Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2022., 11:40   #1
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Pomoć oko videonadzora / alarmnog sustava

-->
Bok ekipa !
Selim se iz stana u kuću i trebao bih par savjeta oko videonadzora i alarmnog sustava.
Trenutno imam u stanu na synologyu spojene tri hikvision kamere i putem survailance stationa mi sve funkcionira ok.
S obzirom da će za kuću trebati barem 6-8 kamera i neki alarmni sustav mislio sam sve objediniti od hikvisiona..
Dakle, ako bih išao putem synologia treba bih kupiti licencu za još 4 kamere i onda dodatno uzimati alarmni sustav ax pro + senzore.
Ili uzeti DS-7608NI-K1/8P snimač i pokačiti gore kamere i onda dodatno ax pro...
Za napomenuti je da imam CRS112-8P-4S-IN tako da poe imam riješen.
Da li netko ima ax pro sustav i kako to funkcionira? Kakav im je software i kako ste zadovoljni?
Vidim da je dosta senzora bežično... ima li problema sa povezivanjem ili ispadima konekcije?
Također mi je zanimljiva ideja da uzmem DS-KH6320-WTE1 + DS-KV6113-PE1...s obzirom da je kuća na dva kata...na svaki kat jedan monitor i onda mogu nadgledati sve kamere i vrata, da ne moram u prizemlje. Da li u tom slučaju kamere moraju biti spojene putem hikvision snimača ili mogu putem synologia?


Lijep pozdrav
madox je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 13:35   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Alarmi, senzori, pa i kamere sa bežičnim ne ide u istu rečenicu ako se radi o ozbiljnom poslu. Za "igru" vjerojatno može a i onda je pitanje pokrivanje WiFi signala.
Ako dođe profić sa jammer - om sve šta ti je na WiFi je leglo.
Do svega (bitnog) treba žica / Lan.

Nema mi smisla da miješaš više sistema zajedno,
ako već uzmeš snimač za kamere onda taj dio tako i riješi, bez NAS - a.
Jedino ako postoji opcija u pameti snimača da može externo (čitaj preko mreže na NAS) stavljati kakvu kopiju ili sl.

Isto tako 8x kamera je već poprilično stream prometa (čak i ako je h265 ili neko drugo kodiranje) pa je poželjno taj dio nekako "izdvojiti" od "obične Lan / Internet mreže".

Ako se nije mijenjalo nešto bitno u skorije vrijeme, za upravljanje i pregled materijala na snimaču obično ima njihov app kojeg staviš na pc ...
Spominješ dvije lokacije = 2 pc - ja.

Kako vidiš trebaš dobro isprojektirati, razmisliti gdje, šta i kako a potom i izvesti. prvenstveno sad mislim na Lan kabele, napajanja i sl.

That's my 5 cents
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2022., 15:32   #3
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
To mi je u biti i cilj da unaprijed isplaniram topologiju mreže sa svim kablovinjem pa da kasnije s time nemam problema...


Kada smo vec kod topologije...da li u prizemlju kuce staviti mrezni ormar i povuci na prvi i drugi kat opticke kablove do switcheva ili sve mrezne kablove vuci kroz cijelu kucu u prizemlje.
Moram napomenuti da se kuca nece renovirati u potpunosti tako da idejno je lakse provuci 10g opticki kabel između katova, nego s drugog kata spustati 15tak kablova u prizemlje...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 16:11   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Zavisi jeli vućeš "goli" opt. kabel ili je gotovi sa konektorom.

Nije loša ideja da npr. u prizemlju bude glavni mrežni ormar a da na katovima bude po jedan manji,
baš zato da izbjegneš situaciju koju opisuješ.

10g optika je još uvijek prilično skupa, radije staviš 2x GB pa preko bonding - a (kako već tko zove) dobiješ 2GB link.

Slično je i sa SFP modulima za routere / switch - eve, jeftinije je staviti odvojene media convetere, lakše ih je kasnije zamijeniti.
Jedino im treba dobro napajanje (ups) jer znaju blokirati na štucanje napajanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 19:56   #5
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
ok...uglavnom vec sada imam interkonekcije medju svizchewima 10g sfp+ pa mi u biti trebaju "samo" duzi opticki kablovi...klasika...multimode om3 lc lc...
nego...da se vratimo na pocetak pitanja...da li je netko slagao alarm od hikvisiona i kako to funkcionira?
madox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na