Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2017., 15:50   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
NZXT S340 Elite recenzija

Testirali smo NZXT S340 Elite kućište.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2017., 20:22   #2
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Moje mišljenje je nakon mjesec dana korištenja da se radi o jako solidnom kućištu koje je za tu cijenu ipak moralo ponuditi bolji kavez za 3.5'' diskove. Na ovo bi se kratko osvrnuo jer me ono... žulja.

Ovo što su stavili je blago rečeno "ubačeno" i zakucano pop nitnama da se eto; tek tako nađe. Imali su priliku popravit to na ovom Elite modelu jer je ista stvar i sa S340 starijim modelom, no eto nisu.

Znači goli kavezić maleni, bez gumica za amortiziranje vibracija i s minimalnim mogućnostima da se iste bezbolno ugrade. Ko se hoće igrat s rastavljanjem mogo bi složit nešto aftermarket tipa jer ima mjesta za to.

Imate li imalo bučniji HDD 7200RPM+ tj. disk koji stvara jače vibracije snađite se kako god znate i umijete jer su velike šanse da će vam zujat ko osinjak. Ko što meni zuji sa Seagate 3TB diskom. Ubacio sam na kraju unutra na dno komad gume od neke Razerove podloge što je ubilo vibracije, ali disk sada slobodno zbog toga leži na toj gumi. Nije fiksiran.

Nisam provjerio s drugim 7200 RPM diskovima, no postoje šanse da ima modela koji neće stvarat vibracije. Mislim da s 5400 nebi trebalo bit problema.

Isto tako ventilacija tog istog prostora je truba. Nisu predvidjeli ubacivanje nikakvog venta niti ovi s prednje strane davaju dovoljno arije tako da onaj kojemu bi to trebalo zbog grijanja diskova će morat dobro razmislit o modifikaciji tog prostora.

Minus zbog toga.

Svejedno, u globalu sam zadovoljan i koristit ću ga.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2017., 21:30   #3
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Hladjenje diskova nije uopce potrebno jer doli u tom podrumu nema nista da ih grije, druga stvar je da su montirani blizu grafe ali ovako ako su na 40ak stupnjeva to im je taman radna temperatura ali taj basic nosac diskova i ona rupa na vrhu za vent bez filtera je veliki minus tom caseu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2017., 21:59   #4
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
meni je ovo kuciste predivno, minimalisticno i sexy
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 05:44   #5
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Filter gore je imho nepotreban jer je to ispuh. Ulazi su filtrirani.
Slažem se da je hdd case katastrofa riješen. Trebam swappat hdd koji je unutra montiran (dolazi mu kraj), kupih zamjenu, evo vec 20 dana stoji spakiran jer mi je tlaka vadit napajanje / kupit kratku kacavidu da bi iščupa hdd van.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 08:30   #6
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Ma ne treba ti kacavita kraća. Riješi se to bicem/bitom s križnim nastavkom. Uvuci ruku unutra i odvidaj. Malo se dogovoriš s kabelima od napajanja. Svejedno, mogli su to i bolje.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 12:09   #7
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Zanimljivo i lijepo kućište. Jedina po meni jedna od zamjerki je mogućnost top montiranja samo jednog ventilatora
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 15:11   #8
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Zanimljivo i lijepo kućište. Jedina po meni jedna od zamjerki je mogućnost top montiranja samo jednog ventilatora
A sta ce drugi ventilator ili nedaj boze treci, samo izvlaci svjezi zrak od prednjih ventilatora prije nego dodje do cpua, a za vodeno ionako gori nema mista u visinu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na