Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2021., 03:02   #91
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Vjerujem ti, jer slično je bilo prije godinu dana sa Zen 3 modelima. R9 5900X za kakvih 4.000 kn je planul drugi dan nakon službenog predstavljanja, također u ADM-u.
Nekolicina ljudi s posla je išla u kupnju i isto se prodalo sve kaj su imali. Izuzev ADM-a i FutureIT nisam uspjel saznati da li koji drugi dućan konkretno ima Alder Lake za prodati, a ne samo na cjeniku.
Z690 ploče su samo na cjenicima s napomenom o dolasku u roku od tjedan do deset dana, dok DDR5 memorije uopće nema, tak da su Gigabyte i MSI Z690 DDR4 ploče, trenutno najbolji izbor.
______________________________________________________________
Ima nešto Al procova u Protisu, Instaru i Supernetu.. piše da je raspoloživo;

https://www.instar-informatika.hr/se...p?upit=LGA1700


https://www.protis.hr/products/search?exp=+Intel+S1700

https://supernet.hr/pretraga?search=LGA1700

Što se tiče matičnih..jako tanko posvuda, ovo je nešto najpovoljnije zasad:

https://iponcomp.hr/shop/proizvod/gi...rev-10/1958901
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 08:26   #92
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ima proceva i ploča... ali koji hladnjak da stavim?

Nema niti jedan hladnjak dostupan za odmah...
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2021., 08:42   #93
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
pa šta ce hladnjak nije da se grije puno,staviš lonac i kuhaš win win

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 09:10   #94
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ima proceva i ploča... ali koji hladnjak da stavim?

Nema niti jedan hladnjak dostupan za odmah...
Za vecinu ima na sluzbenim stranicama od svakog coolerq kit za narucit. Ja narucio za freezer II, 6 eura platio. Ako su od rijeci, stici ce prije nego cpu...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 12:30   #95
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 12:43   #96
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400



Speculation around several forums suggest a few ideas:

1) The boards were launched in 2017 with many still in stock at retailers until mid 2018, so almost all warranty obligations have now expired, should updates go wrong. (Although boardmakers have now had plenty of time to test and develop the BIOS's.)

2) There's is good availability of Ryzen 5000 series CPU's now, with some slipping below MSRP. This could create new demand and shore up prices.

3) This could detract owners of first gen boards from considering an Intel Alderlake upgrade. It's good all round PR for both AMD and Board partners that continue support and will be fresh in people's minds when AM5 is launched.



Sumnjam da im AMD nije dao blagoslov i sumnjam da AL ima svoje prste u ovom razvoju događaja.
Navodno do kraja mjeseca budu stigli novi biosi.
Uf, ovo bi meni leglo ko budali šamar. Tj i dalje bi dobro razmislio da li bi uzeo neki zen3. Ja sam inače čak i uvjeren da zen3+ (ili kako god se bude zvao ovaj sa 3D cache-om) neće ići na x470/b450 ploče, nego samo na 5xx. Jbg, nisu ni plavi ni crveni dobrotvorne ustanove, crvenima pogotovo treba lova i moraju lovit svaku priliku, dok si plavi mogu dozovliti gubitke.
Sve u svemu, bilo bi fora da sada puste BIOS-e (bio bi to IMHO dobar potez da ga metnu Intelu, ali što onda mislimo mi korisnici...opet potez kao sa rx 5600, preko noći pustili BIOS da grafa bude brža 15-ak%...hmmm, nije baš dobro za marketing...), ali mislim da kurve iz Asus-a neće izbacit BIOS... Ali eto za primjer, ja sam potencijalni kupac koji si sada bira koju god platformu želi, jer je AMD odlučio da je 3xx EOL. Pa možda neću uzet AMD...pretpostavljam da u AMDu važu i ovakve primjere.
Pošto razmišljam kao Mladen, a to je da ću kupiti nekakav best buy u datom trenutku neovisno bili to crveni ili plavi...i s obzirom da mi je 3600 još uvijek i više nego dovoljan, a ova ploča bomba...čekam i dalje.

EDIT: Jedino gdje se ne slažem sa Mladenom je da bi umjesto novog kompa kupio konzolu. Ma nemore mi PS5 zamjeniti PC i točka, nije da se samo igram, a i nije da samo igram najnovije igre.
Ali kombo, slabiji PC i PS5, e to je to. To sam i imao sa starim i5/gtx 970 i PS4 (PS4 imam još uvijek). Još kad bi bilo PS5 za kupit po MSRP i u dućanu, bez prednarudžbi od par tjedana... Izgleda da ću dočekat slim verziju PS5 kako je krenulo.


Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Iako im je trebalo pola dana, na kraju sam ipak dobio tracking number za plocu i cpu, a vidim uredno pise da je i dalje in stock, a jedino je 12900K box verzija bila out of stock... Pricam o caseking de trgovini (ja kod njih uzimam od kad je UK otisno na carinu... Sto bi reklo ili imaju dobar lager ili nema nikakve navale...

OT
Slusam danas na radiju i kazu kako se sprema nestasica vina ove godine jer kao zbog loseg vremena slabo je rodilo i u italiji i spanjolskoj i francuskoj... Cini se korona nije postigla cilj, sad ce okrenut na gradjanske ratove... Sve to nekak smrdi, nema elektronike, odjednom nema ni sofera, ni goriva, sad nebu ni piti... pff
Kakvo divno vrijeme za biti ziv
Čim dobiješ to čudo, očekujem detaljnu analizu i usporedbu sa AMD-om, a i bilo bi fora ako ti se bude dalo da im usporediš potrošnju u programima/igrama/radnjama/štogod koje koristiš svakodnevno. Imam neki filing da će razlike u potrošnji biti puno manje nego u rivjuima gdje se sve opterećuje na 100%.

A što se tiče cuge, tj života u današnje doba...da, baš im je svima ovo sve skupa sjelo odlično, da nas resetiraju i da poskupe sve živo i neživo na max.
Nadam se da će im se obit u glavu....svima. A do tada, ne isplati se nervirati, možemo samo glasati novčanicima....i malo gladovat, biće dobro za liniju.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Stevo je tu fino sve rekao, best buy zavisi od naših potreba i trenutno nema jednog jedinog proca ili komba koji su best buy.
Ali 12600 izgleda jako dobro, ali mene najviše zanima 12400 i B ploča, premda po onom leaku tu u ovoj temi, izgleda da je proc bombetina, samo da li će isto raditi i na B pločai kojih još nema....

EDIT 2: Nego ta potrošnja, Hilbert sa Guru 3D je 12600k OC-a na all core 5,2ghz i proc na toj frekvi vuče fantastičnih 350w sa 5% boljim performansama. Netko je u komentarima napisao da je to vj greška u članku, pa se javio Hilbert:

-->
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svi pričaju o rezanju cijena.
A Gigabyte fino izbacio novi bios s Zen 3 podrškom za 300/400 seriju matičnih.



Speculation around several forums suggest a few ideas:

1) The boards were launched in 2017 with many still in stock at retailers until mid 2018, so almost all warranty obligations have now expired, should updates go wrong. (Although boardmakers have now had plenty of time to test and develop the BIOS's.)

2) There's is good availability of Ryzen 5000 series CPU's now, with some slipping below MSRP. This could create new demand and shore up prices.

3) This could detract owners of first gen boards from considering an Intel Alderlake upgrade. It's good all round PR for both AMD and Board partners that continue support and will be fresh in people's minds when AM5 is launched.



Sumnjam da im AMD nije dao blagoslov i sumnjam da AL ima svoje prste u ovom razvoju događaja.
Navodno do kraja mjeseca budu stigli novi biosi.
Uf, ovo bi meni leglo ko budali šamar. Tj i dalje bi dobro razmislio da li bi uzeo neki zen3. Ja sam inače čak i uvjeren da zen3+ (ili kako god se bude zvao ovaj sa 3D cache-om) neće ići na x470/b450 ploče, nego samo na 5xx. Jbg, nisu ni plavi ni crveni dobrotvorne ustanove, crvenima pogotovo treba lova i moraju lovit svaku priliku, dok si plavi mogu dozovliti gubitke.
Sve u svemu, bilo bi fora da sada puste BIOS-e (bio bi to IMHO dobar potez da ga metnu Intelu, ali što onda mislimo mi korisnici...opet potez kao sa rx 5600, preko noći pustili BIOS da grafa bude brža 15-ak%...hmmm, nije baš dobro za marketing...), ali mislim da kurve iz Asus-a neće izbacit BIOS... Ali eto za primjer, ja sam potencijalni kupac koji si sada bira koju god platformu želi, jer je AMD odlučio da je 3xx EOL. Pa možda neću uzet AMD...pretpostavljam da u AMDu važu i ovakve primjere.
Pošto razmišljam kao Mladen, a to je da ću kupiti nekakav best buy u datom trenutku neovisno bili to crveni ili plavi...i s obzirom da mi je 3600 još uvijek i više nego dovoljan, a ova ploča bomba...čekam i dalje.

EDIT: Jedino gdje se ne slažem sa Mladenom je da bi umjesto novog kompa kupio konzolu. Ma nemore mi PS5 zamjeniti PC i točka, nije da se samo igram, a i nije da samo igram najnovije igre.
Ali kombo, slabiji PC i PS5, e to je to. To sam i imao sa starim i5/gtx 970 i PS4 (PS4 imam još uvijek). Još kad bi bilo PS5 za kupit po MSRP i u dućanu, bez prednarudžbi od par tjedana... Izgleda da ću dočekat slim verziju PS5 kako je krenulo.


Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Iako im je trebalo pola dana, na kraju sam ipak dobio tracking number za plocu i cpu, a vidim uredno pise da je i dalje in stock, a jedino je 12900K box verzija bila out of stock... Pricam o caseking de trgovini (ja kod njih uzimam od kad je UK otisno na carinu... Sto bi reklo ili imaju dobar lager ili nema nikakve navale...

OT
Slusam danas na radiju i kazu kako se sprema nestasica vina ove godine jer kao zbog loseg vremena slabo je rodilo i u italiji i spanjolskoj i francuskoj... Cini se korona nije postigla cilj, sad ce okrenut na gradjanske ratove... Sve to nekak smrdi, nema elektronike, odjednom nema ni sofera, ni goriva, sad nebu ni piti... pff
Kakvo divno vrijeme za biti ziv
Čim dobiješ to čudo, očekujem detaljnu analizu i usporedbu sa AMD-om, a i bilo bi fora ako ti se bude dalo da im usporediš potrošnju u programima/igrama/radnjama/štogod koje koristiš svakodnevno. Imam neki filing da će razlike u potrošnji biti puno manje nego u rivjuima gdje se sve opterećuje na 100%.

A što se tiče cuge, tj života u današnje doba...da, baš im je svima ovo sve skupa sjelo odlično, da nas resetiraju i da poskupe sve živo i neživo na max.
Nadam se da će im se obit u glavu....svima. A do tada, ne isplati se nervirati, možemo samo glasati novčanicima....i malo gladovat, biće dobro za liniju.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Stevo je tu fino sve rekao, best buy zavisi od naših potreba i trenutno nema jednog jedinog proca ili komba koji su best buy.
Ali 12600 izgleda jako dobro, ali mene najviše zanima 12400 i B ploča, premda po onom leaku tu u ovoj temi, izgleda da je proc bombetina, samo da li će isto raditi i na B pločai kojih još nema....

EDIT 2: Nego ta potrošnja, Hilbert sa Guru 3D je 12600k OC-a na all core 5,2ghz i proc na toj frekvi vuče fantastičnih 350w sa 5% boljim performansama. Netko je u komentarima napisao da je to vj greška u članku, pa se javio Hilbert:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 06.11.2021. u 13:17.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 13:55   #97
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ko želi nek kloka za tih 5%, potrošnja je onda očito groteskna.
U ovom Štefovom videu, dok je na tvorničkim postavkama efikasnost mu je usporediva sa Ryzenom 5600X, u gamingu jednaka u aplikacijama 20% veća potrošnja uz 20% bolje performanse ako sam dobro zapamtio.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 14:27   #98
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
A nije mi jasno zakaj se veselite B plocama? Ako se ne misli cesto mjenjat, onda izbor B ploce moze biti samo limit za nadogradnju u buducnosti...

Frendu smo tak sklopili konfu intel 6th gen sa nekom malom h plocom pa sad nema M.2, nit pci x4 utor da usteka adapter, nit moze rame dic na 3200 itd itd... Ugl njemu za njega cpu je jos zadovoljavajuc al ga limitira sve ostalo pa je primoran mjenjat sve... i to sve jer je ustedil 300-400 kn prije 5-6 godina...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 14:35   #99
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Moja B ploča ima dva M2 utora, dobru zvučnu, dobar vrm jedino što ne može je klok rama...za 700 kn ko bog.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 14:52   #100
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ko želi nek kloka za tih 5%, potrošnja je onda očito groteskna.
U ovom Štefovom videu, dok je na tvorničkim postavkama efikasnost mu je usporediva sa Ryzenom 5600X, u gamingu jednaka u aplikacijama 20% veća potrošnja uz 20% bolje performanse ako sam dobro zapamtio.
Zavisi o kojem naslovu igara, vidjelo je da potrošnja 20% viša, u gamingu nekada kaska pa u drugom nalovu 5-10%

Treba računati da nije potpuno fixan bug Win 10 za Ryzene.
Nisam vidio testove pod win 10.
Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2021., 14:55   #101
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Nije loše da se Intel probudio. Mogle bi pasti cijene Ryzena, i na second hand tržištu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 15:09   #102
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Zavisi o kojem naslovu igara, vidjelo je da potrošnja 20% viša, u gamingu nekada kaska pa u drugom nalovu 5-10%

Treba računati da nije potpuno fixan bug Win 10 za Ryzene.
Nisam vidio testove pod win 10.


Veli Štef da ryzeni na 11. u igrama profitiraju par posto...ako sam dobro zapamtio.

Potrošnja u gamingu



performanse

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 15:17   #103
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Ma naravno.

Ono što me zabrinjava cijene ITX ploče
https://www.protis.hr/products/detai...ng-wifi/177000
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 15:20   #104
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
To ne znam, ne bi se štel mešati...ali tko želi novu platformu ubode Z690 za 1600 kn ak ne lažu za dostupnost



https://www.nabava.net/search.php?q=Z690&cod=&cdo=

Direct 16+1+2 Digital VRM Design with 60A Power Stage* and Tantalum Polymer Capacitor​

trebala bi biti OK


Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 06.11.2021. u 15:27.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 16:35   #105
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Iz Stevičinog videa je stvar jasna, ako je cijena približno jednaka, nema neke dileme da je 12600K bolja kupnja od 5600X.
No za gayming je to stvarno potpuno svejedno, kad se pogledaju ti grafovi na smiješnoj rezi sa još smiješnijom grafom, tamo 560 fps-a, tamo 500..kakve su to pizdarije.....da je scenarij realniji i da su gore nekakve midrange grafe onda bi mu svi grafovi bili isti, al onda ne bi ni bilo recenzije.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 16:52   #106
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Bilder i i9 12900k

Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 18:21   #107
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
sobzirom na loše priče svih mjeseci prije oko AL, intel je napravio veliki posao. po meni očekivano. treba samo vidjeti kada i u kolikoj mjeri će se to sve još poboljšati kada proradi ddr5 i kada se pojave bolji biosi.

ovaj 12600k je top u svojoj klasi i trenutno od ova tri predstavljena ima naj bolje rezultate svoje klase.
ono što se očekuje, da 10700k treba prilično da padne cijena. jer je, barem kod nas, cijena trenutno podjednaka sa 12600k, a koji je ubojica za njega.
a dali će amd-u padati cijene, to je tek za vidjeti. možda samo blagu korekciju.
  Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 18:25   #108
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
ono što se očekuje, da 10700k treba prilično da padne cijena. jer je, barem kod nas, cijena trenutno podjednaka sa 12600k, a koji je ubojica za njega.
a dali će amd-u padati cijene, to je tek za vidjeti. možda samo blagu korekciju.
Sudeci po ovom vrlo detaljnom reviewu, ne ide 12700k dolje s cijenom sigurno.

review

edit: pardon, ja mislio na 12700k ne 10700k... No 10700k bi u pravilu trebao nestati sa trzista, ne pasti cijenom...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 18:54   #109
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Sudeci po ovom vrlo detaljnom reviewu, ne ide 12700k dolje s cijenom sigurno.

review

edit: pardon, ja mislio na 12700k ne 10700k... No 10700k bi u pravilu trebao nestati sa trzista, ne pasti cijenom...
ne mora nestati, 10700k je isto odličan, ali ne za cijenu koju sada ima. 11700k bi trebao nestati, taj nije imao smisla ni do sada.

a ovaj 12700k bi mogao ispasti također odličan deal, pogotova kad sve sjedne na svoje kroz koji mjesec. a i sad se već pokazao jakim.
  Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 19:08   #110
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Sudeći po i5 11400F koji je bio najjeftiniji odmah po izlasku, te je nakon toga poskupio i zadržao višu cijenu, možda je bolje kupiti odmah tko se premišlja.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 21:21   #111
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sudeći po i5 11400F koji je bio najjeftiniji odmah po izlasku, te je nakon toga poskupio i zadržao višu cijenu, možda je bolje kupiti odmah tko se premišlja.
Nebi bilo ništa čudno da trgovci počnu nabijati cijene jer ipak etiketu best gaming performance treba naplatiti, no ja osobno da kupujem preskočio bih ovu generaciju jer ako uzmem ddr4 kombinaciju onda neću moći raditi buduće nadogradnje, a s druge strane ako sad uzmem ddr5 masno ću platiti prvu verziju ddr5 koja je po performansama na razini ddr4, a cijenom papreno skuplja, koju god kombinaciju uzmeš ne isplati se prelaziti, bolje novac čuvati za grafu jer uz ovaj trend svaka kuna više dobro dođe, a grafa donosi najveći boost. Raptor Lake bi trebao iduće godine izaći i to će biti ajmo reći ispolirana- finalna verzija ADL, full ddr5 kontroler tako da nema kompromisa, a i memorije će biti dostupnije, jeftinije i bolje u to vrijeme, i naravno softver optimiziraniji.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 21:52   #112
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Al ljudi filozofiraju oko tog rama.

U svojih skoro 30. godina od kako sam u PC svijetu i ne znam koliko promjena i nadogradnji, naučio sam i ponavljam ovdje - zaboravite na ram. Ako zelis/trebas nadogradnju kupi s isplativom opcijom u tom trenutku i amen.
Te filozofije o nadogradnji nemaju smisla. Ram se najlakse i proda i kupi i prosiri i zamjeni , kako god gledaš.

Uz AL je ddr4 sasvim logicna opcija (danas).

Za 3 god ako zelis nadograditi ili kupiti nesto, to tada i ucinis.
Bacat danas lovu da bi mozda ustedio kasnije je glupost.
Tko zeli cekati neka ceka, al ram u ovom slučaju je samo loša isprika xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 06.11.2021. u 22:27.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 22:28   #113
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 23:05   #114
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 08:33   #115
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Ispada da u igrama i normalnim aplikacijama troši znatno manje nego AMD+ troši znatno manje nego AMD u idle.

https://www.igorslab.de/en/intel-cor...ugal-part-1/3/

https://www.youtube.com/watch?v=m061...l=JayzTwoCents

Jedini problem sad je nabavit memoriju...
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 09:26   #116
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Za sada nema smisla DDR5, i zbog cijena MBO-a s DDR5 podrškom i cijena samog DDR5 pogotovo.
Tranutno DDR5 je 3x skuplji i marginalno bolji.
Dakle MBO s DDR4 podrškom i dobar DDR4 ili pogledat za istu sumu novaca konkurenciju ili čakati proljeće ili su u šumi ili........sam nadopuni
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 10:54   #117
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 10:59   #118
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Tipu je jako dosadno u životu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 11:59   #119
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Znam da nema veze sa AL (ali ipak ima), ali vidim da je Asus za sada izdao BIOSe sa zadnjom AGESOM (1.2.0.3 Patch C) za sve svoje A320 ploče. Stvarno se sada nadam da stiže i na B350/X370.
Znači ipak sve može (što smo i znali), jer eto ja i hrpa drugih smo u mogućnosti birati novu platformu, a ovo je za nas ipak budget friendly riješenje pa će većina radije kupiti zen3.
GG Intel. :P
Eto zašto uvijek treba konkurencija, e sada samo da Intel napravi i pošten posao sa grafama...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 12:23   #120
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ima proceva i ploča... ali koji hladnjak da stavim?

Nema niti jedan hladnjak dostupan za odmah...
Asus Z690 ploce imaju "rupe" i za 1200 socket hladenja, tako da ne treba 1700 bracket narucivati od proizvodaca za hladnjake koje imate
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na