Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2006., 16:09   #1
legenda
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 39
Strange problemi

Poštovana ekipo,

unazad nekog vremena dešavaju mi se čudni problemi sa strojem. Normalno se sve upali, dignu se WinXP sve pet, ali znaju se desiti dvije čudne stvari:

1. Stroj ode u sleep mode nakon nekog vremena što nisma pred ekranom i više ga ne mogu probuditi. Ne pomaže ništa nego reset tipka, ali pri ponovnom bootanju ponovo mi se ne pali monitor nego moram resetirati a kad se konačno zboota pokaže vrijednost 1000 Mhz i dual memorije 100 Hz te dobijem poruku ''Cpu has been changed or overclock fail'' iako stroj uopće nije overclockan. Tada odem u bios i izađem iz njega i konačno uspijem ući u Windoze.

2. Primjetio sam da se stroj zna sresetirati ako nakon gledanja satelita sa skystar 2 karticom pokrenem neki dvd u Power DVD-u.

3. Nekad se sresetira sam od sebe.

Matična je Soltek SL-75FRN2-RL,
proc je Barton 2500+ sa 1GB RAM-a KingMax,
LEADTEK A400 TDH, GeForce 6800, 128DDR,
jedna dvd pržilica,
skystar2 kartica i napajanje TAGAN 380w.

Pomagajte molim vas ukoliko znate jerbo ću poludit))

Pozdrav,
__________________
Je*o stroj koji odma' proradi kako treba!
legenda je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2006., 16:22   #2
markkc
Registered User
 
markkc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Vkci@Zgb
Postovi: 68
Probaj resetirati BIOS (Load fail safe defaults) ili jumper postavi na clr cmos, naravno nakon što isključiš računalo i iskopčaš kabel za struju.
Također u BIOSu probaj isključiti neke funkcije za standby i wakeup on Keyboard/on modem...
markkc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2006., 21:47   #3
legenda
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 39
Nažalost nije pomoglo ni resetiranje BIOSA ni clr cmos, ako imaš još kakvu ideju možda?
__________________
Je*o stroj koji odma' proradi kako treba!
legenda je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2006., 21:56   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Promjeni bateriju na matičnoj.
Ako možeš, probaj drugo napajanje i ostale komponente - koliko možeš.
I isključi sve te drke za sleep i slično.
I na kraju (ovo bi mogao i prvo), pogledaj na Soltekovoj stranici ima li novi BIOS za tu matičnu pa ga fleshni. Neke Soltekice s tvorničkim BIOS-om su imale određenih problema s spavanjem. Ili je do njega ili do baterije.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2006., 00:58   #5
markkc
Registered User
 
markkc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Vkci@Zgb
Postovi: 68
E, da, što se tiče resetiranja može biti i druga stvar. Desnim klikom na My Computer -> properties da dobiješ prozor System Properties, postavi na karticu Advanced, Pod Startup and Recovery -> Settings. Tamo pogledaj jel uključena opcija pod System failure: Automatically restart pa ako je, ti je fino isključi.
Ako sam pogodio kad ti se dogodi nekakva greška u windowsima računalo se neće restartat nego će ti prikazat plavi ekran. Kad se to dogodi pročitaj koja datoteka pravi probleme.
markkc je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2006., 21:15   #6
legenda
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 39
Nažalost, kada se sruši samo se sruši, monitor se zgasi a ventilator u kućištu se počne brže vrtit. Dok ne pritisnem tipku za paljenje ne mogu ni ugasit. Dakle nije pomoglo onemogućavanje automatskog restarta.

Sad sam promijenio bateriju i nakon ulaska u winblowse pokrenuo sam progdvb za glewdanje satelita,zgasio ga i pokrenuo Powerdvd te dobio plavi ekran sa porukom:

DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Pomagajte!
__________________
Je*o stroj koji odma' proradi kako treba!

Zadnje izmijenjeno od: legenda. 27.04.2006. u 21:40.
legenda je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2006., 22:24   #7
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
ova poruka smrdi na kilometar na infinite loop...

infinite loop=stanje kad se grafa zaglavi/popizdi ram/netko na putu podataka proc-ram-grafa zajebe i proc shalje podatke nanovo jer mu grafa nije odgovorila.najcesci na nevidijinim grafama te socket a platformi.

ovakav ekran baca chim pokrenesh igru ili nesto drugo sto koristi hw akceleraciju graf.procesora.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na