Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2005., 15:18   #1
Milutin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ZgB
Postovi: 15
n00b pitanje

E sad neznam dal sam trebo ovo postat na "overclocking" forum al eto. Daklem prilicno sam nov u svijetu gdje zrak actualy prolazi kroz kuciste pa me zanima...

Kupil sam Big tower chiefteca koji ima "slotove" za ventilatore kako slijedi: 3 za diskove, 2 sa strane na onoj stranici koja se otvara i i za 2x12cm koji ispuhuju van. E sad mene zanima kak da ih postavim? Jel bi bilo bolje da pusu po diskovima ili da vuku zrak van. Isto tako ovi sa strane...reko mi frend da bolje da jedan puse unutra a drugi van, jel kako da mi jedan puse po grafulji. e sad ja imam 9600pro i grafa se ne grije. Da rezimiram: kako okrenuti ventove?

P.S. za 12cm-ofce znam da idu van
Milutin je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 15:49   #2
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
da pogodim, chieftec CA serija :-)

ona 3 za diskove stavi da pusu unutra, dva sa strane isto stavi da pusu unutra iako bi ja stavia sam onaj donji, onaj gornji ti ne triba... 12cm stavi da ispuhuju. Nisi reka kakva je konfiguracija pa ce ti ljudi moc bolje odgovorit..
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2005., 16:07   #3
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ja mislim da konfiguracija nije ovdje presudna (osim ak ima neku ekstremnu konfu sto cisto sumnjam).. pa je najcesce optimalno da prednji i bocni upuhuju zrak u kuciste a straznji ispuhuju... dakle sto vise svjezeg zraka unutra, dok ona dva otraga 12cm venta su i vise nego dosta za ispuh.
Sto se tice samog BROJA venta, to je druga stvar, i tu konfiguracija nastupa.. dakle da li staviti svih 7 ili samo 3 pitanje je tvojih komponenti i sta zelis sa njima raditi. U mojem sigu ti pise detaljno kako sam ja slozio svoje 12cm ventove (u biti isto kako sam i iznad naveo ) i to je za prosjecnog (a i prosjecno natprosjecnog ) korisnika dovoljno..
recimo moj primjer gdje je bitna konfa: ja imam na svojoj 9600XT pasivni hladnjak i po njemu drito puse 12cm i to cini preko 10 stupnjeva razliku kog OCane graficke. Da je aktivni hladnjag gore razlika bi i dalje postojala ali ne bi bila toliko velika.
Dakle => Oni prednji ventovi ti fino malo hlade diskove (koji se inace dosta griju, pa bolje ista nego nista).. bocni hladi graficku i recimo plocu (NB)..a straznji ispuhuju sve to van..
mislim da sam dovoljno objasnio
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na