Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2012., 21:23   #721
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Stiskao sam krivu tipku

Power & + na 10 sec je za recovery
Power & - na 10 sec je za quckboot
Power & + & - je za Fw update

Na kraju sam stavio preko Huaweia 2.3.5 onaj kineski rootani i google appse preko recovery-a. Dok se ne nadje nesto bolje

Pravo cudo da je mob prezivio cijelu torturu bez da se pretvorio u drzac za papir
majk je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 01:22   #722
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
i ja sam trenutno na kinezu, baterija mi full dugo traje, na cyanogenu mi je trajal dan, dan i pol jedva...

imam neki problem... kad ulazim u recovery, meni mi je plavi, valjda od cyanogenmoda, i kad odabirem stavke, stisnem power da potvrdim, samo se pojavi onaj kružić i stoji, pa onda opet stisnem power i vrati se nazad na meni... ako ponovo odaberem, mob se smrzne i moram vadit bateriju.. moram listat gore dolje i puno put odabrati recimo wipe da prihvati... di je greška?
Svijetlo plavi dolazi sa Benruovim ROM-om (i tek kad ga se instalira i reboota u OS).

Imate 3 recovery-a:
- osnovni tamno plavi koji dođe sa Huawei originalnim ROM-om iz prvog posta
- CW Recovery v4 - naranđasti (volume tipke su za gore dolje, power sa odabir) stavljate sa onim instalabador.bat iz drugog posta
- CW Recovery v5 - svijetlo plavi sa najviše opcija. Volume tipke, te one prve dvije soft tipke s lijeva su za kretanje po izbornicima, return soft tipka (2. s desna) je za izaći iz nekog submenija, a search soft tipka (prva s desna) je za odabir. Dolazi sa Benru ROM-om.

v5 je najjači Recovery, sve bekapira. Kad se naviknene ta kretanje sa soft tipkama, ide dosta brže a i ne troši se volume tipka .

BTW, jel se nekome zna na Kinezu dešavati da se OS restarta i da ga traži ukucat PIN ? To se meni zna desit svakih 3-4-5 dana, 99% dok je u džepu i ne delam ništa.

Brijem da nisam dobro pobrisao sve particije prije nego sam stavljao kineza i neš je ostalo kaj ne smije. Jer jedini ja imam problem ući u settings od standardnog SMS-a, restarta mi se ROM tak svakih 4-5 dana i da - svaki restart OS-a mi samo jednom veli da je neki media.apk prestao respondati .

Ali ROM je najbolji od svih što je najgore. Brijem da će pasti full wipe i onda nanovo staviti gore opet Kineza.

P.S. Meni je znalo nestati prostora za instalirati aplikacije, a defoltni onaj app2SD (settings-applications-manager applications) mi za veliku većinu aplikacija ne nudi mogućnost spremana za SD karticu. Instalirajte si Link2SD (a vjerojatno će paliti i drugi appovi) i u njemu stavite move to SD (ne trebate raditi dodatnu particiju jer to nije ta funkcija).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 02.01.2012. u 01:28.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 12:54   #723
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Imam 2 pitanja
1) gubim li prilikom roota ili overloca sve fajlove i aplikacije na sd kartici?
2) stavio sam film na huawei u hd rezoluciji ali steka pa me zanima u kojoj da stavim i jel se moze na kompu promijenit rezolucija (koristim bs player na mobu i kompu)
hvala na odg
Caks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 13:20   #724
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Apsolvirao sam droida, no sada bi nesto jace i malo bolje. Ima li ovaj mobitel uopče konkurenciju do recimo 1500kn? Bez pretplate fkors
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 13:49   #725
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Huawei Pregled postova
Imam 2 pitanja
1) gubim li prilikom roota ili overloca sve fajlove i aplikacije na sd kartici?
2) stavio sam film na huawei u hd rezoluciji ali steka pa me zanima u kojoj da stavim i jel se moze na kompu promijenit rezolucija (koristim bs player na mobu i kompu)
hvala na odg
1) Ne gubiš ništa sa SD kartice. Gubiš sve sa mobitela (SMS, aplikacije koje su instalirane, postavke etc.)

2) Što će ti pobogu HD film na mobitelu koji ima 3.5" ekran ? Može se smanjiti reza filmu, ima gro programa (od kojih najčešće većina nije free). Od besplatnih nešto tipa SUPER...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 15:18   #726
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Apsolvirao sam droida, no sada bi nesto jace i malo bolje. Ima li ovaj mobitel uopče konkurenciju do recimo 1500kn? Bez pretplate fkors

Strpi se jos malo dok se ne pojavi Huawei Honor na nasem trzistu po cijenama koje su najavljivane
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 15:22   #727
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Honor sigurno neće biti mobitel do 1500kn bez pretplate

To je mob ranga 2500-3000kn.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 15:39   #728
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
koliko vidim honor ce biti 300$ na pretplatu:

"The Huawei Honor handset will be available in Asia in the next quarter of this year and it is expected to cost $300 sans contract."

tu je i jedan review telefona:

http://www.ubergizmo.com/2011/12/huawei-honor-review/

Sve u svemu dosta dobar telefon koji jos ima par musica za rijesiti ali je dobar pocetak za probijanje na trziste. Samo da jos malo cijenu korigiraju i to je to, novi best-buy!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:18   #729
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
zna li netko neki program da radi na ovom mobtelu, a da mu je funkcija da mob zavibrira kad se uspostavi poziv dolazni ili odlazni... imam callvibrate ali mi ne radi... please help...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:51   #730
nevenx
Premium
Moj komp
 
nevenx's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 92
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
imam neki problem... kad ulazim u recovery, meni mi je plavi, valjda od cyanogenmoda, i kad odabirem stavke, stisnem power da potvrdim, samo se pojavi onaj kružić i stoji, pa onda opet stisnem power i vrati se nazad na meni... ako ponovo odaberem, mob se smrzne i moram vadit bateriju.. moram listat gore dolje i puno put odabrati recimo wipe da prihvati... di je greška?
I meni je isto tako valjda neka greška dosta iritantna, onaj naranđasti koji sam imao prije je radio ok, jer se može kak vratit na naranđasti?
edit: vidim pojašnjeno od Vuce.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
BTW, jel se nekome zna na Kinezu dešavati da se OS restarta i da ga traži ukucat PIN ? To se meni zna desit svakih 3-4-5 dana, 99% dok je u džepu i ne delam ništa.
Meni se danas restartao i tražil pin, kratko imam kineza pa ću vidjeti kako će to biti učestalo, inaće najfluidnije mi radi taj rom.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: nevenx. 02.01.2012. u 17:16.
nevenx je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:56   #731
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor tadeii Pregled postova