Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2017., 08:27   #361
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
pa cek
kakve veze ako netko ima kablovsku

RTV namet je za posjedovanje prijamnika ala antene
kablovska tv/net to nisu
Naravno da su prijamnik. Nije to samo antena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 08:29   #362
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Pa treba netko i sam sadržaj napraviti.To se naplaćuje.Multimedijski sadržaj.Slika,zvuk...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 10:25   #363
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ja mislim da bi osim hrt harača, svima nama ZAMP treba odrezati godišnji paušal za reprodukciju sadržaja, posebno onima čiji uređaji pokazuju "Volume" više od 5, jer to se već čuje van sobe i spada u javnu reprodukciju.
Trebalo bi nešto platiti i posrnulom HAVC-u
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 14:54   #364
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
a dobro kak riješit problem inkasatora na selu, gdi sa ulice vidi televizor od metar i pol jer su mi otvorene žaluzine
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 14:58   #365
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Otvori dvoriste i nabavi nekog ostrog avlijanera tako da se boji proci kroz ulicu
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 18:05   #366
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Podignes velike ograde i kapiju
Ak neko oce uc na posjed neg ceka pred kapijom
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 19:24   #367
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Nabavi zavjese? 😂

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 20:26   #368
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
a bome kak se tog nisam sjetio, digel bum Trumpov zid, a još bum i od EU z fonda tražil sufinanciranje, 3 i po metra visok

a imam zavjese, ne vredi preveć jer susjed prek puta ceste more komotno zmenom gledat reprize Sante barbare
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 20:33   #369
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Frend je kupio stan, kaže da na tu adresu još stiže pristojba bivšeg vlasnika stana.
Planira renovirati stan, ali neće tako skoro useliti.
E sad, ja sam mu savjetovao da ništa ne šaljem njima, nego da čeka njih dolazak (ako dođu).
Je li znate kako onu dobiju info o novim stanarima? Kakva je "procedura" s pristojbom kod kupnje stana?

Hvala
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 21:54   #370
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
uz ove pošalice i poskočice stvarno bi ozbiljno postavil pitanje u vezi tog slučaja:

znači imaju li oni osnovu (zakonsku kakvu god) vizualno ustanoviti s ulice da u kući postoji tv prijemnik te mi počet slat uplatnice za rtv pristojbu ili moraju prijavu tv prijemnika obaviti samo tak da uđu u moju kuću (u koju ih moram pustit nakon njihovih prijetnji da on vidi da imam tv) i popišu serijski broj tva, popišu podatke itd...

pročital sam ovu temu uzduž i poprek i ništ mi nije jasno kaj oni smiju, nesmiju, mogu, ne mogu i koje su sve njihove taktike za ustanovit jel ja imam tv ili ne.

TLDR: inkasator vidi s ulice da imam tv, jel to osnovano za naplatu ili mu treba serijski broj prijemnika
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 22:24   #371
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Frend je kupio stan, kaže da na tu adresu još stiže pristojba bivšeg vlasnika stana.
Planira renovirati stan, ali neće tako skoro useliti.
E sad, ja sam mu savjetovao da ništa ne šaljem njima, nego da čeka njih dolazak (ako dođu).
Je li znate kako onu dobiju info o novim stanarima? Kakva je "procedura" s pristojbom kod kupnje stana?

Hvala
Izvrsna prilika za odjavit pretplatu. Tj. prenjeti vlasništvo i odjaviti.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:38   #372
Morpheus1989
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Postovanje molim savjet, napravio sam svinjariju naime otvorio sam kontroloru bio je ok, dao sam podatke i oib i rekao da imam sony tv i da sam podstanar pitao me imam li ugovor da vidi od kada sam rekao sam da nemam tu da mi je kod cure al da smo tu par dana, potpisao sam i da mi je odrezak sa datumom prijave 3.3. Ja sam prijavljen na osobnoj na drugoj adresu na ovoj u zagrebu gdje iznajmljujem nisam imam ugovor sa najmodavcom ali nije trazio prijavu biravista pa se nisam ni prijavljivao. Sada kada mi pocne dolaziti na ovu adresu pristojba mislio sam platiti par mjeseci i onda odjaviti ker mozda i do rujna odem iz stana ovoga jer mi je stan na ugovor do 1.9. To trebam napraviti za odjavu samo ispuniti papir za par mjeseci da nemam prijemnik i njima odnijeti? Jer sam napravio sranje i ne mislim vise nikada nikome otvarati i gotovo. Hvala
Morpheus1989 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 11:57   #373
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Morpheus1989 Pregled postova
Postovanje molim savjet, napravio sam svinjariju naime otvorio sam kontroloru bio je ok, dao sam podatke i oib i rekao da imam sony tv i da sam podstanar pitao me imam li ugovor da vidi od kada sam rekao sam da nemam tu da mi je kod cure al da smo tu par dana, potpisao sam i da mi je odrezak sa datumom prijave 3.3. Ja sam prijavljen na osobnoj na drugoj adresu na ovoj u zagrebu gdje iznajmljujem nisam imam ugovor sa najmodavcom ali nije trazio prijavu biravista pa se nisam ni prijavljivao. Sada kada mi pocne dolaziti na ovu adresu pristojba mislio sam platiti par mjeseci i onda odjaviti ker mozda i do rujna odem iz stana ovoga jer mi je stan na ugovor do 1.9. To trebam napraviti za odjavu samo ispuniti papir za par mjeseci da nemam prijemnik i njima odnijeti? Jer sam napravio sranje i ne mislim vise nikada nikome otvarati i gotovo. Hvala
Pretpostavimo kako nakon zadnjeg dana u mjesecu više nećeš u kući imati nikakav prijamnik radio/TV signala. U tom slučaju, plati za tekući mjesec i do njegovog kraja pošalji odjavu. Nemoj nositi nikakve odjave njima. Samo poštom. Preporučeno i obavezno s povratnicom.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 10:54   #374
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor doctorg Pregled postova
uz ove pošalice i poskočice stvarno bi ozbiljno postavil pitanje u vezi tog slučaja:

znači imaju li oni osnovu (zakonsku kakvu god) vizualno ustanoviti s ulice da u kući postoji tv prijemnik te mi počet slat uplatnice za rtv pristojbu ili moraju prijavu tv prijemnika obaviti samo tak da uđu u moju kuću (u koju ih moram pustit nakon njihovih prijetnji da on vidi da imam tv) i popišu serijski broj tva, popišu podatke itd...

pročital sam ovu temu uzduž i poprek i ništ mi nije jasno kaj oni smiju, nesmiju, mogu, ne mogu i koje su sve njihove taktike za ustanovit jel ja imam tv ili ne.

TLDR: inkasator vidi s ulice da imam tv, jel to osnovano za naplatu ili mu treba serijski broj prijemnika
Trebalo bi vidjeti ili doznati njihov pravilnik o postupanju.
AKo utvrđivanje postojanja bilo kakvog uređaja, zahtijeva pregled unutrašnjih prostorija-onda nemre s ulice.
Ako piše na bilo koji način, vizualnim pregledom-onda ti može i drona s kamerom poslati do prozora da bolje vidi
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 18:40   #375
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dobio sam juče u sandućić poruku, kao Kontrolor pristojbe,mjesto kao moj stan i da se trebam javit na telefon bla bla.

E sad, ovako. Ja u stanu doista nemam tv prijemnik, nemam radio, nemam mobitel koji može primit radio signal a neam ni auto. I po tome, ja nebi imao problema s njima da ih pustim u stan.

Ali, da li mi mogu na osnovu nečega trećega(tipa računalo) reći da moram platit pristojbu?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 18:48   #376
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ne znam zašto bi ih uopće puštao,probat će ti naplatiti na osnovu računala ili smartphonea sigurno.

Nemaju pravo ući dok ih ne pustiš ili ne nabave sudski nalog što neće nikada i mogu se slikati.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 20:31   #377
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
A što bi se moglo dogoditi ako ignoriraš tu poruku? Obit će ti vrata pajserom dok si na poslu? Po meni inkasator puca u prazno i gleda koga će pogoditi...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 20:49   #378
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dobio sam juče u sandućić poruku, kao Kontrolor pristojbe,mjesto kao moj stan i da se trebam javit na telefon bla bla.

E sad, ovako. Ja u stanu doista nemam tv prijemnik, nemam radio, nemam mobitel koji može primit radio signal a neam ni auto. I po tome, ja nebi imao problema s njima da ih pustim u stan.

Ali, da li mi mogu na osnovu nečega trećega(tipa računalo) reći da moram platit pristojbu?
znam ja šta ti imaš da bi primio radio signal...

al opet, da ti mob nema radio...komp....tablet...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 07:05   #379
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa nema, nemogu primit signal. Jedino sto mi može reći, da mogu slušat radio preko interneta. Što je debilana, jer ako se vode s tim, mogu apsolutno svakoj osobi na ulici naplaćivat pretplatu.

Stvar je ta, kad bi oni bili korektni, pustio bi lika i rijesio to. Nemam što skrivat štob se reklo.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 07:32   #380
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ne bi bio prvi kojemu su pocelo naplacivati na osnovu kompa,smartphonea ili tableta.

Ne pustis ga i gotovo,ne mogu ti nista

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 12:54   #381
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Nedavno sam uselio u iznajmljen stan, i naravno, placa se HRT pretplata. Pitao sam gazdu dal zna da se to ne treba placati, na sta mi je odgovorio da zna, ali da je njegova cura ili sestra pustila jednom inspektore unutra, i sad placaju pretplatu...
Zanima me jel postoji mogucnost da se ta pretplata sad kako odjavi posto ju ja trebam kao placati...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 14:46   #382
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Odjavljuje se putem zahtjeva

http://www.hrt.hr/fileadmin/dokument...C__KE_NOVA.pdf

Traženu dokumentaciju potrebno je dostaviti na adresu:

HRT
RJ Pristojba
Prisavlje 3
10000 Zagreb

Pošalji preporučeno s povratnicom.
Kad ti dođe povratnica, znači da su zaprimili poštu tj. zahtjev i od prvog dana idućeg mjeseca ti neće stizati uplatnice.
Također za svaki slučaj pošalji mail na web adresu odjela za pristojbu, pitaj da li si od tog i tog mjeseca odjavljen i kada ti odgovore sačuvaj mail za eventualne probleme. Sačuvaj i povratnicu.

Naravno, to sve treba napraviti najmodavac, odnosno pristati na to što tražiš, jer uz zahtjev treba kopirati osobnu i zaokruživanjem da nema nikakvog prijamnika u slučaju da je to laž se tereti kazneno kao što piše u zahtjevu.

Ono što je bitno reći je da oni po ustavu i zakonu nemaju pravo ulaziti u stan bez dopuštenja, bez obzira što piše na ovom njihovom "dokumentiću"...no naravno takva nam je država da se na sve načine pokušava izvući novac.
Jednostavno ne puštati nikoga u stan osim prijatelja i obitelji, a onda neka HRT goni uz prisustvo policije i sudskog naloga ako žele što je vrlo upitno da li uopće imaju mogućnosti.

Ja sam odjavio prijamnik, ali prije nego je zahtjev bio ovako koncipiran i nije trebalo kopirati osobnu, u 2 godine je samo jednom zvonio kontrolor, nije ušao, nije bio bezobrazan, ovisi na koga naletiš. Rečeno mu je da je prijamnik odjavljen zbog razloga što ga niti nema, čovjek nije dalje ulazio u diskusije i dobro. Mogao je možda doći i neki krkan, kojeg bi bilo teže otjerati, a mogao je i falsificirati potpis vlasnika stana da je ustanovljeno kako u stanu ima prijamnika (jer i bez njega ti ne mogu nasilno nakalemiti pristojbu - pa ti to goni na sudu i dokazuj da potpis nije tvoj i da kontrolor nije ušao u stan), a mogao je i prijetiti raznim izmišljenim ciframa (često bude 1000 kn) i na taj način plašiti vlasnike....svašta znaju raditi...
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 16:47   #383
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Hvala na odgovoru. Budem pricao sa najmodavcem.
Znam za sve te njihove igre zastrasivanja... ne pada mi na pamet pustat ikoga unutra.
Ali eto, njegova cura ili sestra, tko god vec da je bio, je nasjeo na tu foru, pustili su ih unutra i od tada placaju...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2017., 16:09   #384
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
This is why we can't have nice things. And HD.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...je/970463.aspx
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 15:03   #385
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Hvala na odgovoru. Budem pricao sa najmodavcem.
Znam za sve te njihove igre zastrasivanja... ne pada mi na pamet pustat ikoga unutra.
Ali eto, njegova cura ili sestra, tko god vec da je bio, je nasjeo na tu foru, pustili su ih unutra i od tada placaju...
NHF, ali mogao ti je najmodavac uvaljati i uplatnice od npr. kredita za svoj auto. Ne bih iz principa pristao na takvo što.
Dobra paraksa je čak da se najmoprimca izuzme od plaćanja komunalne naknade, jer je to obveza vlasnika, a kamoli TV 'pretplate'.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 14:39   #386
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nekidan je u firmu slučajno navratio kontrolor i to baš u vrijeme kad je svirao radio. Naravno, nekoliko dana kasnije je došla 'Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka - opomena po zapisniku broj 1234/2017' gdje se nalaže plaćanje pristojbe od 240kn za razdoblje 03-05/2017. U toj opomeni se navode čl. 47 i 48 Zakona o HRT-u (NN 137/2010). Mi taj zapisnik nismo vidjeli, a kamoli potpisali.
Šta napraviti da ih se otkanta i izbjegne plaćanje?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 17:20   #387
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sad sam na brzinu prošao taj Zakon, i pretplata se spominje samo za prijemnike, znači prijem radio ili audiovizualnih programa.
Ne spominje se reprodukcija.
Prijem radio program je jasan sam po sebi. Al mislim da tablet s wifijem ne prima nikakav program.
Auto radio bez antene, sa uštekanim USB stilom s kojeg čita video ili muziku, isto ne prima nikakav program.

Tu bi se trebalo pozabaviti s tim riječima iz zakona "prijem radio i audiovizualnih programa"
Čime se dokazuje taj prijem?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 18:07   #388
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
mislim da su ufurali i sve mobitele, tablete, laptop.. desktop
jer oni "mogu" primat preko interneta audio/video
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 22:07   #389
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Nek onda nadje negdje onaj zvucnik sa usbom bez fm-a. Poslikaj i prilozi u zalbi.

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 22:26   #390
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Nek onda nadje negdje onaj zvucnik sa usbom bez fm-a. Poslikaj i prilozi u zalbi.

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
Pa mu pošalju ZAMP da dokaže jel muzika na USBu legalna
Juice je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na