Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2020., 19:03   #451
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Meni je suludo budžetirati na način da ćeš dati više za platno nego za projektor u ovoj situaciji. Definitivno bi išao na ovu opciju na žgance, samo zbog svjetline projektora.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 20:26   #452
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor cvita Pregled postova
Pozdrav, trebala bi mi preporuka projektora za skolu. Mjesto montiranja je skolski hol a namjena je za prezentacije, itd. (sve sto se u skoli). Uz prezentaciju bi trebalo projekcijsko platno odgovarajuce velicine (po mogucnosti motorizirano). Za velicinu nisam siguran, al pretpostavljam malo vece nego za ucionicu. Budžet je oko 11 000 kn.

Optoma EH 461 + platno širine cca 2.60m.
Zaboravi na motorizirano, nepotrebno skupo.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 13:38   #453
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Preporuka jeftinijeg projektora

Stručnjaci molim vas preporuku mobilnog portable projektora znači veličine današnjih mobitela ima ih na stranim web shopovima dosta a i kod nas .


Ima li netko tako nešto i kakav je kvalitet projekcije slike i načini prijenosa npr. sa mobitela ,tableta na projektor.

Isključivo me interesiraju takve veličine projektora znači da osim strujnog adaptera ima mogućnost punjenja baterije sa Powerbanka dok radi .
Bitna mi je mobilnost neovisno o strujnom priključku.

Na što obratiti pažnju kod kupovine ovih portable projektora moj budget je
3000 kn.

Evo nekoliko linkova pa molim preporuku za oko mi je zapeo ovaj Anker Nebula modeli.

https://www.seenebula.com/products/564/capsule

https://www.mall.hr/projektori

https://www.jeftinije.hr/L3/234/audi...xoCCYUQAvD_BwE

https://www.svijet-medija.hr/art/pro...200-ansi/96543


Hvala na svakom prijedlogu.
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 16:57   #454
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Tako nešto jedino ako želiš gledati zrnatu sliku u potpunom mraku....
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 13:40   #455
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Citiraj:
Autor XXX_Man Pregled postova
Tako nešto jedino ako želiš gledati zrnatu sliku u potpunom mraku....

Zar baš tako ,???
pogledao sam dosta ovih isječaka na You tube to ne izgleda baš tako loše kako ti tvrdiš .
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 14:24   #456
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor mlajo Pregled postova
Zar baš tako ,???
Citiraj:
Nativna Rezolucija 854x480

ANSI lumeni 200 ANSI
Ja baš nisam neki stručnjak za projektore ali ovo ne može biti dobro ni najnezahtjevnijem korisniku.

Da sam na tvom mjestu pokušao bi se rastegnuti do ovog https://www.nabava.net/projektori/lg...-ansi-89693291
https://www.lg.com/za/projectors/lg-PF50KG

Barem ćeš u mraku imati pristojnu FHD sliku.

Ili ako je budžet baš striktan barem ovaj HD https://www.nabava.net/projektori/lg...-ansi-25442051
https://www.lg.com/uk/projectors/lg-PH550G

Nisam siguran doduše koliko je i to za preporuku ali opet puno bolja opcija od onog Ankerovog.

Eto, čisto par ideja za daljnje istraživanje.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 17:19   #457
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Citiraj:
Autor mlajo Pregled postova
Zar baš tako ,???
pogledao sam dosta ovih isječaka na You tube to ne izgleda baš tako loše kako ti tvrdiš .
Izgleda to uživo punooo gore nego na tim videima...snimaju u mraku i dignu HDR na kameri u nebesa.
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Ja baš nisam neki stručnjak za projektore ali ovo ne može biti dobro ni najnezahtjevnijem korisniku.
Upravo tako.
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 14:49   #458
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Ekipa, imam pitanje. Da li je problem ako iza projektorskog platna nije zid?
Zid mi je širine 160cm, a platno bi bilo 236cm, znači sa svake strane dio platna ne bi bio uz zid. Ne znam kako bi se to odrazilo na kvalitetu slike, pa trebam info.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 17:32   #459
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Ne vidim kako bi to utjecalo na kvalitetu slike, a nisam siguran ni zašto misliš da bi moglo.
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 22:25   #460
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Kaj ja znam. Inace je iza platna zid koji je večinom taman, pa ne znam kako bi utjecalo da iza nije ništa. Da li bi projekcija mozda izgledala isprano ili nešto slično.
Serem gluposti, ne znam o tome ništa pa pitam
Hvala!
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 22:32   #461
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Svako imalo pristojno projekcijsko platno nije propusno za svjetlost i većinom imaju crno obojanu zadnju stranu.

Jedini problem može biti ako kupuješ neko jeftino smeće od platna...

Koje platno si kupio? I koji projektor?
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 22:01   #462
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Na mom projektoru Benq w1120 je izgleda riknula lampa. Simptomi su crveno svetlo od ledice Lamp svjetli i kad je projektor ugasen, kad ga upalim nema slike i nakon cca minute sam se ugasi. Star je nekih 2,5 godine, ima jedno 3000 sati, kombinirano normal i smart eco mod, vecinom smart eco.
Jer po svemu sudeci rijec o tome da trebam novu lampu ili moze biti nesto drugo?
Nadalje, ako je rijec o lampi, da li kupovati cijeli sklop, koji je oko 2500 kn ili samo original lampu za cca 100 eura, pa je sam zamijeniti? Ima tu netko konkretna iskustva s tim?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 23:31   #463
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Imao sam istu dvojbu prije par mjeseci sa mojim sonyem, s tim da sam ja bio 99% siguran da je do lampe.
Slika mi je kroz zadnjih par mjeseci pocela sve cesce treperiti i sve je duze trajalo vrijeme treperenja (cesto bi proslo kroz xy minuta gledanja), sto je odgovaralo simptomima krepavanja lampe, a i prešišala je debelo predviđeno trajanje u aktivnim satima.

Na kraju sam se odlucio “riskirati” i naruciti samo lampu i sam promjeniti uz pomoc instrukcija sa neta/youtubea.
Ne znam kako je konkretno s tim Benq projektororm ali ovo je bilo relativno brzo (cca 5-10min) i jednostavno.
Jedino treba biti malo oprezniji i nositi rukavice kako ne bi ostavljao otiske prstiju da ne bi poslije bilo gledanja istih na projektiranom sadržaju
Ne znam da li sam samo imao srece, ali iz mog iskustva je cisto bacanje 2000kn u vjetar ako kupis cijeli sklop sa kucistem.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 00:48   #464
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Pa i ja isto naginjem k tome da je sam promjenim, pogledao sam par videa i nije znanstvena fantastika. Htio sam cuti iz prve ruke da li je to doista tako jednostavno kako izgleda ili je tricky. Za rukavice znam
Samo me muci da li je do lampe ili bi moglo biti nesto drugo? Crvena led Lamp svijetli projektor se pali, slike nema.
Cak sad mislim i da je grunula, ali nisam siguran jer sam bio u drugoj prostoriji, a sad vrtim film unatrag i cini mi se da sam cuo zvuk kao kad zarulja prdne.
Btw jer uopce Benq ima servis u Hr? To mi je zadnja opcija, ali ga bas i ne nalazim, pa pitam samo preventive radi.
Edit, MR servis je po guglu ovlasten za Benq, ali njih dobiti na telefon je Nemoguca misija 7.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: izekos. 01.12.2020. u 01:07.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 08:19   #465
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Eh, za samu dijagnostiku ti ne mogu pomoci

Ali ako se odlučiš za ovo - da, proces je jednostavan (ponavljam - meni za sony, ali vjerujem da je slična stvar i kod tebe), samo što je malo pipkav.
U smislu, mogu lako vidjeti da netko hoće to složiti u 1 minutu umjesto 5-10 i da usput nešto zakači, ogrebe, slomi...
Treba jednostavno sve polako i oprezno odraditi i nemaš brige.

Sretno s tim u svakom slučaju
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 10:18   #466
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
a ništa, idem ga prvo rastaviti, pa vidjeti, možda se nešto vidi na samoj lampi.
otkud si uzimao lampu?
google prvo baca https://www.projektori-lampe.hr/lampe/benq/benq-w1120/
jer najbolje otamo ili ima neka jeftinija/brža opcija možda kod nas?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 10:33   #467
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ja sam konkretno s Njemačkog amazona naručio jer je seller imao odličnu ocjenu za origigi lampu a i cijena je bila među najjeftinijima -> https://www.amazon.de/sp?_encoding=U...me&vasStoreID=
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 15:11   #468
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
čim sam krenuo vadit projektor sa stalka, čuo sam zveckanje stakla i da, lampa je u komadićima.
projektor je star 2,5 godina, a ima garanciju 3 godine, pa sam otvorio žalbu tamo gdje sam kupio - u Alzi.
vidjet ćemo da li će se što dati riješiti kad mi odgovore.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 16:27   #469
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Ako je lampa eksplodirala velike su šanse da su komadići stakla završili gdje ne treba pa nebi bilo loše odraditi čišćenje projektora.
Ne preporučujem samostalno to raditi neiskusnima...

Na lampu imaš 6-12 mjeseci ili 750-1000h jamstva tako da sumnjam da će to proći pod jamstvo...
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 21:19   #470
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Vidio sam video lika koji cisti bas Benq 1070 projektor i koliko sam skuzio, najveci problem je vent koji je ispod maticne i u kojeg mogu uci krhotine stakla i radi kojeg se bimer moze gasiti, pa treba sve rastaviti da bi se doslo do toga.
Ima dosta toga za odpojit i odsarafit.
Citajuci na par mjesta, stekao sam dojam da prsnuce lampe ulazi u garanciju, jer to nisu redovne okolnosti da je lampa jednostavno dala svoje, bas zbog tih krhotina koje su mogle zavrsiti svugdje.
Ako pak ne bi proslo, za koliko bi se para dalo odraditi ciscenje projektora?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 01:57   #471
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Prsnuće lampe ne ulazi u garanciju jer je to jednostavno karakteristika takvih lampi.
Tj ulazilo bi jamstvenom roku lampe.
Ako slučajno ulazi to onda Alza radi na svoju "štetu" jer Benq to ne pokriva.

Ja ti ga riješim za 200kn ak hoćeš
Ugradim ti i novu lampu ak si kupiš.

Isto tak napominjem da ne kupiš ništa osim baš provjereno originalne lampe (sa ili bez kućišta) jer ovo ostalo je smeće koje nit svijetli nit traje...

EDIT:
Isto tako treba vidjeti u kakvom je stanju staklo na kućištu lampe, ako je ono isto puklo onda treba komplet lampa s kućištem...
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 08:30   #472
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Na AVS-u sam na par mjesta procitao da prsnuce ulazi, sto je po meni i logicno, jer nije normalni kraj rada lampe i moze napraviti stetu na projektoru, a moze biti izazvano i greskom na projektoru, a samim time projektor nije ispravan. Ali to su Ameri tamo vecinom, vidjet cemo sto ovi Cesi kazu.
Uglavnom, vec sam ja bio izvadio lampu jucer i nije prsnulo staklo na kucistu, trebalo bi ga mozda samo ocistiti tekucinom za lece ili necim takvim.
Lampu bih zamijeniti znao, ali u ciscenje se bas ne bih upustao ako je to 200 kn, pa cu ti ih laka srca dati da mi to rijesis 🙃
Naravno, ako me alzasi otpile.

E da, i po pitanju lampe, vidio sam na videima da lik odsarafi onih 2-3 kontakta sa stare lampe i stavi ih na novu. Na mojoj lampi je to sve izlijano, pa da li je onda moguce da ta lampa dolazi s napajanjem?




Sent from my SM-G973F using Tapatalk
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 08:40   #473
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Par slika. Isprike na duplom postu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 08:46   #474
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
A gle vidi s njima...bilo bi zgodno da ulazi u jamstvo, ali sumnjam...

Ako je staklo promijenilo boju u plavkastu ili ima tragove eksplozije postoji mogućnost da se ne može očistiti.

Sama lampa bi se trebala dati rastaviti bez problema, žice su na stopice, a lampu drži par šarafa za komad aluminija.
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 09:11   #475
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor XXX_Man Pregled postova
A gle vidi s njima...bilo bi zgodno da ulazi u jamstvo, ali sumnjam...

Ako je staklo promijenilo boju u plavkastu ili ima tragove eksplozije postoji mogućnost da se ne može očistiti.

Sama lampa bi se trebala dati rastaviti bez problema, žice su na stopice, a lampu drži par šarafa za komad aluminija.
ne vidim da je staklo promijenilo boju, znam na što misliš. ne znam kako bi se lampa dala rastaviti, onaj gore dio izgleda izlijan, tako da mislim da bi trebala i takva zamjenska doć.

sve u svemu, kontaktirao sam Alzaše, opisao im što se desilo, projektor je pod garancijom i doći će ga sutra pokupiti na mojoj adresi o svom trošku.
zasad ocjena 5+ za support, javim što sam riješio
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 10:12   #476
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Sorry nisam skužio da si stavio slike...

Rastavlja se toliko koliko si ju ti rastavio, ne dalje. Jedino se još žice skidaju.

Javi
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 11:51   #477
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
evo da se javim s novim vijestima. nakon malo više od mjesec dana nakon što je projektor bio u ovlaštenom servisu, poslanom od Alze o svom trošku i nakon što sam ih pitao neki dan što je s mojim projektorom, dobio sam odgovor da ću dobiti refund
svaka čast Alzašima, ovo je moje prvo takvo iskustvo s međunarodnom garancijom i zasad je top (samo dok vidim pare na računu).
recimo da sad imam slatke brige što kupiti, pa ako netko ima nešto pametno, neka izloži.
budžet je ovih 800 eura koje će mi nadam se vratiti+još max 400 eura doplate.
naginjem k laseru zbog velikog broja radnih sati, ali po ovome što sam zasad istražio, sve što bih kupio je skoro 2 soma eura. razmišljam i o budget 4k (naravno ne pravi 4k) i tu mi je po ovom što sam u zadnje vrijeme pročitao, u tom budžetu jedna od opcija Viewsonic PX747-4K.
Ima li netko iskustva s tim projektorom i vrijedi li tih para ili je u tom rangu bolje uzeti nešto drugo?
ps - u tom rangu se nude i Benqovi kao neki best buy, ali to je isto kao kad mi netko kaže da je Dacia top auto - za neke sitne pare top oprema. možda je nekome tko je sjeo iz Golfa 3 u nju, ali nikako nije nekome tko je vozio BMW prije te Dacie. nakon ovog defektnog Benqa nekako sam skeptičan prema toj marki.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 12:47   #478
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Pametan potez, nabavi koju sliku kad slozis
listam temu malo unazad i skužio sam da sam ostao dužan odgovor vezan uz samogradnju platna, iako bih se zakleo da sam ga nekad napisao...

evo sad niže moje iskustvo sa samogradnjom platna i savjeti svima koji namjeravaju ići u tom smjeru.
uglavnom, naručio sam platno i traku s https://www.leinwandbau.info/en/, za ekran od 110'' me izašlo cca 850 kn. još uz to treba uzeti 4-5 letvi 3x5 cm (takve sam ja uzeo, ali mogu se uzeti na kakve naletite, samo da su čim ravnije), finiji brusni papir za pobrusiti malo drvene letve (možete i ne morate, letve se ionako neće vidjeti, to sam napravio više radi sebe) cca 16 metalnih kutnika i 32 šarafa za drvo veličine 6 x 3 cm. pilu, aku bušilicu/šarafciger i klamericu trebate imati sastrane.
ima xy tutoriala za samogradnju platna, pa možete po jednom od njih. ja sam radio okvir za veličinu platna 110'' i dvije letve sam stavio okomito radi ispune i pojačanja. te 2 ispune sam povezao komadom brodskog poda i na zid sam pričvrstio komad brodskog poda pod vagom, tako da sam okvir objesio na način da falc ulazi u falc (m u ž). zaboravio sam spomenuti da vam treba i komad brodskog poda, ja sam ga imao doma pa sam ga iskoristio, ali mogu se staviti i kukice, budite kreativni
tada je došao red na platno, i da problem ga je nategnuti, najviše kad se približavate kraju, jer ga je teško primiti prstima i klamati da bude napeto.
i kako je rekao @gabre - nećeš ga nikada nategnuti kako treba, da sve bude napeto. bilo je ok na zidu neko vrijeme, ali kako drvo očito radi, s vremenom se malo sve olabavilo, što me počelo smetati. e sad, tu je i caka, doskočio sam i tom problemu. izrezao sam još 4 letve, ali sam ih sknapirao, dakle ako je razmak 100 cm, ja sam letvu izrezao na 100,5 cm, tako da napnem okvir i povezao ih kutnikom. tih 0,5 cm se neće primijetiti, a platno je super napeto.

u samogradnju sam išao najviše zbog toga što sam se bojao "ušiju" na kupovnim platnima koja se spuštaju, koje su očito neminovne nakon nekog vremena i dizanja i spuštanja. na tom zidu gdje je platno nisam planirao imati ništa drugo, niti micati platno, tako da je meni osobno finalni proizvod efektan i baš podiže prostor. iza platna na drvo možete staviti i led traku za dodatno osvjetljenje od 10 m kao što sam je ja stavio. nije da je baš koristim kad gledam film, ali nek se nađe, dobro dođe za Božić
par slika kako to izgleda.

https://imgur.com/MqVxNUw
https://imgur.com/XVRAvEk
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 10:58   #479
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
vezano za samogradnju, je li moguće za pozadinu staviti tzv green screen?
gdje kupiti tkaninu odgovarajuće zelene boje (#00FF00 ?)

trebao bih platno širine do najviše 170cm
idelano bi bilo ~110cm (50" dijagonala)

i da usput pitam za preporuku all-round budget(best buy) projektora za gledanje filmova, yt, tv, itd eventualno sport

i na kojoj udaljenosti, odnosno visini treba biti projektor za 50" sliku?

u areni sam vidio xiaomi "ultra short throw", ali je slika kompletno izblijedila u godinu-dvije koliko je izložen... doduše, i debelo premašuje budžet
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 24.01.2021. u 11:03.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 14:06   #480
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Nisam siguran kako bi ti koristio stražnju stranu platna al ok...zelenu nećeš naći standardno, jedino možda po narudžbi ali to diže cijenu jako puno.

Za preporuku projektora bi bilo potrebno znati kojim budžetom raspolažeš i koja ti je maksimalna udaljenost projektora od platna na koju možeš montirati.

Udaljenost projektora ovisi o optici, odnosno throw ratiu i offsetu, koji su različiti kod različitih projektora.

Za 50'' po meni projektor nema nikakvog smisla, uzmi dobar TV.
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na