Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2007., 21:46   #1
legenda
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 39
Ekipa ja bih vas htio zamoliti za malo pomoći!!

Jučer sam kupio SAMSUNG SE-S184M pržilicu budući da imam IBM T43 laptop (1,8 Ghz i 1,5 GB RAM) a njegova pržilica je spora do bola. Sve sam napravio prema uputstvima, spojio kablovinje itd ali prvi dvd koji sam spržio je nečitljiv. Zatim sam izbrisao Nero koji sam dotad imao i instalirao onaj koji sam dobio s pržilicom. Uspio sam spržit prvi DVD ali je na 16X trajalo isto kao na laptopu tj. nekig 15 minuta. Treba li me to zabrinjavati, da li da nosim reklamirati? DVD mediji su bili u oba puta Traxdata 16X a Nero pokazuje da snima 16X ali to beskonačno traje. Treba li nadograditi firmware možda?
Molio bih nekakav odgovor jerbo sam lagano lud.

Lijepi pozdrav.
__________________
Je*o stroj koji odma' proradi kako treba!
legenda je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 12:50   #2
Sir Shmirkly
Premium
 
Sir Shmirkly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 226
pa 15 minuta i nije tak previše za 1 DVD..
Sir Shmirkly je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2007., 23:57   #3
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Čest je slučaj da USB transfer na laptopima nije dovoljan za neke sulude brzine. Probaj snimiti DVD programom Nero CD-DVD Speed, opcijom Create Disc, najvećom dopuštenom brzinom, sačuvaj screenshot i postaj ga ovdje. Osim toga, istim programom napravi i burst rate test (ubaciš DVD, ali ne prazan, i stisneš F6).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2007., 17:16   #4
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Upravo ovo šta je IGORBA rekao i meni radi problem :9

I 99% je to!

Da makneš onih 1% otiđi u nero CD-DVD speed i provjeri burst rate. Vjerovatno će ti biti oko 8-9mb/s. A da bi pržio na 16X treba ti bar 21mb/s. Razlog šta nemožeš postići tu brzinu je u tvom lapu i njegovoj "sporosti" te samoj usb vezi.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na