Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2011., 09:51   #151
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Hvala svima, postaje mi malo jasnija cijela ta priča. Al neću još prestat gnjavit.

Na akademiji se radi na opremi, a kako je na ispitu? Samo ona pitanja sa jednim ili više odgovora ili ima i praktičnog dijela ispita?

Vidim 4 su cijeline na akademiji, jel se poslije svake ide na ispit ili je jedan za cijelokupno gradivo?(mislim samo na CCNA) Što ako padnem? Jel moram plaćat šta ili akademija dopušta nekakvo ponavljanje?

Ispit je 250$, znači ja dam 1500kn i odem na ispit i ak prođem imam certifikat?(mislim ako idem sam, bez akademije)
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 10:08   #152
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Na akademiji se radi na opremi, a kako je na ispitu? Samo ona pitanja sa jednim ili više odgovora ili ima i praktičnog dijela ispita?
Na ispitu za certifikat imaš simulacije raznih slučajeva. U tim simulacijama imaš konzole isto kako bi imao na nekoj opremi, s tim da su te konzole u simulacijama skroz osnovne - nemaš na raspolaganju sve naredbe, nego samo one potrebne za riješavanje zadatka. I nemaš help na raspolaganju pa moraš znati kako se koja naredba piše.
Zadaci su manje-više lagani, proširene verzije onog što će se radit/vježbat za vrijeme akademije (ako ćeš ići). Ima tih svih simulacija po netu, pa nije problem pogledati.


Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Vidim 4 su cijeline na akademiji, jel se poslije svake ide na ispit ili je jedan za cijelokupno gradivo?(mislim samo na CCNA) Što ako padnem? Jel moram plaćat šta ili akademija dopušta nekakvo ponavljanje?
Tako je, imaš 4 cjeline od kojih svaku moraš položiti inače ne možeš dalje. Ako ne uspiješ neki dio položiti, onda moraš čekati slijedeću grupu da bi mogao dalje.
Što se tiče tih dijelova, čini mi se da imaš pravo polagati po tri puta, s tim da ako ideš po treći put na neki ispit, onda moraš dokazati instruktoru da znaš sve i onda on/akademija piše Ciscu da ti odobri izlazak na taj ispit (nisam 100% siguran za ovo, ali znam da dva puta možeš svakako ići jer su neki ljudi iz moje grupe išli po dva puta bez problema).

Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Ispit je 250$, znači ja dam 1500kn i odem na ispit i ak prođem imam certifikat?(mislim ako idem sam, bez akademije)
Ako ćeš ići na akademiju i ako ćeš na onim manjim testovima a pogotovo na onim od testova za cjeline imati vrlo dobre rezultate (85% i više), onda dobiješ voucher koji ti omogućuje besplatan izlazak na polaganje certifikata.
I da, kad položiš, imaš certifikat
ONeill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2011., 10:16   #153
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova



Tako je, imaš 4 cjeline od kojih svaku moraš položiti inače ne možeš dalje. Ako ne uspiješ neki dio položiti, onda moraš čekati slijedeću grupu da bi mogao dalje.



Ako ćeš ići na akademiju i ako ćeš na onim manjim testovima a pogotovo na onim od testova za cjeline imati vrlo dobre rezultate (85% i više), onda dobiješ voucher koji ti omogućuje besplatan izlazak na polaganje certifikata.
I da, kad položiš, imaš certifikat
Ne kužim, kak ne mogu dalje? Ne mogu na certifikaciju? Ja to mislim ovdje kod mene napravit, ne u ZG pa tko zna kad će sljedeća grupa. Al budem otišao kod njih pitat za to.

A što ako nemam rezultate iznad 85%? Ne dobijem voucher pa moram još nešto plaćat?
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 10:22   #154
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ako sam dobro shvatio!

a) Prođeš sve male ispite i osvojiš nagradu. Ne moraš platiti polaganje službenog ispita

b) padneš mali ispit, možeš ga ponoviti najvjerojatnije i onda još uvijek uspjeti u nakani da ne moraš platiti ispit na kraju.

c) Ne prođeš sve male i onda moraš iskeširati još tih ~1.500 kuna za ispit.
  Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 10:24   #155
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Imaš ove 4 cjeline:
Network Fundamentals
Routing Protocols and Concepts
LAN Switching and Wireless
Accessing the WAN

I recimo da nikako ne uspiješ položiti npr. prvi dio, onda te neće pustiti dalje, da slušaš slijedeća predavanja.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 10:34   #156
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Polžiš 4 manja s nekim postotkom i dobiš vaučer.
I CCNA onda nije besplatan nego nekih 70% cijene.
250$ nije cijena u RH, tj. je ako platite PayPalom direktno u PearsonVUe,
ako plaćate ispitnom centru ide još na to PDV.
Što se samog certifikata tiče možete ga podijeliti na 2 dijela,
na ICND1 i ICND2, nakon kojih imate CCNA certifikat.
Ovo je nešto skuplja opcija za lačanje.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 19.05.2011. u 21:07.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 10:39   #157
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako položiš vaučer ispit iznad nekih ~70% onda je sam izlazak na certifikat nekih 300-400kn, u protivnom je oko 2k.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 12:22   #158
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
ekipa, koja je najbolja literatura za ccna? (konkretno me knjige zanimaju)

Planiram upisati ccna na jesen pa da se pripremim preko ljeta
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:00   #159
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Sybex+CBTNuggets
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 18:43   #160
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Još jedno pitanje, ja nisam uspio pronaći. Gdje se mogu polagati ispiti ICND1 i ICND2 osim u algebri, jer kod njih jedan košta kao cijela CCNA akademija?
Booger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2011., 21:08   #161
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Još jedno pitanje, ja nisam uspio pronaći. Gdje se mogu polagati ispiti ICND1 i ICND2 osim u algebri, jer kod njih jedan košta kao cijela CCNA akademija?
http://www8.pearsonvue.com/Dispatche...&v=W2L&cid=139
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 11:04   #162
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Imaš ove 4 cjeline:
Network Fundamentals
Routing Protocols and Concepts
LAN Switching and Wireless
Accessing the WAN

I recimo da nikako ne uspiješ položiti npr. prvi dio, onda te neće pustiti dalje, da slušaš slijedeća predavanja.
Provjerio kod tete u algebri. Ako ne položiš prvi, možeš slušat dalje ali ne možeš ih polagat.

I pizdarija kod mene na predavanjima. Bit će neki lik koji je tek položio za predavača i njegov mentor. To može značit da će predavanja bit za ku.... ili će mentor izvlačit ako ovaj zahebe. Što mislite?
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 11:07   #163
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako je došao do predavača, mislim da je ccna za njega onak... easy, pošto ccna nije neka nuklearna fizika.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 11:35   #164
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako je došao do predavača, mislim da je ccna za njega onak... easy, pošto ccna nije neka nuklearna fizika.
Ja sam čuo da kako bi predavao CCNA ne moraš imati neš pretjerano više. (ako uopće) ??

Anyway. Tak i onak dobrog predavača čini puno više stvari od samo čistog znanja.
  Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 11:50   #165
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma moraš imat veći skillz ziher, pa ima takvih pavijana koji pohađaju ccna da je to nemoguće... ne bi mu dao da mi add/remove programs otvori, kamoli konfigurira cisco uređaj.

slažem se sa drugim dijelom... trenutno sam prošli semestar imao odličnog predavača sa brdo hands-on iskustva i tko ga sluša, čak i da ne ide slijepo po knjizi će naučiti brdo (potrebnih) stvari.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 22:28   #166
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da dignem temu malo iz pepela

Naime zanima me Cisco akademija, i razmišljam je upisati. Zanima me da li je to "vani" priznat i cijenjen certifikat? Ok, nešto ću naučiti definitivno, ali me prvenstveno zanima da li bi mi u inozemstvu što značio taj certifikat? Jer mislim kroz neko vrijeme ići van hrvatske pa me zanima da li to ljudi gore cijene? Mislim tražiti neki job, pa ako će lijepo izgledati u CV-u i još k tome nešto naučim, da si povećam izglede za posao

Thnx!
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 10:46   #167
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
da dignem temu malo iz pepela

Naime zanima me Cisco akademija, i razmišljam je upisati. Zanima me da li je to "vani" priznat i cijenjen certifikat? Ok, nešto ću naučiti definitivno, ali me prvenstveno zanima da li bi mi u inozemstvu što značio taj certifikat? Jer mislim kroz neko vrijeme ići van hrvatske pa me zanima da li to ljudi gore cijene? Mislim tražiti neki job, pa ako će lijepo izgledati u CV-u i još k tome nešto naučim, da si povećam izglede za posao

Thnx!
Iskreno i nije neka sreca, ovisi na koju poziciju ciljas (dovoljno je za network admin junior poziciju). Za senior ipak treba CCNP (R&S, security...) + par godina prakticnog iskustva.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 11:15   #168
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Bio sam mjesec dana u jednoj Njemačkoj firmi, i da nisam imao CCNA sigurno ne bih dobio priliku za taj mjesec, sam CCNA kao papir je ok, ali ono što je bitnije je znanje. Ako ces proci ovaj entry level cert kako treba, ako ces shvatiti logiku mreža i naučiti sve s razumijevanjem jako puno ćeš dobiti. Ako ti je bitan samo papir ostavi si tih 7-8 tkn i skini dumpove i plati samo ispit.

@Slow

Skroz se slažem, ali za CCNP ipak treba neko iskustvo i još dosta love za koji switch ali to je super cert u kombinaciji s iskustvom.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 11:29   #169
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
da dignem temu malo iz pepela

Naime zanima me Cisco akademija, i razmišljam je upisati. Zanima me da li je to "vani" priznat i cijenjen certifikat? Ok, nešto ću naučiti definitivno, ali me prvenstveno zanima da li bi mi u inozemstvu što značio taj certifikat? Jer mislim kroz neko vrijeme ići van hrvatske pa me zanima da li to ljudi gore cijene? Mislim tražiti neki job, pa ako će lijepo izgledati u CV-u i još k tome nešto naučim, da si povećam izglede za posao

Thnx!
Slobodno zaboravi...s obzirom da te zanima samo kao jos jedna crtica u CV-u...Ako se time kaniš ozbiljno baviti onda da...ali u tvom slučaju ovo kaj je vision rekao...skineš dampove i uštediš 7-8 somova kuna.

CCNP je vrlo vrlo teško položiti ako nemaš praktičnog iskustva i ako se time ne baviš....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 11:35   #170
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ali ako ga to stvarno zanima a krece od 0 zasto nebi mogao krenuti? Pa nitko se nije naucen rodio. Bez obzira sto njemu taj cert znaci ako ima volje za uciti polozit ce ga znao ili ne znao prije toga nista. Po tvom svrha toga je da ti ides polagati nesto sto znas jer ti treba papir kao potvrda da to znas a ne kako bi nesto jos i naucio, sto bas i nije tocno.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 11:44   #171
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ali ako ga to stvarno zanima a krece od 0 zasto nebi mogao krenuti? Pa nitko se nije naucen rodio. Bez obzira sto njemu taj cert znaci ako ima volje za uciti polozit ce ga znao ili ne znao prije toga nista. Po tvom svrha toga je da ti ides polagati nesto sto znas jer ti treba papir kao potvrda da to znas a ne kako bi nesto jos i naucio, sto bas i nije tocno.
Jesi malo padobranac? Daj ponovo procitaj pitanje i moj odgovor....

Ima puno laksih certifikata za polozit ako se zeli uljepsat CV...

Isto tako CCNA mislim da traje 2 godine ako se ne varam....

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 08.02.2015. u 11:50.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 12:03   #172
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ajd sad ti procitaj moj i ne glumi padobranca dakle ako ga stvarno zanima to nemora imati predznanje i polozit ce ako krece od 0.Ako ga ne zanima i zeli "uljepsati" cv onda stoji to sto si rekao.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 12:06   #173
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
.. dakle ako ga stvarno zanima to nemora imati predznanje i polozit ce ako krece od 0....
Di sam se ja u svojem postu dotaknuo predznanja i polaganja iz nule??

Pazi kako sljeces da se ne ozlijedis..

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 12:19   #174
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova

CCNP je vrlo vrlo teško položiti ako nemaš praktičnog iskustva i ako se time ne baviš....
Ovdje? I molim te bez tih fora o sjeckanju nismo u vrticu ako neznas konstruktivno raspravljati onda nemoj uopce
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 12:28   #175
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ovdje? I molim te bez tih fora o sjeckanju nismo u vrticu ako neznas konstruktivno raspravljati onda nemoj uopce
Aha...sad kužim kaj te buni...pa ti nemaš pojma uopce o ovome čim ti nije jasna razlika između CCNA i CCNP....

Vidiš da si padobranac da ne kažem troll....

Uglavnom to make long story short....CCNA je početni certifikat i alen je pitao za taj certifikat (tako sam barem ja shvatio)....CCNP je sljedeci stupanj i njega je jako jako tesko polozit ako se bas ne bavis mrezarenjem.....znaci CCNA se moze poloziti bez praktickog znanja i da se ne bavis time dok CCNP skoro nemoguce na taj nacin....

Zato smo mu vision i ja dali savjet da ako ga zanima samo certifikat zbog CV-a da CCNA moze obaviti kroz dumpove bez davanje dodatne love za akademiju a ako bi se bas time bavio onda nije lose razmisliti o akademiji
jer sto se bolje tome posveti lakse ce mu biti u buducnosti polagati CCNP jer kao sto sam rekao CCNA traje 2 godine pa bi ga onda najbolje bilo produziti sa CCNP-om

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 12:38   #176
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Eto tako si mogao.odmah odgovoriti umjesto da to rastegnemo na 6 postova, jer je i mene zanimao odgovor na njegovo pitanje
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 13:05   #177
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Koliko se ja sjećam, ccna nije samo klasicni pitanje-odgovor ispit vec postoje i simulacije (4 mislim) koje zahtjevaju konfiguraciju uredaja u simulatoru, tako da zaboravite cisto dumpanje ccna certifikata. Da ne pricamo tek o ccnp.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 13:11   #178
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
.

Isto tako CCNA mislim da traje 2 godine ako se ne varam....
Ja sam 2007, imao 3 semestra + završni ispit
  Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:09   #179
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
CCNP).
-->
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ja sam 2007, imao 3 semestra + završni ispit
Kolega je mislio na aktivno trajanje certifikata. Nakon 2 godine ga moras obnoviti sa istim ili sa vecim (CCNA-->CCNP).
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:12   #180
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
CCNP).
3 godine, al ajd...
http://www.cisco.com/web/learning/ce...x.html#~Recert
-->
Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
Kolega je mislio na aktivno trajanje certifikata. Nakon 2 godine ga moras obnoviti sa istim ili sa vecim (CCNA-->CCNP).
3 godine, al ajd...
http://www.cisco.com/web/learning/ce...x.html#~Recert
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na