Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2015., 15:02   #15271
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ali ako ga ne tjeram onda jeste. A na slici nisam pretjecanje ni prikazao, to je po zakonu prestrojavanje.


Dosta. Potpis.


Hala Madrid. (Hamm otključaj nogometnu temu )

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 08.06.2015. u 15:25.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 15:31   #15272
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Inače, ovako se ja ponašam na cesti s dvije ili više traka u istom smjeru:


Donji slučaj je sigurno zabranjen. Ovaj gore nije, i mnogo se lakše izvodi na skuteru negu u atomobilu.
Donji slučaj i je problematičan svima, osim skuterašima. Gornji slučaj rijetko vidim dok je donji zastupljen na gotovo svakom raskrižju, a opasan je i ugrožava ostale sudionike u prometu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 16:09   #15273
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Naravno da ima mjesta na kojima je pretjecanje striktno zabranjeno. Ne smiješ nakon znaka zabrane, na raskrižju, na pješačkome i u blizini pješačkoga itd... Ali gdje god nije zabranjeno, dozvoljeno je ako je sigurno tj. nikoga ne ugrožava.
Ili ometa.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Donji slučaj je sigurno zabranjen. Ovaj gore nije, i mnogo se lakše izvodi na skuteru negu u atomobilu.
Nije baš "čisto" - problem je što mora biti mjesta između vozila u traci, tj. ne smiješ vozilo natjerati na kočenje da bi zadržalo dovoljan razmak od tebe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:20   #15274
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Isal sam danas sa Meganom tam negdje pored Cakovca iz Zagorja, bez autoputa. 3.7 litri sa preticanjima i voznjom kak se vozi po takvim cestama. 5.4 je svakodnevna prosjecna sa autoputom i jos pada. Auto je na 50 tisuca i potrosnja se smanjila u odnosu na proslo ljeto za skoro pol litre. Sve jos radi i osim kaj cujem da guma na suvozackim vratima negdje ne lezi bas najbolje pa malo susuti. Sve drugo radi 100%.

btw 400kn. poklopci od felgi kaj su mi maznuli i to je jos sa popustom..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:23   #15275
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kad se već žalimo, meni smetaju biciklisti.
Turiste je milina gledati kad dođu s biciklima. Na njima kacige, reflektirajuća oprema, voze se fino jedan za drugim, ne vuku se, ne zaustavljaju bezveze po cesti, daju prednost, signaliziraju na raskrižju...

Čudim se odavno kako naš domaći vulgaris biciklist ima tako dug životni vijek. Otkad je zatoplilo gledam ga kako se bez kacige i u papučama vozi po pogrešnoj strani ceste, ne staje na semaforu, nema pojma kako raskrižje funkcionira, na momente se ponaša kao pješak, pa malo kasnije kao tramvaj. A "najjače" mi je kad dolazi s moje desne strane, ali pločnikom, i onda se ladno s biciklom zaleti preko pješačkoga ispred mene i čudi se ko pura dreku zašto mu trubim. Legendarno.

Kad vidim bilo kakvog biciklista odmah sam mnogo oprezniji nego inače, ali čim skužim da nema kacigu ponašam se prema njemu kao da je vepar. Ne smiješ mu ni trubiti ni blicati, ako se prepadne skočit će pod drugo auto.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:45   #15276
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kad se već žalimo, meni smetaju biciklisti.
Turiste je milina gledati kad dođu s biciklima. Na njima kacige, reflektirajuća oprema, voze se fino jedan za drugim, ne vuku se, ne zaustavljaju bezveze po cesti, daju prednost, signaliziraju na raskrižju...

Čudim se odavno kako naš domaći vulgaris biciklist ima tako dug životni vijek. Otkad je zatoplilo gledam ga kako se bez kacige i u papučama vozi po pogrešnoj strani ceste, ne staje na semaforu, nema pojma kako raskrižje funkcionira, na momente se ponaša kao pješak, pa malo kasnije kao tramvaj. A "najjače" mi je kad dolazi s moje desne strane, ali pločnikom, i onda se ladno s biciklom zaleti preko pješačkoga ispred mene i čudi se ko pura dreku zašto mu trubim. Legendarno.

Kad vidim bilo kakvog biciklista odmah sam mnogo oprezniji nego inače, ali čim skužim da nema kacigu ponašam se prema njemu kao da je vepar. Ne smiješ mu ni trubiti ni blicati, ako se prepadne skočit će pod drugo auto.
hahahaaaaaa dobra xD istina....
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:46   #15277
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ne miješaj bicikliste i sezonce.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:51   #15278
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kad se već žalimo, meni smetaju biciklisti.
Turiste je milina gledati kad dođu s biciklima. Na njima kacige, reflektirajuća oprema, voze se fino jedan za drugim, ne vuku se, ne zaustavljaju bezveze po cesti, daju prednost, signaliziraju na raskrižju...

Čudim se odavno kako naš domaći vulgaris biciklist ima tako dug životni vijek. Otkad je zatoplilo gledam ga kako se bez kacige i u papučama vozi po pogrešnoj strani ceste, ne staje na semaforu, nema pojma kako raskrižje funkcionira, na momente se ponaša kao pješak, pa malo kasnije kao tramvaj. A "najjače" mi je kad dolazi s moje desne strane, ali pločnikom, i onda se ladno s biciklom zaleti preko pješačkoga ispred mene i čudi se ko pura dreku zašto mu trubim. Legendarno.

Kad vidim bilo kakvog biciklista odmah sam mnogo oprezniji nego inače, ali čim skužim da nema kacigu ponašam se prema njemu kao da je vepar. Ne smiješ mu ni trubiti ni blicati, ako se prepadne skočit će pod drugo auto.
Imam ja takve, vozimo se po cesti i ja sad stanem na semafor cekam za ravno, on prode ispred tri trake, popne se na trotoar i onda nastavi preko pjesackog jer je tamo jos zeleno biloza ravno sto se tice kacige, na stranu sigurnost, po zakonu je nije duzan nositi nakon 16.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 20:12   #15279
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Naravno da ima mjesta na kojima je pretjecanje striktno zabranjeno. Ne smiješ nakon znaka zabrane, na raskrižju, na pješačkome i u blizini pješačkoga itd... Ali gdje god nije zabranjeno, dozvoljeno je ako je sigurno tj. nikoga ne ugrožava.
Prestrojavanje uz poštovanje ograničenja brzine i propisnu signalizaciju sigurno nije slalom. A bolje je da kraće traje, nećeš se vući ko crknuta mačka dok se prestrojavaš.

Inače, ovako se ja ponašam na cesti s dvije ili više traka u istom smjeru:


Donji slučaj je sigurno zabranjen. Ovaj gore nije, i mnogo se lakše izvodi na skuteru negu u atomobilu.
Sry, ali cisto zakonski, i ovaj gornji slucaj nije dozvoljen, to je cisti skolski slalom, stavio je Iv@n vec taj clanak zakona...

Citiraj:
Članak 75.

(1) Na cesti na kojoj postoje najmanje dvije prometne trake namijenjene za promet vozila u istom smjeru i na kojima su kolone vozila, vozač ne smije vozilom prelaziti iz trake u traku (slalom). Vozač može napustiti traku na kojoj se nalazi samo radi skretanja ulijevo ili udesno ili radi zaustavljanja, odnosno parkiranja vozila.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 22:03   #15280
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Kaj se tiče biciklista...
Meni su počeli ić na onu stvar oni koji se spuštaju sa sljemena po cesti u krivom smjeru,idioti,naletio sam već dosta puta na njih u zadnjih 2tj.,najčešće ko za k baš u zavoju pa je par puta bilo skoro svega,onda se čude kad im spomeneš rodbinu,radi se o odraslim ljudima dakle nisu klinci koji možda ne znaju da je zabranjeno spuštanje u tom smjeru.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor