koji je servis u pitanju i pa probaj njih direktno nazvati. Ja sam umjesto Elipso-a koji mi je rekao 2 mjeseca čekanja nazvao direkt servis i dogovorio se s likom za 2 dana, sve riješeno bezbolno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:59   #67
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Sharp=Quadro=Telefunken=JVC, to je isti uvoznik, servis itd. Izguglaj "Nero servis" tj njihov Inem/Fibest/Nero, stalno mijenjaju doo.
Skoro sam kupio Sharp hladnjak ali kada sam izguglao tko stoji iza toga na ovim prostorima, odustao.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 12:00   #68
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Napisao sam prigovor Ronisu pa su oni to proslijedili servisu pa me je zvao bas taj lik iz servisa i kune se da je promijenio plocu i da ne moze ponovno mijenjati zato sto on ne moze dobiti novu....

I ja njega pitam kako moze ploca izgoriti sama od sebe, on kaze da ne moze i da je kod mene problem i ima on moje slike kako je sve pospajano i sve radi i nije mu jasno, s tim da sam ja godinama imao tako sve pospajano sa strarim Philips TV-om koji sam poklonio zato sto nije imao DVBT2 i kupio Sharpa

I sada je sve pospajano kao i do sada sa posudjenim TV-om i sve radi ( nije komp spalio TV koji sam posudio od frenda )
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 12:10   #69
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Sve mi to vuče na muljažu. Pitanje je da li je uopce lik testirao telku prije nego ju je tebi vratio. Jer ako je telka bila ispravna a sprzila se kod tebe pri paljenju pa barem bi neki smrad/iskra/zvuk bio da je telka prije ukapčanja bila živa.
No kako bilo pusti ti servis, nemaš ti nista sa servisom i sa njihvom matičnom pločom/novom/starom/naručivanjem i slično. Ti ganjaj RONIS da riješe kako god znaju.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 12:23   #70
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ja sam svojedobno za starce uzeo jedan Vivax TV na akciji, nakon mjesec dana donja polovina slike distorzirana i odnesem na servis. Jave da je otišao neki naponski modul i da su zamijenili. Nakon tjedan dana opet ista stvar. Dobio sam drugi model koji radi već nekih 5 godina. Ponavljanje istog kvara je rijetkost ali nije nemoguće. I ne znam u čemu je problem sa zamjenom popravljenog dijela jer se inače daje minimalno 3 mjeseca jamstva na servisne dijelove od kog god izvora da se uzima (ako nije službeni kanal nabave). Kako bi inače proizvođač mogao znati da li je u pitanju serijska tvornička greška ako ne zamijeni pokvareni dio?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 11:56   #71
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Kupio sam novi TV u Elipsu ( naravno sve radi ) i ne moraju ni popravljati ako ce im to spasiti poslovanje ....
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 12:38   #72
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
No kako bilo pusti ti servis, nemaš ti nista sa servisom i sa njihvom matičnom pločom/novom/starom/naručivanjem i slično. Ti ganjaj RONIS da riješe kako god znaju.
Točno to. Na kupcu je da kontaktira trgovinu, a ako s njima nije moguće riješiti prijava na Mingo i gg. Nikakvo kontaktiranje servisa i ostale komplikacije koje nisu na kupcu.

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ja sam svojedobno za starce uzeo jedan Vivax TV na akciji, nakon mjesec dana donja polovina slike distorzirana i odnesem na servis. Jave da je otišao neki naponski modul i da su zamijenili. Nakon tjedan dana opet ista stvar. Dobio sam drugi model koji radi već nekih 5 godina. Ponavljanje istog kvara je rijetkost ali nije nemoguće. I ne znam u čemu je problem sa zamjenom popravljenog dijela jer se inače daje minimalno 3 mjeseca jamstva na servisne dijelove od kog god izvora da se uzima (ako nije službeni kanal nabave). Kako bi inače proizvođač mogao znati da li je u pitanju serijska tvornička greška ako ne zamijeni pokvareni dio?
Ima važeću garanciju i bok, makar se kvarilo 20 puta dok važi jamstvo ima da popravljaju ili zamijene TV.

A ako je mijenjan ključni dio (a matična vjerojatno je) ili zamijenjen TV u cijelosti trebalo bi ići novo jamstvo na sve.

Ovo za 3 mjeseca misliš kao neko jamstvo koje daje prodavač dijelova servisu?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 12:57   #73
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam jeli se kolega krivo postavio ili sto se dogodilo, evo imas iznad moju pricu gdje sam ja za par kuna skocio na zadnje noge. Nije mi jasno kako mogu pricat o 3 mjeseca jamstva kad Tvei imaju 3 godine ili cak i vise neki.

Da nije mozda Ronis tebi javio da nemogu ispuniti jamstvo zbog neceg treceg sto jamstvo ne pokriva. Jedino to bi moglo biti na njihovoj strani, imao sam slican prijmjer s drugim stvarima gdje mi nisu priznali. E sad buduci je ovo ganc novi TV dakle znaci oni su krivi predpostavljam onda sa prijavom bi mogao to rjesiti po brzom postupku, a jesi ti njima rekao da ces ih prijaviti mingu?

Obicno kad im to kazes onda se skockaju jer navodno troskovi onda mogu rast s njihove strane x10 sto vrijedi TV.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 13:53   #74
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da malo razjasnim, ono što sam ja naveo 3 mjeseca jamstva, to se odnosi isključivo na neslužbeni kanal nabave rezervnih dijelova, od e-baya do lokalnih servisa koji obavljaju popravke izvan jamstvenih rokova.
Sve ostalo, bez obzira koji se dio pokvari, rješava se unutar jamstva uređaja i ako se nešto pokvari 20 puta - servis je dužan to 20 puta popravljati makar vi kao kupac imate pravo tražiti drugi proizvod i prije tog dvadesetog kvara jer je očito da ste dobili uređaj s nekom tvorničkom greškom/nedostatkom. Servisni dijelovi unutar jamstva i od strane ovlaštenog servisa nabavljaju se službenim kanalom nabave koji je predodređen tvorničkom nabavkom ili globalnom organizacijom nabave unutar svjetske servisne mreže.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 14:41   #75
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok jasno. No negdje sam tu na forumu procitao ako treci put ne poprave da moraju vratiti pare ili dati novi uredjaj, nek se jave kolege odvjetnici pa potvrde to.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 14:50   #76
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Prijavio sam ih Mingu prije dva dana ali nije me nitko kontaktirao, ma ektremno je glupa izjava da meni nesta u kuci spali TV kada ga ukljucim, jebote svaka baba zna ukljuciti TV, da ufrces zice oko utikaca i zalijepis selotepom i gurnes zice u uticnicu radilo bi, ma smijesno
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 14:51   #77
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Oni kazu da mi nece popraviti TV zato sto kod mene u kuci ga nesta spali kada ga ukljucim, hahahahah, palo mi na pamet da je sjebano napajanje u TV-u pa kada je promijenio plocu, napajanje ju spalilo...

Zadnje izmijenjeno od: thekingnoa. 06.11.2020. u 14:59.
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 15:04   #78
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koji servis ti je za taj Sharp to rekao?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 15:14   #79
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok jasno. No negdje sam tu na forumu procitao ako treci put ne poprave da moraju vratiti pare ili dati novi uredjaj, nek se jave kolege odvjetnici pa potvrde to.
Ne moraju. Neke firme (npr. Lenovo davnih dana) su imale tu politiku, ali prodavači nikada.

Možeš se žaliti njima ukoliko je vrijeme popravka neobičajeno dugo i tražiti novi proizvod. Nažalost, problem je što u zakonu nigdje ne piše točan rok u kojem moraju izvršiti popravak već se govori o 'razumnom roku'. Ukoliko nešto o roku piše u jamstvenom listu, onda super. Ako ne, onda...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 15:28   #80
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Nemam pojma kako se zove servis, zvali su me iz Ronisa i to mi rekli i onda kada sam im napisao prigovor onda me je nazvao bas lik iz servisa koji ga je popravljao, nisam zapamtio naziv servisa...
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 16:53   #81
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
stavi broj u imenik.hr tko te zvao iz servisa.
Možda je riječ o onom Inem-u koji ima slične priče tipa Hangar18 da je uvijek klijent kriv, a ne njihov proizvod
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 08:24   #82
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 102
Thumbs down

Odlazim na ronis i vidim akcija slušalice sa 300 KN na 20 i to jako fine 7.1 USB jedino što su roze ali mislim za tu lovu da se nema šta ono gledati,A kad ima staviš na glavu kao da ćeš gledati u njih...
gledam piše dostupnu na skladištu,reko dobro naručim daj headset i još nekakve komponente, Još razmišljam da naručim više komada ma rekoh neću neću da budem pohlepan gad neki drugi ljudi imaju za naručiti...sutradan dobivam mail od ronisa (potvrdu narudžbe), Kako su moje komponente dostupne,te dobiti ću poruku kad bude moj paket predan kuriru za dostavu.
i tako prošlo jedno pet dana no ja nikako ne dobivam potvrdu od ronisa da je paket poslan. (5.dan) popodne dobijem mail od jedne osobe koja predstavlja ronis kako nažalost sve slušalice su rasprodane (uključujući i zadnji demo model),te da li želim da mi pošalju ostatak komponenti koji se naručio...gledam rekao sad je li ovi mene zajebavaju ili šta... kako je moguće da sad nemaju komponenti kad su mi bukvalno poslali mail u kojem su potvrdili moju narudžbu to jest da su komponente dostupne na skladištu i potvrdili narudžbu...
Odem na njihovu starnicu vidim sluške slonite sa akcije,no sve do sada pisalo dostupne.

odgovorim Kako je moguće da su te slušalice rasprodan kada sam ja dobio potvrdu da su dostupne na skladištu i čak i nakon toga na vašoj stranici sam danima vidio da su te slušalice dostupne,pet dana čekam potvrdu o dostavi i na kraju dobijem ovakav mail je od vas, da li ste vi ozbiljni?s obzirom da smo je strane nije napravljen nikakav propust, tj. moja greška ja sam uređaje uredno naručio, uredno platio i dobio sam potvrdu da su dostupni i da će biti poslani. Evo ja ću drage volje prihvatiti slušalice u drugoj boji s obzirom da vidim da imaju na stranici identične slušalice u crnoj i bijeloj boji .

prošlo više od tjedan dana, no Međutim ja nisam dobio nikakav paket niti i kakvu obavijest o paketu ili dostavi.. ponovo ja šaljem mail gospođi koja mi je prvobitno kontaktirala da nema slušalica dobivamo odgovor kako su oni paket već poslali te da ga očekivali za 1 do 3 radna dana.. ajde dobro tek popodne dobivam poruku od kurira da je paket tek predan.. znači uopće ga nisu niti poslali.

To su toliko mutni da je to neviđeno,na kraju kada je sve to došlo,tipkovnica je bila vidno otvorena (sva 3 "pečata/naljepnice" su bile poderane) kabal od tipkovnice je toliko bio nategnut da je pukao na samom izlazu iz tipkovnice,te sad kada je mičete gubi kontakt i gasi se...
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 09:23   #83
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Na stranju to što ti imaš problema s Ronisom, zašto nismo dobili obavijest u "Akcije..." da ima slušalice snižene s 300 na 20kn?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 09:33   #84
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Na stranju to što ti imaš problema s Ronisom, zašto nismo dobili obavijest u "Akcije..." da ima slušalice snižene s 300 na 20kn?

Nije čovjek htio da se mi natežemo ko i on
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 09:45   #85
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Pa opće poznato da su takvi super duper popusti već dojavljeni obitelji, prijateljima
i kolegama. Ja se divim da si se uopće pokušao nametati sa time, a znaš kako to funkcionira kada "obićan" smrtnik kupuje takve stvari na ekstra popustima uvijek su
rasprodani.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 10:07   #86
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ovako izgleda kad je za razliku od Malla s druge strane osvetoljubiva osoba (što bi se reklo, od krvi i mesa). Sad dokaži da ti to nisi oštetio
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2022., 06:08   #87
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Na stranju to što ti imaš problema s Ronisom, zašto nismo dobili obavijest u "Akcije..." da ima slušalice snižene s 300 na 20kn?
iskreno nije mi bilo niti na kraj pameti

Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Nije čovjek htio da se mi natežemo ko i on
haha Hajde zamisli da sam stavio i da su ljudi masovno naručili mislim da bi morao svaki dan proveravati ispod auta ili bi raspisali tjeralicu za mnom
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2022., 06:19   #88
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 102
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Pa opće poznato da su takvi super duper popusti već dojavljeni obitelji, prijateljima
i kolegama. Ja se divim da si se uopće pokušao nametati sa time, a znaš kako to funkcionira kada "obićan" smrtnik kupuje takve stvari na ekstra popustima uvijek su
rasprodani.
prvo sam pomislio da su moji headset prodali nekome drugome ili je neko zaposlenika uzeo sebi
poslije kada sam pričao sa jednim kolegom koji je radio u sličnoj trgovini objasnio kako zapravo te neke stvari funkcioniraju tamo.naime te su ponude napravljene da bi namamili da ti kupiš što više stvari jer te slušalice koštaju 20kn a dostava je 30kn tako da te bukvalno prisiljavaju da uzmeš još nešto uz to da bi ti bilo isplatljivije ili su takve ponude rezervirano za kipce koji su napravili nekakve velike narudžbe tipa lupam 500+ kuna

A išao sam u borbu jer fakat nemam 300 za oriđiđi cijenu a potrebne su mi usb sluške. btw ne znam kako netkome toliko i naplate s obzirom da su poprilično ne kvalitetne.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 09:48   #89
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Je li netko u Ronisu slao nešto na servis?

Poslali su mi link: https://servis.ronis.hr/ i napisali samo da tu upišem broj servisa/naloga, ali nemam pojma kako se ulogirati tu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2024., 08:14   #90
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Javi im da im web ne radi Jer koliko ja vidim ovo vodi da njihov server a ne na web....
FRipper je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na