Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2022., 10:44   #5131
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Kaon KSTB4082 mi je donio,

kako kaže fritz7590 + fritz 1750e mesh bi trebalo raditi, sa speadportovim meshom neradi za sada,

techicolor (postoji ozbiljna zabrinutost oko jačine wifi signala),

brzine 2,5 i 10Gbita su spremne za komercijalnu upotrebu,
uz njih će ići maxtv prijemnik koji će imat mogućnost wi-fi spajanja,

sve je već istestirano šteka na ericssonu izvođaču radova, to je navodno i razlog što u nekim zgradama je uvedena optika a nedolazi do uključenja,
jer je potreban neki atest, a ko ericsson nestigne jer traje veliko proširenje bar u našem kraju malešnica, prečko, špansko.

p.s. danas ču probat spojiti na mesh pa javim za par dana kako to radi ako radi.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.01.2022. u 11:36.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 11:35   #5132
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nadam se da će onda podići brzine u ponudi jer sad ja imam Premium paket s uključenom Turbo 200 opcijom koja je u međuvremenu postala standardna opcija
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2022., 18:38   #5133
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
Kaon KSTB4082 mi je donio,

kako kaže fritz7590 + fritz 1750e mesh bi trebalo raditi, sa speadportovim meshom neradi za sada,

techicolor (postoji ozbiljna zabrinutost oko jačine wifi signala),

brzine 2,5 i 10Gbita su spremne za komercijalnu upotrebu,
uz njih će ići maxtv prijemnik koji će imat mogućnost wi-fi spajanja,

sve je već istestirano šteka na ericssonu izvođaču radova, to je navodno i razlog što u nekim zgradama je uvedena optika a nedolazi do uključenja,
jer je potreban neki atest, a ko ericsson nestigne jer traje veliko proširenje bar u našem kraju malešnica, prečko, špansko.

p.s. danas ču probat spojiti na mesh pa javim za par dana kako to radi ako radi.
meni u Remetincu vukli do kuće, ali zapeo nekaj kabel pa trebaju kopati, rekli doći 03.01.2022., još ih nema...

Se to može koga zvati i ubrzati?
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 15:45   #5134
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Evo uputa kako sloziti VLAN-ove za VOIP i ACS za HT na Asusovim routerima. Konkretno, ja sam koristio ASUS RT-AX86U i stavio sam Asuswrt-Merlin FW. Možda bi radilo i s originalnim Asuswrt FW, jer ne vidim da su drastično drugačiji samo Merlin ima neke dodatne opcije. Dakle, VLANovi se mogu složiti preko konzole pa treba omogućiti SSH u postavkama i spojiti se SSH-om na router. Za podešavanje VLAN-ova postoje 2 toola, vlanctl i vconfig.

vlanctl mi se cini konkretniji ali je i kompliciraniji pa sam isao probati vconfig s kojim je bez velikog truda i proradilo.
Ja sam za početak htio odvojiti posebno LAN4 port kao port gdje ću spojiti Speedport i htio sam da bude izoliran od ostatka mreže. Pretpostavljam da se ovo može preskočiti. Napravio sam odvojeni bridge interface i stavio LAN4 unutra

Code:
# provjera stanja i izvajanje LAN4 porta u zasebni br if

brctl show
# brisemo LAN4 (eth1) port sa br0 interfacea
brctl delif br0 eth1
# stvaranje odvojenog br1 interfacea i dodavanje LAN4 porta (eth1) na if
brctl addbr br1
brctl addif br1 eth1
# provjera stanja
brctl show

# postavljanje formata imenovanja virtualnog interfacea .
 vconfig set_name_type DEV_PLUS_VID_NO_PAD

 # setupiranje VOIP VLANA (101)
# stvaranje virtualnog interfacea na WAN-u (eth0) i bindanje na VLAN101
vconfig add eth0 101
 ifconfig eth0.101 up

# stvaranje virtualnog interfacea na odvojenom br1 i bindanje na VLAN101
 vconfig add br1 101
ifconfig br1.101 up

# stvaranje novog bridge if-a i dodavanje prethodno stvorenih VLAN101 if-ova
brctl addbr vlan101
brctl addif vlan101 eth0.101
brctl addif vlan101 br1.101 

# omoguci interface
ifconfig vlan101 up
 
# isti postupak za VLAN103 tj. ACS
vconfig add eth0 103
ifconfig eth0.103 up
vconfig add br1 103
ifconfig br1.103 up

brctl addbr vlan103
brctl addif vlan103 eth0.103
brctl addif vlan103 br1.103

ifconfig vlan103 up
 

Ovako izgleda stanje nakon svega



Disclaimer je da se ovo vjerojatno može napraviti i jednostavnije, al kad je proradilo više nisam dirao. VLAN100 se može složiti preko GUI-a pa ovdje nije pokriven. Nek ovo sluzi kao pomoć ako će netko sebi htjeti složiti, a ako vidi jednostavniji način možemo updateati upute.

Linkovi na par materijala koje sam pratio
Slaganje bridgeova i prikaz kako su mapirani portovi (LANx - ethy)

https://wu.renjie.im/blog/network/ax88u-vlan/
Neki kineski blog al google translate bi trebao odraditi svoje
https://www.cnblogs.com/u128393/p/11629969.html
daki je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 20:02   #5135
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Koja je fora sa omogućavanjem acs-a na modemu koji nije isp-ov, ja sam gledao da omogućim acs na svom fritzu no nisam siguran da bi time išta pozitivno dobio, ili griješim?
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 22:48   #5136
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Koja je fora sa omogućavanjem acs-a na modemu koji nije isp-ov, ja sam gledao da omogućim acs na svom fritzu no nisam siguran da bi time išta pozitivno dobio, ili griješim?
Na svom routeru ne bi ni ja omogucavao ACS. Šta njih briga koji uređaji su mi spojeni na mrežu kao što se recimo vidi u moj HT aplikaciji.Ovo gore je prosljeđivanje ACS-a do Speedporta čisto da ako dođe do nekih problema s Internetom da ne zezaju što se ne koristi njihov router.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2022., 02:00   #5137
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Logičnije bi bilo da njihov ruter ode u kutiju, pa se vraća umjesto svog rutera u slučaju problema. Ali ovo mi izgleda kao procedura za slučaj gdje Speedport i dalje drži VoIP, pa mu se propusti i ACS "za svaki slučaj". U drugim slučajevima ionako nema smisla jer njihov ACS ne zna pričati s kojekakvim ruterima koje sami spajamo - jer TR-069 standard nije baš u toikoj mjeri standardiziran.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2022., 16:33   #5138
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Koje su cijene za net preko optika, prilikom prelaska sa drugog operatera? Samo net. Optika dostupna do vrata (FTTH).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 11:10   #5139
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Koje su cijene za net preko optika, prilikom prelaska sa drugog operatera? Samo net. Optika dostupna do vrata (FTTH).
Samo net nema, uzmeš max2 i telefon ne spojiš, GG. Mislim da ispod 169kn nejde osim ako se nešto u međuvremenu promjenilo http://forum.pcekspert.com/showpost....ostcount=11411
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 21:46   #5140
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
kad HaTe uvodi optiku u zgrade, da li stave spoj ispred svakih ulaznih vrata ili ih se može pitati da mi isti pigtail uvedu u stan bez spojke?



vidim da sad montiraju pigtail sa LC konektorom, ali u ont ide SC. šta onda ispred ulaza u stan ide adapter sa LC na SC?




jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2022., 22:51   #5141
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kad HaTe uvodi optiku u zgrade, da li stave spoj ispred svakih ulaznih vrata ili ih se može pitati da mi isti pigtail uvedu u stan bez spojke?



vidim da sad montiraju pigtail sa LC konektorom, ali u ont ide SC. šta onda ispred ulaza u stan ide adapter sa LC na SC?

....


Ispred stana dođe pigtail sa LC konektorom i spojnica ista kao što vidiš u tom ormariću. Nit koja ide prema ONT-u s jedne strane ima LC a s druge SC konektor.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mstaglicic. 17.01.2022. u 23:07.
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 23:36   #5142
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
a ok, tako ide.

to znači da unutar stana mogu bušiti manjom puntom i napravit rupu za lc konektor, ne moram radit škuljetinu za sc. bilo bi super da nažicam pigtail unapred i sam si kabliram kamo želim, da mi se oni ne približavaju s bušilicom...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 23:48   #5143
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a ok, tako ide.

to znači da unutar stana mogu bušiti manjom puntom i napravit rupu za lc konektor, ne moram radit škuljetinu za sc. bilo bi super da nažicam pigtail unapred i sam si kabliram kamo želim, da mi se oni ne približavaju s bušilicom...
Tocno, mozes i tako. Obicno kad kabliramo po zgradama busimo rupu sa svrdlom desetkom i to je taman da prođe LC konektor , krenemo od mjesta gdje je ONT pa van prema dolaznom pigtailu iznad vrata.
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 23:57   #5144
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
to bi i ja, ali sa puntom 6, mislim da je dovoljna za lc. izasao bi do hodnika od zgrade i tamo ostavio. doma su mi dosta osjetljivi po pitanju kabela, a ovo je ko šakom u glavu ravno iznad ulaznih vrata pa da to malo ljepše napravim jer moram proć cijeli hodnik do špajze, to je nekih 10tak metara...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 13:48   #5145
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a ok, tako ide.

to znači da unutar stana mogu bušiti manjom puntom i napravit rupu za lc konektor, ne moram radit škuljetinu za sc. bilo bi super da nažicam pigtail unapred i sam si kabliram kamo želim, da mi se oni ne približavaju s bušilicom...
Ja ni nisam radio rupu, gnjavio sam ih da pigtailom ide kroz bužir za telefoniju, a onda je splajsano vani.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 14:13   #5146
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ja ni nisam radio rupu, gnjavio sam ih da pigtailom ide kroz bužir za telefoniju, a onda je splajsano vani.
Moze i tako, ovisi sve o volji tehničara . Ima slučajeva gdje je kroz postojeći telefonski bužir uspješno provučen pigtail skroz do modema ,odlična stvar ukoliko je bužir prohodan.
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 14:49   #5147
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Tako je kod mene napravljeno. Iako nije išlo kroz istu cijev pokraj parice pa su po dogovoru svezali pigtail za staru paricu i izvukli je i pritom odmah povukli i optički kabel. Super rješenje, ali odonda se borim što s 2m niti viška koja mi visi iz utičnice u zidu
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 18:08   #5148
D4RK
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Pozdrav svima,

uskoro bih(napokon) i ja trebao preći na optiku pa imam par pitanja ako mi netko ovdje može pomoći. Živim u kući i oko 10m od kuće je stup na kojem se nalazi optika od T-coma.

Sad pretpostavljam da će provesti optički kabel zračno uz stari telefonski kabel u potkrovlje kuće. Zatim bi ga trebalo sprovesti potkrovljem na drugi kraj kuće i spustiti uz zid do mjesta gdje bi stojao modem u dnevnom boravku. Već postoji rupa na ploči kroz koju sam provlačio neke kablove tako da tu ne moraju ništa bušiti a u potkrovlju bi mogli pružiti kabel uz drvene grede.

Mene sad muči da će mi doći sa onom tankom optičkom niti a ne bih htio da mi to postavljaju pa bih sam kupio ovaj pigtail kabel i provukao po potkrovlju. Kabel ima sa jedne strane SC a s druge LC konektor pa me zanima koji konektor treba ići u modem? I treba li na još nešto pripaziti ili obratiti pažnju prije nego išta počnem raditi?
D4RK je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 09:26   #5149
71m363nd3r
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav ekipo,

evo trenutno sam na bakru od HT-a 35Mbps i umeduvremenu mi je dosla A1 optika u kvartu.
Pa su mi ponudili optiku+tel. za privatne korisnike 200/100 za 149kn.
Pa sam sada u razmisljanju hoce li mi HT ponuditi isto ili jeftinije? Mozda da ih nazovem?
Stvar je sto me muci kod A1 je fair use pravilo jer iskreno to bi mi mogao biti problem a koliko znam ht nema to ogranicenje ili su uveli za optiku?
71m363nd3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 10:43   #5150
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Nema kod HT-a fairly usage,
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 14:30   #5151
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Taj A1 fair usage je mrtvo slovo na papiru, ja probijam limite već mjesecima i nitko ništa.
Fair usage klauzula se aktivira ako je "integritet mreže" narušen, tj. ako cijeli kvart ima gigabitnu vezu pa ako jednog dana iz nekog razloga odluče skinuti cijeli internet pa mreža jadna pati.
Što se tiče HT-a, budu ti ponudili povoljniji internet kad potpišeš ugovor s A1 ali sumnjam da će biti jeftinije od 149kn. Mene su odmah drugi dan zvali, ali jalov im trud jer su mogli ponuditi samo 4Mbps
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 23:29   #5152
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Evo uputa kako sloziti VLAN-ove za VOIP i ACS za HT na Asusovim routerima. Konkretno, ja sam koristio ASUS RT-AX86U i stavio sam Asuswrt-Merlin FW. Možda bi radilo i s originalnim Asuswrt FW, jer ne vidim da su drastično drugačiji samo Merlin ima neke dodatne opcije. Dakle, VLANovi se mogu složiti preko konzole pa treba omogućiti SSH u postavkama i spojiti se SSH-om na router. Za podešavanje VLAN-ova postoje 2 toola, vlanctl i vconfig.

vlanctl mi se cini konkretniji ali je i kompliciraniji pa sam isao probati vconfig s kojim je bez velikog truda i proradilo.
Ja sam za početak htio odvojiti posebno LAN4 port kao port gdje ću spojiti Speedport i htio sam da bude izoliran od ostatka mreže. Pretpostavljam da se ovo može preskočiti. Napravio sam odvojeni bridge interface i stavio LAN4 unutra

Code:
# provjera stanja i izvajanje LAN4 porta u zasebni br if

brctl show
# brisemo LAN4 (eth1) port sa br0 interfacea
brctl delif br0 eth1
# stvaranje odvojenog br1 interfacea i dodavanje LAN4 porta (eth1) na if
brctl addbr br1
brctl addif br1 eth1
# provjera stanja
brctl show

# postavljanje formata imenovanja virtualnog interfacea .
 vconfig set_name_type DEV_PLUS_VID_NO_PAD

 # setupiranje VOIP VLANA (101)
# stvaranje virtualnog interfacea na WAN-u (eth0) i bindanje na VLAN101
vconfig add eth0 101
 ifconfig eth0.101 up

# stvaranje virtualnog interfacea na odvojenom br1 i bindanje na VLAN101
 vconfig add br1 101
ifconfig br1.101 up

# stvaranje novog bridge if-a i dodavanje prethodno stvorenih VLAN101 if-ova
brctl addbr vlan101
brctl addif vlan101 eth0.101
brctl addif vlan101 br1.101 

# omoguci interface
ifconfig vlan101 up
 
# isti postupak za VLAN103 tj. ACS
vconfig add eth0 103
ifconfig eth0.103 up
vconfig add br1 103
ifconfig br1.103 up

brctl addbr vlan103
brctl addif vlan103 eth0.103
brctl addif vlan103 br1.103

ifconfig vlan103 up
 

Ovako izgleda stanje nakon svega



Disclaimer je da se ovo vjerojatno može napraviti i jednostavnije, al kad je proradilo više nisam dirao. VLAN100 se može složiti preko GUI-a pa ovdje nije pokriven. Nek ovo sluzi kao pomoć ako će netko sebi htjeti složiti, a ako vidi jednostavniji način možemo updateati upute.

Linkovi na par materijala koje sam pratio
Slaganje bridgeova i prikaz kako su mapirani portovi (LANx - ethy)

https://wu.renjie.im/blog/network/ax88u-vlan/
Neki kineski blog al google translate bi trebao odraditi svoje
https://www.cnblogs.com/u128393/p/11629969.html
Dobro složio si VLANove za VoIP i to je tek početak priče o VoIPu na 3rd party ruterima.

Dali dobivaš DNS jer tipa meni Asus VG VoIP Modem Router nedobiva odgovor za DNS na xDSLu to jest odgovor od DSLAMa je :: a System Log kaže "No DNS Option" a na Manual DNS neće ni da pomisli dok nedobije od DSLAMa uredan odgovor za DNS.

Jesi dizao DHCP konekciju osim što si postavio VLAN 101 za VoIP i dali si testirao sa nekim tipa SIP adapterom/programom?

Ako si bridgeao konekciju na Asusa sa SpeedŠrota to negledam kao neki uspjeh.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 01:09   #5153
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Dobro složio si VLANove za VoIP i to je tek početak priče o VoIPu na 3rd party ruterima.

Dali dobivaš DNS jer tipa meni Asus VG VoIP Modem Router nedobiva odgovor za DNS na xDSLu to jest odgovor od DSLAMa je :: a System Log kaže "No DNS Option" a na Manual DNS neće ni da pomisli dok nedobije od DSLAMa uredan odgovor za DNS.

Jesi dizao DHCP konekciju osim što si postavio VLAN 101 za VoIP i dali si testirao sa nekim tipa SIP adapterom/programom?

Ako si bridgeao konekciju na Asusa sa SpeedŠrota to negledam kao neki uspjeh.
Tema je o optici a ti pricas o xDSL-u. Uglavnom, nemam SIP adaptere, nemam VoIP na routeru, tako da nemam šta ni isprobavati. Kome treba telefon, ovo ce mu biti bolje nego ništa. Koja je uopće poanta stavljanja SIP adaptera umjesto SpeedPorta? Osim trosenja zivaca da stvar proradi i dalje je to dodatna kutijica koja trosi struju.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 12:34   #5154
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Tema je o optici a ti pricas o xDSL-u. Uglavnom, nemam SIP adaptere, nemam VoIP na routeru, tako da nemam šta ni isprobavati. Kome treba telefon, ovo ce mu biti bolje nego ništa. Koja je uopće poanta stavljanja SIP adaptera umjesto SpeedPorta? Osim trosenja zivaca da stvar proradi i dalje je to dodatna kutijica koja trosi struju.
E tu frende nisi ništa napravio osim što si taggao VLANove.
Bitno da si taggao VLANove(a to kroz GUI možeš lakše nego na tvoj način) ali nisi testirao dali radi usluga ma super.

I da nema veze jel xDSL ili Optika jer se VLANovi MORAJU taggat bila to Optika ili xDSL(VDSL).


Ja nisam pitao za xDSL već pitam konkretno za uslugu bila to xDSL/Optika.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 13:36   #5155
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Izgleda dobro ova uputa od daki - ja,
kada je CLI konfig dostupan onda je teže ali se može puno više stvari odraditi jer nešto ne mora biti pokriveno / predviđeno u web konfigu.

Merlin verzije fw - a obično imaju dodatnih opcija, ali najvažnije je da usput ispoliraju mušice / nedostatke origigi fw - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 16:35   #5156
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
E tu frende nisi ništa napravio osim što si taggao VLANove.
Bitno da si taggao VLANove(a to kroz GUI možeš lakše nego na tvoj način) ali nisi testirao dali radi usluga ma super.

I da nema veze jel xDSL ili Optika jer se VLANovi MORAJU taggat bila to Optika ili xDSL(VDSL).


Ja nisam pitao za xDSL već pitam konkretno za uslugu bila to xDSL/Optika.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ne znam što ti ne štima i čemu taj frustrirani i pljuvački stav. Ako već imaš sličnog Asusa što nisi napisao upute pa da ih svi vidimo? Sigurno bi uputa pomoglo više ljudi, pa i meni jer u trenu kad mi je trebalo nije bilo ničeg.
I za ovo što sam napisao, usluga radi. To što tebi treba neki drugi setup je druga stvar.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 16:46   #5157
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Ne znam što ti ne štima i čemu taj frustrirani i pljuvački stav.
Nisam frustriran i nehejtam a samo želim navesti da si samo bindao LAN port na VLAN tag ID(ako se nevaram) a što kod RT Asusa se može i preko GUIa.
Ispravi me ako krivo govorim.

Citiraj:
Autor daki Pregled postova
I za ovo što sam napisao, usluga radi. To što tebi treba neki drugi setup je druga stvar.
Dobro jel VoIP radi?Jesi probao ili si samo taggao VLAN na LAN port i to je to?
Dali je SpeedPort u bridgeu ili je naštekan na taj taggani port za VoIP?

Onako čisto me zanima tvoj kompletni setup.Uvijek su druge opcije dobrodošle.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 19:09   #5158
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Pisao sam o setupu par stranica prije
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=5098

Probao sam i preko GUI-a pa nije radilo, nema baš nekih naprednih opcija makar koristim Merlin FW. S onim gore što sam napisao, VoIP tj. telefon radi.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 20:00   #5159
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Ček to onda asus koristiš za internet a speedport za voip preko asusa
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 23:42   #5160
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Da, Internet + propušta šta treba prema Speedšrotu da bi VoIp radio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na