Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2023., 18:31   #2551
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
https://rockylinux.org/news/2023-06-22-press-release/

Citiraj:
we have already created a short term mitigation and are developing the longer term strategy. There will be no disruption or change for any Rocky Linux users, collaborators, or partners.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 19:43   #2552
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koristi netko pihole+unbound u lxc-u na proxmoxu? Vec tjedan dana kopam po tome, kao da prvi put to radim. Pihole radi, ali upogoniti unbound na istom (ili cak odvojenom) lxc-u i da pihole koristi unbound, nikako pa nikako. Jednostavno ne resolva upite i vraca servfail.

Osobno na vise rpi-ja vrtim pihole+unbound bare metal i to sam vec uspjesno slagao. Koliko vidim, lxc kontejneri su slicna stvar po pitanju setupa ovo dvoje, instalacija je (ajmo reci) bare metal, ali kao da se nesto kolje na relaciji lxc-dns postavke-proxmox, samo ne kuzim sta.

Probao sam ubuntu 20.04 i debian 11 templateove.

Mozda ako je netko slagao ovo pa da shera ako je pratio neke upute pa pogledam.
Nemam iskustva s lxc-om. Vrtim unbound+pihole na debian vm-u i to mi uredno radi na proxmoxu.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 19:51   #2553
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
probaj isključiti firewall u postavkama kontejnera. i možda isključiti unprivileged

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koristi netko pihole+unbound u lxc-u na proxmoxu? Vec tjedan dana kopam po tome, kao da prvi put to radim. Pihole radi, ali upogoniti unbound na istom (ili cak odvojenom) lxc-u i da pihole koristi unbound, nikako pa nikako. Jednostavno ne resolva upite i vraca servfail.

Osobno na vise rpi-ja vrtim pihole+unbound bare metal i to sam vec uspjesno slagao. Koliko vidim, lxc kontejneri su slicna stvar po pitanju setupa ovo dvoje, instalacija je (ajmo reci) bare metal, ali kao da se nesto kolje na relaciji lxc-dns postavke-proxmox, samo ne kuzim sta.

Probao sam ubuntu 20.04 i debian 11 templateove.

Mozda ako je netko slagao ovo pa da shera ako je pratio neke upute pa pogledam.
btw izašao proxmox 8

https://forum.proxmox.com/threads/pr...leased.129320/

Zadnje izmijenjeno od: strikoo. 23.06.2023. u 20:13.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 21:16   #2554
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Nemam iskustva s lxc-om. Vrtim unbound+pihole na debian vm-u i to mi uredno radi na proxmoxu.
Vidim iz vise yt primjera da ljudi tako rade, ali to mi je overkill. Nekako pretpostavljam da bi trebalo raditi u VM-u vez problema. Kakogod, razmisljao sam cak da kao netko ovdje (mozda si to i ti spominjao) dignem VM samo za docker i sve te stvari objedinim unutra. To mi je zapravo najlaksa stvar.

Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
probaj isključiti firewall u postavkama kontejnera. i možda isključiti unprivileged
Firewall sam po defaultu gasio, a unprivileged nisam. Probam jos jednom od nule, samo unbound i najosnovnija konfiguracija. Tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 21:59   #2555
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kakogod, razmisljao sam cak da kao netko ovdje (mozda si to i ti spominjao) dignem VM samo za docker i sve te stvari objedinim unutra. To mi je zapravo najlaksa stvar.
Da, tako sam ja napravio. Plus sto mi ta virtualka sluzi i kao NAS.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 07:57   #2556
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vidim iz vise yt primjera da ljudi tako rade, ali to mi je overkill. Nekako pretpostavljam da bi trebalo raditi u VM-u vez problema. Kakogod, razmisljao sam cak da kao netko ovdje (mozda si to i ti spominjao) dignem VM samo za docker i sve te stvari objedinim unutra.
Proxmox je ispod haube Debian. Mozes sloziti kaj god ti srce hoce :P LXC, Docker, Podman, virtualke sta god hoces. Moj ti je samo savjet da se pokraj virtualki na jedno od kontejner rijesenja koncetriras jer ce ti kasnije biti lakse ak nekaj pukne.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Firewall sam po defaultu gasio, a unprivileged nisam. Probam jos jednom od nule, samo unbound i najosnovnija konfiguracija. Tnx!
Dok je stroj koji ne visi na netu i koristis samo za sebe ili zelis samo testirat da vidis dal nekaj sljaka - mozes iskljucit Firewall. Ali u praksi nikad pa ni onda. Mozda ti ovo pomogne:


https://blog.nuvotex.de/docker-harde...ith-firewalld/
https://docs.docker.com/network/pack...ing-firewalls/
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 14:33   #2557
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 14:49   #2558
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 17:14   #2559
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Rekoše slijepci
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 20:52   #2560
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Zbog takvih svinjarija mi se povremeno gadio RedHat. Zato mi je drago da Debian postoji tako dugo i da mi je to oduvijek bila primarna distra.

IBM će htjeti povrat investicije koja je ogromna. Za očekivati je još toga naredne godine.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online