Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2017., 22:24   #40081
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ajde bacikleri recite vi meni šta da ja kupim. visok 200cm, 130kg, unutarnja dužina noge oko 100cm. Manje više će se vozit svakodnevno po asfaltu ali ću sigurno htjet i drndat okolo po šumi i posvuda. Budget je do nekakvih 5k kuna ali može i do 7k ako je zaista opravdan ulog. Ostao sam zapanjen količinom proizvođača i modela dostupnih bicikla i sve me to prilično zbunilo. Naučio sam samo da bi rama trebala biti 23", kotači 29" i poluga od pedala 180mm. Valjda je to točno. Uglavnom, pliz helpajte
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 10:25   #40082
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Ljudi dajte preporuku nekog servisa za HT MTB u Zagrebu. Plaćam kešom, može bit i neki meštar, ne mora bit servis naravno.

Treba mi netko rastavit bicikl do zadnjeg šarafa, odmastit lanac, podmazat sve i sklopit nazad. Imam V-brakes a ne diskove.

Plus možda zamijenit pogon/lanac/zupce, jer nekaj mi kvrcka kad jako uprem uz brdo ponekad.

I eventualno stavit širi volan.

Hvala na preporukama. Ja sam vidio Drago Sport u Maksimiru (kod njih sam kupio handles za volan i velike pedale sa šiljcima pa imam pozitivna iskustva s tim dućanom).

Ako zna netko nešto bolje, neka dojavi, thx
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2017., 18:01   #40083
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ajde bacikleri recite vi meni šta da ja kupim. visok 200cm, 130kg, unutarnja dužina noge oko 100cm. Manje više će se vozit svakodnevno po asfaltu ali ću sigurno htjet i drndat okolo po šumi i posvuda. Budget je do nekakvih 5k kuna ali može i do 7k ako je zaista opravdan ulog. Ostao sam zapanjen količinom proizvođača i modela dostupnih bicikla i sve me to prilično zbunilo. Naučio sam samo da bi rama trebala biti 23", kotači 29" i poluga od pedala 180mm. Valjda je to točno. Uglavnom, pliz helpajte
Trebaš najveću veličinu koju ikoji brand ima, no to ne znači da će svi brandovi biti jednako dugački. Tih 23" od npr. Cube-a ti neće biti dovoljno, tako da trebaš gledati točnu geometriju u milimetrima.

Žalosno je što za te novce nećeš moći nešto ultra kvalitetno od opreme, osim ako nije na grdoj akciji. No, tebe niti ne zanima oprema, sve će izdržati ovo napisano.

Ja ti osobno najveći naglasak stavljam na 3 stvari kod bicikla - suspenzija (prednja/zadnja, ovisi kakva bicikl), kočnice i kotači (sa gumama). Sve ostalo zaboravi kod kupnje bicikla. Ako nešto od te 3 stvari nije istog ranga - imat ćeš probleme. Usto, to su i tri najvažnije stvari za napredak sa strane tehnike i bicikla. Ostalo je na vozaču.

Osobno, uzmi si dan slobodno u KA, dođi u Zagreb i kreni od zelenog vala i Giant-a, pa okomito na Ilicu do DSG-a, te pod Ilici i Vlaške do Maksimira i proći ćeš 90% najvećih dućana u HR/ZG koji imaju nešto u poslovnicama (Giant, DSG, Keindl, Marko Projekt, Rog Joma). Trebaš 2-3h za sve proći. I onda ti preostaje jedino Specialized na Zagrebačkoj cesti te Viva sport u Dugom Selu. Time si bio u 99% dućana koji vrijede kod nas.
Zapiši si modele koji su ti odgovarali, nedaj se navući na L ili slične veličine ili XL koji su kratki (kako rekoh - Cube su poznati po tome). Napiši modele i godišta ovdje pa ćemo naći najbolji.

Ako ništa ne nađeš, proletiš po SLO dućanima i/ili gledaš direct buy od Canyona, Radona, Rose bikes-a ili sličnih.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 22:08   #40084
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
upravo to sam danas i napravio. i baš kako veliš, većina tih većih rama su mi "kratke" (razmak od sjedala do ručki). Od svih koje sam probao odlično mi je sjeo trek marlin 7. stvarno je velika i dugačka rama, super mi je feeling na njemu. i onda sam ga otpeljao doma. Koliko sam skužio, oprema na njemu nije niš posebno ali ulazi mi fino u budžet. Eto, ako netko ima sličnu situaciju neka si obavezno isproba ovaj model.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 22:16   #40085
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Effective Top tube 673mm ako si uzeo najveću veličinu. Ja sam 182cm i trenutno sam na 640mm sa 50mm lulicom, a ti si vjerojatno na 100-120mm lulici. Mislim da nisi fulao veličinu.

Oprema ko oprema, sve mora štimati, bicikl mora letit. Čestitke.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 23:03   #40086
Ssmirnoff
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ljudi dajte preporuku nekog servisa za HT MTB u Zagrebu
U tom kvartu preporučam ciklocentar servis (link) ili markoprojekt servis (link), i to tim redosljedom. U ciklocentru se moraš najavit telefonski pa će ti reć kad imaju slobodan termin. Mislim da sad ne bi trebala bit gužva. S Drago Sportom nemam iskustva pa ne mogu komentirat.
Ssmirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 01:14   #40087
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Effective Top tube 673mm ako si uzeo najveću veličinu. Ja sam 182cm i trenutno sam na 640mm sa 50mm lulicom, a ti si vjerojatno na 100-120mm lulici. Mislim da nisi fulao veličinu.

Oprema ko oprema, sve mora štimati, bicikl mora letit. Čestitke.
da da, najveća - 23" rama. Tj. piše actual 22" / virtual 23". whatever, napokon sam na biciklu koji mi nije malen.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 08:23   #40088
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ajde bacikleri recite vi meni šta da ja kupim. visok 200cm, 130kg, unutarnja dužina noge oko 100cm. Manje više će se vozit svakodnevno po asfaltu ali ću sigurno htjet i drndat okolo po šumi i posvuda. Budget je do nekakvih 5k kuna ali može i do 7k ako je zaista opravdan ulog. Ostao sam zapanjen količinom proizvođača i modela dostupnih bicikla i sve me to prilično zbunilo. Naučio sam samo da bi rama trebala biti 23", kotači 29" i poluga od pedala 180mm. Valjda je to točno. Uglavnom, pliz helpajte
hvataš zadnji vlak sa popustima. brzo zovi sve živo. od pelotona, knedle, karkoprojekta, drage, cuklusa, grob jame, ma sve. ili barem obiđi web. ja bi ti preporučio kupnju bajka preko weba također.
na primjer jednog canyona ili tak nekaj.

Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ljudi dajte preporuku nekog servisa za HT MTB u Zagrebu. Plaćam kešom, može bit i neki meštar, ne mora bit servis naravno.

Treba mi netko rastavit bicikl do zadnjeg šarafa, odmastit lanac, podmazat sve i sklopit nazad. Imam V-brakes a ne diskove.

Plus možda zamijenit pogon/lanac/zupce, jer nekaj mi kvrcka kad jako uprem uz brdo ponekad.

I eventualno stavit širi volan.

Hvala na preporukama. Ja sam vidio Drago Sport u Maksimiru (kod njih sam kupio handles za volan i velike pedale sa šiljcima pa imam pozitivna iskustva s tim dućanom).

Ako zna netko nešto bolje, neka dojavi, thx
dođi u maksimirsku 17.
dinamic.hr
možeš mi se javiti u inbox
garantiram najbolje sve
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 08:49   #40089
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ajde bacikleri recite vi meni šta da ja kupim. visok 200cm, 130kg, unutarnja dužina noge oko 100cm. Manje više će se vozit svakodnevno po asfaltu ali ću sigurno htjet i drndat okolo po šumi i posvuda. Budget je do nekakvih 5k kuna ali može i do 7k ako je zaista opravdan ulog. Ostao sam zapanjen količinom proizvođača i modela dostupnih bicikla i sve me to prilično zbunilo. Naučio sam samo da bi rama trebala biti 23", kotači 29" i poluga od pedala 180mm. Valjda je to točno. Uglavnom, pliz helpajte
manji sam 5 cm, teži 5 kg

nažalost nije sve toliko striktno i obvezno probaj štogod budeš uzimao u obzir što se komfora tiče, osjetit ćeš odmah jel ti odgovara ili ne...

u svakom slučaju gledaj najveće bicikle koje ti se nude...

naglasak stavi na amortizer prednje vilice i samu prednju vilicu da bude što robusnija. Ja sam se čini mi se malo zajebao jer kad sjednem više nema mjesta za hod amortizera pa zna lupit... ali ajde, smršavit će se
MTB 23'' obvezno... isto tako sam morao u više navrata podešavati pakne od hidrauličnih kočnica jer su iritantno strugale pod opterećenjem...

uzeo sam fuji nevada 1.1 29-er sa slike... 23'' rama... pripazi i da je guma dobro izbalansirana, ja sam dobio gumu koja je deformirana po centru i osjetno cima. vozio malo bez ruku po dugačkoj blagoj nizbrdici i skoro se ubio kad je počelo cimati. frajer u rog-jomi mi uvaljuje spiku da se to ne bi smjelo raditi , da to nije normalno korištenje (nemoj srati) pa ništa od zamjene gume/popravka... uzet ću nove gume za ljeto, cestovnije nešto...

ispada da je moja prastara scott montana fenomen balansa gume i volana, s njom nisam imao taj problem nikad (ako je lik iz rog-jome u pravu ovim putem se ispričavam)

uglavnom ako naletiš na fuji neki dobro provjeri ovo gore... nisam baš prezadovoljan za pare koje sam dao, ali naviknuo sam se već. bic je ogroman i djeluje kvalitetno, pouzdano, ali ima tih par svinjarija...

Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 09:14   #40090
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,5