Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2015., 21:58   #121
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
To je nama naša borba dalaaaaa... Poštari su imali rajone , znali svakog u dušu , i nije bilo problema . I od dobro organiziranog i zamišljenog , a u svezi profita , sad imamo mali miljion dostavljača koji rade upravo kako je navedeno. Ako nisi na vratima kad on stigne ...slikaj se.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 22:04   #122
AlexZG
Registered User
Moj komp
 
AlexZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 20
Ja sam nakon sličnog ponašanja poštara prijavio ga nadležnima, pa mi se prijetio da mu kum je sef itd... Onda sam ga opet prijavio, sad je mir, a nakon toga sam prijavio cijelu ispostavu pošte zbog odavanja informacija preko telefona o vrsti, broj i od kud primam pakete...
AlexZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2015., 22:18   #123
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Pazi da ne dojdes do države. Zaheban je to lanac
Hp-om nit ja nisam zadovoljan.
Preko njuskala kupio cpu, postar hp express a ne lokalac neda prije nego se plati.
Platim i trazim njegovo prisustvo.
Velim da nije to to, vracam mu al ovaj bježi i neda pare natrag.
Mup i pošta ništa nisu riješili.
Mup veli mala cifra
Pošta veli - valjda je greška - dogovorite se. I ode mojih 900kn za Q9550
Bilo je to 10/2011
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 23:02   #124
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Pazi da ne dojdes do države. Zaheban je to lanac
Hp-om nit ja nisam zadovoljan.
Preko njuskala kupio cpu, postar hp express a ne lokalac neda prije nego se plati.
Platim i trazim njegovo prisustvo.
Velim da nije to to, vracam mu al ovaj bježi i neda pare natrag.
Mup i pošta ništa nisu riješili.
Mup veli mala cifra
Pošta veli - valjda je greška - dogovorite se. I ode mojih 900kn za Q9550
Bilo je to 10/2011
Pišeš stvari koje nemaju veze s vezom.
Normalno da ti neće dati paket prije nego platiš i normalno da njega ne zanima šta je trebalo biti u paketu, a šta si ti dobio, to ti trebaš rješavati s onime od koga kupuješ.
Dostavljač je tu samo dostavljač.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 23:07   #125
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
2011. se mogao slikati, ali od prije skoro godinu dana vrijede nova pravila:

http://danas.net.hr/hrvatska/posta-i...-ili-interneta
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 23:12   #126
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
Ma strašno zvao sam ih i kažu kao ostavi je obavijest, a ništa nije ostavio,i tek kad sam deseti put na mail napiso da sam cijeli dan kod kuće i da nije ni dolazio tek su mi onda odg da su primjedbu evidentirali,ko zna šta je na kraju ,kontam da nisu imali za danas u moj grad šta razvozit pa nisu ni došli a meni et rekli da je ovaj bio i ostavio obavijest.
polymer123 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 23:22   #127
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Pišeš stvari koje nemaju veze s vezom.
Normalno da ti neće dati paket prije nego platiš i normalno da njega ne zanima šta je trebalo biti u paketu, a šta si ti dobio, to ti trebaš rješavati s onime od koga kupuješ.
Dostavljač je tu samo dostavljač.

Pare su išle preko njih, i ako sam ja imao prigovor i to uz MUP morali su barem tražiti očitovanje od druge strane, a ne podmuklo isplatit te pare, i još ka tome nepostoječoj osobi koja je bila navedena da šalje paket, MUP ga ne poznaje, kako je onda ta ista osoba podigla novce u Zagrebu na HP šalteru?
Ciganija, ništa drugo, ali sad šaljem preko oversesa i sve je dobro.
Nit mene nitko ne zajebava, nit ja druge, i dođe doma po paket u dogovoreno vrijeme.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 12:31   #128
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Pišeš stvari koje nemaju veze s vezom.
Normalno da ti neće dati paket prije nego platiš i normalno da njega ne zanima šta je trebalo biti u paketu, a šta si ti dobio, to ti trebaš rješavati s onime od koga kupuješ.
Dostavljač je tu samo dostavljač.
opet ti pametuješ???

pa jel bilo riječi da će dostavne službe bit pristune kad se otvara paket da unutra bude što treba bit, a ne panj ili cigla????

dosad je bilo "sredi to sa prodavačem" pa je jasno dato do znanja da prodavači do iznosa 2000kn imaju slobodne ruke u paket stvatiti i blato umjesto stvari koje oglašavaju.
sad kad se to konačnoi promijenilo, ti opet drviš po svom ??!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 12:37   #129
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ma krasno, kurir i kupac će otvarati moj paket, jel shvaćaš ti koliko tu ima prostora za malverzaciju?
Njih dvojica se mogu dogovoriti da izvade ono što sam ja poslao i ubace tu ciglu o kojoj pričaš, i onda meni taj isti kurir to vrati nazad, lol.

Jednom kad je paket otvoren, ja kao pošiljatelj više nemam kontrolu nad time što će netko raditi sa sadržajem paketa, hoće li zamjeniti artikl u paketu ili će ga jednostavno kontaminirati na bilo koji drugi način.
I ne, kurir nije ovlašten za to i ja imam osnovu tužiti dostavnu službu zbog toga.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 12:41   #130
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
naravno da mogu, ali ako ćemo na to tako gledati - koja korist od države?? gdje prestaje poštenje i moral???

ako će firme takve zaposlenike imat na platnoj listi onda je ipak pitanje mjeseci/koja godinica kaće propasti...

a s druge strane, po tebi svaki prodavač robe manje od 2000kn će onda stavljati ciglu/furak u paket i nitko mu ne može ništa jer policija ništa ne poduzima ispod 2000kn a ti kao sjeban kupac ga ne smiješ natuć i polomit mu ruke i noge jer imaš kaznenu prijavu??? WTF???
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2015., 12:50   #131
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Dragi kolega, stvar je jednostavna, nemoj uplaćivati novce nepoznatim ljudima niti im vjerovati da će ti poslati ono što su rekli, prevaranata je bilo i bit će, to nije problem dostavnih službi.

Ja samo ističem da kurir i potencijalni kupac NE SMIJU otvarati paket koji sam ja poslao i sastavljati neke besmislene zapisnike.
Ne samo paket, nego i najobičnije pismo, ako je nešto zapečačeno onda je zapečačeno, a ako si to jednom otvorio onda možeš raditi što želiš sa sadržajem i onda se tek gubi svaka smisao pošte.

I članak iz poštinog pravilnika:
Citiraj:
5. Otvaranje i prepakiranje poštanskih pošiljaka
Članak 33.


(1) HP d.d. u nazočnosti najmanje dvoje radnika HP-a d.d. (u daljnjem tekstu: komisijski)
otvara i pregledava sadržaj poštanske pošiljke bez pristanka pošiljatelja ili primatelja u
sljedećim slučajevima:

1. kada se poštanska pošiljka ne može uručiti primatelju ni vratiti pošiljatelju (neuručiva
14
pošiljka)
2. kada postoji osnovana sumnja da se u poštanskoj pošiljci nalaze zabranjeni sadržaji
3. kada je poštanska pošiljka oštećena tako da je ugrožen njezin sadržaj
4. kada poštanska pošiljka u međunarodnom prometu podliježe carinskom i deviznom
pregledu u skladu s carinskim propisima i propisima o deviznom poslovanju.
(2) Ako se po vanjskom izgledu poštanske pošiljke može zaključiti da je oštećen ili umanjen
sadržaj pošiljke, HP d.d. obvezan je pošiljku odmah komisijski otvoriti, pregledati i
zapisnikom utvrditi stanje i sadržaj pošiljke te pošiljku prepakirati.
(3) HP d.d. pošiljku prepakirava i zapisnikom utvrđuje stanje i u slučaju kada se nakon prijma,
a prije uručenja pošiljke, utvrdi da je sadržaj pošiljke pokvaren ili pošiljka nije propisno
pakirana tako da je ugrožen njezin sadržaj ili ostale pošiljke. Za uslugu prepakiranja
naplaćuje se cijena prema Cjeniku.
(4) Ako iz međunarodnog prometa prispije oštećena pismovna ili prioritetna preporučena
pošiljka koja ne podliježe carinskom pregledu, na nju HP d.d. otiskuje napomenu:
„Prispjela u ovakvom stanju od izmjeničnog ureda ____________“, koju ovjerava otiskom
žiga. Takva pošiljka stavlja se u prozirni omot i otprema u odredišni poštanski ured.
Znači, samo u ovim slučajevima i to komisija od najmanje dvije osobe, a ne kurir koji ti je kombijem dofurao paket.

Ja ne znam kakvu to uslugu nudi pošta u kojoj se spominje otvaranje paketa, ali kako sam rekao, ja nakon toga imam debele osonove tužiti poštu i oni to ne smiju raditi niti ću ja taj otvoren paket primiti nazad.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 12:57   #132
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
dobro, ti si dao "kućni red" pošte...
a šta sa ispod 2000kn i ne-odgovornosti prodavača - rupa u zakonu???? kriv naivan kupac??? čudim se da ne dignu granicu na 10-15000kn

a carina i malverzacije kod otvaranja paketa u carinskoj službi???
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:21   #133
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a šta sa ispod 2000kn i ne-odgovornosti prodavača - rupa u zakonu???? kriv naivan kupac???
Da, kriv je naivan kupac.
Osim toga, tko će tu odrediti da li si ti zakinut za nešto?
Ti kao primatelj paketa možeš primiti i ispravnu stvar i onda otići na MUP i reći da nisi dobio to što si trebao i želiš tužiti pošiljatelja, naravno da se više ne može dokazati što je bilo u paketu i što si ti dobio.

Daj nemoj gledati stvari jednodimenzionalno, prevarant može biti i primatelj i pošiljatelj, ali jedino je bitno da ne možeš biti prevaren ako to ne dopustiš, a ako dopustiš - onda si naivac.
A to je tvoj problme, a ne mupa ili pošte jer oni ne znaju šta ti prodaješ odnosno kupuješ.

Carina ima posebne propise koji nemaju veze s ovime.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:26   #134
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Evo friski update sta se HP-a tice, pred par dana poslah EMS za UK, reklamacija hardvera.

Fakat sam upakirao item u duplu kutiju, oblozio svim mogucim sranjima, pa mislim da kad bi ga se bacilo o pod, da bi jednostavno odskocio i pogodio bacaca u glavu...

E sad nastupaju problemi, paket je stigao uredno za 2 dana, no veselje u svemu tom je to da primatelj odbija primiti paket jer je ostecen, tj na trackingu mi stoji: Not delivered, Item damage....

Igralo se rukometa i picigina majk* im ...
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:36   #135
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Nisu samo naši dobri nogometaši, tu su vjerojatno u igri švabe, a nisu ni englezi za baciti (bar kaj se grubosti tiče).

Vjerojatno je vanjska kutija dobila vidljivo oštećenje prilikom transporta i primatelj ju odbija primiti.
Jer ako ne odbije odmah, a sadržaj je također oštećen, kad otvori kasno je za naknadne prigovore.

Hebi ga bad luck, zato iskusniji na kraju još cijeli paket posve omotaju širokom ljepljivom trakom.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:08   #136
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Ma tko zna sta je bilo....

Bez brige, paket je bio omotan toliko da je traka dodala 10g na ukupnu tezinu ( ), jos ga je i na posti omotala prije slanja, just in case...

Uzas, sad je pitanje u kakvom ce mi stanju doci paket iz Njem kojeg cekam vec par dana ( mada je to ruta UPS - Overseas, vise ne znam ni sam sta ocekivati od kojih kurira )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:48   #137
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 890
Svi rade isto...place su male, satnice i tereni veliki, veliki stres...s paketima se rukuje kao sa zadnjim smecem i stvarno moras imati srece da dobijes sve ispravno.
Cesto kada mi nesto dovezu maltene da mi izbace kroz prozor..kao njemu se zuri..hm..i jos ako nemam taj tren osobnu...galama, nervoza...pa nemos tako sa kupcima...nemos dostaviti 100 paketa u sat vremena ako ti za to treba 6 sati
Ako sam nesto narucio da mi se dostavi na kucnu adresu, onda to tako i ocekujem. Imas broj, nazovi me, dogovorimo se za prijem i to je to, a ne ja sam bio i nikoga nema...majstore, nije ti broj fona za ukras
Cesto da ne pravim probleme posiljatelju, odem sam podici paket...nema smisla da covjek placa zbog tamo nekog kreten4.
robee je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 16:07   #138
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Unsuccessful item delivery attempt
Reason : Item damage - item not delivered
Measure : Item held for inspection

Weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 16:26   #139
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Sigurnija kupnja na oglasniku i internetu

evo još jednom isti tekst, samo na stranicama pošte
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 16:26   #140
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Svi rade isto...place su male, satnice i tereni veliki, veliki stres...s paketima se rukuje kao sa zadnjim smecem i stvarno moras imati srece da dobijes sve ispravno.
Cesto kada mi nesto dovezu maltene da mi izbace kroz prozor..kao njemu se zuri..hm..i jos ako nemam taj tren osobnu...galama, nervoza...pa nemos tako sa kupcima...nemos dostaviti 100 paketa u sat vremena ako ti za to treba 6 sati
Ako sam nesto narucio da mi se dostavi na kucnu adresu, onda to tako i ocekujem. Imas broj, nazovi me, dogovorimo se za prijem i to je to, a ne ja sam bio i nikoga nema...majstore, nije ti broj fona za ukras
Cesto da ne pravim probleme posiljatelju, odem sam podici paket...nema smisla da covjek placa zbog tamo nekog kreten4.

a gledaj, nije sve kriv niti daj čovjek koji ti "baci paket" kroz prozor
Eto ja mogu reč za city ex.. kolega radio tamo.. njih malo dostava mnogo i ne stigne se sve.. a za što rade, minimalac.. ako ne želiš bude drugi.
I tako u krug.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 16:51   #141
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Tako je u većini privatnih i državnih firmi. Ali to nije nikakvo opravdanje...
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 14:29   #142
vik2211
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
eto kako radim ko poštar evo Vam informacija iz prve ruke: istina je da SMIJETE OTVARATI PAKETE NA VRATIMA. Dakle nikakve komisije ni 3 osobe, to su slučajevi sasvim drukčiji.
Svaki poštar treba imati obrazac koji je u 2 primjerka i ako stranka želi otvoriti i provjeriti paket ima potpuno pravo na to. Ako stranka tvrdi da to nije što je naručila NIJE dužna platiti paket i poštar i osoba ispunjavaju taj obrazac, vrlo je jednostavan, i poštar nosi to natrag i osoba je sačuvala novce i pošta to dalje rješava. Svakom ide JEDAN primjerak obrasca. To pravilo je izmjenjeno baš radi velikih prevara preko njuškala. Uglavnom imate pravo NE PLATITI otkupninu dok ne vidite što je unutra. Ako je poštar neki retardinjo morate se poborit s njim i ne odustajte
Ja često kupujem nešto preko neta pa razumijem svakoga i uvijek imam obrazac sa sobom.
vik2211 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 14:36   #143
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Volio bih te vidjeti da meni kao pošiljatelju vratiš taj otvoren paket nazad.
Paket mi možeš vratiti samo ako je zapakiran onako kako sam ga ja predao na poštu, u svakom drugom slučaju će netko platiti otkupninu, ili primatelj ili pošta, i još ću reći da je u paketu bio svežanj novčanica koje je poštar ukrao.

Sva sreća pa nikada ni ne šaljem otkupninom pa mi nitko ne može prodavati ovakve nevjerovatne gluposti o otvaranju mog paketa.
Fino uplati na račun pa ti šaljem paket, ako ti se to ne sviđa - produži.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:13   #144
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Volio bih te vidjeti da meni kao pošiljatelju vratiš taj otvoren paket nazad.
Paket mi možeš vratiti samo ako je zapakiran onako kako sam ga ja predao na poštu, u svakom drugom slučaju će netko platiti otkupninu, ili primatelj ili pošta, i još ću reći da je u paketu bio svežanj novčanica koje je poštar ukrao.

Sva sreća pa nikada ni ne šaljem otkupninom pa mi nitko ne može prodavati ovakve nevjerovatne gluposti o otvaranju mog paketa.
Fino uplati na račun pa ti šaljem paket, ako ti se to ne sviđa - produži.
Koje laprdalo mila mati..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:21   #145
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ne trolaj ako nemaš šta pametno za napisat.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:31   #146
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Evo ja imam nesto pametno. Ja tebi uplatim pare a ti ne posaljes. Sto onda? Da ti dodjem na vrata kao onaj splicanin koji je s frendom otisao u Osijek pa skoro razbio oca sina i kuma jer je platio 4s i dobio iphone razbijeni 2g? Da ne pricamo o uplatama ljudima kojima u banci stoji adresa stara 10 godina ,cak se i preselio u drugu zupaniju pa ne mozes provjeriti. Uostalom svi koji primaju uplatu na racun kao ti,cak salju kopiju osobne kupcima kao garancija onda neki zloupotrijebe tu kopiju i naprave ugovor na daljinu s operaterom i tebi dolaze uplatnice dok ne odesnu policiju prijavit prijevaru. Jedan Rijecanin je tako prevario 70-ak osoba. Ne hvala,ako ne zelis slati otkupninom, idemo dalje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:33   #147
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Dragi kolega, stvar je jednostavna, nemoj uplaćivati novce nepoznatim ljudima niti im vjerovati da će ti poslati ono što su rekli, prevaranata je bilo i bit će, to nije problem dostavnih službi.
Kupuj stvari od provjerenih webshopova, a za kupovinu na njuškalu se nađi u 4 oka s prodavačem.
Ja osobno ću uvijek poslati nakon tvoje uplate jer nisam prevarant, ali ima ih, i previše.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:33   #148
vik2211
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
ako je uplaćeno unaprijed onda stranka neće ni tražiti otvaranje jer vjerovatno zna šta radi i da li je sigurno.

Ovo drugo moš okačit mačku o rep

gle mora postojati zaštita potrošaća..nema smisla da neko daje pare pa ih popuši. Sad svi znaju da se paketi otvaraju pa vjerovatno ni ne pokušavaju preveslati.

A ti svaki svoj paket možeš osigurati poštarinom. Ako želiš da ti se vrati stvarna vrijednost u slučaju da pošiljka "nestane" imaš pravo platiti adekvatnu poštarinu. Npr. ako pošalješ skupu stvar u koverti, ne znam, dijamant vrijednosti 10 000kn i platiš marku od 3.50kn za unutrašnji promet i to nekako nestane tebi pošta vraća štetu u vrijednosti 3x plaćene poštarine dakle 10.50kn. Imaš raznih vrijednosti i raznih poštarina, ovisno o vrijednosti i masi koji pokrivaju tvoj gubitak. Što se tog osiguranja tiće najjeftinije ti je slati hpExpressom jer najobičniji paketić ima vrijednost 4000kn. Dakle ako se izgubi toliko ti pošta vraća. Moli boga da ga izgube

Stavljanje novčanica ili tvrditi da si stavio novčanice je beskorisno jer je protiv pravila slati novac na taj način. On ide svojim putem i ima svoju poštarinu tako da to što bi ti tvrdio ne bi imalo apsolutno nikakve težine, nigdje.

Naknada za slanje novca poštanskom uputnicom iznosi 3,75 posto od iznosa koji želite poslati s tim da je najmanji iznos naknade 9, a najveći 80 kuna.
Dakle zbog toga primatelj plaća više kada preuzima paket. Plaća poštarinu da se novac vrati pošiljatelju paketa.
vik2211 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:36   #149
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Kupuj stvari od provjerenih webshopova, a za kupovinu na njuškalu se nađi u 4 oka s prodavačem.
Ja osobno ću uvijek poslati nakon tvoje uplate jer nisam prevarant, ali ima ih, i previše.
Uplatio sam novce forumašu koji je trgovao ovdje pa sam jedva vratio novac kad sam doznao točnu adresu i javio mu da dolazim.
A što se ostalog tiče,ja sam u Rovinju kako da se nađem.u 4 oka s prodavačem iz Zga ili Vukovara ili Splita?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:41   #150
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor vik2211 Pregled postova
gle mora postojati zaštita potrošaća
Zaštita potrošača u RH itekako postoji, ali se odnosi na kupnju od pravne osobe, a ne fizičke.
Prodavanje po oglasnicima nije zaštićeno nikakvim pravnim zakonima niti može biti, to je kupnja između dvije fizičke osobe i svatko treba sam promisliti što radi prije nego nekom anonimusu uplati 1500 kn.
A ti kao kurir si samo to - dostavljač, dostavljaš paket od točke A do točke B i ne trebaš se petljati u zaštitu potrošača.

Citiraj:
Stavljanje novčanica ili tvrditi da si stavio novčanice je beskorisno jer je protiv pravila slati novac na taj način. On ide svojim putem i ima svoju poštarinu tako da to što bi ti tvrdio ne bi imalo apsolutno nikakve težine, nigdje.
To sam karikirao, naglasak je na tome da ti smiješ dirati sadržaj paketa.
Može se i igrom slučaja dogoditi da šaljem ispravan mobitel, a on crkne u prijevozu, ti si ga dirao i ja tebe optužim da si ga pokvario - opet karikiram.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
A što se ostalog tiče,ja sam u Rovinju kako da se nađem.u 4 oka s prodavačem iz Zga ili Vukovara ili Splita?
Pa ne nalaziš se i ne kupuješ ništa od njega.
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na