Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2014., 07:50   #1
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
CCNA dumps

Pozdrav!

Da li ima netko da je nedavno išao na certificiranje pa da udjeli dump ili link na isti koju mu je pomogao, ili ako mozda ima koja dobra duša a da je kupila dump pa da nas malo informira.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 22:17   #2
Buffon
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Torino
Postovi: 10
Bok,

Molim te pogledaj ovdje: www.examcollection.com

Prošle godine sam polagao i trebalo mi je 3-4 dana da prođem 2-3 dumpsa.
Naravno, dumpsi samo za provjeru znanja i da vidiš otprilike kakav je ispit iako moram priznat 90% pitanja bilo je iz njih,no ono najbitnije za ispit su simulacije koje sam tada našao ovdje www.9tut.com

Sretno,

Pozdrav
Buffon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2014., 22:33   #3
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
Evo da sam sebi odgovorim i pomognem svima koji planiraju uskoro ici.

Ja sam isao sada 7.7.2014. u SRCE na CCNA 200-120, i prosao 958/1000

Od velike pomoci je bio ovaj dump u obliku pdfa, kojeg mozete preuzeti sa ovog linka:

https://drive.google.com/uc?export=d...QzI0YlZnRHJRPQ

Sva pitanja su bila iz toga dumpa, te također kao što je i ranije navedeno 9tut stranica i simulacije, ja sam imao EIGRP, ACL iz dumpa.

Nadam se da ce biti od pomoci. Moderatori sorry ako je link zabranjene, samo zelim pomoci.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 00:52   #4
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
...
ako netko ima certifikat samo zbog dumpova taj neće dugo ostati na poslu.
ako taj isti ipak nešto zna i odradi posao kako treba on će vrlo brzo napredovati i postati stručnjak.
ako u kratkom vremenu izgubi znanje jer ga nije obnavljao - što je moguće - džabe mu sve.
ili npr: netko ubija mreže i sve to i treba mu ispit samo da zadrži posao ili napreduje i ne da mu se učiti jer nema vremena pa mu je lakše odraditi dumpove - opet okej.
kako god okreneš - nitko nije na šteti. možda poslodavac ako ga potrefi nekakav zabušant i neznalica - ali usudio bi se reći da je takvih jako jako malo nakon ccna certifikata.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.02.2017. u 10:13.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 08:33   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
to je problem našeg školstva i obrazovanja. Svi misle da je najbolje prepisati, a poslije kako se tko snađe. I onda se čude što nam je obrazovanje/država/ekonomija u rasulu.
Ja sam isključivo protiv toga da se traže rješenja po netu i da se prepisuje. Što imaš od toga?? Zagrij prokletu stolicu, pokušaj razumijeti problem i na poslijetku ga riješi. Na k... mi ide to što neki prepišu sve s neta i polože ccna dok smo mi ostali morali dosta učiti, truditi se da bi položili i na kraju imamo isti certifikat kao i prepisivači. Na kraju taj certifikat niti nema neku težinu niti ikakvu vrijednost. Poslodavcu dođu dva tuljana koji imaju CCNA certifikat i ne znaju izkonfati osnovne parametre rutera/switcha i kaj mislite kaj će si taj poslodavac misliti kad mu dođe treći s CCNA?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:01   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ljudi prepisuju i traže lakša riješenja jer nam je država kakva je. Nitko više ne uči za znanje, uči se za papir (diplomu) da bi kasnije imao više para od toga, a ne znanje. Zašto bi netko učio ako će njegov frend s srednjom školom imati bolju plaću od njega, a deda mu je direktor velike firme. I ja sam protiv toga da se prepisuje, ali jbg, znanje se sve manje poštuje, pa nam tako pola države radi na mjestima za što nisu sposobni. Mito i korupcija, jelte.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:05   #7
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
U bilo koju ozbiljniju firmu te neće primiti samo na temelju certifikata, barem ne na temelju baznog.

Kako možeš prepisati na ispitu za CCNA?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:18   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
U bilo koju ozbiljniju firmu te neće primiti samo na temelju certifikata, barem ne na temelju baznog.
Tak logično, a certovi su i tak samo za prijavu na tendere
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:18   #9
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja sam bio na tečaju za CCNA i ispit... nisam prošao (bez dumpova sam imao par postotaka ispod prolazne granice, mislim da je 70% prolazno a ja sam imao 5% manje od prolaznog)

Dok su moji kolege uglavnom imali 100% sa dumpovima.

Nakon 2 godine što jedino što sam radio po cisco opremi je uploadanje firmware-a i nekih konfiguracija, no uglavnom copy paste.
U biti taj copy paste je ono što i tekniko radi, neće niti jedna firma dati nekome sa CCNA da iskonfigurira opremu i stavi u produkciju takvo nešto. Prošao on certifikat ili ne, to je samo osnova.

Najveći plus je kontakt sa ljudima, posebno predavačem, pa kad zapne, joker zovi
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:21   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Hoće, hoće.

Ja to radim samo s CCNA, nemam nikakve certifikate druge.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2017., 10:17   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Eliminirao sam amera sa prodajom, promaklo mi je,
ajmo se prabaciti na korisnu raspravu odnosno da se nešto i nauči a ne prepisivati
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:25   #12
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Prolaz na CCNA uvjetuje 82,5%, teško ćete pronaći dump sa svim pitanjima jer je na ispitu 50 pitanja od 200 koji se vrte u pojedinom trenutku i povremeno se updateaju.

Kako je netko napomenuo, dumpovi nisu dovoljni jer postoje 3 ili 4 simulacije koje treba riješiti i nose popriličan postotak prolaznosti. I kako je već navedeno, na ispitu ne možeš prepisati, što znači da moraš naučiti dumpove i kako ćeš iskonfigurirati simulatore.

U zadnje vrijeme je sve manje dumpova ili su stari, tako da će i to vrijeme završiti, nadam se.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:28   #13
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ali nema smisla prepisivati ako si već to platiš, zašto ne probati?

Pa hebemu, nije tako teško, odslušaš predavanja, prođeš testove, malo packet tracer, nije tako strašno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:39   #14
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
To više govori onda o firmama kojima si radio
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:52   #15
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A jesi pametan. Moj direktor je ima završen CCNA, ima hebene 4 godine elektrostrojarske škole, imamo 15 zaposlenih (imamo toliko posla da ne stignemo raditi, trebamo još ljudi itd), firma radi i više nego dobro, radimo security za online kasina i podršku za call centrove (od 300+ zaposlenih),i to je samo jedan mali dio onoga što radimo, i onda dođeš ti i izvališ takvu glupost. Nikakav faks ili certifikat ti neće pomoći u nečemu ako si nezainteresiran ili nesposoban nešto sam naučiti.

Radio sam samo u jedno firmi u kojoj još uvijek radim, svaki dan nešto novo naučim, ali nije meni bio potreban CCNA da si uzmem switch doma i igram se s njim tako dugo kad ne skužim sve što mogu i ne mogu raditi na njemu. Samo s završenim CCNA-om trenutno radim na projektu wirelessa po 2 velika shoping centra u Zagrebu s više od 40 AP-ova, 10 switcheva i slične stvari. Držim predavanja o Ruckus AP-ovima tvrtkama po Zagrebu itd. I to sve s CCNA-om i 5 godina faksa, i to faksa koji ama baš nikakve veze nema niti s mrežama niti informatikom. Ak nisi za to, ak nisi sposoban, džaba ti 17 certifikata i 2 fakulteta.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.02.2017. u 11:01.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 12:16   #16
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ajde se ohladi malo.

Ti si gore predstavio da si TI sa CCNA radio poslove.

Sa CCNA ti nijedna ozbiljna firma neće povjeriti konfiguriranje mreže (ozbiljna mislim da im posao ovisi o mreži, npr. Croatia Airlines). Tebi (1), ne timu od 15 ljudi ili direktoru koji je predavač CCNA i CCNP.

Zadnje izmijenjeno od: tskarda. 22.02.2017. u 14:26.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 13:10   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Zar mora (sve) preći u karanje / tko ima veći ?!
Budite kreativni, pokažite primjer i znanje, budite pozitivni bemu miša
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 14:26   #18
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Evo dogovorili pivu preko PM-a
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:53   #19
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Hoces rec dejt

Nego, od vas koji ste polagali, po mogucnosti u zagrebu, kako stoje stvari s polaganjem uz posao i eventualnim izostancima s predavanja (kad uleti teren od tjedan-dva)?

Planiram to upisat da budem sertifikovani majstor, a i jer mi treba za posao
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:57   #20
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ajde se ohladi malo.

Ti si gore predstavio da si TI sa CCNA radio poslove.

Sa CCNA ti nijedna ozbiljna firma neće povjeriti konfiguriranje mreže (ozbiljna mislim da im posao ovisi o mreži, npr. Croatia Airlines). Tebi (1), ne timu od 15 ljudi ili direktoru koji je predavač CCNA i CCNP.
Hoće. najmanji je problem CCNA (ili bilo koji drugi certifikat).
CCNA kao i svi iz CCxx serije su 90% slučajeva bez ozbiljnog znanja iza, a to je jasno više manje svima (i iz tog razloga traži se na prijemnim razgovorima interview tog tipa) i takve stvari se ne daju onima koji imaju certifikate već onima koji znaju.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Tak logično, a certovi su i tak samo za prijavu na tendere
Paaaa, nažalost je to tako.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:57   #21
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja sam polagao u Varaždinu, imao predavanja 2 puta tjedno u popodnevnim/večernjim satima. Kod mene nije bilo problema oko izostanaka, dalo se sve dogovoriti, imaš svako predavanje test koji moraš položiti, ali izostanci su se dali riješavati i druge dane.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:59   #22
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Ne shvaćam zašto bi netko dao tolike novce za školovanje pa onda ne učio.. Nismo srednjoškolci da prepisujemo i markiramo nastavu...
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 16:07   #23
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Upravo to. Meni su mreze kao mreze zanimljive i ne pada mi na pamet davat pare i pokusavat prepisivat il ne znam sto. Svaka informacija dobro dodje i uvijek se nesto novo nauci tako da ne mislim da su ta predavanja il labosi za bacit u smislu da mi se samo dokopat certifikata.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 16:12   #24
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Ne shvaćam zašto bi netko dao tolike novce za školovanje pa onda ne učio.. Nismo srednjoškolci da prepisujemo i markiramo nastavu...
Je pa ne plaćaju svi školovanja niti ih posebno interesira Cisco - only priča.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na