Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2009., 15:38   #121
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Core2Duo22 Pregled postova
Kako onda Microsoft još uvijek "ima" Windows XP, ako sam im ga ja ukrao?
Zato što microsoft ne prodaje windows xp kao što se prodaje krumpir. Već prodaje svoj patentirani 'način' operativnog sistema. Koji je plod dugogodišnjeg ulaganja kapitala. A ulaganja kapitala ne bi bilo bez copyrighta i patenta. Vidim,problem je u riječi krađa...ajde reci koji bi ti riječ upotrijebio za korištenje nečeg što nije tvoje i što nemaš pravo koristiti?
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 16:54   #122
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Kako onda Microsoft još uvijek "ima" Windows XP

Citiraj:
The Software is licensed, not sold.
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2009., 02:14   #123
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Ja ne kradem, samo zadovoljavam svoju znatizelju

Kad ekipa u MS i nesto manjim firmama pocne gubit radna mjesta jer im se OS (igre, programi) ne prodaju zbog piratstva, prestajem skidat demo verzije sa torenta

Jel to posteno ???

Ipak ne bi bilo ljepo da ekipa gladuje zbog mene .

ps- ja sam vjerovatno jedini na ovom forumu koji ima original, tj pacenu verziju DriverCleanera
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 11:40   #124
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor crniskot Pregled postova
Zato što microsoft ne prodaje windows xp kao što se prodaje krumpir. Već prodaje svoj patentirani 'način' operativnog sistema. Koji je plod dugogodišnjeg ulaganja kapitala. A ulaganja kapitala ne bi bilo bez copyrighta i patenta. Vidim,problem je u riječi krađa...ajde reci koji bi ti riječ upotrijebio za korištenje nečeg što nije tvoje i što nemaš pravo koristiti?
piratizacija ?

__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 11:48   #125
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Vidim da su sad počele i reklame proviv ilegalnog skidanja sadržaja s Interneta u kojima se skidanje poistovjećuje s krađom (što naravno i je).

Netko je spomenuo da su cijene igara manje, da ih bi više ljudi kupovalo. Ma da igra košta i 100 kuna, po mojem mišljenju velika većina bi opet skidala ilegalno zato jer to može dobiti besplatno. Kao da je problem za neki glazbeni cd dati 130 kn, sigurno nije ali zašto bi platili kad ga mogu nabaviti besplatno!
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal

Zadnje izmijenjeno od: Red_Dragon. 26.04.2009. u 12:02.
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 13:50   #126
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor DjedMraz Pregled postova
Padali su oni serveri koji nemaju pristojnu zastitu, nije vazan broj usera, govorim opcenito isto tako nema privatnosti ako imas 180 000 clanova na sajtu cak i kad je privatni, a sta ti privatni znaci? samo se moras registrirati prije nego pocnes koristiti stranicu, zar je to velik problem sa tolikim brojem korisnika?
Ako te par stotina FBI-ovaca hoce srusiti niti jedna zastita nije dovoljna, tako se i pokazalo u zadnjih 4 FBI akcije. Neograniceni resursi i sredstva i sada vec napredno poznavanje svake moguce kriptografije su dobitna kombinacija. A ako te nece oni, onda ce te konkurencija.
Vidim da se ne kuzis u tematiku tak da necu dalje forsirati.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 13:58   #127
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Red_Dragon Pregled postova
Netko je spomenuo da su cijene igara manje, da ih bi više ljudi kupovalo. Ma da igra košta i 100 kuna, po mojem mišljenju velika većina bi opet skidala ilegalno zato jer to može dobiti besplatno. Kao da je problem za neki glazbeni cd dati 130 kn, sigurno nije ali zašto bi platili kad ga mogu nabaviti besplatno!
To je valjda pitanje... perspektive.

Ima copyright materijala kojeg sam skinuo s weba ali unatoc tome, uredno kupio original zato jer se to meni svidjelo. Red Dwarf, Pythone, Blade Runner i jos nekoliko meni dragih copyright materijala sam uredno kupio jer mi je lakse, draze i elegantnije ubaciti Disk 7 u DVD player i pogledati The Cheese Shop Sketch nego otici do prvog torrent trackera, Rapidshare repozitorija ili YouTubea i pogledati to tamo.

Veci problem su djeca s terabajtima diskova punih do vrha sa skinutim materijalom, koji se nikada zapravo ni ne konzumira. Fascinantno mi je ako netko s vise od 18 godina ima vremena za pregledati 500GB video materijala, bez obzira na zanr...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 14:16   #128
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ako te par stotina FBI-ovaca hoce srusiti niti jedna zastita nije dovoljna, tako se i pokazalo u zadnjih 4 FBI akcije. Neograniceni resursi i sredstva i sada vec napredno poznavanje svake moguce kriptografije su dobitna kombinacija. A ako te nece oni, onda ce te konkurencija.
Vidim da se ne kuzis u tematiku tak da necu dalje forsirati.
A ti mi reci da se ti kuzis. Nisam ekspert za secrurity ali znam na kojim principima trackeri rade i kako se moze zastiti od tvog FBI. Ako vec imaju takvu opremu zasto onda ne sruse sve te piratske sajtove? I konkurencija u sceni? piratstvu? wtf daj se informiraj pa se vrati.
__________________
___________________
DjedMraz je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 14:18   #129
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor DjedMraz Pregled postova
A ti mi reci da se ti kuzis. Nisam ekspert za secrurity ali znam na kojim principima trackeri rade i kako se moze zastiti od tvog FBI. Ako vec imaju takvu opremu zasto onda ne sruse sve te piratske sajtove?
Zato sto ne mogu na svim piratskim siteovima dotji do Jamesa koji ih drzi, zavrnut mu jaja i reci da makne to ASAP dok ga nije popapao mrak ili mu se slucajno u kuci nadje 7 tona friskog argentinskog kokaina?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 14:19   #130
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To je valjda pitanje... perspektive.

Ima copyright materijala kojeg sam skinuo s weba ali unatoc tome, uredno kupio original zato jer se to meni svidjelo. Red Dwarf, Pythone, Blade Runner i jos nekoliko meni dragih copyright materijala sam uredno kupio jer mi je lakse, draze i elegantnije ubaciti Disk 7 u DVD player i pogledati The Cheese Shop Sketch nego otici do prvog torrent trackera, Rapidshare repozitorija ili YouTubea i pogledati to tamo.

Veci problem su djeca s terabajtima diskova punih do vrha sa skinutim materijalom, koji se nikada zapravo ni ne konzumira. Fascinantno mi je ako netko s vise od 18 godina ima vremena za pregledati 500GB video materijala, bez obzira na zanr...
Ajd se sjeti i mene kad buš uzimal nekaj odavde...
http://www.amazon.com/Runner-Five-Di...0565107&sr=8-1

Plaćam ćevape, male
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor