Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2010., 16:10   #1
Dado3101
Registered User
 
Dado3101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
ATI Radeon HD 4850 cvrči

ovako .,skoro dvi godine nikakvih problema., od jučer nekakav čudan zvuk iz kompa kao neko zujanje ili bolje cvrčanje., ugl. mislio sam da je matična al je iz grafičke.,
ugl. nema zvuka dok se ne pokrene igrica., čim pokrenem igricu znaci u stanje da je grafička pod opterečenjem evo zvuka tj cvrčanja., kako to riješit., iritira me gadno., sve je ostalo tiho pa je upadno!!

konf. je
E8500
EP45-DS3R
2X 2GB RAM
ATI HD 4850 512mb
550 W CHIEFTEC
Dado3101 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 04:15   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Dado3101 Pregled postova
ovako .,skoro dvi godine nikakvih problema., od jučer nekakav čudan zvuk iz kompa kao neko zujanje ili bolje cvrčanje., ugl. mislio sam da je matična al je iz grafičke.,
ugl. nema zvuka dok se ne pokrene igrica., čim pokrenem igricu znaci u stanje da je grafička pod opterečenjem evo zvuka tj cvrčanja., kako to riješit., iritira me gadno., sve je ostalo tiho pa je upadno!!

konf. je
E8500
EP45-DS3R
2X 2GB RAM
ATI HD 4850 512mb
550 W CHIEFTEC
To mozes rijesiti jedino tako da otkrijes koji element na grafi crči i onda ga zalijes plastikom. S tim da ovo nije 100% učinkovita metoda, i s tim da je dosta tesko odrediti koji točno element na grafi cvrči. Obično su to neke zavojnice, ali zbog maximalne minimiziranosti elemenata na grafi, to je dosta tesko odrediti.

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2010., 06:11   #3
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Da ti nije ventilator na hladnjaku malo prozujao?
Probaj rucno u nekom programu (ATI Tool i sl.) regulirat vent, pa vidi kad povecas oce li "cvrcit"?
zwo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 06:48   #4
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Dado3101 Pregled postova
ugl. nema zvuka dok se ne pokrene igrica., čim pokrenem igricu znaci u stanje da je grafička pod opterečenjem evo zvuka tj cvrčanja., kako to riješit., iritira me gadno., sve je ostalo tiho pa je upadno!!

ili ti cvrlji neka zavojnica ili kondic na grafulji, neznam dali to ide pod garanciju ali probaj nazvat servis i pitat.
isto je moguce da ti napajanje daje premali napon, ako je to, dolazi do naprezanja komponenti i pocnu se glasat. mada bi taj chief trebal to gurat bez problema, jedino ak nije nekaj u njemu vrisnulo... ovo drugo je teoretski, ali ako si u mogucnosti probaj s drugim napajanjem, ili ako ti je proc i grafa kloknuta, vrati na tvornicke postavke, tj rastereti napajanje. sretno.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 08:31   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
ili ti cvrlji neka zavojnica ili kondic na grafulji, neznam dali to ide pod garanciju ali probaj nazvat servis i pitat.
isto je moguce da ti napajanje daje premali napon, ako je to, dolazi do naprezanja komponenti i pocnu se glasat. mada bi taj chief trebal to gurat bez problema, jedino ak nije nekaj u njemu vrisnulo... ovo drugo je teoretski, ali ako si u mogucnosti probaj s drugim napajanjem, ili ako ti je proc i grafa kloknuta, vrati na tvornicke postavke, tj rastereti napajanje. sretno.
Ne moraš zvatm jer to ti ne ide pod garanciju. Ali isto tako moguće je da mozda cvrči iz napajanja neka zavojnica..
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 11:10   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Dado3101 Pregled postova
ovako .,skoro dvi godine nikakvih problema., od jučer nekakav čudan zvuk iz kompa kao neko zujanje ili bolje cvrčanje., ugl. mislio sam da je matična al je iz grafičke.,
ugl. nema zvuka dok se ne pokrene igrica., čim pokrenem igricu znaci u stanje da je grafička pod opterečenjem evo zvuka tj cvrčanja., kako to riješit., iritira me gadno., sve je ostalo tiho pa je upadno!!

konf. je
E8500
EP45-DS3R
2X 2GB RAM
ATI HD 4850 512mb
550 W CHIEFTEC
ja bih rekao da je to normalno. uglavnom je to grafička, no ponekad i napajanje. sad, želiš li zalijevati zavojnice plastikom ili ne, na tebi je. no probaj se pomiriti sa time, nemreš ništa "legalno" napraviti sa time. jer ako je i reklamiraš, dobit ćeš svoju natrag ili takvu, pa će ti opet cvrčati. ja sam imao 8800GT i GTS i sada GTX 260 pa se ponekad to zna dogoditi, već sam oguglao no, možda je i napajanje, jer je i meni znalo cviliti, imao sam identično kao i ti.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 11:53   #7
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kao sto Šoić kaže, s tim se najlakse pomirit. Mislim i ako odbijas, s vremenom se budes pomirio.

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 00:27   #8
Dado3101
Registered User
 
Dado3101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
bio u linksa., vraćanja nema .,kvar ne spada u reklamciju., ugl. tip mi kaze da mu svaki tijedan dolaze ljudi stim problemom pogotvo na jacim grafama., cak mi kaze da je kod njega kuci na 4850 isti problem..jao..hm
Dado3101 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 05:31   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Napisao sam ti gore vise da to ne spada pod garanciju.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na