Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2020., 11:20   #1021
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Evo ga Steve, mislim da više nikad neće dobit čaba neki ASUSOV HW na recenziju:

https://youtu.be/ixFrDKM82BI

Ukratko, i nisu je baš popravili.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 11:24   #1022
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Peče ga kita. Pravi reviewer se ne treba bojati ucjena "e sad ti nikad više nećemo niš dat".
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 11:55   #1023
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Brate ako je pravi reviewer bit ce normalan..I kolko znam kod njih vani su zakoni normalni..Znaci moze doc, kupit grafu i vratit ju za 4 dana i dobit pare nazad..
Zasto bi lizali onda bulju proizvodjacima?

Zato vise ne gledam ove TV auto emisije sve placene reklame, radje pogledam par neovisnih likova na yt sto recenziraju aute.
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 13:41   #1024
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Ma kod danasnjih jutub reviewera je ako zelis doci nazad u "good grace" javnosti tocno ciljas na njega da on napravi review novih/poboljsanih proizvoda. inace povjerenje u brand nepovratno pada. nije vise vrijeme review-ova u casopisima i sl. jutuberi su direktno povezani sa javnoscu dok casopisi i e-zineovi iako su to pokusavali nisu uspjeli donijeti na istu razinu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 14:32   #1025
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Nisam ja mislio ništa loše protiv njega, naprotiv, volim taj kanal, odlični su, ako ne i najbolji.
Ionako je rekao da je sam kupio tu grafu.
I kupuju dosta HW-a sami.
Ali da većina laže u muti, lažu i mute.
Rivjueri, na njih mislim.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 15:29   #1026
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Nove kartice prošle certifikaciju, odnosno prva od njih:
Citiraj:
The RRA certification is something all consumer ASICs have to go through in South Korea - just like in the US. Unlike the States, however, RRA publishes its certifications in the public domain, which is great for us because it allows us to sniff out interesting new GPUs that are in the official pipeline. The AMD ATI-102-D32310 GPU received its RRA certification yesterday, meaning AMD has not only finalized its plans for the upcoming GPU family but submitted it to the authorities as well (no more changes in design are now possible).
Prijašnji kodovi su bili:
Citiraj:
Hawaii XT had the C67101 code name.
Tonga had the C76501 code name.
Fiji XT had the C88001 code name.
Polaris 11 had the C91103 code name.
Vega 64 had the D12201 code name.
'Small' Navi had the D18205 code name.
Izvor:
https://wccftech.com/a-family-of-amd...0-xt-big-navi/

Zadnje izmijenjeno od: stef. 20.02.2020. u 16:20.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 17:41   #1027
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Evo ga Steve, mislim da više nikad neće dobit čaba neki ASUSOV HW na recenziju:

https://youtu.be/ixFrDKM82BI

Ukratko, i nisu je baš popravili.

Kako ih je stevica isprskao


Tehnički je jesu popravili, no kao što je rekao temperature nisu ništa posebno (73C ~ 1800rpm), a strix model je najskuplji i najteži (1,5kg) tako da nema smisla to gledati
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 21:03   #1028
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Mislim za review ere, ako su imalo pametni imat ce svoj stav i misljenje te si tako gradit reputaciju neovisnog recezenta,sto ti donosi vise pregleda= veci utjecaj/ poznatiji kanal.. Sve drugo je ako su imalo pametni kontraproduktivno.. Radje cu pogledat review nekog harddvera i 2 tjedna kasnije al znam da je realan,nego placenu reklamu.
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 09:20   #1029
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 09:28   #1030
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pre skupi HBM 2 i to još 24 gb, pa makar bio i potreban za borbu sa novim konzolama napraviti će od ove kartice 0.00001 udjela u gamerskom tržištu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 09:36   #1031
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
bragging rights
Zanimljiva je količina L2, 3x veća od Navi 10 i dvostruko veća od najvećeg Nvidijinog čipa.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 12:53   #1032
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
A to su očito išli silovateljskom metodom ne pitanja za cijenu, samo žele imati top GPU.
Neka neka, me likes. Naravno da ne bi kupio takvu GPU, nego zdrava konkurencija.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 14:11   #1033
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A to su očito išli silovateljskom metodom ne pitanja za cijenu, samo žele imati top GPU.
Neka neka, me likes. Naravno da ne bi kupio takvu GPU, nego zdrava konkurencija.

Hoćeš reć da su primjenili "nVidia brute-force approach"?


Ne vidim problem u tome, nV to radi već odavno. Moglo bi bit zanimljivo, samo da ne bude "puno dima, malo vatre"
EDIT: Baš me zanima cijeli lineup koji će izać i kakve će biti cijene. Ako performanse ranga cca RX5700XT (uz RT bar ranga RTX2070) padnu u sub $250 kategoriju, zainteresiran sam. Za sve značajno skuplje mi je zanimljivo samo za gledat rivjue na netu

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 25.02.2020. u 14:18.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 14:22   #1034
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ovo bi mogla biti kartica koja bi poslužila kao temelj za Tesla V100 konkurenciju, a obzirom kaj su već pripremili za novi Xbox - RDNA 2 arhitektura izgleda poprilično obećavajuće.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 15:21   #1035
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Za Teslu spremaju Arcturus, odnosno "super-Vegu". Navodno isto velik čip ali samo 200W TDP. Bez rasterizacije, znači čisti akcelerator.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 18:37   #1036
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Radeonke sa hbm2e nebi trebale biti consumer gpu. Pogotovo sa 24gb. Ako je uopće legit vjerojatno neki radeon instinct proizvod ili u najmanju ruku neka tzv. "prosumer" (kao nvidijine titanke)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 18:50   #1037
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
EDIT: Baš me zanima cijeli lineup koji će izać i kakve će biti cijene. Ako performanse ranga cca RX5700XT (uz RT bar ranga RTX2070) padnu u sub $250 kategoriju, zainteresiran sam. Za sve značajno skuplje mi je zanimljivo samo za gledat rivjue na netu
Ništa ti novo neće izaći u tom rangu. AMD je odavno diferencirao višu klasu (nakon HD7000 serije). 290/290X, Fury/FuryX, Vega 56/64 i Radeon 7 nisu bile ista verzija arhitekture kao istovremene mainstream gpu, ovo ispod se rebrandira od prošle generacije. Tako će sigurno biti i sada. RDNA2 će samo biti high end ove nadolazeće generacije. A trenutne Navi će ostati istovremeno kao mainstetream ponuda (najstarije su vani tek 7 mjeseci, najnovije mjesec), eventualno ih mogu rebrandirati

Dakle performanse ranga "5700XT" će ti biti 5700XT
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 22:48   #1038
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ništa ti novo neće izaći u tom rangu. AMD je odavno diferencirao višu klasu (nakon HD7000 serije). 290/290X, Fury/FuryX, Vega 56/64 i Radeon 7 nisu bile ista verzija arhitekture kao istovremene mainstream gpu, ovo ispod se rebrandira od prošle generacije. Tako će sigurno biti i sada. RDNA2 će samo biti high end ove nadolazeće generacije. A trenutne Navi će ostati istovremeno kao mainstetream ponuda (najstarije su vani tek 7 mjeseci, najnovije mjesec), eventualno ih mogu rebrandirati

Dakle performanse ranga "5700XT" će ti biti 5700XT
Ali, ali...baba je vise puta rekla da ce izbacit Raytracing podrsku kad bude dovoljno brza da je ponude u svim segmentima... to se, u kombinaciji s glasinama, ne poklapa s tvojom verzijom
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 23:33   #1039
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Da, jako velika rupa između 80cu/24GB i 40cu/8GB.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 00:02   #1040
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Radeonke sa hbm2e nebi trebale biti consumer gpu. Pogotovo sa 24gb. Ako je uopće legit vjerojatno neki radeon instinct proizvod ili u najmanju ruku neka tzv. "prosumer" (kao nvidijine titanke)
tvojom kraljevskom odredbom? ako je hoće brendirati kao high end consumer gpu i dalje mogu biti jefitniji od kožnjaka Ima puno prostora do 2080TI a tko zna koliko kožnjak planira derati za 3xxxx seriju. Vjerojatno će mu prezentacija biti R rated zbog sodomije.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 00:15   #1041
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Neka koznatog neka dere ofce i dalje, od mene kune vidit vise nece pa cak prije i intelju dao kunice ako budu sta pametnog izbacili od gpu .
Ali bicu realan pa je najbitnije da 5700xt pade za kojih 4/500 kn.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 00:16   #1042
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
"You won't be disappointed" . Koji pokeraš je Jesen.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 02:07   #1043
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ali, ali...baba je vise puta rekla da ce izbacit Raytracing podrsku kad bude dovoljno brza da je ponude u svim segmentima... to se, u kombinaciji s glasinama, ne poklapa s tvojom verzijom
Ta izjava je damage control izjava nekog drugog iz AMD-a u vrijeme kad je Turing izašao prije godinu i pol i kad su ih prozivali zašto oni nemaju RT.

Konzolaši su ih nagovorili tj. naručili Ray Tracing, pa će im ga i napraviti, a posljedično završiti i na PC.

Ako mislite da će AMD samo tako odbaciti friške (postojeće) Navi modele do kraja ove godine radi nekih novih sa RT i u budžet segmentu varate se.
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
tvojom kraljevskom odredbom? ako je hoće brendirati kao high end consumer gpu i dalje mogu biti jefitniji od kožnjaka Ima puno prostora do 2080TI a tko zna koliko kožnjak planira derati za 3xxxx seriju. Vjerojatno će mu prezentacija biti R rated zbog sodomije.
Kad je AMD bio iole bitno jeftiniji u high endu od nvidijinog ekvivalenta?

Najave da će biti "disruptive" kao ryzen na cpu segmentu je laganje napaćenog naroda
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 05:04   #1044
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ta izjava je damage control izjava nekog drugog iz AMD-a u vrijeme kad je Turing izašao prije godinu i pol i kad su ih prozivali zašto oni nemaju RT.

Konzolaši su ih nagovorili tj. naručili Ray Tracing, pa će im ga i napraviti, a posljedično završiti i na PC.

Ako mislite da će AMD samo tako odbaciti friške (postojeće) Navi modele do kraja ove godine radi nekih novih sa RT i u budžet segmentu varate se.


Kad je AMD bio iole bitno jeftiniji u high endu od nvidijinog ekvivalenta?

Najave da će biti "disruptive" kao ryzen na cpu segmentu je laganje napaćenog naroda

Pa poanta je u tome da su probali, bili su jeftiniji od nV, nisu se prodavali (osimu mining groznici jer su fakat bolji od nV u tom segmentu). I ja vjerujem da em neće biti novih iz srednjeg segmenta, moooožda nešto ala 470-570, 480-580, dakle mrvicu veći clock, em cće cijene biti li-la sa zelenima. Da znam, crveni su ipak mrvu jeftiniji od zelenih ekvivalenata, ali IMHO nisu to neke razlike.
E sada su vjerojatno odlučili, OK ako mi prodajemo samo 10-15%(bubam brojke) sa zaradom od 15%, a kožna jakna je potriplao cijene....onda ćemo i mi, prodaja će zanemarivo pasti ali će marža sa bjednih 15% porasti na 45% i to je bolje. I jbg, takva je trenutno situacija, oboje su digli cijene i na nama je da galasamo novčanikom. Još kad bi crveni sredili drivere i okanili se ćorava posla sa šminkanjem istih, di bi im bio kraj.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 07:01   #1045
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
E kad bi barem kavalitene igre poput the last of us 2 i sl. dolazile na kartice od 3-4-5-6-7 soma kuna...pa reko ajde budem kupil...al ne, čak ni to. Koga oni to muljaju
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 09:12   #1046
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
AMD je prilično samopouzdan sudeći po izjavama koje daju. Očekujem da bi mogli nagazit Nvidiju, prvi put od ..... 2002./2003. ? A i Jensen je počeo davat čudne izjave vezano za nadolazeće Xbox/PS5 konzole . (Od jučer znamo da Xbox X ima 20% snažniju grafiku od RX 5700 XT, bar što se tiče compute snage).

Zadnje izmijenjeno od: stef. 26.02.2020. u 09:18.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 16:08   #1047
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
AMD je prilično samopouzdan sudeći po izjavama koje daju. Očekujem da bi mogli nagazit Nvidiju, prvi put od ..... 2002./2003. ?
2013.
Smartic je online   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 16:32   #1048
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
E sada su vjerojatno odlučili, OK ako mi prodajemo samo 10-15%(bubam brojke) sa zaradom od 15%, a kožna jakna je potriplao cijene....onda ćemo i mi, prodaja će zanemarivo pasti ali će marža sa bjednih 15% porasti na 45% i to je bolje
Točno to se dogodilo

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
AMD je prilično samopouzdan sudeći po izjavama koje daju. Očekujem da bi mogli nagazit Nvidiju, prvi put od ..... 2002./2003. ? A i Jensen je počeo davat čudne izjave vezano za nadolazeće Xbox/PS5 konzole . (Od jučer znamo da Xbox X ima 20% snažniju grafiku od RX 5700 XT, bar što se tiče compute snage).
Radeon divizija, za razliku od cpu divizije nema nikakvog pokrića. Slali su i hintove "poor volta" pred vega izlazak pa znamo kako je to prošlo...

Niti im "matematika" daje pokriće. Nvidija na 12nm nodeu ima štajznam cca 30% jaču gpu od 5700XT, a da im treba mogu i još jaču izbaciti. A gdje je tu tek nvidijin prelazak na 7nm+ i nova arhitektura. S druge strane AMD je već sada na 7nm i novoj RDNA arhitekturi koja će po njihovim riječima trajati 10 god. I tu nije oduševio, dakle kod njih se samo radi o refreshu (refreshu nodea i refreshu arhitketure). Ta 5700XT troši 230w, 7nm+ node će biti nekih 15% efikasniji, ostaje samo pitanje koliko rdna 2.0 može popraviti efikasnost (vjerojatno ne drastično) i sav taj headroom upucati u gpu do 300w potrošnje - bojim se da neće ni blizu biti dovoljno. Uzeti i u obzir da će RT jezgre također uzimati die area i potrošnju

Summa sumarum - high end radeonke nemaju teoretske šanse protiv next-gen high end nvidije. Ostaje im i dalje borit se sa 2 ili 3 nvidijinom gpu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 26.02.2020. u 16:55.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 17:27   #1049
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Nadam se da je sva loša karma otišla s Radjom . Realno, ovaj chip ne mogu reusat za HPC kao Vegu. Mogu ga eventualno uvaliti jabučarima i sl. Tako da je "all or nothing".
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 17:28   #1050
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Točno to se dogodilo



Radeon divizija, za razliku od cpu divizije nema nikakvog pokrića. Slali su i hintove "poor volta" pred vega izlazak pa znamo kako je to prošlo...

Niti im "matematika" daje pokriće. Nvidija na 12nm nodeu ima štajznam cca 30% jaču gpu od 5700XT, a da im treba mogu i još jaču izbaciti. A gdje je tu tek nvidijin prelazak na 7nm+ i nova arhitektura. S druge strane AMD je već sada na 7nm i novoj RDNA arhitekturi koja će po njihovim riječima trajati 10 god. I tu nije oduševio, dakle kod njih se samo radi o refreshu (refreshu nodea i refreshu arhitketure). Ta 5700XT troši 230w, 7nm+ node će biti nekih 15% efikasniji, ostaje samo pitanje koliko rdna 2.0 može popraviti efikasnost (vjerojatno ne drastično) i sav taj headroom upucati u gpu do 300w potrošnje - bojim se da neće ni blizu biti dovoljno. Uzeti i u obzir da će RT jezgre također uzimati die area i potrošnju

Summa sumarum - high end radeonke nemaju teoretske šanse protiv next-gen high end nvidije. Ostaje im i dalje borit se sa 2 ili 3 nvidijinom gpu

Pa evo i sam znaš kako su poboljšali zen sa zen+, a kako tek sa zen2 (da da, znam da so to kruške i jabuke i da su to dva odvojena tima, ali mogu jedni drugima pomoć...valjda?).
Dakle mogu i znaju, tako da nebi ja te izjave odbacio samo tako, a i riješili su se svog Kukolja koji će sada napravit Larabee 2 tm.
Ta obećanja za konzole izgledaju opako dobro, računam da je unutra neka srednja klasa GPU i downclockan zen2.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na