Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.07.2011., 16:50   #3091
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Sad sam probao samo ostavit kartu Italije koja je TA i radi.. Nemože navigirat jer nema karte RH ali uglavnom otvori kartu..

Znači ipak se u MyWay kolju različiti proizvođači.. U Motonav to nije bio slučaj..

Može mi netko na PM savjetovat što da skinem jer sad više nemam živaca ni volje kopat po netu, a netko već sigurno ima spremljeno..

Znači za RH bi nastavio koristit NQ karte jer su odlične a za ostale zemlje može savjet.. Bitno mi je da se ne kolju..

Hvala
U svom prvom postu sam ti rekao koje karte idu zajedno, a i Bruno_Rv ti je fino napisao.

TA + lokalci
NQ sam sa sobom
Mikeyy je offline  
Staro 19.07.2011., 18:33   #3092
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Daj molim te o čemu ti pričaš.. Pa nisam noob, ako znaš odgovor na moje pitanje reci, ali nemoj mi objašnjavat nešto što nema veze sa vezom..

Trebao si napomenuti da si IT profesionalac pa da se potrudim pročitati ti misli da znam na što si mislio. Kakvo si pitanje postavio, takav si i odgovor dobio, n00berski
Mihael je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2011., 11:17   #3093
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
TA + lokalci
NQ sam sa sobom
Shvaćaš da je ne razumijem tu vašu frazu "lokalne mape"..

Ajde molim vas objasnite mi to..

"TA + lokalci" - što to znači??

"NQ sam sa sobom" - što to znači??

Da se razumijemo, ja znam kratice TA i NQ ali vi to čudno povezujete pa ne shvaćam zajednički termin..

Kao što sam rekao namjeravam nastavit koristit NQ za RH i ako vam nije problem na PM poslat linkove ili dodatna objašnjenja u vezi "proizvođača" karata za naše susjede.. Nemoramo se natezat tu na temi kad vidite da vas ne razumijem..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 20.07.2011., 11:34   #3094
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
O Grobo moj, ni klinca ne kužiš.
TA -TeleAtlas; NQ - Navteq; NA ili NG - Navigo; lokalci - TopMap, Monolit, Contrast
TA + lokalci = te mape mogu ići zajedno tj. nadopunjuju se za razliku od kombinacije Navteq + lokalci
NQ sam za sebe - radi samo sa svojim mapama tj. ako izmixaš NQ s nekim drugim, nećeš moći navigirati.

Konkretno, NQ Hrvatska, Monolit SLO i NQ Italija i nećeš moći doći do Trsta za razliku od NQ HR + SLO + ITA ili TA HR + Monolit SLO + TA Italija. Jasnije?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.07.2011., 11:44   #3095
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
O Grobo moj, ni klinca ne kužiš.
TA -TeleAtlas; NQ - Navteq; NA ili NG - Navigo; lokalci - TopMap, Monolit, Contrast
TA + lokalci = te mape mogu ići zajedno tj. nadopunjuju se za razliku od kombinacije Navteq + lokalci
NQ sam za sebe - radi samo sa svojim mapama tj. ako izmixaš NQ s nekim drugim, nećeš moći navigirati.

Konkretno, NQ Hrvatska, Monolit SLO i NQ Italija i nećeš moći doći do Trsta za razliku od NQ HR + SLO + ITA ili TA HR + Monolit SLO + TA Italija. Jasnije?
Da.. ali opet ti meni objašnjavaš kratice a rekoh da to znam..

Malo ste svi zbunjeni, ali nisam ni ja baš priseban


Pa daj se malo javi na PM, pošalji koji link, pomagaj..



EDIT: Riješeno
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 20.07.2011. u 12:05.
Omerta je offline  
Staro 20.07.2011., 12:11   #3096
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
A mogli biste o navigacijama nastaviti u Android aplikacijama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 20.07.2011., 12:19   #3097
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Jel tko vidio, probao ovaj novi LG 3D?? Skeptican sam prema LGiju, ali ovaj bi mogao bit dobar..
__________________
dean225 je offline  
Staro 20.07.2011., 12:40   #3098
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Jel tko vidio, probao ovaj novi LG 3D?? Skeptican sam prema LGiju, ali ovaj bi mogao bit dobar..
Nadam se da razlog nije taj 3D u imenu.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 20.07.2011., 12:56   #3099
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Malo ste svi zbunjeni, ali nisam ni ja baš priseban
Znaš onaj kada ide Mujo po autoputu i sluša na radiju kako neka budala vozi u suprotnom smjeru po tom istom autoputu, a on će: "Šta jedna!? Vidi koliko ih je!!"
Mikeyy je offline  
Staro 20.07.2011., 13:20   #3100
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Mislim da 'dobar' i 'LG' ne stanu u istu rečenicu. Ako ga se usporedi sa HTC ili Samsungom u istoj kategoriji, uvijek, ali baš uvijek ispada najlošiji. Shodno tome, no thanks.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2011., 13:27   #3101
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Jel tko vidio, probao ovaj novi LG 3D?? Skeptican sam prema LGiju, ali ovaj bi mogao bit dobar..
ma sve ovisi šta tražiš...
u principu nije loš..
samsung i htc su za stepenicu bolji ali isto tako i cijenom su skuplji.
dekky je offline  
Staro 20.07.2011., 15:43   #3102
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Evo dokaza da LG baš i nije nešto - tuže ih zbog problema koje ima Optimus 2X
http://www.gsmarena.com/lg_faces_cla...-news-2906.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.07.2011., 17:07   #3103
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
ma sve ovisi šta tražiš...
u principu nije loš..
samsung i htc su za stepenicu bolji ali isto tako i cijenom su skuplji.
Ma odličan je.
Težak, ružan, a display mu je još najbolja točka. Iako, ako gledaš u njega više od 2 minute krv ti krene na oči.
3D na tom čudu izaziva iste simptome kao kod predoziranja sa ex-om.
I ne funkcionira nigdje osim u mrklom mraku(mislim općenito na display).

A da ne spominjem kak dolazi sa Androidom koji je LG opskrbio s nimalo korisnim aplikacijama i "servisima". Gori su od SE-a po tom pitanju.
tech je offline  
Staro 20.07.2011., 17:23   #3104
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Jel se itko susreo sa problemom da touchscreen ne reagira? Mob radi, al ne reagira na touch. Okreće zaslon u landscape i reagira na tipke al na ekran nikako. Počelo me zezat jutros i nekad mi radi al većinu vremena ne. Restart ne pomaže a ROM zasad nebi mjenjao osim ako nije baš potreba jer imam nekih stvari na mobu koje bi najprije trebao sačuvat.
Bullet1 je offline  
Staro 20.07.2011., 17:52   #3105
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jel se itko susreo sa problemom da touchscreen ne reagira? Mob radi, al ne reagira na touch. Okreće zaslon u landscape i reagira na tipke al na ekran nikako. Počelo me zezat jutros i nekad mi radi al većinu vremena ne. Restart ne pomaže a ROM zasad nebi mjenjao osim ako nije baš potreba jer imam nekih stvari na mobu koje bi najprije trebao sačuvat.
Izleda da si potrefio seriju na kojoj rikava touch. Probaj ga jako stisnuti iznad tipke za spustanje slusalice i za paljenje. Ako proradi,onda imas onaj dobro znani problem sa touchom (ako se radi o HD2). Ako nemas garanciju,treba ga dobro prelemiti i mozda imas srece pa radi kako treba. Ako imas garanciju stavi sve na stock i pravac servis.
spawn je offline  
Staro 20.07.2011., 17:57   #3106
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Kada stavim neki mp3 zapis u -> sdcard/media/audio/notifications , onda mi se taj zapis pojavi u izborniku za melodiju notifikacija... e sad me zanima u koji folder da si postavljam melodije za zvonjavu, da mi se isto to dogodi ??
Goranbm je offline  
Staro 20.07.2011., 18:00   #3107
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Ma odličan je.
Težak, ružan, a display mu je još najbolja točka. Iako, ako gledaš u njega više od 2 minute krv ti krene na oči.
3D na tom čudu izaziva iste simptome kao kod predoziranja sa ex-om.
I ne funkcionira nigdje osim u mrklom mraku(mislim općenito na display).

A da ne spominjem kak dolazi sa Androidom koji je LG opskrbio s nimalo korisnim aplikacijama i "servisima". Gori su od SE-a po tom pitanju.
Tezak...hmmm...pa ono to je dosta relativno.
Desire z ima skoro 180grama pa je meni ok tj...nije tezak...mislim to je stvar navike.
3d je bonus koji ima i ako ga oces imati kupit ces mob zbog toga ako te boli briga za 3d onda normalno kopit ces neki koji nema. Palstican je ali ima i drugih koji su plasticni.

Rekao sam sigurno nije najbolji ali nije ni najgori. Eto.
dekky je offline  
Staro 20.07.2011., 18:09   #3108
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Izleda da si potrefio seriju na kojoj rikava touch. Probaj ga jako stisnuti iznad tipke za spustanje slusalice i za paljenje. Ako proradi,onda imas onaj dobro znani problem sa touchom (ako se radi o HD2). Ako nemas garanciju,treba ga dobro prelemiti i mozda imas srece pa radi kako treba. Ako imas garanciju stavi sve na stock i pravac servis.
Da, kad stisnem poviše "back" tipke, mogu radit na njemu. Kad pustim, neko vrijeme mogu, pa onda ga pukne da opet nemogu i tako u krug... Nemam računa ni garantnog lista al imam naljepnicu uvoznika a to je Intelkom d.o.o. Možda bi ga reklamirali prema serijskom broju :/
Bullet1 je offline  
Staro 20.07.2011., 18:10   #3109
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Kada stavim neki mp3 zapis u -> sdcard/media/audio/notifications , onda mi se taj zapis pojavi u izborniku za melodiju notifikacija... e sad me zanima u koji folder da si postavljam melodije za zvonjavu, da mi se isto to dogodi ??
EDIT: evo skontao sam, treba kreirati sljedeci folder ---- sdcard/media/audio/ringtones za melodije i sdcard/media/audio/alarms za alarme
Goranbm je offline  
Staro 20.07.2011., 18:26   #3110
spawn