Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2012., 22:21   #91
Marjag
Premium
Moj komp
 
Marjag's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 168
dodam te postavke al on drzi "oznacenim" neki vodafone koji mu je valjda prioritetni i ne odobrava mi mogunost "apply..."
pojma nemam ,ili idem deinstalirat pa skinut negdje drugo open air ili cu malo googlat prvo..a tebi hvala na podrsci..tehnickoj
Marjag je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 22:37   #92
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
edit: daj prije svega u zte join air napravi novi profil imenuj ga prije svega, izađi van u profile klikni na njega na njegovo ime pa onda apply


Uf mora moći jer je meni zte join air radio na t-mobileu sa otključanim vipovim zte stickom

ima da taj jedan defaultni profil kojeg bi trebalo moći prebaciti na neki novonapravljeni profil

daj skini MDMA (klikni) a Mobile Data Monitoring Application

apn bi sam trebao staviti a ostalo upiši u profil kada klikneš na connect, makni prije toga join air van sa revo uninstalerom, nemoj restartati kada zatraži nego i pobriši zaostale tragove iz mapa i registra pa tek onda restartaj, možeš i sa Ccleanerom proći poslije

p.s. brojač u MDMA radi samo sa Huawei stickovima neće sa Zte ali nema veze glavno da te spoji


Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 06.02.2012. u 22:58.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 14:18   #93
Marjag
Premium
Moj komp
 
Marjag's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 168
Evo napokon sam uspio rijesit problem...skinuo sam tmobile internet manager i radi savrseno...odma je prepoznao modem itd..
a join air tako i nisam uspio pokrenut pa sam ga maknuo..
Marjag je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 18:57   #94
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Vidiš super glavno da radi,

ja jesam pokušao sa w'n'w managerom ali on nije nalazio moj otključani vip stick, radilo je zato sa join air-om, a treba probati razne kombinacije
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 19:29   #95
Marjag
Premium
Moj komp
 
Marjag's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 168
da,istina....al ja ne mogu vjerovat da mi je covjek u mobishopu pitao 250kn za otkljucavanje modema...nevjerovatno..al nema veze..bitno da sljaka..kostalo me 2 dana zivciranja i 2 sim..
Marjag je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2012., 07:44   #96
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Ajme što me živcira vip mobilni internet. Na ulici 3.5g signal pun, na terasi apartmana prazan. Zna li tko, može li se signal nekako "boostati". Mob je Nokia 500, lokacija Vir, udaljenost između punog signala i bez signala je cca 4m
__________________

Zadnje izmijenjeno od: housel. 28.07.2012. u 07:45. Razlog: nadopuna
housel je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2012., 22:56   #97
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Kako ćeš boostati sa mobom? Jedino ako ima kakav priključak za vanjsku antenu....

Nabavi 3G router pikneš stick u njega staviš ga da visi na sred ulice i pokriješ krug od 30 metara.... Stvarno ne znam što bi ti napisao na ovakvo pitanje eto to mi je palo na pamet.... Ne ozbiljno u mrtvom kutu si baznoj da imaš stick ili bi se nekako izvukao sa produžnim usb kablom ili sa nekom vanjskom antenom koju pikneš u stick ima ih priručnih 12-14dBi na ebayu jeftino ne znam 7-10 dolara, A i to sa stickom i 3G routerom bi radilo.... a sa mobom ništa nego na sred ulice bojim se ili probaj telce ili t-mobile na toj terasi kad je već takva situacija....

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 28.07.2012. u 23:03.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2012., 23:00   #98
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2012., 11:09   #99
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Hvala nino, baš to mi treba no tek za sljedeću godinu jer tu sam još nekih 5 dana, ne može niti stići do tada. Naručiti ću kad dođem kući za ubuduće..
@old friend
ima na ovi-u softvera za "boostanje" signala, kao brže troši bateriju no daje bolji signal. Pomislio sam je netko možda kupio tako nešto pa da zna ima li kakvog efekta
__________________

Zadnje izmijenjeno od: housel. 29.07.2012. u 11:11. Razlog: nadopuna
housel je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2012., 19:49   #100
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Pusti ti software u tim situacijama igra samo hardware inače nitko nebi pravio ili kupovao razne antene i ostalo da se to može softwerom.... bilo na 3G ili na wlan-u....

I po Zg je bilo a još uvijek ima mrtvih kuteva koliko hoćeš.... Sjedneš na terasu kafića ima 3G uđeš unutra u kafić nema majci da ga uloviš samo EDGE tako da me za Vir uopće ne čudi..... 2100Mhz je traljava za pokrivanje, nadamo se poštenom pokrivanju na LTE a do tada kada si pokriven odlično kada nisi jebej ga takva je tehnologija..... Inače se vidi ipak da kontinuirano poboljšavaju pokrivenost koliko mogu primjer čitao sam za Pašman konkretno da prošle godine ništa od 3G a ove godine je odlično pokriveno.... a tako mi je i samom bilo u Zg do prije dvije godine ovdje kod mene traljavi 3G na jednoj crtici pa sam koristio EDGE jer je bio stabilniji i brži (Nisam znao tada za ove male vanjske sa ebaya a koliko čujem mogu bez problema dignuti sa jedne na 4 crtice) ) dok nisu stavili nove bazne sad sam preodlično povriven pun signal bez ikakve antene ne mogu se više žaliti....
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2012., 23:47   #101
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Marjag Pregled postova
dodam te postavke al on drzi "oznacenim" neki vodafone koji mu je valjda prioritetni i ne odobrava mi mogunost "apply..."
pojma nemam ,ili idem deinstalirat pa skinut negdje drugo open air ili cu malo googlat prvo..a tebi hvala na podrsci..tehnickoj
Sad sam te se sjetio pitati jer sam nedavno frendu slagao.... i naravno da nije htio apply jer stick i kartica uopće nisu bili uštekani.... pa ako si i ti radio tako onda znam zašto ti nije htjelo apply samo što ja nisam očekivao da ti nisi uštekao stick sa karticom unutra.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2012., 21:43   #102
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Frend je razočaran ovime. Navodno ne spaja uvijek
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2012., 02:11   #103
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Frend je razočaran ovime. Navodno ne spaja uvijek
Navodno u čemu je konkretni problem kod frenda?
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2012., 02:17   #104
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Frend je razočaran ovime. Navodno ne spaja uvijek
ma nemoj, normalno da ne spaja ako je negdi bogu iza nogu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 10:34   #105
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Imam mogucnost uzeti taj net za 99 kn mjesecno,koristio bi ga na podrucju ZG-a.
E,sada kolika je brzina prosjecna ( ako moze netko speedtest ) i sto kad se ispuca 15 giga prometa ? Jel naplacuju svaki dodatan mb ili kao frendu ( ima isto vip stick ) pada brzina ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 11:28   #106
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159

obicno ovako drzi brzinu, dok sam u vž upload je još veći

nakon iskoristenog paketa, brzina ti pada na 64kbps...par puta me torrenti zeznuli


ugl, vec preko godinu dana sam na tom sticku...imam net gdi mi treba i nisu me jebali 2 mjeseca na uvođenje interneta, kako bih sada trebao kod iskona čekat
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 11:36   #107
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor domis Pregled postova

obicno ovako drzi brzinu, dok sam u vž upload je još veći

nakon iskoristenog paketa, brzina ti pada na 64kbps...par puta me torrenti zeznuli


ugl, vec preko godinu dana sam na tom sticku...imam net gdi mi treba i nisu me jebali 2 mjeseca na uvođenje interneta, kako bih sada trebao kod iskona čekat
Hvala kolega,nadam se da ce i meni tako biti,vidim da je u velikoj vecini ZG gdje budem HSDPA ili kako vec,ponegdje manja brzina.
Torrente cu sve doma tako da nemam barem s tim brige,jel to na pretplatu 99 kn i ti isto ides preko studentskog ? Ako znas da ne googlam,koliko bi flat izasao ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 14:47   #108
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ja idem preko carneta, vidi se na ISP
cijena mi je 89 pretplata + 10kn ona retardirana naknada, znaci 99 me ispadne

a flat, pa imas flat u tome...samo ti ogranicavaju brzinu nakon iskoristavanja paketa
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 23:43   #109
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
nisam ni skuzio hehe
da,tako mi je i jedan kolega rekao,100 kuna i nije puno za 15 gb mjesecno
jel to moze izdrzati cijeli mjesec bez torrenta za svakodnevnu upotrebu ( forumi,novine,youtube i ostali servisi ) s malo downloada ( pjesme ili dokumenti )

ne sjecam se kada sam bio ogranicen prometom pa pitam
blava je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 23:59   #110
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
a gle, meni na kraju mjeseca uvijek ostane oko 7 giga za iskoristiti, a cijele dane vrtim radio, forume, jutub (i slične derivate ), skinem koje igre, update kompa itd...

jedino kad mi je bila kriza, bilo je dok me dragon ball zarazil, pa sam isel gledat sve od reda

a stanje mozes pratiti na data.vipnet.hr, ja trenutno 2.2gb potrosil, ipak sam win instaliraval i trebalo skinut dosta toga
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 20:44   #111
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Uvijek možeš aktivirati i noćnu opciju za 50kn mjesečno pa imaš neogranićen promet svaki dan od ponoći do 8 ujutro.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 23:59   #112
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Hvala ekipa,mislim da ce 15 giga za pocetak biti dosta,a ako se odlucim na skidanje,idem na nocnu opciju.
Jos jedno pitanje,pretpostavljam to je na pretplatu mobilni ?
Na koliko najmanje mozes sklopiti ugovor i sto se tice sticka,koliko njega placam ? 10 kn ili ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 01:00   #113
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Lakše je nać taj odgovor nego tipkat pitanje za njega. no dobro evo ti odg:

http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...tDuration=24TN
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 10:55   #114
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Jel netko ima taj novi VIPov LTE stick? Kolki je ping? Ja na moru koji put igram dotu pa je latencija bitna.

Imao sam onaj prvi stick i ping je bio oko 180-300ms (u Šibeniku)
Trenutno koristim onaj HSPA dual carrier i ping je 70-100ms, iako moram napomenuti da ovo 100 bude samo u slučaju "gužve", prosječno je solidnih 80ms.

Tako da mi ima smisla kupovati LTE jedino ako je ping <60ms, što se lagano približava granici adsl-a.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 11:12   #115
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
@blava
minimalno trajanje ugovora u vipu ti je 3 mjeseca
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 11:45   #116
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Viperus tebi bi i sada prosječno trebao biti ispod 60ms..... sa e372 koji imam i ja... nisi baš pokriven ako ti ide i na 100ms dakle ista stvar ti je i sa LTE ako si dobro pokriven biti će manji ping a ako nisi biti će veći. Tj. i na LTE možeš imati tih 80-100ms sasvim svejedno.

Evo ja ti sa e372 pingam Beč jer naravno da u ovoj našoj selendri još uvijek nemamo pingtest server...




EDIT: Eto našao sam ti i primjere toga o čemu sam pisao.... recimo....





Dakle da bolji stick JE bolji stick ali i sama pokrivenost igra.... koliko si od bazne... jačina signala.... A da naravno da ti na lokaciji ne moraš biti isto pokriven sa 3G i 4G a i možeš. Zavisi.

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 08.10.2012. u 12:30.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 16:33   #117
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Ne znam gdje postaviti pitanje, našo jedino ovu temu o mobilnom internetu Vipa. Zanima me ako se uzme njihov mobilni internet, dakle samo Gb prometa ne voice - da li se uz to dobiju i SMS poruke? Imao sam prije neki vipov mobilni internet i bilo je besplatno slanje sms-a no sad vidim da nista o tome ne pise preko njihove stranice pa sam zbunjen?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 21:03   #118
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Isto je kao i prije.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 20:59   #119
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
znaci dobivaju se besplatne sms poruke?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na