Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2017., 20:16   #6811
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Idem danas reklamirat Logitech miš koji je kupljen u Portiu i kojemu je uvoznik Microline. Dođem u Microline, i lik me ladno odjebe, kao nek se javim u trgovinu di sam kupio miš. I objasnim mu da su ovi zatvorili kapiju, i da nisu zapravo nikad ni imali servis već je išlo sve preko uvoznika/servisa, al ništa.

Aj nebi niš reko, al u tom microlineu sam reklamirao već 3-4 puta na taj način, i sve uredno prošlo.

I da stvar bude bolja, R1 je račun tak da praktični nemam niš od ovih korisničkih prava.

Koje su mi uopće opcije?
Probaj se javiti Linksu, jer ipak je Portio bio njihov webshop. Iako ako imaš jamstveni i račun, Microline ti nema pravo odbiti garanciju.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 07:39   #6812
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Najžalosnije od svega je što sam u Microlineu već reklamirao tako, mislim grafa da je bila i nikakvih problema.

E sad, i ja pretpotavljam da nemaju, al treba mi zakon ili nešto što je u moju korist, da mogu s tim ići prema njima.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 09:13   #6813
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Javi se direkt Logitech supportu.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 22:08   #6814
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Matična - odbijena garancija, oštećena u servisu

Moja matična je završila neki dan na servisu jer se zablesirao update biosa preko utilityja i više nije mogla bootat. Recovery nije mogao biti primijenjen jer ne radi preko hdmi/dvi porta tako da je jedina šansa zamjena ploče.

Predao sam neoštećenu ploču na servisu u HG Shopu, a na servisu su odbili jamstvo jer je ploča oštećena, ogrebana na rgb traci. Ili ju je netko oštetio na servisu ili u HG Shopu. Ja nisam sto posto jer su ploču vizualno pregledali prilikom zaprimanja, međutim nisu je fotkali, a nisam ni ja. Sad je rekla kazala, a ne žele priznati jamstvo. Neko tu ozbiljno sere.

Radi se i MR servisu. Međutim ja idem dalje. Jer ju ja NISAM oštetio, pa makar ih morao tužiti...

Ima netko kakav savjet?
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 22:20   #6815
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Teško, nažalost trebao si slikati.
Tužiti ih možeš, privatno, košta ogromne pare a svaki odvjetnik će ti reći ako nemaš dokaze, zašto bi tvoja riječ vrijedila više od servisa.
Tko kaže da ti nisi slučajno oštetio pa predao na servis?
Eventualno ako imaš papir HG spota na kojem piše primitak za servis i stanje:neoštećeno, to je druga priča. Pogledaj malo taj papir.
Sada apsolutno nemaš nikakav dokaz da si predao neoštećenu.
Ja kada kupim proizvod u trgovini, doslovce slikam kutiju, kada izvadim uređaj, sve.
Kada šalješ na servis, obvezno se slika. U Linksu je obvezno slikanje kod zaprimanja na servis tj još u poslovnici npr.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 22:42   #6816
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Na papiru ne piše da je bilo što oštećeno.

Na opisu kvara piše: Opis kvara prilikom automatskog updejtanja biosa stalo, više ne boota na ploči nema SN
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 22:53   #6817
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor intelduo Pregled postova
Na papiru ne piše da je bilo što oštećeno.

Na opisu kvara piše: Opis kvara prilikom automatskog updejtanja biosa stalo, više ne boota na ploči nema SN
Nemas brige.

1) Po zakonu da i razrezes skarama proizvod koji imas manje od mislim 6mjeseci oni moraju to dokazat putem sudskog vjestaka! Po sili zakona, a ne ti, a to ih kosta vise nego nova ploča, i ti nisi duzan snositi troskove cak i ako dokazu jer si zakonom zasticena slabija strana.

2) A u tvom slucaju nemaju sta dokazat jer kvar koji oni spominju nema veze s problemom i oni su ga napravili jer su pregledali proizvod prilikom zaprimanja i tada se takve stvari prijavljuju i zapisuju u radni nalog.


3) kakve veze ima rgb traka s biosom

Ponavljam, nemas brige, udruga potrosac i neka te upute u ovo pod broj 1)
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 24.03.2017. u 23:05.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 22:56   #6818
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Teško, nažalost trebao si slikati.
Tužiti ih možeš, privatno, košta ogromne pare a svaki odvjetnik će ti reći ako nemaš dokaze, zašto bi tvoja riječ vrijedila više od servisa.
Ovo iako je logicno nije istina! Zakon stiti kupca kao lickog medvjeda. Samo se treba raspitati i drzati se procedure
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:06   #6819
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Ono što su oni napisali kao razlog odbijanja garancije je glupost. Tih ogrebotina NIJE bilo, netko je od njih zasro, ogrebao šarafcigerom, lovio šaraf po PCB-u. Tko će ga znat. Uglavnom, kao prvo to se oštećenje vidi na slici iz aviona i nemoguće je da prilikom zaprimanja ne bi bilo zamijećeno. Kao drugo, evo kako je tekla korespondencija između servisa i podrške iz Asusa u vezi jamstva:

From: Roman Kuten [mailto:Roman.Kuten@mrservis.hr]
Sent: Thursday, March 23, 2017 11:17 AM
To: Iva Viktorinova (ACZS)
Subject: Asus PRIME X370-PRO



Dear Iva,

we received a Asus PRIME X370-PRO mbo (H2MCAJ022791) with some light scratc=
hes as shown in picture in attachment.

Is there a possibility that it can be accepted in warranty for RMA?

Best regards
Roman Kuten


Dear Roman,



These cases are marked as CID =96 PCB scratched



Best regards



Iva Viktorinov=E1

Asus Czech Service (ACZS)



Tel.: + 420 596 766 340 (Intra 71 340)

Fax: +420 596 766 328
Email: iva_viktorinova@asus.com
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:10   #6820
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor intelduo Pregled postova
Ono što su oni napisali kao razlog odbijanja garancije je glupost. Tih ogrebotina NIJE bilo, netko je od njih zasro, ogrebao šarafcigerom, lovio šaraf po PCB-u. Tko će ga znat. Uglavnom, kao prvo to se oštećenje vidi na slici iz aviona i nemoguće je da prilikom zaprimanja ne bi bilo zamijećeno. Kao drugo, evo kako je tekla korespondencija između servisa i podrške iz Asusa u vezi jamstva:

From: Roman Kuten [mailto:Roman.Kuten@mrservis.hr]
Sent: Thursday, March 23, 2017 11:17 AM
To: Iva Viktorinova (ACZS)
Subject: Asus PRIME X370-PRO



Dear Iva,

we received a Asus PRIME X370-PRO mbo (H2MCAJ022791) with some light scratc=
hes as shown in picture in attachment.

Is there a possibility that it can be accepted in warranty for RMA?

Best regards
Roman Kuten


Dear Roman,



These cases are marked as CID =96 PCB scratched



Best regards



Iva Viktorinov=E1

Asus Czech Service (ACZS)



Tel.: + 420 596 766 340 (Intra 71 340)

Fax: +420 596 766 328
Email: iva_viktorinova@asus.com
U prvom redu drzi se procedure koju sam naveo pod 1) , a onda spomeni i sve ostalo što misliš da treba.
Ne brini, vrlo brzo će biti prisiljeni po sili zakona na vlastiti trosak to dokazivati u skupom procesu.
Sumnjam da ce ici dalje jer im je trosak veci od ploče, a po ovome sto si rekao jos ces dobiti i novu plocu

Nazovi udrugu potrodac i neka te upute u proceduru kako doci do toga da se napravi vjestacenje, i slobodno ih pitaj i vidjet ces da je na njihov trosak bez obzira na ishod vjestacenja
Ako ishod bude negativan popusio si plocu, ali ide na njihov trosak, nemas sto izgubiti, raspitaj se o tome
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 24.03.2017. u 23:18.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:20   #6821
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
U prvom redu drzi se procedure koju sam naveo pod 1) , a onda spomeni i sve ostalo što misliš da treba.
Ne brini, vrlo brzo će biti prisiljeni po sili zakona na vlastiti trosak to dokazivati u skupom procesu.
Sumnjam da ce ici dalje jer im je trosak veci od ploče, a po ovome sto si rekao jos ces dobiti i novu plocu
Hvala ti puno.
Uglavnom, jedan momak na servisu je rekao da se iskreno, kad je vidio fotku, on toga oštećenja ne sjeća. A još smo detaljno pregledavali ploču nas dvojica i još jedan stariji momak, također iz servisa, jer smo tražili serijski broj ploče koji na njoj nije istaknut već samo na kutiji?!?

Dečki su u HG-u odmah rekli da im je to malo čudno, ali da se već odbijalo jamstvo radi ogrebotina.

Jel imam osnove tražiti povrat novca jer a ovim debilima po našim servisima ne želim imati posla? Kupit izvana i bok...

Evo i oštećenja na ploči.

https://ibb.co/mCMxiv
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:23   #6822
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Naravno da imas osnove, prvo ti je cilj da odobre reklamaciju.
Kad odobre reklamaciju, onda tek reci da ti vise nebi taj proizvod jer si razocaran i trazi lovu.
Ali to za sad ne moras spominjati. Prvi cilj ti je da odobre zamjenu ili da ju poprave. Nakon toga trazi lovu nazad.

Samo smireno i strpljivo drzi se uputa koje ti kazu u udruzi zastite potrosaca, oni ce ti objasniti detalje sto dalje ( i oko ovoga sto sam ti rekao da je kupac zasticen kao slabija strana)
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 24.03.2017. u 23:31.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:30   #6823
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Tko zna, možda nemaju testnog Ryzena pa pomislili, ajmo liku sje..t ploču, reći ćemo da je njegova greška.
Ovo s Asusom i servisima je smijurija. A još je veća bolest što korisnike pokušavaju okriviti za njihovo u nepažnju ili nemar.

Matičnu neću preuzeti iz HG-a, a sad jel' preporuka da se čujemo direkt s Asusom u Beogradu ili da rješavam s MR servisom?
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:33   #6824
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Zanemari asus, bar bi ja zanemario jer u hr vladaju hrvatski zakoni za potrosace koji kupuju u hr ducanima.. cak i servis.
Ti se drzi ducana gdje si kupio i tu vrsi pritisak. Nazovi udrugu sutra da te upute u ovo sto sam ti rekao.

Ps
Pijem pivce na tvojnracun kad to rjesis
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:42   #6825
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Imam od HG-spota jedan nalog od ove godine i pod napomena serviseru i vidljiva oštećenja piše - vidljivi tragovi korištenja.
Radilo se o HD-u koji je imao lagane crtice od umetanja u kavez.

Pošto ti nemaš toga, a očito pišu po nalozima oštećenja jer detaljno pregledaju - pozovi se na to da im je standardna praksa i stavka u nalogu.

Dakle, očigledno je došlo do oštećenja kod hg-spota ili na putu u servis.


Što kaže zakon o obveznim odnosima?

Citiraj:
Troškovi i rizik

Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Mislim da imaš čist slučaj, a HG-spot nek se nateže sa servisom....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:44   #6826
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Zanemari asus, bar bi ja zanemario jer u hr vladaju hrvatski zakoni za potrosace koji kupuju u hr ducanima.. cak i servis.
Ti se drzi ducana gdje si kupio i tu vrsi pritisak. Nazovi udrugu sutra da te upute u ovo sto sam ti rekao.

Ps
Pijem pivce na tvojnracun kad to rjesis
Ako bude sve ok, dogovoreno
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 23:51   #6827
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Imo sam ja muke s Protisom slicna stvar , dvojica predamnom pregledavali 10min i rekli nema ostecenja , i za dva sata na mail slika "predali ste ostecene" i to fajn bubnuti woofer na slici

samo je prijava inspekciji pomogla.

zakljucak - kad kupujes robu i osobno preuzimas duznost ti je utvrdit da nema ostecenja pred prodavacem , ali kad oni preuzimaju nemaju duznost utvrdit pred tobom gresku.

:/
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:10   #6828
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
...Dakle, očigledno je došlo do oštećenja kod hg-spota ili na putu u servis.


Što kaže zakon o obveznim odnosima?

Troškovi i rizik




Mislim da imaš čist slučaj, a HG-spot nek se nateže sa servisom....
Rekli su mi kad sam je donio da je prošlo do 7 dana da bi mi odmah zamijenili, međutim prošlo je više, pa moraju slat u servis. Kontaktirati ću Potrošač u ponedjeljak, pa da vidimo što će mi oni reći.

Evo naloga:

https://ibb.co/j8qZVa
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:15   #6829
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Eto ti dokaza da nema oštećenja.
Da ih je bilo,morala bi biti navedena pod Napomena serviseru i vidljiva oštećenja
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:21   #6830
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Kao prvo,

Očigledno matičnu nisu niti isprobali, odnosno detektirali kvar. Drugo, BIOS nema nikakve veze s rgb trakom odnosno, oštećenje na toj traci ni u kom slučaju ne moze biti uzrokom problema koje ja imam. Ja ne gdje nisam naveo da mi rgb traka ne radi ili bilo što drugo. Netko je oštetio ploču i sad se prave grbavi i kao šalju mail asusu I pitaju jel' ogrebana ploča može pod RMA.

Posve mi je nejasno zašto serviser Asusu nije pojasnio i čemu se radi i koji je problem s pločom... Pitao je samo jel' ploča koja ima sitne ogrebotine na sebi može dobiti status RMA. Agentica je odgovorila "Customer in Damage. Scratched PCB." Apsolutno ništa drugo...
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:22   #6831
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Očigledno nisu već idu na APP.
Tebe baš briga što su oni oštetili ploču putem ili u servisu.

Imaš papir na kojemu nema navedeno nikakvo oštećenje a oni neka prebacuju odgovornost kako hoće.
Neka ti poprave ploču,daju novu ili vrate novac.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:39   #6832
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Očigledno nisu već idu na APP.
Tebe baš briga što su oni oštetili ploču putem ili u servisu.

Imaš papir na kojemu nema navedeno nikakvo oštećenje a oni neka prebacuju odgovornost kako hoće.
Neka ti poprave ploču,daju novu ili vrate novac.
Nakon ovakve podvale, ima da me dobro obeštete jer je ovo čista prevara i čak možda nešto što bi se trebalo sudski procesuirati. Podvaljivati korisnicima da su oni nešto sj...li, a da nisu je nešto za što bih ja da sam proizvođač opreme koju takav servis servisira, momentalno oduzeo licencu. I oni vide nalog koji ja imam i piše da nema nikakvih oštećenja. Eto nisu kontaktirali Hg pa neka oni nadoknade štetu jer u nalogu pod "napomene i vidljiva oštećenja" ne piše ništa.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:56   #6833
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Šalji nešto slično ovom na mail od hg-spota i traži službeno očitovanje.


Citiraj:
Poštovani,

Dana tog i tog sam vam u tu i tu poslovnicu odnio na reklamaciju tu i tu ploču kupljenu tad i tad.
Ploča ne radi (sad napišeš što ne radi na njoj).

Pri predaji ploče vaši djelatnici u poslovnici su detaljno pregledali da li ima tragove korištenja ili kakva oštećenja. Nisu našli nikakva oštećenja na ploči što je evidentno na nalogu za servis opreme gdje pod "Napomena serviseru i vidljiva oštećenja" nije ništa navedeno.
Nakon xx dana ste me kontaktirali da je ovlašteni servis našao oštećenja koja su lako vidljiva.

Pošto sam ja vama predao neoštećenu ploču što je vidljivo po servisnom nalogu smatram da je oštečenje nastalo nakon što ste primili ploču pa sukladno zakonu o obveznim odnosima, članak 427. stavak 2 koji kaže da prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari tražim da mi ili predate ispravnu, neoštećenu ploču ili da mi refundirate sredstva koja sam vam uplatio za tu ploču.

Nadam se što bržem dogovoru na ovaj upit sukladno Članku 10 Zakona o zaštiti potrošača, u pisanom obliku da mogu u slučaju negativnog odgovora isti priložiti u prijavi Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva.

Srdačan pozdrav,
XX

Priložena dokumentacija:

1. Račun
2. Nalog (servisna primka)
EDIT: ispričavam se ako ima grešaka, pisao sam ovo u 1 ujutro, sa očima na pola koplja.....

EDIT 2: meni je tamo pisalo datum i vidljivi tragovi korištenja.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 25.03.2017. u 01:03.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 01:22   #6834
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Šalji nešto slično ovom na mail od hg-spota i traži službeno očitovanje.




EDIT: ispričavam se ako ima grešaka, pisao sam ovo u 1 ujutro, sa očima na pola koplja.....

EDIT 2: meni je tamo pisalo datum i vidljivi tragovi korištenja.
Hvala puno na pomoći u ovo doba noći.
Također namjeravam obavijestiti Asus o ovome.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 08:12   #6835
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
slican slucaj mi je imao frend nedavno sa linksom. isto odbili popravit uredaj na temelju nadenog ostecenja koje nije bilo prijavljeno i nema ga na slikama. prestrasno kakva stoka postaju. zato ih treba naguzit sad da i novine pisu o tome.
sretno.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 09:02   #6836
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Ma uopće me ne zanima. Ja sam matičnu predao tip-top, bez ikakvih crtica, oštećenja i ogrebotina. To što je netko bio panj i smrdo mene uopće ne zanima. Bude li bilo problema, napravit ću im što veće sranje budem mogao. Sram ih može biti. Jedva čekam ponedjeljak.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 09:08   #6837
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tooo... Ne obaziri se na "tamo ljudi rade za 2 i pol soma kuna" i ostale dušebrižničke savjete sa interneta. Ti si pošteno platio tu ploču sa pola nečije plaće tako da...
Artikl koštao 15 ili 15000 kn, ako ima jamstvo, treba ga ispoštovati (naravno ako kupac nije sjebao ploču).

Svi su super kad kupiš nešto. Kad je RMA, onda nitko nebi htio preuzeti odgovornost.

#samojako
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 09:12   #6838
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tooo... Ne obaziri se na "tamo ljudi rade za 2 i pol soma kuna" i ostale dušebrižničke savjete sa interneta. Ti si pošteno platio tu ploču sa pola nečije plaće tako da...
Artikl koštao 15 ili 15000 kn, ako ima jamstvo, treba ga ispoštovati (naravno ako kupac nije sjebao ploču).

Svi su super kad kupiš nešto. Kad je RMA, onda nitko nebi htio preuzeti odgovornost.

#samojako
Za ovakve stvari bih ja da sam proizvođač oduzeo takvim debilima licencu istog momenta jer štete brendu na taj način. Kakav je njima trošak jedna matična, a ovako su nabijaju negativni publicitet do jaja? Još ne mogu doći k sebi da su postupili na ovaj način. Jbt, pa to je preko 200 eura ploča, ne dva eura. Valjda im je to i problem što mene opće ne interesira.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 09:15   #6839
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
#dobrodošliurvackopoduzetništvo

Zato se hardver kupuje u jednom jedinom dućanu u HR prodaje prođu glatko, a RMA također (ako, ponavljam, korisnik EVIDENTNO nije skenjao proizvod).

A i EU više nije "daleko". Kad sam slao neke stvari na RMA u Nizozemsku, Irsku i Austriju, poštarina mi bila 30-60 kn. Manje nego HP ekspres za zagreb.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 09:19   #6840
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
#dobrodošliurvackopoduzetništvo

Zato se hardver kupuje u jednom jedinom dućanu u HR prodaje prođu glatko, a RMA također (ako, ponavljam, korisnik EVIDENTNO nije skenjao proizvod).

A i EU više nije "daleko". Kad sam slao neke stvari na RMA u Nizozemsku, Irsku i Austriju, poštarina mi bila 30-60 kn. Manje nego HP ekspres za zagreb.
Nema boga sa više uzmem bilo što u takvim dućanima. EU i bok. Izgurat ću da vrate pare, servis ili HG, nije bitno. Uopće me ne zanima tko je ploču sjebo, ja nisam. Možda se i sama. Ako misle da ću odustati od ovoga, grdno se varaju.
intelduo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na