Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2014., 19:32   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
spajanje na hotspot

pokušavam se spojit na gradski hotspot, pa bi zatražio malo pomoći. prije je išlo bez problema, ali očito da su promijenili opremu.

koristim grid antenu i AP, airlive 5470. signala ima dovoljno i kad idem na site survey nađe mi mrežu i uredno se spojim, ali tu priča staje. to sve u client modu.
ip adresa mikrotika s druge strane linka je 10.114.0.1 , meni je AP na 192.168.1.200 ali to sad nije bitno, jer nakon šta se spojim na mrežu promijenim ip adresu na kompu u 10.114.0.nešto

i tu zapne, ne mogu dobit vezu sa hotspotom. prošle sezone sam na isti identičan način radio (samo su oni koristili drugu opremu) i uredno je prolazilo.

onda sam prebacio airlive na universal repeater mod, pa se umjesto kabelom spajam preko wifi-ja, i onda radi, dobijem ip adresu iz tog ranga (10.114.0.nešto) i mogu pristupit hotspotu (tj welcome stranici hotspota) ali kad god se logiram na hotspot, veza traje par sekundi i opet me baci na welcome stranicu, i tako u krug.

šta još da probam? antenu spojit direkt u laptop ne mogu, nemam usb karticu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 16:24   #2
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
nitko me ne doživljava.

uspio sam. neznam kako, ali uspio sam. bilo bi zapravo dobro da mi netko objasni kako sam to uspio napravit.

airlive je spojen na hotspot, njegova ip adresa je fiksna. valjda. malo ga mogu pingat malo ne (192.168.1.200).

on je na universal repeater modu, a kabel iz njega ide u thomson router koji mi glumi AP (192.168.1.254).

kad se preko wifi-ja spojim na mrežu od thomsona, dobijem ip iz njegovog dhcp ranga (192.168.1.xxx) i mogu na net preko hotspota.
kad se preko wifi-ja spojim na mrežu od airlive-a, dobijem ip iz hotpostovog ranga (10.114.0.xxx) i opet mogu na net.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2014., 20:06   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Znali smo da ti to možeš / znaš
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na