Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2010., 11:29   #31
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Ti stvarno mislis da ti google cita mejlove? ... Tehnicki, da, cita ih, ali ih cita robot kako bi ti mogao ponudit reklamu. "prati" ti mejlove i njegov kontekst da te navuce na neku reklamu. Isto ko sto je TV reklama "perilica dulje zivi uz kalgon" glupa muskoj populaciji, moja mama misli da je to dobro pa kupuje kalgon. Isto tako i google, tesko je ponuditi proizvod u par linija teksta (najcesce bez slike) da te zainteresira i da kliknes na link.

Da skratim pricu, prate se mejlovi koji se trebaju pratit ni Google ni policija (internacionalno mislim) nije tak glupa da cita mailove nekim geekovima kaj si salju krekove na gmailu. A ako mislite da se prati samo gmail onda se gadno varate
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 13:37   #32
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Jasno je meni što si ti napisao, ali očito tebi nije što sam ja pisao na ovoj temi. Gdje sam napisao da Google čita mailove u klasičnom smislu? Zar nisam gore stavio link na studentski homepage jednog od osnivača u kojoj jasno ističe kako data mining proučava, analizira, proširuje itd. Napisao sam također da se informacije uzimaju anonimno, znači ne dostavlja se Tomo Tomić traži Volvo, ima iPhone, kupuje sa iTunesa, zanima ga bodybuilding, znači u grubo izbaci svoje ime i prezime, ostalo ostaje. Poznato je to da i ostali rade, samo što i moj stari misli da je Microsoft zla korporacija, dok mu je Google simpatičan. Naravno moguće je da griješim, ali to sam zaključio iz linkova koje sam naveo u svojim postovima na ovoj temi. Svatko ima pravo da izvodi svoje zaključke, tako da izvolite lijepo, ali nemoj mi stavljati riječi u usta. Je li nekome cilj da mene ispravi tako što izvuče riječi iz konteksta ili zanemari jedan dio postova, a možda je ipak borgy bio u pravu.
Paralela sa TV-om je smiješna, da li se ti logiraš kada gledaš TV tako da HRT zna koje reklame da izbacuje, pa potom ostali članovi obitelji tako da su sve sfere interesa budu pokrivene.



"Power is not a means, it is an end. One does not establish a dictatorship in order to safeguard a revolution; one makes the revolution in order to establish the dictatorship."
tOta je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2010., 14:19   #33
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Na kraju dana Google je samo tvrtka!
I najbolje uložen novac ministarstva obrane
generic je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 15:58   #34
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Ne znam je li ti promaknuo još jedan - orkut
Nisam ni znal za to. Ne zna se ko pije ko plaća, kad su u pitanju Google i društvene mreže. Ne da prepakiravaju jedno te isto, nego su doktorirali u prepakiravanju i prodavanju magle.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:03   #35
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Zapravo nas pomalo vrijeđaju s tim social networksima, misle da nemamo život nego da moramo visiti po njihovim mrežama za socijaliziranje...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:12   #36
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ja sam već nebrojeno put rekel da današnje društvene mreže nemaju veze s vezom. Kolko god je orginalna ideja bila odlična, društvene mreže su se pretvorile u pravu pošast. Svaka čast onim izuzecima koji ih koriste kak spada, ali bojim se da je takvih ljudi jako malo. Nažalost većina diktira smjer u kojem se sve te društvene mreže kreću, a Google, Fejsbuk i ostali im iz dana u dan serviraju sve više mogućnosti, sve više integracije sa svim kaj ima pristup netu, sve više reklama i naravno sve više narušavanja kakve-takve privatnosti.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:17   #37
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Pa da, navlače ljude da se koriste njihovim mrežama, pitanje je zašto...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:29   #38
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pare, a kaj drugo. Čak ni ne moraju navlačiti ljude, kad većina ljudi već sama od sebe ide na sve i svašta, bez da imaju pojma na čemu su otvorili profil ili račun.
"Svima" je to fora, "svi" to imaju i(li) koriste, "svima" su društvene mreže zakon i "svima" se dopada takav način komunikacije.
Zbog čega im onda Google i slični ne bi iz dana u dan nudili još bolje, novije, brže, ljepše, veće i tak dalje. Ljudi to traže, a ovi im to omogućuju.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:30   #39
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Zapravo nas pomalo vrijeđaju s tim social networksima, misle da nemamo život nego da moramo visiti po njihovim mrežama za socijaliziranje...
Mislim da se i u ovom slučaju može primijenuti svaka roba ima svog kupca. Svima je poznato da te novopečene društvene mreže ne zjape prazne, naprotiv.
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pa da, navlače ljude da se koriste njihovim mrežama, pitanje je zašto...
Osobno mislim da živimo u vremenu kada nas navlače na sve i svašta, nikad nije bilo lakše doprijeti do pojedinca tako da je željeno postignuto. Čak su nekad i ljudi pričali kako bi bilo fantastično da se možeš povezati sa bilo kim i kada hoćeš, a danas je manjoj skupini ljudi preko glave tog povezivanja i globalizacije, dok druga većina nije ni svjesna toga. Zašto? Zašto bi netko želio usaditi strah od *ubaci naziv bolesti* nego da uplašena populacija potrči da uradi sve što mu je sugestirano da ostane zdrav i siguran. Kada si o nečemu ovisan, ne pitaš cijenu, tako da je sasvim normalno što ljudi okreću glavu od činjenica koje kritički pokazuju prstom na razne društvene mreže, forume, MMORPG-ove *nadopuni listu*.

EDIT:

Slažem se, forume sam podebljao da ne zaboravimo da i oni mogu biti loši za pojedinca, ne uvijek, ali postoji mogućnost zavisno od više faktora.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 17.02.2010. u 16:57.
tOta je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:36   #40
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Mislim da im novac tu nije primaran, ionako ga imaju na bacanje, mislim da je važnije skupljanje informacija o ljudima tako da se mogu stvarati marketinški profili, "internet echelon", te općenito uvid u navike društva - jer kako ćeš drugačije imati pod nadzorom tu masu ljudi, a internet je kao bogomdana solucija

EDIT:
ovo što si podebljao forume, mislim da su forumi od svih oblika virtualnog druženja najkvalitetniji jer jedini pružaju mogućnost za normalnu, kvalitetnu, opsežnu i argumentiranu raspravu, što je recimo na fejsu nemoguće - sigurno ne možeš u ovakvom opsegu raspravljati preko fejsa, jer i nemaš gdje (chat, wall, i glupe determinirane grupe u kojima nitko ne diskutira nego se samo logiraju tamo tako da se vidi "gdje pripadaju" i što im se sviđa - korist 0 bodova)
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2010., 16:40   #41
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da imaju oni novca ko u priči, ali onaj ko ima hoće još i još i nikad ga nema dovoljno. Zahvaljujući tom novcu mogu raditi kaj god ih volja.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 17:26   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Sam naziv, tj. ime nije ni tolko bitno, jer društvene mreže i njihova integracija u ama baš sve po spisku su Skynet modernog društva. Prije pet godina "niko živ" nije znal za Fejsbuk i ekipu, a kamoli da ga je koristil. Danas se oni koji ne znaju za pojam društvenih mreža ismijavaju, a ko nema Fejsbuk, Twitter ili neko od Google čuda - se smatra luđakom. Sljedećih pet godina bude s ovom stopom forsiranja svega i svačega, jako zabavno - da ne spominjem kakvo veselje bude kad se sva ta društvena kula od karata sruši od silnog silovanja tehnologije, nametanja kojekakvih pizdarija i prodavanja magle.
Društvene mreže postoje otkad i internet. Najjobičniji forum, BBS, mailing list je social network. Tvoja klupica u kvartu ako se na njoj određeni ljudi nalaze je social network. FB i slični servisi ne rade ništa više nego samo integriraju hrpu stvari kaj današnji korisnici žele.

_

I ne miješati Google wave i buzz. To su potpuno dvije različite stvari!
  Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 17:36   #43
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Znam i ja više ne znam na koji način da velim da ideja iza današnjih društvenih mreža nije uopće loša. Problem je u tome kaj su te danas popularne društvene mreže postale i čemu teže. Ja ne znam ni jednu osobu koja Fejsbuk ili bilo koju drugu društvenu mrežu koristi (za ono kaj su prvotno zamišljene i namijenjene) da bi ostala u kontaktu s prijateljima i rodbinom, jer se eto ne vide tak često, pošto su raštrkani diljem države ili svijeta. Dok s druge strane znam masu ljudi kojima Fejsbuk služi kao IM i isključivo za dopisivanje s ljudima koje vide ama baš svaki dan i s kojima se druže non-stop. Fejsbuk aplikacije za mobitele da i ne spominjem, jer da toga nema, mislim da ovi potonji uopće ne bi izlazili iz kuće. Ne daj Bože da neko posta komentar ili sliku, a da ovi to odma ne vide i tak jasno skomentiraju, "lajkaju" i tome slično.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:29   #44
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Jasno je meni što si ti napisao, ali očito tebi nije što sam ja pisao na ovoj temi. Gdje sam napisao da Google čita mailove u klasičnom smislu? Zar nisam gore stavio link na studentski homepage jednog od osnivača u kojoj jasno ističe kako data mining proučava, analizira, proširuje itd. Napisao sam također da se informacije uzimaju anonimno, znači ne dostavlja se Tomo Tomić traži Volvo, ima iPhone, kupuje sa iTunesa, zanima ga bodybuilding, znači u grubo izbaci svoje ime i prezime, ostalo ostaje. Poznato je to da i ostali rade, samo što i moj stari misli da je Microsoft zla korporacija, dok mu je Google simpatičan. Naravno moguće je da griješim, ali to sam zaključio iz linkova koje sam naveo u svojim postovima na ovoj temi. Svatko ima pravo da izvodi svoje zaključke, tako da izvolite lijepo, ali nemoj mi stavljati riječi u usta. Je li nekome cilj da mene ispravi tako što izvuče riječi iz konteksta ili zanemari jedan dio postova, a možda je ipak borgy bio u pravu.
Paralela sa TV-om je smiješna, da li se ti logiraš kada gledaš TV tako da HRT zna koje reklame da izbacuje, pa potom ostali članovi obitelji tako da su sve sfere interesa budu pokrivene.



"Power is not a means, it is an end. One does not establish a dictatorship in order to safeguard a revolution; one makes the revolution in order to establish the dictatorship."
Hey, easy tiger :P ... Nespretno sam napisao posljednji post jer sam bio u zurbi pa bi zaboravio odgovoriti kasnije. Nije mi bio cilj izvlacenje iz konteksta, I hate that myself. Pardoniram se ... Razumijem sto zelis rec i da, to tak ide. Ali privatnost i internet ne idu zadjedno. To je u danasnje vrijeme tako. Da, olako shvacamo davanjem privatnih podataka na internetu (email, ime/prezime, datum rodenja, lokaciju) je istina. Ali to tak ide danas. Za sad je to sve jos donekle benigno, kasnije? Vidjet cemo... Ako te vec smetaju reklame i opcenito google stvari, preporucio bi ti Ad Muncher. Radi na totalno drugom principu od Ad Blockera i slicnih stvari. Isprobaj

TV nije trebala biti u tom smislu paralela, nego samo da napomenem da je vrlo tesko ponuditi neki proizvod preko interneta nekoj ciljanoj grupi korisnika, pa je na televiziji bitnija melodija/zgodna teta/vesele boje, dok su na internetu bitne navike korisnika.

Isto tako, probaj si pobrisat google history (postoji i ako nisi ulogiran u google account). Just for a peace of mind


Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 20:41   #45
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Hey, easy tiger :P ... Nespretno sam napisao posljednji post jer sam bio u zurbi pa bi zaboravio odgovoriti kasnije. Nije mi bio cilj izvlacenje iz konteksta, I hate that myself. Pardoniram se ...
Možda je zbog toga što sam donekle isfrustriran kako stvari danas idu, a malo se može uraditi po tom pitanju. NHF
Citiraj:
Razumijem sto zelis rec i da, to tak ide. Ali privatnost i internet ne idu zadjedno. To je u danasnje vrijeme tako. Da, olako shvacamo davanjem privatnih podataka na internetu (email, ime/prezime, datum rodenja, lokaciju) je istina. Ali to tak ide danas. Za sad je to sve jos donekle benigno, kasnije? Vidjet cemo...
Slažem se, svakim danom je sve manje stavki oko kojih se pojedinac može pobrinuti da njegova anonimnost ostane što veća. Većini nije do toga stalo, s druge strane imaš paranoičnu ekipu koja ima do jedne granice opravdane ra