Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2009., 14:43   #451
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Imam osjećaj s njima kao da me tjeraju da pređem na nekoga drugog. Kao ono: "Više nam ne trebaš, sad od***bi"
Nadam se da će se još netko javiti, ako ima ovakvih problema ko mi.

Uglavnom izabrao Amis, jer nisam morao potpisati na nikakve godine ugovor, te ću lagano pričekati jesen da vidim kakvu će imati ponudu kada uvedu IPtv. Ako i oni budu loši, onda lagano na Iskon


Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Jao koja ''slučajnost''!!

Mislim da nije slučajnost, na to sam i sam pomislio s tom razlikom da mene nisu uopće kontaktirali i pitali dali želim uz bolju ponudu produžiti ugovor čak je i meni bilo čudno da me nisu htjeli 'zadržati' kao korisnika, no ovaj potpuni prekid usluge je krajnje bezobrazan.... A odnos prema korisnicima je 0!
No vidim da smo odabrali istog budućeg operatera.....
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 15:11   #452
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Citiraj:
Autor Karlo2304 Pregled postova
Imam osjećaj s njima kao da me tjeraju da pređem na nekoga drugog. Kao ono: "Više nam ne trebaš, sad od***bi"
E baš to.... da su bili ljubazni i dali mi ponudu ko i drugima 99% bi kod njih i ostao a ovako što reć....
Ovo za Amis sve stoji, odlična ponuda bez ugovora, pa ak budu nekorektni, fino odeš dalje... Ne mora biti najjeftiniji samo nek osiguraju nesmetano korištenje usluga koje se naravno uredno naplaćuju....
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2009., 09:34   #453
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Exclamation

Evo da javim da su uklonili kvar (nakon 7 dana) koji je bio hardware-ske prirode, yea right, no ipak ostaje gorak okus u ustima zbog bezobrazluka i konstantnog natezanja sa njima i obećevanja da šalju žurni zahtjev za otklanjanje kvara......
No kad sam neki dan pročitao u novinama da neka gđa. nema net već god. i pol dana i da ih je zvala xx puta, i odgovor ko i meni: mi šaljemo tehničkoj službi mi ništa ne možemo, čekajte, kontaktirat ćemo vas....

Mislim da je ovo dobra škola općenito za sve potpisnike ugovora da ipak dvaput razmisle prije potpisivanja ugovora ....općenito za sve operatere...
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 11:51   #454
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Čini se i meni da su mi uklonili kvar. Očito je bio globalni problem.
No boli me briga, kad ću preci na Amis za tjedan-dva.

No opet me čudi da su tako loši što se tiče ponuda za fizičke osobe.
Neki dan čitao u dnevnim novinama da su u plusu, te imaju love kao za nove projekte,
što me opet čudi da ništa novo nisu napravili.
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2009., 21:35   #455
Rumi
Registered User
Moj komp
 
Rumi's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
I sam sam na metronetu,zovem ih ovih dana zašto nisu povisili brzinu s 2 na 5mgb kada tako reklamiraju na stranici,a ljubazni djelatnik mi odgovara da nemaju mogućnosti zbog infrastrukture na mojoj lokaciji ( živim kod tvornice olovaka-TOZ).Pitam tako i za iptv ali ni od toga ništa.Tako da ću i sam prijeći na alternativu koja mi to bude omogućila čim istekne ugovor.

Koliko sam čuo oni su se orjentirali samo na velike korisnike.
Rumi je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 08:42   #456
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Rumi Pregled postova
I

Koliko sam čuo oni su se orjentirali samo na velike korisnike.
pa naravno, njima mogu uzet više love...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 09:24   #457
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Rumi Pregled postova
I sam sam na metronetu,zovem ih ovih dana zašto nisu povisili brzinu s 2 na 5mgb kada tako reklamiraju na stranici,a ljubazni djelatnik mi odgovara da nemaju mogućnosti zbog infrastrukture na mojoj lokaciji ( živim kod tvornice olovaka-TOZ).Pitam tako i za iptv ali ni od toga ništa.Tako da ću i sam prijeći na alternativu koja mi to bude omogućila čim istekne ugovor.

Koliko sam čuo oni su se orjentirali samo na velike korisnike.
5mbit je za optiku. Za ostale smrtnike će povećavati na 4mbit. S time da oni koji potpisu na nove dvije godine će dobiti prvi novu brzinu.

Ja sam isto veliki korisnik (presao 100kg), pa me nitko nis nije pitao

Mene boli briga jer od ponedjeljka sam na Amišu (bez ugovorne obveze)

Zadnje izmijenjeno od: Karlo2304. 29.07.2009. u 10:16.
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 15:34   #458
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ima li netko problema s Metronetom u Osijeku? Jučer oko podneva mi je krepao, prijavljen je kvar, kao rade nešto, ali do sada nisu ništa napravili, nabijem ih...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 15:54   #459
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ista stvar je jučer bila u Samoboru i Zagrebu... Od mojih frendova svi koji imaju Metronet, cijeli dan skoro nije net bio dostupan.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 13:32   #460
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Evo tek je danas proradilo! Zvao sam ih 10 puta i u životu nisam vidio goru SZK od njihove, toliko nestručno i bezobrazno...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2009., 14:13   #461
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Evo tek je danas proradilo! Zvao sam ih 10 puta i u životu nisam vidio goru SZK od njihove, toliko nestručno i bezobrazno...
Samo potvrđuješ moju situaciju...
No kao što je neko gore napisao, mogu sad popravljat do mile volje, amiš bez ugovora i dok ide ide....
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2009., 12:46   #462
ivan-os
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 28
Nedavno sam im poslao upit da pitam točan datum isteka ugovora. Dva dana poslije me nazvali da mi kažu točan datum i da ih nazovem i javim im 4-5 dana prije toga da želim prijeći kod drugog operatera. Najbolje od svega je što ja nisam spominjao da želim prijeći kod drugih (iako odoh na iskon trio super) nego me sami "tjeraju". Nisu čak ni reda radi pitali želim li produžiti ugovor...
ivan-os je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 18:54   #463
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
moze li se i kako promijeniti adresa routera? imam thompsona i htio bih umjesto 192.168.1.254 promijeniti npr u 192.168.1.25

ili ako to nemoze da se postavi bar lozinka za ulaz posto sad ulazim unutra preko 192.168.1.254 i nista me ne pita za password

Neznam da li se to smije posto metronet ogranicuje korisnike, tj u router mogu uci samo kao user, ne i kao administrator... cim se promijeni u administrator, metronet to vidi i doma navodno zove da se treba vratiti u user...
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 22:49   #464
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Danas sam uselio novi stan u kojem ima ona Metronet simetrična veza.Na zidu se nalazi DRG i putem njega na net može ići sam jedno računalo.Meni treba pristup za više.Sutra idem po ruter kod prijatelja,jel može kratki How-To vodič kako da ga iskonfiguriram da to šljaka.Na koji se način,odnosno kojim kablom taj ruter spaja na DRG?
žile je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 13:13   #465
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
EDIT:Riješeno,falš alarm

Zadnje izmijenjeno od: žile. 16.10.2009. u 15:06.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 10:14   #466
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997