Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2017., 15:01   #1
ycancer
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Who cares
Postovi: 25
Iskratel Innbox v45 i netis WF-2301

Pozdrav svima koji imaju malo znanja.
Dakle, promjena ISP-a, promjena još koječega i naišao na problem.

Router je iz naslova, Optima. Zasad radi dobro.

Nabavio AP netis, koji ima više načina rada, a ja sam htio za repeater mode odnosno da mi pojačava domet mreže. No iiz nekog razloga, najbolje radi kad ga uključim u AP mode, odnosno jedino tako je mreža zaključana. Ako ga stavim na Repeate mode, onda je WLAN bez lozinke, praktički hot-spot.
Ali zapravo ne radi. Ja se mogu spojiti na njega, ali ne mogu na internet. Nikako. Neće i neće. Mijenjao sam IP adrese, mijenjao postavke, ali ništa.
SZK u Optimi nisu susretljivi jer su to "napredne postavke" a oni za to ne daju podršku. Imam admin pass za router, dakle imam puni pristup.

Što napraviti?
Nadalje. IP adresa i Innbox routera, kao i Netisa, je ista 192.168.1.1. Spojim se na WLAN od routera i pristupam router.
Spojim se na WLAN od AP, i pristupam glavnoj stranici AP.

Ako promijenim adresu AP-a, (na recimo 192.168.1.2) i ako sam spojen na WLAN od routera, ne mogu pristupiti admin stranici od AP-a.
Probao sam sve postavke koje netis dopušta, ali ne mogu staviti statičnu IP adresu za WAN (kojom bi se on "spojio" na router), nego samo dhcp - prva slika
Jedino što nisam probao jest da u postavkama AP također namjestiti da se direktno spoji na net (username i pass), ali neće li onda imati nekakve konflikte prilikom konekcije? Da centrala uvijek vidi 2 konekcije na net (router i AP)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screen-2017-03-03_14-56-06.jpg‎
Views:	1249
Size:	87.0 kB
ID:	17716  
ycancer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 15:14   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Nešto krivo postavljaš u Netis - u,
normalno da mu trebaš postaviti različitu ip adresu od gl. routera,
192.168.1.2 je ok ali mora biti slobodna,
treba ugasiti i DHCP Server, ...

Sad imam drugi zadatak, možemo kasnije nastaviti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2017., 15:24   #3
ycancer
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Who cares
Postovi: 25
Kad otvorim stranicu gdje trebam mijenjati IP adresu, sa strane su kratki tekstovi opisa. tamo stoji ovo:
"The LAN IP address is the IP address which used for the computer to access the router and it is also the gateway address for accessing the Internet. You can set the IP address you need."

E sad, 192.168.1.1 je glavni "gateway" za internet i to na routeru. To mi je jasno. Ako netisu stavim 192.168.1.2, onda on "smatra" i da je to isto "gateway", a zapravo nije. I onda sam stavio defaultni.
Nadalje, zašto gasit DHCP? ako se spojim na tu mrežu od repeatera, on mi mora dodijeliti neku adresu. Ali mislim da sam to riješio. Na routeru sam stavio raspon adresa koje DHCP može dijeliti od 192.168.1.101 - 192.168.1.150. Na netisu sam stavio od 151 do 254.
Znam kako nešto krivo namještavam, samo mi nije jasno što.
ycancer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na