Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2019., 23:20   #31
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
AMD’s Navi GPUs Confirmed to Retain GCN Design


Još jedan znak da neće prije 9 mjeseca:

https://www.anandtech.com/show/14286...o-launch-in-q3

Na jednoj od krajnjih granica točnosti si.

Vidjet ćemo, nadam se što ranije zato što mi kuca na vrata slaganje novog kompa, nešto s čim kasnim već dobrih par godina pa bih volio da se cijene normaliziraju što brže.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 23:37   #32
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vidio sam to i u drugim medijima, samo nigdje nisam vidio izričit citat sa konferencije za Navi (za Rome jesu rekli Q3 tj. do kraja 9 mjeseca). WCCF je recimo zaključio (na temelju ničeg) da će ryzen doći prije Epyc Rome, no isto tako to nigdje nije izričito rečeno, nego su sami tako zaključili iako je AMD više puta službeno rekao da Epyc izlazi prvi... Trebalo bi pročešljati transkript sa te konferencije... Ako to i dalje stoji ryzen nebi prije jeseni...

Što se tiče Navija na temelju par info možemo zaključiti:

https://youtu.be/ckJIy0L7LHY

Da će Navi gpu od 250-300w sigurno biti slabija od RTX 2080, što ju ne čini baš nešto bitno efikasnijom od radeon 7, ako uopće. Optimističniji scenarij je da se radi o nekom inženjerskom primjerku, te da to nisu finalne specke. No to bi opet značilo da neće tako skoro... Da podsjetim Vegu su pokazali u radnom stanju 8 mjeseci prije izlaska, tako da oko Navija dosta toga još smrdi...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2019., 23:48   #33
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Evo kompletne prepiske.
Citiraj:
We are well-positioned to grow GPU revenue in the second quarter and through the second half of the year as we expect to introduce our first 7-nanometer Navi gaming GPUs in the third quarter.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 00:05   #34
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
OK to je to, vjerojatno negdje u 9 mjesecu prvi referentni modeli, a do Božića AiB modeli i dostupnost kako treba

Što se tiče ryzena nigdje ne piše da će doći prije Romea kao što wccf tvrdi, dakle tu bi mogla biti i jesen...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 22:07   #35
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
ŠkoCki Navi nastavak...
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 22:28   #36
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Opet su uspjeli sjebati primitive shaders(ne znam sto bi drugo bilo razlog povecanja potrosnje), nije radilo kod vege, izgleda nece ni kod navi-a.

Mozda treca sreca sa iducom arch
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 22:56   #37
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma sada znate da nista neznate.. Obožavam njegove uratke

Samo neka bude jeftino, i na razini najavljenih performansi. uopce se ne brinem za par watta tamo vamo..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 23:12   #38
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
ŠkoCki Navi nastavak...
Konacno, refresham par dana svako malo, lik ubija
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2019., 11:55   #39
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jbga sve je vodilo ka tome. Što kaže - odgođena 1 i pol god u 3 god. starom roadmapu nikako ne zvuči dobro.
Pisao sam i sam prije pola godine da efikasnost očito neće biti bajna, da AMD mora koristiti jednu generaciju nodea ispred da bi se kako tako natjecao u efikasnosti s nvidijom, a da ni tad ne mogu parirati njihovom high endu u performansama. Kao i to da će se većinu vijeka natjecati sa next gen nvidijom na 7nm (a još će i barem jednom rebrandirati)

Kako god, ova "rx 3070" sa 8gb ddr6, 130w tdp i V56 performanse zvuči dobro...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2019., 12:04   #40
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Oko 53% AMDovih prihoda vise nema veze s PC platformom kao takvom, tako da ... nista oni ne "trebaju". Nova generacija Instinct karti ce sigurno imati prioritet. Ako to bude iskoristivo za jos nesto, tim bolje. Uglavnom, nisu zapeli s tom arch bezveze.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 05.05.2019. u 12:14.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2019., 12:44   #41
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Otkud je u zadnje vrijeme Instinct serija kao nešto bitno za Navi arhikteturu, kad se već dugo zna da je rađena sa gamingom na umu? Vrlo vjerojatno isključivo razvijana za next-gen konzole, praktično potvrđeno

Vjerojatno je nešto pošlo po krivu kad je bila odgođena, inženjeri spominju "navi horror priče" (spominjalo se tako nešto i van adoredovih leakova) i da jedva čekaju da je se rješe i okrenu se nečem novom

Kako sada stvari stoje mogla bi ispast fail i naspram Vege, jer je Vega relativno uspješna arhitektura (apu, intel, instinct, mining, AI itd.) osim u high end gamingu.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.05.2019. u 12:50.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2019., 14:14   #42
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Sve Instinct karte do sada su bile bazirane na arhitekturi/čipovima koji su ujedno drmali i mainstreamom.
Slična stvar ako je arhitektuira bazirana za konzole, ne mora značiti da je idealna za desktop. Na um mi dolazi ATI R500 za Xbox i njegov derivat R520 koji je išao za desktop. Tek sa R580 (X1950XT) su popravili arhitekturu.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2019., 14:49   #43
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Gcn je po defaultu bolji za surovi compute nego za gaming i amd je zbog nedostatka fin. odlucio unazad xy god. vise para alocirati u peglanje gcn arch. zbog dobre podloge za compute.
Da su imali vise love ziher bi isli razviti novu arch koja ce biti bolja u gamingu, al jbg. zarada od zena nije mogla doci ranije.
Od navia smo ocekivali da ce ga zaokrenuti na gaming, medutoa isto kao i sa vegom i bez obzira na sony ocito opet na hw razini nisu uspjeli implementirati dsbr, primitive shaders i eventualno jos neku djidju za koju ni ne znamo.

Sto opet ne znaci da cjelokupni paket za sony nece biti dobar, samo to nama pc userima bas nis ne znaci.

Sad kadsu skupili love od zen1 i dodatno jos od zen2 mogu ici u razvoj nove gpu arch., neko vrijeme se piskara o super simd arch. sto bi po onome sto su pisali trebalo vise naginjati gamingu., zivi bili pa vidjeli, a do tad nada da ce navi bar kolko zolko perf. konkurirati, a cijenom biti pristupacniji od turinga
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 05.05.2019. u 14:58.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2019., 16:06   #44
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ne sumnjam da će za konzole biti odlična na nižim clockovima. Problem kod gcn-a je kad se krene tjerati preko neke granice efikasnost ode kroz prozor. Tako da će vjerojatno 250w+ Navi biti odron, no za konzole i mainstream modele za desktop će ne sumnjam biti dobra
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 14:05   #45
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Navi od 40CU, 2GHz clock ~ rtx2070 perf
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 18:58   #46
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD Announces Next Horizon Gaming Event For E3 2019 – Next Generation Graphics Launch Expected

U zadnjoj rečenici kaže da se Navi neće predstaviti na computexu (27.05) nego samo ryzen, a onda 10. 06. vjerojatno Navi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 18:27   #47
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Navi od 40CU, 2GHz clock ~ rtx2070 perf
Koju cijenu spominju? Prava konkurencija joj je, malo sporija, a od 2070-ke puno jeftinija RTX 2060...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 19:20   #48
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Po glasinama ove jače od V56 bi tek išle u drugom valu...


AdoredTV:




Ne drže mi vodu te njegove tabele


Recimo potrebno je 8CU (sa 40CU na 48CU) da bi se napravila razlika kao između V56 i V64... Znači 8 očito jačih CU da kompenzira 8 slabijih CU (jer ih je više na V56 i 64). A s druge strane istih 8CU na Naviju (32 vs 40) napravi razliku kao između RX 580 i V56 - dakle 20 starih CU... Nedosljedno... Zatim ova Navi sa 52CU i 56CU mi ne drže vodu jer se radi o identičnim performansama (V64 + 10% ~ RTX 2070), a ove na razini Radeon VII (Navi 20) ne treba ni gledati sada jer je to sljedeća generacija u 2020...

Također po svoj prilici (ako sudimo po najavljenom rebrandu low end polarisa) sljedeća generacija će vjerojatno biti RX 600 series...



Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 15.05.2019. u 19:38.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 18:46   #49
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 15:19   #50
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Additionally the article in which all of these details were published has since been taken down, which lends us to believe that this is indeed the real deal and that the Sapphire spokesperson may have unfortunately gotten into a heap of trouble.
https://wccftech.com/amd-navi-rx-308...9-2060-at-399/
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 15:35   #51
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Nadam se da ce cijene biti blize Adoredovom leaku..
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 16:35   #52
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Teško da cijene mogu biti kakve bi mi željeli i da istovremeno imaju u prodaji Radeon VII. Ubili bi tu karticu a očito imaju "škart" tih chipova i misle ih i dalje prodavati na gamerskom tržištu...ništa od jeftine konkurencije. Digli su oni ruke od utrke, i tak su u tom odjelu eventualno bili na pozitivnoj nuli, čak i kada su bili povoljniji. Imaju konzole i to je to.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 16:44   #53
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Navi je isto smeće kao i Vega. Prepakirani Polaris već godinama.
Ti čipovi nikad nisu bili zamišljeni za gamere već za compute.

Nakon što se riječe GCN-a ide konačno razdvojena arhitektura za gamere i compute.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 16:56   #54
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
zasto je tocno vega smece?
meni se bas i ne cini tako, pogotov za 2000kn kolko sam dao za novu 56tku. i nije mi nista bucnija od 1060tke koju sam izbacio iz kompa.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 17:35   #55
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne mogu se načudit tome što je Adored povjerovao tim svojim izvorima za cijene. Bar bi on trebao znati da cijene nemaju veze s mozgom i to da se formiraju pred sam izlazak, a on ih objavio prije skoro pola godine (ove Navi 20 neće možda još godinu dana, pogotovo ako se čeka 7nm+...)

Kao što sam pisao ranije - ili će koštati isto kao nvidijn ekvivalent ili malo manje... Nema tu "disruptive" faktora kao kod ryzena

Ja bih volio nekakav ~ gtx 1660Ti ekvivalent sa 8gb ram, odnosno nekakav jeftiniji ekvivalnet V56 sa manjim TDP, odnosno želim gtx 1070 klon od AMD-a (da mogu koristiti freesync via hdmi)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.05.2019. u 17:43.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 17:53   #56
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne mogu se načudit tome što je Adored povjerovao tim svojim izvorima za cijene. Bar bi on trebao znati da cijene nemaju veze s mozgom i to da se formiraju pred sam izlazak, a on ih objavio prije skoro pola godine (ove Navi 20 neće možda još godinu dana, pogotovo ako se čeka 7nm+...)

Kao što sam pisao ranije - ili će koštati isto kao nvidijn ekvivalent ili malo manje... Nema tu "disruptive" faktora kao kod ryzena

Ja bih volio nekakav ~ gtx 1660Ti ekvivalent sa 8gb ram, odnosno nekakav jeftiniji ekvivalnet V56 sa manjim TDP, odnosno želim gtx 1070 klon od AMD-a (da mogu koristiti freesync via hdmi)
Prodaš taj monitor i uzmeš polovnu GTX 1070 koje idu po smješnim cijenama i neki novi bolji novi monitor sa DP priključkom, win-win
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 18:45   #57
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Meni nije jasno zasto vam toliko igra ulogu tih 30/40W, ono uredno svi u sigovima imate napajanja koja bez beda mogu drzati v56 kao i gtx1070/1070ti.

Radije onda kupiti stedne zarulje ako je nekome do stednje, vise ce se osjetiti na mjesecnom racunu
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 18:52   #58
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Lako za potrošnju...brijem da mnogi vole imati komp koji u ljetnim mjesecima izbacuje što manje topline u prostor.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 18:53   #59
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Polovnu gpu nebih, a što se tiče V56, potošnju ne spominjem zbog računa za struju, nego što za 200+ w tdp gpu moraš imati proper cooler tj. barem ja želim, tako da je V56 i dalje preskupa (dakle tu me računam msi blowericu). Kad je Navi tako blizu ne vidim razlog da sad neke basnoslovne cifre dajem za V56. Još ne mislim uzeti odmah dok je hajka.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 19:13   #60
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne bi vjerovao, i ja ne bi vjerovao(da ih nemam vise komada i 56 i 64) nakon sto sam citao kako se iskaljuje bijes na racun grijanja/potrosnje kod vegi.

Znaci za v56 sa pristojno ventiliranim kucistem i minimalnim undervoltom(ne gubi se na gpu taktu nego se cak i dobije malo) taj srotni blower cooler je sasvim pristojan jedino ak netko drzi bocnu stranicu otvorenom.

Za v64 je preslab i tu def.treba ici na bolji aft.mrkt model poput red devil ili nitro+.

Ovo za navi i da je launch blizu razumijem zasto ne kupujes
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na