Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2014., 14:05   #121
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Kod nas bi mogla biti cca. 2000kn
CF 7950/R9 280? Isplati li se?
Isto se i meni kopa po glavi
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 20:17   #122
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Pošto je teško naći 7870 black edition i tahiti chip što bi ja mogao upariti sa svojom da nemoram prodavati i kupovati novu jer sam zadovoljan s svojom a da povećam performanse naravno nepate me benchmarksi nikakvi samo čisti "gaming" Pomislio sam na neku 7950 ali neznam da li bi to funkcioniralo.....
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2014., 20:24   #123
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pa koliko sam informiran, 7870 Black i može samo radit sa drugim Tahitijima u CF, daklem 7950 i 7970. Samo je sranje što ti se onda spuštaju na istu razinu shadera sa 7870Black.

Neka me netko ispravi ako griješim.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2014., 13:35   #124
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dok igram igricu, recimo far cry 3 ili bio shock burial at sea, ako uključim u igri antialising, kao da mi laga lagano... znači kao da dobijem mali motion blure pri brzim pokretima lijevo desno, tj glađe ide bez.

Grafičko zauzeće nije uopće veliko - bez aa 50-60% (vsync), a sa AA ispod 90%..
Nije to sad ogromni blur kao efekt u igri, ali laga malo i bolje mi je bez.
Na 460 gtx u igrama to nisam primjetio, da li je moguće da Ati lošije radi AA?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 19:30   #125
crash owerride
See You On The Other Side
Moj komp
 
crash owerride's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Bistra
Postovi: 116
Neko vrijeme cijena 280x pala i sad opet porasla za 200 300 kn.. Smanjuje se kako se smanjuje zaliha?
crash owerride je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 21:02   #126
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor crash owerride Pregled postova
Neko vrijeme cijena 280x pala i sad opet porasla za 200 300 kn.. Smanjuje se kako se smanjuje zaliha?
Samo je msi LE pala/porasla, smanjili pa vidjeli da ljudi kupuju=treba hitno dignuti nazad i zaraditi vise jer se prazni zaliha
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2014., 11:21   #127
crash owerride
See You On The Other Side
Moj komp
 
crash owerride's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Bistra
Postovi: 116
Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
Samo je msi LE pala/porasla, smanjili pa vidjeli da ljudi kupuju=treba hitno dignuti nazad i zaraditi vise jer se prazni zaliha
Nije samo LE već i obična msi r9 280x. Idu mi na živce, onak spreman sam potrošit novce al s ovakvim cijenama ću ostat na integriranoj. I ne samo grafe već sav hardver. Svugdje padaju cijene, kod nas rastu, zato nam je tak super ekonomija
crash owerride je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2014., 12:48   #128
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Vidi stvarno, sve 280X su debelo prek 2k kn. Nije ti lose razmisliti o R9 280 (non X). Njih imas za 1500kn (Sapphire i XFX). Uzmi sat vremena, poigraj se malo sa overclockanjem i došao(prešao) si na performanse od 280X.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 00:47   #129
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor crash owerride Pregled postova
Nije samo LE već i obična msi r9 280x. Idu mi na živce, onak spreman sam potrošit novce al s ovakvim cijenama ću ostat na integriranoj. I ne samo grafe već sav hardver. Svugdje padaju cijene, kod nas rastu, zato nam je tak super ekonomija
I ja sam u istoj situaciji, cekam da padnu cijene x a oni ih samo dizu, radje cu ostati na staroj grafi

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Vidi stvarno, sve 280X su debelo prek 2k kn. Nije ti lose razmisliti o R9 280 (non X). Njih imas za 1500kn (Sapphire i XFX). Uzmi sat vremena, poigraj se malo sa overclockanjem i došao(prešao) si na performanse od 280X.
koliko znam x nije samo clockana verzija 280 kao sto je stvar sa 270 etc tako da sumnjam da bi islo tako
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 14:07   #130
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Prije koja 2 mjeseca bilo je VTX R9 280x za ispod 1600kn, čak i od sapphire-a sa duallX hladnjakom za kojih 1650kn, dok su Gigabyte, MSI, Asus uvijek bile oko 2000-2200kn...sada ovih od 1600kn više nema, razgrabile se u roku 2 tjedna jer je bila odlična cijena za te kartice

Trenutno je R9 280 (nonX) jako dobra kupnja za 1500kn, na stock vrijednostima je cca. 15tak% slabija od 280x, a jeftinija je 500kn....ako kartice rade na istom taktu onda će razlika biti manja jer 280x obično radi na 1050MHz dok 280 radi na 930MHz...ako jedna i druga rade na 1050MHz (sto nije problem za R9 280) nećeš vidjeti veliku razliku u igrama, cca. 5fps-a u korist R9 280x kartice što se ne osjeti...

Ako ti može pomoći u odluci, imam HD7950=R9 280 i na 1050MHz radi bez čačkanja po voltaži (sve ovisi na kakav primjerak naletiš) ali je držim na stock freq.(880MHz) jer sve igre vrti bez problema i na stock, pa se ne zamaram hoću li dobiti 70 ili 77FPS-a...za razliku u cijeni bolje uzmi Samsung EVO SSD od 120GB ako ga nemaš

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 20.06.2014. u 14:16.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2014., 15:16   #131
crash owerride
See You On The Other Side
Moj komp
 
crash owerride's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Bistra
Postovi: 116
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Prije koja 2 mjeseca bilo je VTX R9 280x za ispod 1600kn, čak i od sapphire-a sa duallX hladnjakom za kojih 1650kn, dok su Gigabyte, MSI, Asus uvijek bile oko 2000-2200kn...sada ovih od 1600kn više nema, razgrabile se u roku 2 tjedna jer je bila odlična cijena za te kartice

Trenutno je R9 280 (nonX) jako dobra kupnja za 1500kn, na stock vrijednostima je cca. 15tak% slabija od 280x, a jeftinija je 500kn....ako kartice rade na istom taktu onda će razlika biti manja jer 280x obično radi na 1050MHz dok 280 radi na 930MHz...ako jedna i druga rade na 1050MHz (sto nije problem za R9 280) nećeš vidjeti veliku razliku u igrama, cca. 5fps-a u korist R9 280x kartice što se ne osjeti...

Ako ti može pomoći u odluci, imam HD7950=R9 280 i na 1050MHz radi bez čačkanja po voltaži (sve ovisi na kakav primjerak naletiš) ali je držim na stock freq.(880MHz) jer sve igre vrti bez problema i na stock, pa se ne zamaram hoću li dobiti 70 ili 77FPS-a...za razliku u cijeni bolje uzmi Samsung EVO SSD od 120GB ako ga nemaš
Sve to stoji, neću kupovati još mjesec dana sigurno
Ali mi je fascinantno da su msi r9 280x (ne LE) bile 1900kn za keš prije nekih 2 tjedna i odjednom su oko 2200kn keš. Ne razumijem tu politiku, naši kao da ne žele zaraditi.
Edit: Zar je moguće da bitcoin toliko utječe na cijenu u tako kratkom vremenu?
crash owerride je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 23:04   #132
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Dok igram igricu, recimo far cry 3 ili bio shock burial at sea, ako uključim u igri antialising, kao da mi laga lagano... znači kao da dobijem mali motion blure pri brzim pokretima lijevo desno, tj glađe ide bez.

Grafičko zauzeće nije uopće veliko - bez aa 50-60% (vsync), a sa AA ispod 90%..
Nije to sad ogromni blur kao efekt u igri, ali laga malo i bolje mi je bez.
Na 460 gtx u igrama to nisam primjetio, da li je moguće da Ati lošije radi AA?
prosto iz razloga sto je cryengine vise optmiziran za nvidia grafe.
pokreni u igraoni igru optimiziranu za ATi AMD pa ce ti i tamo lagati.
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 12:33   #133
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
nevidim temu za obicnu 280, pa da neotvaram novu, jel može neko preporučit neko tiše hlađenje, na staroj 4870 sam imao AC S1, jel ima nešto slično i za ovu grafu?

radi se o Sapphire Radeon R9 280 Dual-X 3gb GDDR5
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 14:32   #134
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
nevidim temu za obicnu 280, pa da neotvaram novu, jel može neko preporučit neko tiše hlađenje, na staroj 4870 sam imao AC S1, jel ima nešto slično i za ovu grafu?

radi se o Sapphire Radeon R9 280 Dual-X 3gb GDDR5
Pretpostavljam da počneš čuti malo jače ventove kada grafa prijeđe 50% na njima, ima riješenje i za to ali nije baš jeftino LINK . Ima ga i kod nas pa si pogledaj na nabavi, samo pazi ima za AMD i Nvidia-u verzija, ova je za 280(X).
LP
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 19:13   #135
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Upogonio sam XFX R9 280 kaj sam dobio na nagradnjači i fino sam zadovoljan.
Al ono kaj me malo iznenadilo je to da kod dual monitor setupa, grafa drži gpu na 500MHz i memoriju na 1300MHz kaj je po meni previše, jer temp u idleu se popne na 45 stepeni.
Sa jednim monitorom se taktovi snizuju na 300/150MHz i tad je temp 35°.
Doduše vent je na 20% bila temp 35° ili 45° tak da je u idleu fakat nečujna. Nisam se previše stigo igrat, ali ono kaj sam pokrenuo GW2 i skyrim ide na solidnih 62-63 stupnja. Tad se fino čuje.
Performanse su dost bolje neg na GTX 660, najveća razlika je u min fps-u.
Ugl, za džabe dobivenu karticu, ocjena 10/10
noda je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 01:28   #136
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, to je i mene znalo nekad zasmetat, pri koristenju dva monitora grafa skoci u taj "jaci" power state i toplija je uz vecu potrosnju.
Ali jebiga, tako radi cijela ta generacija cipova, nije do tvoje grafe
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 10:45   #137
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Zvijer od hladnjaka, ima na YT neki tip prži svoju 290(X) u Unigine valley 50 stupnjeva jezgra
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 16:40   #138
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Zvijer od hladnjaka, ima na YT neki tip prži svoju 290(X) u Unigine valley 50 stupnjeva jezgra

u sviđa mi se, jel ima to negdje kod nas? nenalazim ništa na nabavi.
EDIT: a spominju samo 270 i 290 kartice, jel to može onda i na 280?
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 16:42   #139
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
magazin rs ti ima njihovih kulera pa pitaj ako nemaju u ponudi da ti ga dobace.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 16:55   #140
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Ako već nemogu ni oni, nije ni na odmet pitati Ninu (Uzi Shop) jer sam vidio da su po njemačkoj dostupni.

Evo kod susjeda recenzija oni su koristili Asusovu R9 280x

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 16.07.2014. u 17:01.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 22:35   #141
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Super kvalitetno izgleda i ima odlične performanse, ali ne računam da će bit ispod 400kn + trošak ventova - meni osobno previše, ali za vlasnike 1500kn, i puno više, vrijednih kartica je valjda to ok
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 22:56   #142
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova

u sviđa mi se, jel ima to negdje kod nas? nenalazim ništa na nabavi.
EDIT: a spominju samo 270 i 290 kartice, jel to može onda i na 280?
Mislim da ne, 79x0 i vjerojatno 280(x) imaju jezgre ispod razine okolnog metalnog okvira, tako da treba staviti nekakav shim da popuni prostor (mislim da EK prodaje za par eura).

Po meni, previše komplikacija.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 23:09   #143
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Compatible with AMD Hawaii chip (R9 290/290x) and Curacao chip (HD 7850, 7870 xt; R9 270/270x)
Compatible with nVIDIA GTX Series Chip: 650, 650Ti, 660, 660Ti, 680, 760, 770, 780, 780Ti

Inace, DE - 55€ pa sad racunajte
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 23:56   #144
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Mislim da ne, 79x0 i vjerojatno 280(x) imaju jezgre ispod razine okolnog metalnog okvira, tako da treba staviti nekakav shim da popuni prostor (mislim da EK prodaje za par eura).

Po meni, previše komplikacija.
Vidiš da su rekli da samo "neke" kartice imaju tako sređen čip, njihova Asusica je prošla bezbolno, a i taj shim, uzmeš dimenzije sa EKWB stranice tog govneta i kod susjeda tokara ili sl, to je običan komadić bakra možda vrijedi 5KN , inače uvijek se nešto mora sam skombinirati jel? xD

Isto tako, napraviš prije kupnje test, ako time ne gubiš bilo kakvo jamstvo, skineš hladnjak sa svoje kartice i provijeriš fizički, čak nemoj ni gledati po tvorničkom hladnjaku samo gledaj sa nekim kratkim ravnalom ili sl., kad ga prisloniš na "okvir" čipa dali je u ravnini sa time ili spuštena jezgra, simple as that. LP

Inače kad su bili Bartoni CPU i Mobilci aktualni, postojao je copper shim, i kada je došao u HR rasprodao se u roku odmah, pogotovo nabaviti tu kod mene u RI je bilo nemoguće, a svega par kuna, nije mi se dalo čekati, uzeo komad bakra, dimenzije, šablonu i deri, mogu reći da je ispao "oriđiđi" šteta šta nemam to više da uslikam, a bilo je sigurno teže napraviti nego običan podložak. LP

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 17.07.2014. u 00:12.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:19   #145
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
poslao sam mail svim navedenim dobavljačima (na službenj stranici ih je 4) zasad links i centro.hr odgovorili, nemaju ih u ponudi i nemisle nabavljati...

čekam još odgovor magazina i future

EDIT:

ništa još ni kod njih, futura kaže moguće da će od 9. mjeseca imati.
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM

Zadnje izmijenjeno od: Pepermint. 17.07.2014. u 11:28.
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 12:39   #146
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Vidiš da su rekli da samo "neke" kartice imaju tako sređen čip, njihova Asusica je prošla bezbolno, a i taj shim, uzmeš dimenzije sa EKWB stranice tog govneta i kod susjeda tokara ili sl, to je običan komadić bakra možda vrijedi 5KN , inače uvijek se nešto mora sam skombinirati jel? xD
Poanta je da neke 79x0 (uključujući moje) i 280(X) imaju upuštenu jezgru te da nisu kompatibilne sa Morpheusom bez shima. Ako ti ne treba shim, super. Ako treba, da li ćeš ga naručiti od EK-a za 3 EUR, napraviti kod tokara za 5 kuna ili sam izraditi, tako svejedno. Shim je kompliciranje koje osobno izbjegavam, a ako je tebi gušt, go for it.

Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Isto tako, napraviš prije kupnje test, ako time ne gubiš bilo kakvo jamstvo, skineš hladnjak sa svoje kartice i provijeriš fizički, čak nemoj ni gledati po tvorničkom hladnjaku samo gledaj sa nekim kratkim ravnalom ili sl., kad ga prisloniš na "okvir" čipa dali je u ravnini sa time ili spuštena jezgra, simple as that. LP
Dakle, uzeti ravnalo i škicati da li ima pola mm razmaka između jezgre i okolnog metala je jednostavnije pogledati da li hladnjak ima "grbu" na mjestu gdje dodiruje GPU? Mislim, i to je način, ali da je jednostavniji, nisam baš siguran.

Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Inače kad su bili Bartoni CPU i Mobilci aktualni, postojao je copper shim, i kada je došao u HR rasprodao se u roku odmah, pogotovo nabaviti tu kod mene u RI je bilo nemoguće, a svega par kuna, nije mi se dalo čekati, uzeo komad bakra, dimenzije, šablonu i deri, mogu reći da je ispao "oriđiđi" šteta šta nemam to više da uslikam, a bilo je sigurno teže napraviti nego običan podložak. LP
A gle, ni sam ne znam koliko puta sam mijenjao cooler na svom T-bredu i mobilcu, nisam nikada okrhnuo jezgru jer nisam balvan pa da mi je trebao taj TTov shim.

To što si sam napravio taj shim je pohvalno, ali nemaju svi potreban materijal, alat i znanje, tako da je ponekad jednostavnije kupiti gotov proizvod. I znam da nije gušt kao kada nešto sam napraviš, ali to je već druga tema.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 15:07   #147
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Poanta je da neke 79x0 (uključujući moje) i 280(X) imaju upuštenu jezgru te da nisu kompatibilne sa Morpheusom bez shima. Ako ti ne treba shim, super. Ako treba, da li ćeš ga naručiti od EK-a za 3 EUR, napraviti kod tokara za 5 kuna ili sam izraditi, tako svejedno. Shim je kompliciranje koje osobno izbjegavam, a ako je tebi gušt, go for it.
To mi je kolega sve jasno, čisto je bilo sugestija da taj shim nije "toliki" problem, osobno bi ga sa termovodljivim/dvokomponentnim ljepilom koje imam (možeš ljepiti i auspuh s njim kako piše na etiketi ) stavio na samu bazu hladnjaka (uzeti u obzir sve da sada neidemo u širinu) i time bi postao cjeloviti dio samog hladnjaka i bilo kakva naknadna intervencija skidanja hladnjaka, stavljanja paste i sl. bi bila isto kao i kod tvorničkog znači nebi se trebao ponovno zezati sa eventualnom pozicijom shima, dvostruka pasta,..... itd, od alata je potrebno jako malo, ali naravno ako nemaš ni olovku, problem je očigledan
Naravno da svatko ima svoj izbor, hoće ili neće, nije cilj siliti nikoga već pomoći i savjetovati.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Dakle, uzeti ravnalo i škicati da li ima pola mm razmaka između jezgre i okolnog metala je jednostavnije pogledati da li hladnjak ima "grbu" na mjestu gdje dodiruje GPU? Mislim, i to je način, ali da je jednostavniji, nisam baš siguran.
OFC da ima više načina provjere, ujedno i grba na hladnjaku. Ja osobno volim provjeriti sve ideje i solucije, pa ako treba i dvaput i napraviti test, ujedno primjetiti pola mm meni npr. nije problem jer posebnu pažnju posvećujem takvim sitnicama koje su nakraju i najbitnije, u smislu da se ne napravi fuš, a tu je bitna edukacija ili pak iskustvo.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
A gle, ni sam ne znam koliko puta sam mijenjao cooler na svom T-bredu i mobilcu, nisam nikada okrhnuo jezgru jer nisam balvan pa da mi je trebao taj TTov shim.

To što si sam napravio taj shim je pohvalno, ali nemaju svi potreban materijal, alat i znanje, tako da je ponekad jednostavnije kupiti gotov proizvod. I znam da nije gušt kao kada nešto sam napraviš, ali to je već druga tema.
Jasno je da ljudi koji su u tome (u ovoj priči ja i ti ) nisu imali problema pri montiranju hladnjaka na stare nezaštićene procesore, imaš već razvijen tzv. feeling za takve stvari, ali toliko sam ih složio, održavao,.. da bez obzira koliko ti pazio, način na koji se stavljao svaki hladnjak na socket A, je bio takav da si morao upotrijebiti dosta sile (velika većina hladnjaka/generaliziram) i nikad nisam uništio procesor ali mi se jednom desilo da je na jednom od 4 ruba same jezgre, jedan mali dio se odlomio (možda je već prije bio oslabljen), na svu sreću nije bilo posljedica, a shim je koštao 20-ak kuna, a ujedno i onaj gušt nadogradnje/modanja, naravno opet izbor samog korisnika kao što si i rekao.

No moj prijašnji post, nije bio cilj učiti pameti nikoga, pogotovo osobu poput tebe i ostali koji znaju sve te stvari, nego jednostavno dati npr. kolegi @Pepermint i ostalima dobronamjeran savjet jer ne izgleda sve to tako komplicirano i uvijek ima rješenja, uostalom teže stvari se rade na tehničkom u osnovnoj školi, ne možda TT shim, ali ovaj EKWB je smijeh -> slikica

Eto kolega, nadam se da mi ti i ekipa nećete zamjeriti što sam otišao malo u širinu svega, jest malo OT ali je opet riječ o nečemu usko vezano za seriju kartica iz naslova teme, tj bolje hlađenje i tišina rada, pa možda netko i izvuče pokoju informaciju koja će mu dobro doći, uostalom rado bi o svemu tome pričao sa tobom na nekoj klopi/cugi jer velika većina frendova bježi kad počnem xD, a nemogu si pomoći jer je gušt
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 14:46   #148
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Stigla jučer Powercolor R9 280x Turbo Duo pošto je HD7950 otišla na vječna lovišta, pa da napišem par riječi...
Na prvu, kvaliteta izrade kartice je vrlo dobra, kao i sama kutija u kojoj je smještena....Kartica je lijepog dizajna, bojama podsjeća na Asus, izrađena je većinom od metala i u seriji dolazi sa backplateom, što ostavlja dojam kvalitete i čvrstoće...sa prednje strane kartice nalazi se DVI, HDMI, 2xMDP izlaz...te dva venta od 90mm sa gornje strane koji su namontirani na hladnjak sa 3 bakrena heatpipe-a promjera 8mm...Što se tiče hlađenja i buke, temperature su odlične barem u mom slučaju (big tower case sa 4 venta x140mm), u mirovanju temperatura ne prelazi 32 stupnja@25%, dok se u loadu(igra) diže na solidnih 63-64 stupnja sa brzinom ventova 50-60%, temperatura Vrma kreće se oko 70 stupnjeva....kartica je u mirovanju ultra tiha, ne čuje se, dok se u loadu, kada se ventovi zavrte na cca 50-60% čuje, ali ništa strašno i zvuk koji proizvodi kartica nije iritantan...Kartica nije kurena furmarkom, već samo u Sniper Elite III igri, pretpostavljam da bi pod furmarkom temperature bile par stupnjeva više...U mom slučaju nema coil whine-a, ne znam jer to iz razloga jer je naponska regulacija kartice djelomično prelivena prozirnom plastikom...

Par slika;
http://s1349.photobucket.com/user/da...43a7.jpeg.html
http://s1349.photobucket.com/user/da...47fc.jpeg.html
http://s1349.photobucket.com/user/da...8f84.jpeg.html
http://s1349.photobucket.com/user/da...a0dc.jpeg.html

dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 15:18   #149
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Whoa, pa sto snadje HD7950?
Btw, super su ovi backplateovi, ne treba kupovat duzu/tezu karticu bez toga
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 15:40   #150
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Tu si dobija na reklamaciji umisto HD7950?

BTW odličan "piss of hardwire"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na